Home \ Zdrowie
 

Jak czuć się pewnie.

 

Być może przeczytałeś artykuł o tym, jak być pewnym siebie, ale co jeśli nie czujesz się zbyt pewnie? Czasami konieczne jest wyjaśnienie emocji i porównanie z ich zachowaniem. Możesz nieco przyspieszyć ten proces. Może potrzebujesz trochę ćwiczeń i nowego stroju, abyś poczuł się lepiej, albo będziesz wystarczająco dobry, by myśleć pozytywnie i uśmiechać się. W każdym razie poczucie pewności siebie jest ciągłym procesem, który pomoże ci znacząco poprawić jakość twojego życia.

              

Procedura .

    

  Część 1      Pokonaj mózg  .

    
   
 1.                            1      Myśl pozytywnie. Zasadniczo rzeczywistość to percepcja. Kiedy czujesz się pewnie, będziesz pewny siebie. Kiedy cały świat upadnie, ale go nie zauważysz, w rzeczywistości nie potrząśniesz, prawda? Zacznij myśleć pozytywnie i szczęśliwie. To nie znaczy, że jeździsz nosem - nie bój się, że będziesz głupi na pozytywne myślenie. Tylko dzięki temu przejmiesz kontrolę nad swoim życiem.  
    
  • Kiedy dowiesz się, jak mówisz: "Boże, jestem taki gruby", przestań. Wróć i powiedz to zupełnie inaczej. Na przykład: "Nie jestem zadowolony z mojej wagi. Co mam z tym zrobić? "Nie musisz mieć doskonałego życia - po prostu nie musisz być zbyt surowy wobec siebie.
  •  
  • Pozytywne myślenie prowadzi do bardziej pozytywnych i pewnych siebie zachowań. Czy wiesz, co się dzieje, gdy myślisz o sobie negatywnie? Szybko się przyzwyczajasz i nagle zaczynasz myśleć negatywnie o wszystkim. Zaczynasz oczerniać i narzekać, i nikt nie będzie chciał z tobą porozmawiać, ponieważ ludzie w twojej obecności nie będą się dobrze czuć.
  •  
         
 2.  
 3.                          2      Bądź wdzięczny. Z pewnością przeczytałeś także artykuł o tym, jak myśleć pozytywnie. Nadal nie wiesz, jak to zrobić? Zacznij więc od wdzięczności. Im bardziej uświadamiasz sobie, jakie masz szczęście, tym lepszy nastrój i podejście, jakie będziesz miał. Niestety, jak łatwo ludzie zapominają o tym, co mają.  
    
  • Poważnie! Prawdopodobnie masz zdrowe ciało, ubrania, talent (co?), Ludzie, którzy cię kochają i przyszłość przed tobą. Te rzeczy mają większość ludzi (lub przynajmniej większość ludzi na wikiHow) - co jeszcze masz, czego inni nie mają?
  •  
         
 4.  
 5.                          3      Uśmiechnij się. Istnieje wiele argumentów na temat pomysłów i zachowań. Ustalono, że twój umysł pobiera informacje z twojego ciała. Spróbuj ją oszukać i uśmiechnij się! Uśmiech to muskularny odpowiednik płatków owsianych. A owsianka jest w istocie cudownym jedzeniem. Uśmiech pomoże Ci z następujących powodów:  
    
  • Uśmiechy uwalniają endorfiny i serotoninę w ciele. Kiedy się uśmiechniesz, wkrótce poczujesz się naprawdę przyjemnie, bez konieczności udawania.
  •  
  • Uśmiech zmniejsza stres i ciśnienie krwi oraz wzmacnia system odpornościowy. Działa zasadniczo jak płatki owsiane, ale nie zawiera żadnych kalorii i można go zaspokoić zawsze i wszędzie.
  •  
  • Kiedy ludzie się uśmiechają, są bardziej atrakcyjni dla innych. Czy potrzebujesz innego powodu?  
     
   • P.S. - Szczęśliwi ludzie są ogólnie pewniejsi. Nie ma powodu, aby martwić się o wszystko, gdy wszystko jest w porządku!
   •  
    
  •  
         
 6.  
 7.                          4      Zmień otoczenie. Zastanów się, kim jesteś, kiedy jesteś w domu, w szkole, w pracy, w ulubionej kawiarni itp. Prawdopodobnie wszędzie zachowujesz się trochę inaczej. Możliwe, że istnieją środowiska, w których czujesz się lepiej i otoczenie, w którym czujesz się pewniej. Tak więc, jeśli nie czujesz się pewnie, wybierz się gdzie indziej!  
    
  • Rozumiemy, że nie możesz wyjść w środku obiadu i udać się do McDonalda. Ale kiedy nie czujesz się już dobrze, pomyśl o tym, gdzie jesteś. Kiedy zdasz sobie z tego sprawę, może się okazać, że jest to po prostu środowisko, w którym się znajdujesz i poczujesz się lepiej.
  •  
         
 8.  
 9.                          5      Użyj wizualizacji i ćwiczeń oddechowych. Ta wskazówka może ci pomóc w każdej sytuacji. Jeśli jesteś odważny, aby adresować piękną dziewczynę lub masz zamiar wygłaszać ważną mowę, spróbuj poniższych trików.  
    
  • Wyobraź sobie, jak wszystko pójdzie i odniesiesz duży sukces. Jeśli oczekujesz sukcesu, w końcu go osiągniesz. Wręcz przeciwnie, oczekując porażki, twoje szanse na sukces zostaną znacznie zmniejszone.
  •  
  • Wykonaj głęboki wdech. Kiedy ludzie oddychają zbyt szybko, ich bicie serca przyspiesza, a mózg wchodzi w tryb "ataku lub ucieczki", w takiej sytuacji będziesz niepotrzebnie zbyt nerwowy. Ponieważ nie zamierzasz walczyć z ssakami, naprawdę tego nie potrzebujesz.
  •  
         
 10.  
 11.                          6      Mów do siebie ładnie. Spójrz na siebie w lustrze i przekonaj się, że jesteś wspaniały i niesamowity. Upewnij się, że nie musisz niczego ukrywać przed sobą. Uśmiechnij się do siebie i spróbuj ufać sobie - da ci poczucie własnej wartości.                  
 12.  
             

  Część 2      Pracuj nad sobą poza  .

    
   
 1.             1      Ubierz się ładnie. Jak byś się czuł, gdybyś wszedł do najdroższego hotelu w piżamie z pingwinami i nieskażonymi włosami? Prawdopodobnie nie czułbyś się dobrze o sobie. Pomyśl teraz, jak byś się czuł, gdybyś przyszedł do takiego miejsca w swojej najlepszej sukience. Chociaż suknia nie jest najważniejsza, ma ona wielki wpływ na to, jak się czujemy. 
    
  • Łatwiej jest czuć się dobrze, gdy wiemy, że nam odpowiada. Weź prysznic, wyreguluj włosy, weź czyste ubranie i używaj przyjemnych perfum, aby zrobić dobre wrażenie na ludziach. Nie musisz czuć, że musisz nosić świąteczne ubrania każdego dnia, ale zawsze powinieneś starać się wyglądać dobrze.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Zanotuj swoją postawę ciała. Znajdź pokój pełen ludzi. W 9 na 10 przypadków rozpoznasz osobę niebędącą człowiekiem, patrząc na kraj lub zachowując się szaleńczo. Kiedy naśladujesz tych ludzi, wkrótce poczujesz się niesympatycznie, więc nie rób tego w żaden sposób. Spoglądaj przed siebie, trzymaj ręce w dół i poruszaj się pewnie. Przez większość czasu spacerujesz po publicznych chodnikach.       
 4.  
 5.             3      Ćwicz. Kiedy ludzie ćwiczą, wyglądają znacznie lepiej, a gdy wyglądają lepiej, czują się lepiej. Dodatkowo ćwiczenia uwalniają endorfiny, które dają nam energię, uczucia szczęścia i pozwalają nam kontynuować. Ćwiczenia zapewnią także dłuższe życie i solidne zdrowie! 
    
  • Nie musisz biegać w maratonie, aby mieć dobry wpływ na twoje zdrowie. Po prostu ćwicz 30 minut dziennie (możesz także podzielić na mniejsze części) i będziesz na najlepszej drodze do trwałego zdrowia.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Nosić kolorowe ubrania. Istnieje powód, dla którego ludzie noszą czarne w czasie żałoby - odzwierciedla ich nastrój. Ludzie mają wiele skojarzeń kolorów. Jeśli czujesz, że nie istnieje, weź coś jaskrawego. Być może będziesz potrzebował tylko niewielkiej zmiany i uzyskasz wyższy poziom pewności siebie.       
 8.  
             

  Część 3      Trening, trening, trening  .

    
   
 1.             1      Rób coś, w czym jesteś dobry. Na pewno masz coś do zrobienia, czy to czyszczenie toalet. Bądź świadomy tego, w czym jesteś dobry. Kiedy to zrobisz, poczujesz się lepiej i będziesz z siebie dumny. To sprawi, że będziesz bardziej pewny siebie. Rób te rzeczy tak często, jak to możliwe i przypominaj sobie, jak cudownie jesteś. 
    
  • Kiedy robisz coś dobrego lub czegoś się uczysz, wzmocnisz swoją osobowość, będziesz się bawić z innymi i będzie bardziej interesujący dla innych. I nie zapominajmy, że jesteś również rozbawiony! Na co czekasz? Znajdź swój czas na to, co naprawdę kochasz.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Porozmawiaj z każdym. Czasami poczucie braku pewności siebie jest takie, że nie rozumiesz innych ludzi. Jeśli chcesz pozbyć się tego uczucia, porozmawiaj ze wszystkimi ludźmi, których spotkasz. Możesz znaleźć następujące rzeczy: 
    
  • Większość ludzi jest przyjazna. Przekonasz się, że to nie prawda, że ​​ludzie wciąż cię potępiają. Prawdopodobnie z tobą rozmawiają i sympatyzujesz z nimi.
  •  
  • Większość ludzi nie lubi rozpoczynania rozmów z innymi. Kiedy zrobisz pierwszy krok, otworzą się przed tobą. Są tak samo nerwowi jak ty!
  •  
  • Ludzie lubią się bawić z ludźmi, którzy są do nich podobni. Trzymają to, co znają i nie lubią rozmawiać z innymi ludźmi. Ale jest to bardzo nudne i powinieneś tego unikać. Kiedy rozmawiasz z ludźmi, którzy różnią się od ciebie, dowiesz się wielu interesujących rzeczy.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Nie mów do ludzi. Im więcej rozmawiasz z ludźmi, tym mniej się martwisz i tym mniej będziesz zainteresowany tym, co inni myślą o tobie. Za chwilę nie będziesz nawet myślał o tym, jak wspaniali są inni ludzie i zdajesz sobie sprawę, że większość ludzi pasuje do średniej. Gdy inne osoby nie są znaczące, możesz nie być zainteresowany tym, jak je realizujesz. 
    
  • Im więcej rozmawiasz z ludźmi, tym więcej będziesz się spotykać. Od samego początku może być dość onieśmielająca, ale kiedy się go uczysz i robisz to regularnie, okaże się to absolutnie proste. Nie wiesz od czego zacząć? Przeczytaj artykuły o tym, jak być ekstrawertykiem, jak być popularnym w społeczeństwie lub jak być otwartym i towarzyskim.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Uruchom dla innych. Czy pamiętasz, jak pisaliśmy o pozytywnym myśleniu? Okazało się, że ludzie to lubią. Jeśli je pochlebiasz, zrobisz na nich dobre wrażenie. Chodzi o to, aby dać im coś lepszego niż ich przyjmowanie. To wspaniale, jeśli ktoś cię schlebia, ale jeszcze lepiej jest pomóc komuś poczuć się lepiej. 
    
  • Naucz się akceptować pochlebstwa. Najlepiej powiedzieć to po prostu "dziękuję". Nie musisz robić żadnej nauki, ani nie musisz pochlebiać pochlebstw innych ludzi. Jest skromny, ale nie jest miły dla innych. Wyobraź sobie, że ta osoba da ci prezent i powiesz: "Nie, dziękuję, nie zasługuję na to, zabierz go z powrotem."  
     
   • W każdym razie powinieneś uczciwie pochlebić. Nie mów im niczego, co nie myślisz poważnie.
   •  
    
  •  
         
 8.  
 9.             5      Strzeżcie się siebie i wszystkich innych ludzi. Powinieneś to zrobić z dwóch powodów: 
    
  • Obserwuj siebie i innych, ale nie potępiaj ich. Kiedy przestajesz osądzać ludzi, pozbędziesz się negatywności. Będziesz miał otwarty umysł i będziesz mógł się uczyć.
  •  
  • Obserwuj siebie i innych ludzi, aby się czegoś nauczyć. Co sprawia, że ​​inni ludzie są pewni siebie? Co daje ci pewność siebie i co ci to daje? Jakie są Twoje początki i wzorce zachowań?
  •  
         
 10.  
 11.             6      Znajdź prawdziwych idoli. Kiedy masz kogoś, od kogo możesz się zainspirować, będziesz mieć wyższy poziom pewności siebie. Ale wybierz kogoś prawdziwego - nie jest dobrym pomysłem być Kim Kardashian. Powinieneś znaleźć źródło pozytywnego myślenia, które możesz wykorzystać w razie potrzeby. 
    
  • Oprócz mentora lub idola, powinieneś także utrzymywać pozytywny krąg przyjaciół. Kiedy spędzasz czas z ludźmi, którzy Cię poniżają (świadomie lub nieświadomie) lub sprawiasz, że spędzasz czas z kimś, kim nie chcesz być, nie będziesz szczęśliwy i nie jest to tego warte, bez względu na to, jak sprytne lub zabawne ludzie są.
  •  
         
 12.  
 13.             7      Bądź sobą. Trudno być pewnym siebie, kiedy grasz. Musisz pamiętać, że musisz zachowywać się pewnie i wciąż myśleć o tym, co próbujesz być, co jest bardzo wyczerpujące. Więc bądź sobą, to jest o wiele łatwiejsze. 
    
  • Kiedy udajesz, że jesteś kimś innym, nigdy nie będziesz szczęśliwy. Może na początku zobaczysz pozytywne reakcje innych ludzi (na przykład, kiedy zaczniesz nosić nowoczesne ubrania), ale w końcu odejdą i pozostaniesz tylko tym, co myślisz o sobie. Więc jeśli twój wewnętrzny głos coś mówi, słuchaj tego. Kiedy ufasz sobie, będziesz miał prawdziwą pewność siebie.
  •  
         
 14.  
             

Wskazówki .

      

            

Ostrzeżenie .

               (4)                    
Zdrowie popularny:
Jak leczyć trąd.

Jak upewnić się, że ludzie myślą, że jesteś pewny siebie.

Jak leczyć ofiarę porażenia prądem.

Jak pozbyć się tłuszczu na plecach.

Jak korzystać z kubka menstruacyjnego.

Dowiedz się, czy jesteś w depresji.

Jak pozbyć się suchego kaszlu.

Jak leczyć otępienie.

Jak wyczyścić system limfatyczny.

Jak leczyć ospę wietrzną.

Jak używać hemoroidów do redukcji hemoroidów.

Jak szybko stracić 10 funtów.

Jak pozbyć się zawrotów głowy.

Jak zatrzymać kaszel.

Jak pozbyć się wzdęć i poczucia rozdętego brzucha.

Nie śpiesz się całą noc.

Dowiedz się, czy masz raka piersi.

Jak leczyć flegmę.

Jak szybko zakończyć.

Jak wziąć więcej witaminy C.

Jak rozpoznać wczesne objawy ciąży.