Home \ Zdrowie
 

Jak wybaczyć sobie.

 

Przebaczanie sobie jest często trudniejsze niż przebaczenie komuś innemu. Jeśli masz poczucie winy z powodu czegoś, co wydarzyło się w przeszłości, ta negatywność może spowodować niekończące się i trwałe uczucie niezadowolenia. Przebaczenie siebie jest ważną częścią postępu i pozbycia się przeszłości. To także świetny sposób na ochronę zdrowia i dobrego samopoczucia. W tym artykule dowiesz się, jak to zrobić.

                 

Procedura .

    
   
 1.            1      Zaakceptuj siebie. Nie potrzebujesz przebaczenia, aby być sobą. Przebaczenie siebie oznacza skupienie się na konkretnych rzeczach, które powodują nieprzyjemne uczucia, nie wybaczaj sobie tego, kim jesteś. Kiedy akceptujesz siebie, pozwala ci to zrozumieć, że jesteś dobrą osobą, nawet jeśli masz błędy. Nie oznacza to, że musisz zignorować swoje błędy lub że masz zamiar przestać działać. Oznacza to, że musisz szanować siebie, niezależnie od okoliczności, i nie pozwolić, aby twoje błędy i wady kontrolowały twoje życie.  
    
  • Kochaj siebie i pozwalaj na przebaczenie.
  •  
  • Więcej śmiechu. Pomoże ci nie traktować swojego życia zbyt poważnie.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Uważaj na wagę przebaczenia sobie. Życie w stanie, w którym nie możesz sobie wybaczyć, wymaga dużo energii. Musisz nieustannie odnosić się do lęku przed swoją bezbronnością, paląc swój gniew na źródło bólu i żyjąc w ciągłym smutku, bezbronności i poczuciu winy. Powinieneś używać tej energii w inny sposób, aby wzmocnić swoją kreatywność, a nie negatywność. Przebaczenie pozwoli ci także żyć w chwili obecnej, a nie tylko skupiać się na przeszłości, co oznacza, że ​​możesz podążać ścieżką ku przyszłości z nowym poczuciem zmiany, ulepszeniem i oczekiwaniem na nowe doświadczenie zamiast koncentrować się na przeszłych niepowodzeniach. 
    
  • Niektórzy ludzie boją się wybaczać, ponieważ boją się utracić siebie w gniew, urazę i bezbronność. W takim przypadku zadaj sobie pytanie, czy ten zły i zraniony człowiek jest tym, z którym chcesz pokazać świat i z kim chcesz żyć. Czy bezpieczeństwo takiego życia jest warte wysiłku i problemów, które cię powodują? Znacznie lepiej poczuć się niepewnie przez jakiś czas i szukać nowej drogi, zanim zacznie się życie pełne strachu.
  •  
  • Traktujcie przebaczenie jako coś pozytywnego. Jeśli czujesz, że przebaczenie oznacza, że ​​nie powinieneś doświadczać silnych emocji, takich jak nienawiść i gniew, spróbuj postrzegać je jako szansę odczuwania silnych pozytywnych emocji, takich jak radość, wspaniałomyślność, wdzięczność i wiara w siebie. Kiedy zmienisz zdanie i myślisz o tym, co możesz zyskać, a nie o tym, co możesz stracić, poczujesz się bardziej pozytywnie i pozbyć się negatywnych emocji.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Zastanów się, co stracisz, jeśli nie wybaczysz sobie. Oprócz myślenia o przyszłości, będzie to miało również negatywny wpływ na twoje zdrowie emocjonalne i fizyczne. Niemożność przebaczenia wynika z uczuć wściekłości i nienawiści, dwóch emocji, które mogą zepsuć twoje zdrowie. Wiele badań potwierdziło, że osoby cierpiące na ciągły gniew są bardziej podatne na choroby niż ludzie, którzy potrafią wybaczyć sobie i innym.  
    
  • Pamiętaj, że przebaczenie nie musi być zapomniane. Masz prawo uczyć się na swoich błędach i pamiętać je. Chodzi tylko o pozbycie się złośliwości i poniżenia związanego z tymi wspomnieniami.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Zaakceptuj swoje emocje. Częściowo powodem, dla którego ludzie często nie potrafią sobie wybaczyć, jest niezdolność do zaakceptowania tego, że doświadczają emocji, takich jak gniew, strach, nienawiść i wrażliwość. Zamiast unikać tych negatywnych emocji, zaakceptuj je jako część tego, co przeszkadza ci w przebaczaniu. Kiedy nazwiesz swój problem, łatwiej się go pozbędziesz.       
 8.  
 9.             5      Zastanów się, dlaczego pytasz o znacznie wyższe standardy niż inni ludzie. Perfekcjonizm sprawi, że spróbujesz osiągnąć znacznie wyższe standardy w swoim zachowaniu - standardy, których nie potrzebujesz od innych ludzi. Jeśli jesteś zbyt surowy dla siebie z powodu perfekcjonizmu, znajdziesz się w sytuacji, w której nie będzie ci łatwo wybaczyć, ponieważ poczujesz, że nie zasługujesz na to. Złam to błędne koło, próbując tego, co Martha Beck mówi "akceptując niedoskonałość." Marta twierdzi, że "kiedy zaakceptujesz swoje niedoskonałości, osiągniesz to, co obiecuje perfekcjonizm, ale nigdy nie". Pozwoli ci to zaakceptować fakt, że wszyscy ludzie są niedoskonali i że jesteście tylko ludźmi i nie możecie być doskonali. 
    
  • Jeśli masz poważne problemy z perfekcjonizmem, znajdź psychologa, który ograniczy wpływ tej nieruchomości na twoje życie. Możesz również przeczytać artykuł o tym, jak kontrolować swój perfekcjonizm.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Zapomnij o oczekiwaniach innych osób. Jeśli jesteś złapany w spiralę na przekór sobie i źle się czujesz z powodu tego, co inni ci mówili w przeszłości, bardzo ważne jest, abyś wybaczył. Nie można kontrolować tego, co mówią i robią inni. Ponadto ludzie często mówią rzeczy nieświadomie i wyrażają jedynie swoje wady. Jeśli żyjesz z pewnością siebie, ponieważ czujesz, że nie spełniasz oczekiwań innych ludzi, to dlatego, że kładziesz zbyt duży nacisk na obce mieszane uczucia. Przebacz sobie, że starasz się żyć zgodnie z oczekiwaniami innych ludzi i wprowadzasz zmiany, które pomogą ci żyć własnym życiem. 
    
  • Dla każdej osoby, która kiedykolwiek myliła się z tobą, powiedz, że ktoś się z nim nie mylił. Przerwij ten cykl złych zachowań przez bycie dobrym dla siebie i nie próbuj spełniać oczekiwań innych ludzi.
  •  
  • Jeśli ktoś będzie cię krytykował niesprawiedliwie, bądź świadomy, że ta osoba prawdopodobnie nie wyjawi swojego błędu lub poradzi sobie z jakimś niepowodzeniem. Weź tę chwilę, aby pamiętać, kim jesteś i dlaczego nie chcesz żyć jak perfekcjonista, którego nie możesz wybaczyć.
  •  
         
 12.  
 13.             7      Przestań karać. Ludzie często mylnie myślą, że przebaczenie oznacza przebaczenie lub pojednanie z ich błędami. To nieporozumienie powoduje, że ludzie czują, że nie ma prawa wybaczać, ponieważ w gruncie rzeczy oznacza to, że zgadzasz się z tym, co źle zrobiłeś w przeszłości. Jeśli dlatego nie możesz wybaczyć, pamiętaj, że przebaczenie jest procesem świadomości, po którym nadal będziesz pamiętać, co się stało i nie oznacza to, że nagle zgadzasz się z czymś, co postrzegasz jako "złe".  
    
  • Dobrze jest powiedzieć: "Nie jestem dumny z tego, co zrobiłem (lub jak uczyniłem to niemożliwym), ale dla własnego zdrowia i dobrego samopoczucia i zdrowia moich bliskich, wybaczam sobie i patrzę w przyszłość." jest zdrowy i pozwoli ci przełamać cykl samookaleczeń, który wprowadziłeś, ponieważ otwarcie rozpoznajesz, że zrobiłeś coś złego i że chcesz to naprawić.
  •  
         
 14.  
 15.             8      Zastanów się, jak twoje życie się poprawia, kiedy wybaczasz i jak możesz to osiągnąć. Jeśli chcesz wybaczyć, zwykle nie wystarczy powiedzieć, że wybaczasz sobie. Pomoże ci to uporać się z rzeczami, które pozwalają ci zrealizować swoją wartość i zyskać nowe znaczenie dla celu. Na przykład możesz wypróbować następujące rzeczy: 
    
  • Zacznij medytować. Medytacja to świetny sposób na znalezienie wewnętrznego spokoju i pokoju, samorealizacji i fizycznego relaksu. Pozwoli ci myśleć, być z samym sobą, docenić teraźniejszość i znaleźć drogę do twojego wnętrza. Regularne medytowanie poprawi twoje zdrowie psychiczne.
  •  
  • Bądź świadomy swojej wartości. Regularnie przypominaj sobie, że jesteś wartościowy i piękny. Po prostu powiedz "wybaczam" lub "nie pozwolę, by gniew mnie już sprowokował." Powtarzaj te zwroty, gdy myślisz o negatywnych myślach.
  •  
  • Zachowaj swój dziennik. Zapisz wszystkie swoje myśli na drodze do przebaczenia. Kiedy możesz zapisać swoje myśli i uczucia w dzienniku, którego nikt nigdy nie przeczyta, pomoże ci się zrelaksować i pozbyć negatywnego stosunku do życia.
  •  
  • Znajdź pomoc psychologa. Jeśli próbowałeś pozbyć się złości, niechęci i innych emocji związanych ze strachem, których nie możesz kontrolować, ale nie udało ci się ich znaleźć, znajdź psychologa, który pomoże ci uzyskać lepszy stan psychiczny. Jeśli nie ufasz psychologom, znajdź przynajmniej dobrego przyjaciela, który cię wysłucha i pomoże ci zrozumieć, że twoje życie ma wielką wartość.
  •  
  • Jeśli jesteś religijnym fundatorem, zwróć się ku wierze.
  •  
         
 16.  
 17.             9      Bierzcie przebaczenie jako drogę, a nie cel. Jeśli myślisz, że nie możesz wybaczyć, możesz sabotować swoją własną szansę na przebaczenie. Dobrze jest zaakceptować fakt, że przebaczenie jest procesem długotrwałym i że będziesz musiał stawić czoła przeszkodom, tak jak w przypadku wszystkich innych sytuacji życiowych. Możesz czuć, że już przebaczyłeś, ale wtedy coś ci się stanie, że poczujesz, że straciłeś swoje wysiłki i że zaczynasz od zera, a będziesz znowu zły. Najlepszym podejściem jest nie liczenie się, jeśli robisz coś złego i podejmujesz mniejsze przeszkody jako konieczność. Nie zapominajcie też, że nie ma czasu na przebaczenie. Wszystko, co możesz zrobić, to przygotować się i przetworzyć ten proces:  
    
  • Przebacz sobie stopniowo. Zacznij od nagradzania siebie, a następnie rezygnacji z myślenia o przeszłości zamiast skupiania się na tym, czym jesteś teraz.
  •  
  • Ucz się na tym, co zrobiłeś w przeszłości, ale ciesz się (patrz krok powyżej dotyczący samoakceptacji).
  •  
  • Świadomie korzystaj z pozytywnych doświadczeń i nie próbuj ich pogarszać.
  •  
  • Bądź wdzięczny za to, co masz - wspaniałe relacje, dom, rodzinę, edukację, umiejętności, zainteresowania, hobby, zwierzęta domowe, zdrowie itd. Szukaj wszystkich dobrych rzeczy.
  •  
  • Współczuj sobie. Ilekroć twoje negatywne myśli cię przytłaczają, przeorientuj swoje myśli na bardziej interesujące i bardziej satysfakcjonujące rzeczy.
  •  
  • Jeśli kogoś skrzywdzisz, a jeszcze nie rozmawiałeś z nim, zrób to. Przepraszam szczerze. Zrób to jednak tylko wtedy, gdy jesteś gotowy, aby pozbyć się swoich negatywnych uczuć i tylko wtedy, gdy nie zranisz drugiego.
  •  
                   
 18.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

                  

Rzeczy, których potrzebujesz .

               (3)                     
Zdrowie popularny:
Jak pozbyć się wzdęć.

Jak leczyć egzemę.

Jak usunąć wzrost skóry z szyi.

Jak uniknąć zapalenia stawów.

Jak uniknąć przemocy emocjonalnej.

Jak prawidłowo oddychać podczas biegania.

Jak uspokoić podrażnioną szyję.

Jak pozbyć się skurczów mięśni za pomocą minerałów.

Jak leczyć męską łysinę.

Jak usunąć żetony z sody oczyszczonej.

Jak leczyć keloidowe blizny.

Jak rozpoznać objawy gruźlicy.

Jak pozbyć się pływających plam.

Jak schudnąć z chorobą tarczycy.

Jak odzyskać po operacji plastycznej.

Jak pozbyć się zapachu w pachach.

Jak wykonać pozycję wojownika w jodze.

Jak wziąć glutaminę.

Jak leczyć hemoroidy.

Bycie ambitnym.

Jak pozbyć się trądziku.