Home \ Zdrowie
 

Jak leczyć migrenę.

 

Migreny mogą być niezwykle wyniszczające i bolesne. Około dwie trzecie osób cierpiących na migrenę nie może normalnie funkcjonować, gdy mają atak migreny. Istnieje jednak szereg stosunkowo prostych środków, które można podjąć w domu i mogą złagodzić lub zapobiec wszystkim atakom migreny.

              

Procedura .

    

    1      Reszta  .

    
   
 1.            1      W nocy stajesz się naprawdę duży. Zmiany nawyków związanych ze snem, zmiany godzin pracy i opóźnienia w czasie jazdy mogą wpływać na jakość cykli snu i wywoływać migreny. Staraj się zachować swój normalny tryb uśpienia. Wstawaj i idź spać, jeśli to możliwe, każdego dnia o tej samej porze.       
 2.  
 3.             2      Utrzymuj ciemność w pokoju. Odpocznij w ciemnym pokoju. Światło czasami pogarsza objawy migreny.        
 4.  
 5.             3      Staraj się nie spać przez dłuższy czas. Chociaż może odpoczywać i przyczyniać się trochę jak nagroda, odpuszczenie go po stresie jest częstym wyzwalaczem, ponieważ wpływa na twoje nawyki snu. Jeśli naprawdę musisz brać udział w weekendy, spróbuj spać przy lekko otwartym oknie, aby wpuścić powietrze.                  
 6.  
             

    2      Jedzenie i picie  .

    
   
 1.             1      Umieść kofeinę. To jest paradoks bólu głowy: Zażyj za dużo kofeiny i może to zranić twoją głowę, ale po prostu daj jej trochę i może pomóc pozbyć się bólu. Badania wykazały, że aspiryna i ibuprofen są bardziej skuteczne w połączeniu z kofeiną. Więc jeśli zażywasz aspirynę lub ibuprofen na początku migreny, przepłucz ją filiżanką kawy.        
 2.  
 3.             2      Nie marnuj jedzenia. Pomijanie posiłków może wywołać atak migreny. Jeśli możesz jeść mniejsze posiłki w ciągu dnia lub upewnij się, że jesz trzy posiłki.        
 4.  
 5.             3      Zapisz, co jesz. Niektóre pokarmy i napoje wywołują atak migreny u około 10 procent osób z migrenami. Posiłek może zająć od 30 minut do 12 godzin, aby spowodować reakcję. Jeśli masz migrenę, zastanów się, co jadłeś w tym czasie i spróbuj usunąć niektóre z tych pokarmów z diety. Niektóre przykłady częstych przystawek to czekolada i czerwone wino.        
 6.  
 7.             4      Ulepsz to. Płonący składnik papryki czerwonej, kapsaicyna, jest doskonałym środkiem przeciwbólowym i może pomóc osobom cierpiącym na migrenę poczuć się lepiej podczas napadu padaczkowego. Nie musisz podawać czerwonego pieprzu we wszystkich posiłkach. Możesz kupić kapsułki pieprzowe Cayenne w sklepach ze zdrową żywnością.        
 8.  
 9.             5      Użyj bulionu z kurczaka. To wspaniale mieć objawy wymiotów podczas migreny. Wyciągnij puszkę, obróć prawą stronę do góry, otwórz i wylej bulion. Bulion z kurczaka zastępuje wymagane elektrolity i pomaga złagodzić wymioty i całkowite osłabienie związane z migrenami.        
 10.  
             

    3      Inne zasoby  .

    
   
 1.             1      Użyj pakietów lodu. Połóż się i załóż worek na lód lub zimną dachówkę. Zamknij oczy.        
 2.  
 3.             2      Łagodź z lodowatą wodą. Namocz jedną lub obie ręce w lodowatej wodzie tak długo, jak możesz. Kiedy twoje ręce są w wodzie, zawiń je w pięść, otwórz je i zamknij kilkakrotnie. Może mieć taki sam efekt jak podszewka na głowie.        
 4.  
 5.             3      Weź ryboflawinę. Badania wykazały, że przyjmowanie 400 miligramów ryboflawiny dziennie może pomóc w złagodzeniu migreny.        
 6.  
 7.             4      Wanna z wyłączonymi światłami. Zanurz swoją twarz (nie zapomnij oddychać) i po prostu rozluźnij swoje ciało.        
 8.  
 9.             5      Dowolnie dostępne leki. Tylenol i Ibuprofen mogą często być skuteczne w leczeniu słabszych migreny. Często pomaga, jeśli jesteś w stanie spać zaraz po zażyciu tych leków.        
 10.  
 11.             6      Sprawdzaj poziom progesteronu. W niektórych przypadkach niski poziom hormonu progesteronowego wydaje się zwiększać częstotliwość i nasilenie migreny. Jeśli jesteś kobietą i Twoja migrena pojawia się częściej w ciągu dwóch tygodni przed miesiączką, zapytaj swojego lekarza o poziom progesteronu (uwaga: wielu lekarzy nie jest świadomych tego linku, ale jeśli okaże się, że jest niski, mogą chcieć przepisać suplementy diety).        
 12.  
 13.             7      Użyj akupresury do natychmiastowej ulgi w bólu. Dwukrotnie dotknij snu, ramienia, a następnie wnętrza nadgarstka. Powtarzaj.        
 14.  
 15.   8      Spróbuj "terapii miętowej". Zrób herbatę miętową. Podczas wdychania wdychaj opary, następnie wypij herbatę.  
    
  • Nawet herbaciane torebki z miętą mogą być używane jako środek przeciwstresowy. Ostudzić lub krótko zamrozić torebki z herbatą, aby się ochłodziły, a następnie rozłożyć je na zamkniętych oczach, gdy się zrelaksujesz.
  •  
         
 16.  
 17.   9      Odwiedź swojego lekarza. Jeśli objawy nie ulegają zmianie lub nasilają się, lekarz może przepisać migrenę lub przepisać inne formy leczenia.     
 18.  
             

Ostrzeżenie .

                           
Zdrowie popularny:
Jak złagodzić świąd podczas ospy przy użyciu płatków owsianych.

Jak radzić sobie z lękiem.

Jak oczyścić umysł.

Jak rozpoznać objawy wczesnej ciąży z objawami PMS.

Jak leczyć egzemę.

Jak przejąć kontrolę nad swoimi emocjami.

Jak spowodować popęd oddania moczu.

Jak sprawić, by ktoś był szczęśliwy.

Dowiedz się, czy masz złamany palec na nodze.

Jak uniknąć zapalenia stawów.

Jak uniknąć nadchodzącego przeziębienia.

Jak zasnąć, gdy ktoś kichnie.

Jak pozbyć się suchego kaszlu.

Jak ustawić cele SMART.

Jak obniżyć poziom cukru we krwi.

Jak być aktywnym w nocy.

Jak zacząć wierzyć.

Jak zwolnić zatkany kanał łzowy.

Jak wywołać miesiączkę z witaminą C.

Jak pozbyć się kamieni na migdałach.

Jak leczyć zapalenie płuc.