Home \ Zdrowie
 

Jak pokonać bóle brzucha.

 

Ból brzucha jest nieprzyjemny i zawsze pojawia się w nieodpowiednim czasie. Na szczęście zwykle nie jest to nic poważnego i można się z niej pozbyć ostrożnie. Jeśli twój żołądek boli, to zazwyczaj dlatego, że nie masz dość swojego ciała. Oto kilka wskazówek, które pomogą pozbyć się bólu brzucha.

              

Procedura .

    

    1      Szybkie porady  .

    
   
 1.            1      Usiądź. Przestań się poruszać, aby uniknąć niepotrzebnego żołądka. Kiedy się podniecisz, a ty się ruszysz, staniesz się jeszcze gorszy. Kiedy się uspokoisz, poczujesz ulgę. Nie zapominaj, że siniak brzucha jest dobrym znakiem!        
 2.  
 3.             2      Przestań jeść i pić. Przerwij sobie żołądek i rozluźnij go od płynów i stałych posiłków. Jeśli chcesz jeść, weź niewielką porcję niektórych bezkwasowych pokarmów, takich jak płatki śniadaniowe (krakersy, ryż, płatki owsiane) lub beztłuszczowe owoce i warzywa (ziemniaki, banany, warzywa liściaste).       
 4.  
 5.             3      Weź lek przeciwtrądzikowy dostępny bez recepty. Leki zobojętniające kwas neutralizują kwasy w żołądku. Jeśli cierpisz na zgagę i uważasz, że twój żołądek boli z tego powodu, leki zobojętniające pomogą ci. 
    
  • Najpowszechniejszym lekiem są Tumsy lub magnez, ale farmaceuta może polecić inne marki zawierające podobne substancje.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Weź simetikon. Jeśli poczujesz stan zapalny, simetikon może pomóc. To jest bez recepty lekarstwo na wzdęcia. 
    
  • Jeśli nie wiesz, czy Twój problem powoduje gaz, spróbuj przesuwać brzuch i sprawdzić, czy słyszysz szron. Jeśli twój żołądek się czołgnie, to prawdopodobnie nagromadzenie gazów i symetikon pomoże ci.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Weź subalicylan. Lek ten zatrzymuje biegunkę, więc jeśli masz również biegunkę, może to pomóc. Idź do apteki i poproś o rekomendację leku dostępnego bez recepty zawierającego salicylan.       
 10.  
 11.             6      Idź do toalety. Być może brzmi to dziwnie, ale ból brzucha czasami znika całkowicie, gdy jesteś naprawdę wyczerpany.       
 12.  
 13.             7      Mieć gorący prysznic lub wannę. Kiedy odpoczniesz, ogrzej narządy i uspokój swój umysł, możesz odczuć ulgę. Ból brzucha jest czasami tylko reakcją organizmu w stresujący dzień.       
 14.  
 15.             8      Nie kłam. Czasami ból brzucha (i zgaga) jest spowodowany przez kwas żołądkowy, który dostał się do przełyku. Usiądź wygodnie w pozycji pionowej i poczekaj, aż kwas żołądkowy powróci do miejsca, do którego przynależy.       
 16.  
 17.             9      Umieść gorącą płytkę na brzuchu. Jeśli nie masz rozgrzewającej ściereczki, namocz ściereczkę w gorącej wodzie, połóż ją na brzuchu i zostaw tak długo, jak jej potrzebujesz.       
 18.  
 19.             10      Promuj swój brzuch. Powoli przesuwaj dwoma palcami okrężnymi ruchami, aby masować dolny i górny brzuch.       
 20.  
 21.             11      Spróbuj spać. Jeśli możesz iść spać, spróbuj zdrzemnąć się przez chwilę. W większości przypadków obudzisz się i twój żołądek już cię nie skrzywdzi. Jeśli nie możesz zasnąć, połóż się na plecach i rozciągnij brzuch.                 
 22.  
             

    2      Zabiegi domowe  .

    
   
 1.             1      Pobierz jogurt zawierający probiotyki. Jogurt jest idealnym sprzymierzeńcem w walce z bólem brzucha. Zawiera wiele zdrowych substancji probiotycznych, które łagodzą podrażniony żołądek. Badanie przeprowadzone na Uniwersytecie w Manchesterze wykazało, że kobiety, które cierpiały na zespół jelita drażliwego miały o 78% więcej łagodnego uczucia naparu, gdy codziennie spożywały jogurt.       
 2.  
 3.             2      Jedz probiotyki i produkty fermentowane. Probiotyki są sprzedawane w różnych formach i są potwierdzone, aby zapobiegać zaburzeniom żołądka. Kombucha, jogurt, kefir i lakto-fermentowane warzywa są odpowiednimi źródłami probiotyków.       
 4.  
 5.             3      Wypij roztwór jadalnej sody. Wymieszaj dwie łyżki jadalnego napoju gazowanego ze szklanką wody pitnej i wypij powstałą mieszaninę.       
 6.  
 7.             4      Spróbuj ziół lub preparatów ziołowych. Niektóre zioła są szczególnie skuteczne w zwalczaniu bólu brzucha. Wypróbuj te rzeczy, na przykład: 
    
  • Zrób herbatę cynamonową. Piętnaście do dwudziestu minut gotować dwie szklanki wody i dwa kawałki cynamonu. Następnie wyjąć cynamon i wlać herbatę do kubka lub szklanki. Możesz ją osuszyć łyżeczką miodu.
  •  
  • Herbata miętowa. Niektórzy ludzie mają miętową herbatę zamiast cynamonu. Obie te herbaty uspokoją Twój żołądek i pomogą Ci się zrelaksować.
  •  
  • Przygotuj herbatę kminową. Piętnaście do dwudziestu minut gotować dwie szklanki wody z dwiema łyżkami nasienia kminku. Następnie dodaj herbatę do szklanki i dodaj łyżkę miodu. Możesz także jeść kminek, który jest często stosowany w leczeniu zaburzeń żołądkowych i skurczów jelit.
  •  
  • Jedz koper. Czy wiesz, dlaczego dania indyjskie często zawierają nasiona kopru włoskiego? Dzieje się tak, ponieważ koper pomaga usuwać gazy i łagodzić podrażnione trawienie. Włóż łyżkę nasion kopru włoskiego lub ugotuj z nich herbatę.
  •  
  • Jedz imbir. Imbir świetnie działa na podrażniony żołądek. Jest stosowany w leczeniu nudności i zaburzeń żołądkowo-jelitowych. Możesz jeść świeże, zrobić herbatę lub kupić imbirowe kapsułki.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Przygotuj napój z octu jabłkowego i miodu. Ten stary ludowy przepis w nowoczesnym fartuchu może nie działać dla wszystkich, ale warto go wypróbować - może żołądek odczuwa ulgę. Wymieszaj łyżkę miodu łyżką octu jabłkowego i szklanką wody.       
 10.  
 11.             6      Umieść papaję, granat lub ananas. Enzymy, które zawierają tego rodzaju owoce, od setek lat jadły, aby pozbyć się bólu brzucha. Nie można przesadzić - jeśli jesz te owoce w dużych ilościach, mogą powodować ból brzucha.       
 12.  
 13.             7      Pij wodę z bąbelkami. Napoje z bąbelków mogą uspokoić żołądek, ponieważ powodują, że twoje gardło pozbywa się nagromadzonego gazu.       
 14.  
 15.             8      Staraj się jeść suche tosty lub krakersy. Suchy chleb lub krakersy napełnią twój żołądek, jednocześnie wspierając perystaltykę i zapobiegając utracie jonów.       
 16.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

                           
Zdrowie popularny:
Jak pozbyć się czerwonych oczu.

Jak radzić sobie z myślami samobójczymi.

Jak odtruć organizm z alkoholu.

Jak rozśmieszyć innych.

Jak zbudować plan diety.

Jak przyspieszyć swoje myślenie.

Jak naturalnie leczyć płuca.

Jak zdecydować, czy rana wymaga szycia.

Jak pozbyć się tłuszczu pod bronią.

Jak sprawić, że pójdziesz do tego dużego.

Jak zapobiegać zakażeniom dróg moczowych.

Jak dbać o aloes.

Jak przestać się wstydzić.

Jak rozciągnąć plecy.

Jak wyprostować kręgosłup.

Jak określić grupę krwi.

Jak pozbyć się śluzu w gardle bez leków.

Jak odwrócić dziecko z pozycją miednicy tylnej.

Jak leczyć zamglenie narządów płciowych.

Skąd mam wiedzieć, że jestem w innym stanie.

Jak ćwiczyć jogę.