Home \ Zdrowie
 

Jak prawidłowo oddychać podczas biegania.

 

Nauka prawidłowego oddychania w czasie wykonywania pozwoli na szybsze i dłuższe działanie przy minimalnym wysiłku. Zmniejsza to również ryzyko bolesnych urazów podczas ćwiczeń. W tym artykule dowiesz się, jak to zrobić.

              

Procedura .

    

  Część 1      Naucz się prawidłowo oddychać  .

    
   
 1.            1      Wdychaj w brzuch, a nie w płuca. Podczas biegania należy podnosić żołądek z każdym odcieniem. Jeśli nie rośnie, prawdopodobnie nie oddychasz wystarczająco głęboko.       
 2.  
 3.             2      Oddychaj wolniej i dłużej. Daje to wystarczającą ilość tlenu w organizmie, aby zmniejszyć ryzyko zmęczenia mięśni i płuc. Poprawisz także swoją wydajność, dodając mnóstwo tlenu do mięśni.        
 4.  
 5.             3      Trzymaj buzię otwartą. Twoje usta są większe niż nozdrza, dzięki czemu dostajesz więcej powietrza do swojego ciała. Oddychaj jednocześnie ustami i nosem.        
 6.  
 7.             4      Znajdź swój rytm. Staraj się pogodzić oddychanie z podczas. Na przykład, wykonaj co drugi krok lewą stopą i wydech co drugi krok prawą stopą. Pozwoli to na bardziej regularny wdech i utrzymanie go dłużej.  
    
  • Eksperymentuj z różnymi rytmami oddychania i znajdź ten, który najbardziej Ci odpowiada. To zawsze zależy od tego, jak szybko biegasz.
  •  
         
 8.  
 9.             5      "Mów do Mowy", aby sprawdzić, czy oddychasz wystarczająco szybko. Podczas biegania powinieneś być w stanie mówić z całymi zdaniami bez nadmiernego oddychania.                  
 10.  
             

  Część 2      Jak poprawić pojemność płuc  .

    
   
 1.             1      Uruchom regularnie. Bieganie, jak każda inna aktywność fizyczna, wymaga treningu. Im lepszy twój stan, tym łatwiej ci oddychać.        
 2.  
 3.             2      Wykonuj ćwiczenia oddechowe. Podobnie jak ćwiczenia mięśni i serca, musimy również ćwiczyć płuca.  
    
  • Trenuj głębokie wdechy w brzuchu lub siedząc. Połóż dłoń na brzuchu, aby poczuć sposób, w jaki wstajesz z każdym odcieniem. Oddychaj i policz do 8. Wykonuj to ćwiczenie przez 3-5 minut.
  •  
  • Regularne pływanie poprawia również pojemność płuc, ponieważ ważne jest właściwe oddychanie w tym sporcie. Dobrze jest również nauczyć się kontrolować swój oddech, ponieważ musisz nadążać za krokami, kiedy biegniesz.
  •  
         
 4.  
 5.   3      Nie pal. Palenie powoduje uszkodzenie płuc, a także uniemożliwia oddychanie podczas biegania we właściwy sposób.        
 6.  
             

Wskazówki .

               (3)                    
Zdrowie popularny:
Jak być szczęśliwym i samotnym.

Jak zapomnieć o nieprzyjemnej pamięci.

Jak stracić tłuszcz na brzuchu za dwa tygodnie.

Pozbądź się skurczów menstruacyjnych.

Jak uniknąć wymiotów.

Jak zapobiegać syndromowi niespokojnych nóg.

Jak obniżyć ciśnienie krwi.

Jak poczuć się lepiej.

Jak pozbyć się pleśni.

Jak leczyć ukąszenia przed robakami.

Jak schudnąć.

Jak przyspieszyć swoje myślenie.

Jak pozbyć się ukąszeń komarów.

Jak korzystać z płynu do płukania ust.

Jak pozbyć się wypływów pięty.

Jak przestać gryźć paznokcie.

Jak bezpiecznie schudnąć.

Jak ulżyć bólowi literackim.

Jak schrupać plecy.

Jak wybaczyć komuś.

Jak pokonać strach przed igłami.