Home \ Zdrowie
 

Pozbycie się zapachu porannego oddechu.

 

Kto nie miałby nic przeciwko przebudzeniu się rano z nieprzyjemnym zapachem? Tak zwany poranny oddech, który jest jedną z form halitozy, spowodowany jest zmniejszoną produkcją śliny w nocy, co pozwala na wzrost bakterii. Każdy czasami cierpi z powodu nieprzyjemnego porannego oddechu, a chociaż nie jest prawdopodobne, że wstaniesz z fioletową wodą, możesz spróbować przynajmniej sprawić, aby zapach był nieprzyjemny w godzinach porannych.

              

Procedura .

    

  Część 1      Higiena jamy ustnej  .

    
   
 1.            1      Często myj zęby. Należy myć zęby co najmniej raz rano i raz wieczorem, ale najlepiej także po każdym posiłku. Użyj delikatnej szczoteczki do zębów i pasty do zębów z fluorem i zawsze myj zęby przez co najmniej dwie minuty. 
    
  • Dobrze jest zainwestować w elektryczną szczoteczkę do zębów, ponieważ te szczoteczki są bardziej skuteczne niż ręczne szczoteczki do zębów i mogą usunąć więcej płytki nazębnej i bakterii. Ponadto większość elektrycznych szczotek posiada zegar, który zapewnia czyszczenie zębów przez długi czas.  
  •  
  • Trzymaj szczoteczkę do zębów i pastę do zębów w pracy i w szkole, aby móc czyścić zęby nawet wtedy, gdy nie ma Cię w domu.
  •  
  • Co trzy miesiące i po każdej chorobie wymieniaj szczotkę na nową.  
  •  
         
 2.  
 3.             2      Oczyść język. Podczas czyszczenia zębów myj też język. Jeśli masz gumowy skrobak na języku po drugiej stronie, możesz go użyć i wyczyścić nim język. Pozbądź się bakterii, które powodują nieprzyjemny zapach, a także oczyszczania zębów.  
    
  • W większości aptek i drogerii można również kupić specjalną skrobaczkę do języka.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Każdego dnia używaj nici dentystycznej. Nić dentystyczna dotrze również do miejsc, w których nie dostaniesz szczoteczki do zębów, dzięki czemu usuniesz resztki jedzenia, które w przeciwnym razie pozostałyby w jamie ustnej i przyciągnęłyby bakterie.       
 6.  
 7.             4      Kup wysokiej jakości płyn do płukania ust. Ustnik dociera również do miejsc, w których szczotka nie dostaje się - do wnętrza policzków i do tylnego końca języka - i pozwala pozbyć się bakterii, które w przeciwnym razie pozostałyby w jamie ustnej i powodowałyby śmierdzący oddech. Zawsze używaj ilości na opakowaniu i płucz usta przez 30-60 sekund.  
    
  • Ponieważ alkohol jest suszony i suchy w jamie ustnej tworzy sprzyjające warunki dla bakterii, należy stosować wyłącznie płyny do płukania bezalkoholowe.  
  •  
  • Jeśli podczas porannego oddechu wystąpi problem z zębami lub dziąsłami, płyn do płukania ust maskował ten problem, ale nie pomoże to w rozwiązaniu problemu. Dlatego bardzo ważne jest, aby regularnie odwiedzać dentystę i udawać się na wycieczki, aby upewnić się, że śmierdzący oddech nie powoduje żadnych problemów zdrowotnych.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Spróbuj antybakteryjnej pasty do zębów i płynu do płukania ust. Jeśli nie możesz umyć zębów za pomocą zwykłej pasty i płynu do płukania ust, możesz wypróbować specjalne produkty, takie jak TheraBreath, które są przeznaczone do usuwania bakterii i drobnoustrojów, które będą rosnąć przez noc w jamie ustnej.       
 10.  
 11.             6      Regularnie sprawdzaj dentystów. Regularne badania stomatologiczne są ważną częścią higieny jamy ustnej, a jeśli cierpisz na poranny zapach, dentysta będzie mógł zobaczyć, czy jest to spowodowane przez jakikolwiek problem zdrowotny, taki jak próchnica, zakażenie jamy ustnej lub zgaga.                  
 12.  
             

  Część 2      Zdrowa dieta  .

    
   
 1.             1      Jedz zdrowe i zrównoważone. Jedzenie ma wielki wpływ na nas: kiedy jedzenie jest wydawane, wszystkie składniki są wchłaniane do krwioobiegu i wydychane przez płuca, co oznacza, że ​​z naszym oddechem z organizmu, co jedliśmy. Aromatyczne potrawy, takie jak czosnek, cebula i pikantne dania, mogą wywoływać śmierdzący oddech.  
    
  • Owoce i warzywa są ważnym elementem diety, aby pozbyć się śmierdzącego zapachu.
  •  
  • Spróbuj żuć przyprawę pietruszki, aby nabrać świeżego powietrza. Zioło to zawiera chlorofil, który pomaga usunąć nieprzyjemny zapach z oddechu.  
  •  
         
 2.  
 3.             2      Unikaj diet o niskiej zawartości węglowodanów i ekstremalnych postów. Te style jedzenia nie nadają się do świeżego oddychania. Kiedy nie jesz wystarczającej ilości węglowodanów, twoje ciało szybko zaczyna spalać tłuszcz, co prowadzi do produkcji ketonów i tak zwanego "oddechu ketonowego", co powoduje nieprzyjemny zapach.        
 4.  
 5.             3      Zjedz śniadanie. Żywność stymuluje produkcję śliny, która nawilża jamę ustną i tworzy niekorzystne środowisko dla bakterii zapachowych. Zacznij dzień wcześniej i spożyj zdrowe śniadanie, aby uniknąć oddechu.       
 6.  
 7.             4      Przełącz się z kawy na herbatę. Kawa ma bardzo silny aromat, który pozostaje w jamie ustnej i niełatwo się go pozbyć lub usunąć z języka. Jeśli potrzebujesz kofeiny, ale chcesz uniknąć nieprzyjemnego zapachu, napij się czarnej lub zielonej herbaty.        
 8.  
             

  Część 3      Styl życia na świeży oddech  .

    
   
 1.             1      Rzuć palenie. Tytoń wysysa usta i zwiększa temperaturę w jamie ustnej, co sprzyja wzrostowi szkodliwych bakterii powodujących nieprzyjemny zapach.  
    
  • Palenie również zwiększa ryzyko próchnicy zębów, a niezdrowe zęby mają skłonność do śmierdzącego oddychania.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Pij elegancko. Alkohol wysusza śluz, więc jeśli chcesz pić, szczególnie wieczorem, powinieneś podać każdemu napojowi alkoholowemu jedną szklankę wody, aby utrzymać wilgoć w jamie ustnej.        
 4.  
 5.             3      Obserwuj tryb picia. Bakterie rozwijają się w suchym, stagnacyjnym środowisku, więc kiedy pijesz dużo wody i płynów w ciągu dnia, nadal będziesz miał wilgoć w ustach, więc unikaj nieprzyjemnego zapachu porannego. 
    
  • Ważne jest, aby mieć wystarczająco dużo wody tuż przed snem, ponieważ wyschnie w ustach przez kilka godzin, ponieważ nie jesz ani nie pijesz płynu przez kilka godzin.
  •  
  • Staraj się pić 8 szklanek wody dziennie. Jeśli nie jesteś w stanie tak dużo pić, pij dodatkowo mleko z wody lub 100% sok owocowy.
  •  
  • Ponieważ owoce i warzywa zawierają dużo wody, to także świetny sposób na dostarczenie ciała do ciała. Ponadto owoce i warzywa zawierają dużo błonnika, co oznacza usuwanie toksyn z organizmu, które mogą przyczyniać się do nieprzyjemnego oddechu rano.  
  •  
         
 6.  
 7.             4      Żuć gumę do żucia bez cukru. Ksylitol jest substancją słodzącą dodawaną do wielu słodkich produktów. Substancja ta zabija bakterie powodujące próchnicę i zapach oddechu. Każda guma do żucia ksylitol pomoże Ci nie tylko zabijać szkodliwe bakterie, ale także wyda świeży, pachnący oddech! 
    
  • Kiedy żuć gumę do żucia dwadzieścia minut po jedzeniu, wytworzy się więcej śliny.  
  •  
         
 8.  
 9.             5      Dowiedz się, czy zażywasz narkotyki. Niektóre leki, takie jak insulina, mogą sam powodować śmierdzący oddech, podczas gdy inne (na przykład środki przeciwhistaminowe) powodują suchość w ustach, co pośrednio wywołuje poranny oddech. Jeśli masz obawy, że niektóre z twoich leków to powodują, porozmawiaj ze swoim lekarzem.       
 10.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

               (18)                    
Zdrowie popularny:
Jak pozbyć się żołądka.

Jak zatrzymać niezdrowy posiłek.

Jak pozbyć się skurczów mięśni za pomocą minerałów.

Nie przejmuj się tym, co myślą inni.

Jak zapobiegać swędzeniu.

Jak odzyskać od zapalenia płuc.

Jak leczyć ból brzucha.

Jak się dowiedzieć, czy masz mgiełkę.

Jak wcześnie zacząć dzień.

Jak wyleczyć ukąszenia z pająków.

Jak przygotować prosty ciepły wrap.

Jak schudnąć pięć kilogramów na miesiąc.

Jak uzyskać pewność siebie.

Jak pozbyć się popękanych ust.

Jak leczyć oparzenia elektryczne.

Jak zrelaksować się z otwartymi oczami.

Jak leczyć infekcję szyi paciorkowcami.

Jak być pogodnym.

Jak korzystać z oleju lnianego.

Jak być pogodnym.

Jak rozciągnąć plecy.