Home \ Zdrowie
 

Jak pozbyć się martwej skóry.

 

Co jest bardziej zawstydzające niż płatki śniegu, które mogą wystąpić, gdy twoja skóra jest martwa i sucha? Zdegradowana skóra jest czymś, co zostało rozwiązane przez wszystkich w takiej czy innej formie (w rzeczywistości większość ludzi traci około miliona martwych komórek skóry dziennie). Jeśli jednak Twoja skóra zaczyna przeciekać z ręki, istnieje wiele dostępnych rozwiązań; niektóre z nich mogą być dostępne w domu! Dzięki złuszczaniu martwej skóry, leczeniu uszkodzeń i zapobiegania martwej skórze w przyszłości, możesz zachować szczęśliwy, zdrowy blask świeżej, delikatnej skóry przez długi czas.

              

Procedura .

    

    1      Usunięcie martwej skóry  .

    
   
 1.            1      Użyj delikatnego kremu złuszczającego do delikatnych obszarów. Być może najłatwiejszym i najbardziej przyjemnym sposobem na rozpoczęcie złuszczającej się martwej skóry (np. Skóry twarzy) jest po prostu wyjście i zakup produktu złuszczającego. Na przykład, kremy złuszczające, które są dostępne w większości sklepów z kosmetykami, to świetny pierwszy krok. Produkty te zawierają zazwyczaj drobne, nawilżające składniki oraz niewielkie materiały ścierne. Po wcieraniu w skórę materiał ścierny rozpada się i usuwa martwe komórki skóry, a środek nawilżający chroni i łagodzi nowo odkrytą skórę. 
    
  • Nie ma "właściwego" sposobu na obieranie martwej skóry, ale na ogół będziesz chciał używać stosunkowo cienkich, mało ściernych kremów złuszczających. Stosowanie silnych środków ściernych (np. Twardej szczotki) na twarzy lub innych delikatnych obszarach może spowodować zaczerwienienie i podrażnienie skóry, aw rzadkich przypadkach nawet doprowadzić do zakażenia.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Używaj pumeksu, pędzla lub innej metody ściernej na mocnej skórze. W przypadku obszarów ciała, w których martwa skóra jest silna i "popiołu" (lub suchego i zakurzonego), takich jak stopy, obcasy, łokcie itd., Można użyć bardziej ściernego materiału ściernego niż na twarzy. W takich przypadkach warto rozważyć użycie pumeksu (porowatego kamienia, ściernego), twardego pędzla, a nawet specjalnych produktów złuszczających, które wyglądają jak tarka do sera. Korzystanie z tych silniejszych materiałów ściernych pomoże pozbyć się grubych wypustek i zardzewiałej skóry, ale zachowaj ostrożność; Zbyt duże lub zbyt długie tarcie, nawet w twardych miejscach na skórze, może uszkodzić skórę. 
    
  • Do złotej drogi środkowej między drobnym peelingiem twarzy a silnym narzędziem złuszczającym, takim jak pumeks lub tarka, spróbuj użyć starej, miękkiej szczoteczki do zębów lub półtwardego grzyba. Te narzędzia są idealne do średniego poziomu złuszczania, a najlepsze, prawdopodobnie masz je w domu.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Używaj chemicznych środków złuszczających jako części codziennego oczyszczania. Fizyczne usuwanie martwej skóry przez tarcie jest tylko jednym ze sposobów na obieranie skóry; niektóre produkty zawierają chemikalia, które złuszczają martwą skórę bez potrzeby twojej pomocy. Na przykład, kremy i balsamy zawierające kwasy (takie jak kwas mlekowy lub kwas glikolowy) są często sprzedawane jako skórki. Te produkty działają poprzez lokalne stosowanie (tj. Nakładanie ich bezpośrednio na skórę). Chociaż nie rozumiemy dokładnie 100% tego, jak działa chemia w obieraniu, uważamy, że chemikalia w tych produktach promują nowe tworzenie się skóry, powodując puchnięcie (lub odpadnięcie) starej skóry.  
    
  • Należy również zauważyć, że niektórzy badacze tłumaczą to inaczej, twierdząc, że te substancje chemiczne po prostu sprawiają, że twoja skóra jest bardziej elastyczna i bardziej zwarta. Bezsporne jest to, że te chemiczne środki złuszczające zazwyczaj nadają skórze nieco młodszy wygląd i poprawiają naturalny poziom nawilżenia.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Zastosowanie kwasu salicylowego w celu złuszczania skóry. Pory skóry to małe dziury w skórze, które przebijają pot i naturalne oleje, które utrzymują zdrową skórę; spójrz bliżej w lustro i prawdopodobnie będziesz mógł zobaczyć trochę na twarzy. Kiedy pory są zatkane martwą skórą, brudem lub kurzem, może to czasami prowadzić do nieestetycznych plam, takich jak czarne kropki i pryszcze. Aby oczyścić pory, użyj delikatnego roztworu kwasu salicylowego (zwykle sprzedawanego jako produkt przeciwtrądzikowy) w obszarach problematycznych, w których wcześniej zauważyłeś plamę. Stosowanie kilku razy w tygodniu może pomóc utrzymać czyste i czyste pory i sprawić, że Twoja skóra będzie bardziej atrakcyjna. 
    
  • Sprawdź poziom koncentracji substancji czynnych podczas zakupu. Najbardziej skuteczne produkty mają stężenie kwasu salicylowego około 1-3%; mniej skoncentrowane roztwory nie oczyszczą skutecznie porów, a bardziej stężone roztwory są zwykle zbyt mocne i nie można ich używać do niczego innego niż usuwanie brodawek.  
  •  
         
 8.  
 9.             5      Wypróbuj maseczki do peelingu kosmetycznego. Jeśli widziałeś kogoś, kto ma coś na twojej twarzy, która wygląda jak szara lub jasnozielona glina przyczepiona do twojej twarzy (może z plasterkami ogórka na twoich oczach), zobaczyłeś maskę złuszczającą. Te produkty są zwykle nakładane na twarz, a następnie pozostawia się do zestalenia. Kiedy maska ​​złuszcza się, pociąga za nią martwą skórę i pozostawia na miejscu świeżą skórę. 
    
  • Te typy produktów są dostępne w szerokim zakresie cen i są wykonane z niezliczonej ilości składników; od błota z egzotycznego morza do sztucznych substancji chemicznych; ale prawie wszystkie opierają się na tej samej zasadzie. Jeśli poważnie myślisz o złuszczaniu twarzy, odwiedź drogerię i kup sobie maskę, która jest właśnie dla Ciebie!
  •  
         
 10.  
 11.             6      Złuszczanie skóry głowy w walce z łupieżem. Aby zmniejszyć łuszczącą się, swędzącą skórę na skórze głowy lub blizny, możesz stosować te same rodzaje zabiegów, które stosowałbyś do martwej skóry w innym miejscu ciała. Wypróbuj delikatny masaż ścierny lub złuszczający miękki pędzel, aby usunąć martwe komórki naskórka i wyeliminować łuszczenie płatków, które mogą zniszczyć ciemne ubranie. 
    
  • Należy pamiętać, że w większości domów towarowych i aptek jest dostępna szeroka gama dostępnych na rynku szamponów przeciwłupieżowych. Preparaty te zawierają zazwyczaj chemiczne pochodne cynku, które zabijają bakterie i grzyby, które mogą przyczyniać się do powstawania łupieżu.
  •  
         
 12.  
 13.   7      Po prostu spróbuj naturalnych rozwiązań przy użyciu domowych składników. Nie wszystkie rozwiązania złuszczające to tylko produkty kupowane w sklepie; W rzeczywistości łatwo jest tworzyć własne kremy złuszczające i kora w domu. Poniżej są tylko dwa łatwe w użyciu przepisy (proste zapytanie wyszukiwania ujawnia setki innych):  
    
  • Peeling cukrowy i olejowy: Wymieszaj brązowy cukier z dowolnym olejem stołowym (np. Oliwą z oliwek, olejem z pestek winogron itp.), Aby uzyskać wysoce ekonomiczny i wysoce skuteczny peeling skóry. Wlać do skóry za pomocą wirujących ruchów, a następnie spłukać wodą i mydłem. Dodaj łyżkę miodu i kilka kropli cytryny, aby uzyskać dodatkowe składniki odżywcze.            
  •  
  • Maseczka odżywcza enzymatyczna z papai i jogurtu greckiego: Wymieszaj 1/2 szklanki jogurtu greckiego i 3 łyżki stołowej papai. Nakładaj na twarz lub ciało i pozwól mu działać przez 15 do 30 minut. Odklej i opłucz twarz.       
  •  
                   
 14.  
             

    2      Uspokajająca sucha, martwa skóra  .

    
   
 1.             1      Użyj dużo śmietany. To normalne, że Twoja skóra eliminuje ilość naturalnych olejków, aby była miękka, zdrowa i nawilżona. Jeśli jednak któryś z tych olejków nie ma lub jest uszkodzony, twoja skóra może być sucha, łuszcząca się i popękana. Uspokajaj skórę przy częstym stosowaniu kremu nawilżającego lub balsamu po wyschnięciu. Oznacza to, że kremy nawilżające utrzymują wilgoć w skórze warstwą oleju lub tłuszczu. Jeśli Twoja skóra jest poważnie wysuszona, możesz nawet chcieć, aby mleko było częścią twojego codziennego życia; Na przykład, możesz spróbować zostawić butelkę kremu do rąk na każdej kuchni i umywalce w łazience, abyś mógł z niej korzystać po każdym myciu. 
    
  • Jako ogólną zasadę, im silniejszy nawilżacz, tym bardziej pomaga skórze odzyskać wilgoć. Mocne kremy, balsamy i "masło" są zwykle skuteczniejsze niż słabsze, wodniste płyny, nawet jeśli mogą czasami powodować nieprzyjemne "tłuste" uczucie.
  •  
         
 2.  
 3.             2      W przypadku złamanych ust użyj herbat z jelenia, smaru lub balsamu do ust. Skóra na wargach, która jest naturalnie delikatna i łuszcząca się, jest szczególnie podatna na wysychanie. Jeśli chcesz włożyć trochę życia w suche usta, spróbuj użyć żelu na bazie balsamu do ust lub "balsamu" co kilka godzin, aby zachować nawilżenie i ochronę skóry. W przypadku poważnie wysuszonych ust możesz nawet użyć mocniejszego roztworu (takiego jak wazelina), aby dać ci ulgę. 
    
  • Zauważ, że w przeciwieństwie do popularnej plotki, że balsam do ust nie jest fizycznie uzależniający i nie zawiera matowego szkła. Jednak niektórzy twierdzą, że możliwe jest rozwinięcie psychicznego uzależnienia od kojącego wpływu balsamu do ust.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Wypróbuj drobną łaźnię parową. Kilka minut w łaźni parowej lub saunie może pomóc zmiękczyć suchą skórę, oczyścić pory i, co najważniejsze, po prostu czuć się "świetnie". Jeśli masz dostęp do profesjonalnej łaźni parowej (na przykład wiele nowoczesnych sal gimnastycznych obejmuje sauny), rozważ spędzenie kilku minut do pół godziny w łaźni parowej w ramach swojej cotygodniowej rutyny. 
    
  • Jeśli nie masz dostępu do łaźni parowej, możesz uzyskać podobny efekt, trzymając twarz nad garnkiem z wrzątkiem lub siedząc w łazience po gorącym prysznicu.
  •  
  • Zachowaj ostrożność podczas korzystania z sauny fińskiej; nigdy nie przebywaj dłużej niż przyjemnie, nigdy nie zwiększaj swojego ciepła, aby oddychać lub nie zasnąć, a co najważniejsze, nigdy nie łącz swojego pobytu w saunie z piciem alkoholu.  
  •  
         
 6.  
 7.   4      Rozważ krajowe zasoby naturalne. Wiele substancji, które masz w domu, może być użytych do ukojenia i leczenia suchej, martwej skóry. Zwykle działają tak jak kremy lub balsamy; przez utrzymywanie wilgoci w skórze. Poniżej znajdziesz kilka rzeczy, które chcesz wykorzystać do leczenia martwej skóry (więcej informacji znajdziesz w naszym artykule na temat ekologicznych balsamów)  
    
  • Oliwa z oliwek: Nawiń cienką warstwę oliwy z oliwek na suchą skórę, aby uzyskać wilgoć. Starożytne kultury (w tym Egipcjanie, Grecy i Rzymianie) używali oliwy z oliwek w ten sposób do celów medycznych i kosmetycznych. Aby uzyskać dodatkową ochronę, dodaj swój normalny krem ​​nawilżający na wierzch oliwy z oliwek.            
  •  
  • Miód: Nałóż cienką warstwę miodu na usta przed pójściem spać. Miód może być również używany do leczenia pękniętych łokci i grubych obcasów (plus, smakuje wspaniale!).            
  •  
  • Aloe vera: kup aloes i umieść go w słonecznym miejscu. Raz w tygodniu przełam liść i nałóż warstwę soku na skórę, odstaw na 15-30 minut. Korzyści z aloesu są dobrze znane, szczególnie jego zdolność do wyciszenia po oparzeniach.       
  •  
         
 8.  
             

    3      Zapobieganie martwej skórze  .

    
   
 1.             1      Zapakuj w chłodne dni. W wielu częściach świata chłód oznacza chłodne, suche powietrze na zewnątrz i gorące, suche powietrze (z systemu grzewczego) znajdujące się wewnątrz. Razem te warunki mogą być mordercze dla twojej skóry, powodując suchość, pękanie i podrażnienie. Jednym z najlepszych sposobów na utrzymanie skóry w zimie jest trzymanie jej w rękach długich rękawów, długich spodni i innych ubrań. Im mniej skóra jest narażona na suche, gryzące powietrze, tym mniej będziesz musiał sobie radzić z jej działaniem odwadniającym. 
    
  • Rękawiczki mogą być szczególnie ważnym dodatkiem do twojej garderoby w zimie. Nasze ręce wydają się być jedną z najbardziej narażonych części naszego ciała, więc musimy je chronić. Staraj się nosić rękawice w chłodne dni, szczególnie podczas aktywności na świeżym powietrzu, takich jak bieganie lub jazda na rowerze.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Nie należy używać szorstkich materiałów ściernych. Mocniejsze materiały ścierne (jak pumeks i sztywne szczotki) mogą być świetne do usuwania twardej, leżącej martwej skóry. Jednakże, jeśli są stosowane zbyt często (lub gdy są stosowane na wrażliwej skórze), te materiały ścierne mogą pozostawiać skórę zaczerwienioną i podrażnioną, co czyni ją podatną na suchość i podrażnienie na dłuższą metę. Jeśli zauważyłeś, że ból lub zaczerwienienie po peelingu trwa kilka dni, pozwól swojej skórze odpocząć od codziennego leczenia, a następnie przejdź do łagodniejszego materiału ściernego. 
    
  • Na przykład, jeśli szczoteczka ze szczoteczką ze sztywnego pędzelka drażni twoją skórę, spróbuj pójść do miękkiej myjki, która powinna pozwolić mu się łuszczyć w znacznie przyjemniejszy sposób.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Unikaj długich, ciepłych pryszniców. Mimo, że ciepła woda odpręża, usuwa olejki eteryczne ze skóry i pozostawia ją wrażliwą na suchość. Aby temu zapobiec, wystarczy, aby woda była ciepła, nie gorąca i ograniczyła prysznic do rozsądnej długości; około 10 minut lub mniej. Chłodniejszy (i krótszy) prysznic, tym mniej prawdopodobne jest wysuszenie skóry. 
    
  • Ta sama zasada odnosi się do kąpieli; krótka i chłodna kąpiel jest najlepsza. Możesz również ograniczyć kąpiele piany i inne produkty na bazie mydła (z wyjątkiem tych reklamowanych jako "nawilżające"), ponieważ mogą one również uwolnić skórę od naturalnych olejków.
  •  
  • Dotknij (zamiast szorować) ręcznikiem kąpielowym. Efekt ręcznika może usunąć naturalne olejki uwolnione przez ciepłą wodę i podrażnić wrażliwą skórę.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Rozważ użycie mydła. Jak wspomniano powyżej, niektóre mydła i detergenty zawierają substancje chemiczne, które mogą wysuszyć wrażliwą skórę i usunąć oleje ochronne. Mydła na bazie alkoholu są szczególnie złe; nawet jeśli są one świetne do zabijania zarazków, alkohol może poważnie wysuszać skórę. Podczas gdy dobra higiena rąk jest niezbędna, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się chorób, nie musisz zrujnować rąk ostrymi mydłami, spróbuj przestawić się na bardziej miękkie mydło lub mydło zadeklarowane jako "nawilżające", aby uniknąć sucha, popękana skóra.       
 8.  
 9.             5      Szubienicy o minimalnej odporności. Sucha, łuszcząca się skóra w miejscach golenia może być czasami wynikiem złych praktyk golenia. Spróbuj się golić, aby napotkać minimalny opór; oznacza to, że brzytwa ześlizguje się po skórze, nie pozostawiając żadnych pułapek. Zwykle oznacza to golenie "po" kierunku wzrostu włosów, a nie przeciwko niemu i stosowanie żelu do golenia z naturalnymi składnikami nawilżającymi, takimi jak aloes, a nie z alkoholem. Ponadto używaj ciepłej (nie gorącej) wody na mokrych włosach. Jak wspomniano powyżej, ciepła woda może pozbyć się skóry nawilżających olejków. 
    
  • Jeśli po użyciu powyższych porad nadal będziesz odczuwać martwą skórę po goleniu, rozważ zakup nowej brzytwy. Ze starymi, tępymi krawędziami można golić tylko w kierunku wzrostu włosów, a nie wzdłuż linii, co prowadzi do wysypki i podrażnienia.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Unikaj stresu. Niektóre ostatnie badania potwierdziły związek problemów skórnych (w tym podrażnionej, swędzącej martwej skóry) z nasileniem stresu u niektórych osób. Chociaż związek ten nie jest jeszcze w pełni znany, badania wykazały, że u niektórych pacjentów zaburzenia skórne wykazują oznaki poprawy, jeśli przestają odczuwać stres. 
    
  • Chociaż nie ma gwarancji, że może działać na martwą lub suchą skórę, "inne" korzyści zdrowotne wynikające ze zmniejszenia stresu są liczne i obejmują mniejsze ryzyko zawału serca i udaru. Niemal zawsze dobrym pomysłem jest próba zmniejszenia stresu. Sprawdź nasze wskazówki dotyczące porad dotyczących redukcji stresu i wskazówek relaksacyjnych.
  •  
         
 12.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

               (11)                     
Zdrowie popularny:
Jak pokonać strach.

Jak wzmocnić wszystkie pięć zmysłów.

Jak być silnym psychicznie i emocjonalnie.

Jak leczyć grzechotnika.

Jak zmienić tryb uśpienia.

Jak jeść po treningu.

Jak radzić sobie z myślami samobójczymi.

Jak złagodzić zgagę.

Jak poprawić kondycję włosów i paznokci poprzez dietę.

Jak wyczyścić system limfatyczny.

Jak usunąć stare plamy.

Jak być zdrowym.

Jak zatrzymać niezdrowy posiłek.

Jak wziąć więcej witaminy C.

Jak określić grupę krwi.

Jak dobrze pachnieć, gdy pot zwiększa się.

Jak rozpocząć nowe życie.

Jak zdobyć mięsień jak weganin.

Jak zapamiętać sny.

Jak leczyć zapalenie dziąseł.

Jak leczyć zapalenie oskrzeli.