Home \ Zdrowie
 

Jak poczuć maciczną szyjkę macicy.

 

Czy wiesz, że twoja szyjka macicy zmienia swoją pozycję i wygląd podczas cyklu miesiączkowego? Nauka rozpoznawania zmian w jakości czopka pozwoli ci zidentyfikować dni płodne i bezpłodne, a także unikalny sposób na lepsze zrozumienie twojego układu rozrodczego. Kolejną zaletą jest to, że nie potrzebujesz żadnego specjalnego sprzętu, aby poczuć i rozpoznać czopek. Zobacz instrukcje w kroku pierwszym.

              

Procedura .

    

  Część 1      Jak zbadać szyjkę macicy  .

    
   
 1.            1      Dowiedz się, gdzie jest twoje czopek. Szyjka macicy to najniższa część szyjki macicy, która jest nacinana w pochwie. Ma 7,5-12 cm wewnątrz pochwy, z tyłu wejścia do pochwy. W swoim kształcie szczyt przypomina niewielką dziurę w środku. Pozycja i wygląd szyjki macicy zmienia się podczas cyklu miesiączkowego.  
    
  • Wewnętrzny kanał czopka zawiera gruczoły wytwarzające tkz. śluz szyjkowy. Kolor i konsystencja śluzu zmienia się również podczas cyklu.  
  •  
         
 2.  
 3.             2      Umyć ręce mydłem i gorącą wodą. Ponieważ będziesz czuć swoją szyjkę macicy palcami, ważne jest, aby dokładnie umyć ręce, aby zapobiec przedostaniu się bakterii do genitaliów. Należy również unikać kremu do rąk lub balsamu przed włożeniem palców do pochwy, ponieważ niektóre składniki tych produktów mogą powodować zakażenia pochwy.  
    
  • Jeśli masz długie paznokcie, dobrze jest skrócić zęby, zanim poczujesz. Z długim, ostrym paznokciem możesz porysować swoją waginę.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Znajdź wygodną pozycję. Większość kobiet czuje się najłatwiejsza do zbadania w siodle (zamiast stać lub leżeć), ponieważ dotarcie do szyjki macicy jest dla nich najmniej bolesne w tej pozycji. Usiądź na krawędzi łóżka lub wanny i rozciągnij kolana.        
 6.  
 7.             4      Umieść najdłuższy palec między wargami sromowymi. Delikatnie przesuń palec do przedsionka i wsuń go do pochwy. W zależności od tego, w którym dniu cyklu miesiączkowego jesteś w, będziesz musiał przesunąć palcem mniej lub bardziej głęboko, aby poczuć szyjkę macicy.  
    
  • Jeśli chcesz, możesz nasmarować palec kremem smarującym, który sprawia, że ​​jest on śliski. Używaj tylko smaru na bazie wody. W żadnym wypadku nie używaj wazeliny, balsamu ani żadnych innych produktów, które nie są odpowiednie do stosowania z pochwy.
  •  
         
 8.  
 9.   5      Niegrzeczna szyjka macicy. Poczujesz przedziurawione przedłużenie z tyłu pochwy. Że znasz wnękę nie wchodząc głębiej w palec. Czopek może być miękki jak kłujący warg lub twardy jak czubek nosa. To zależy od tego, czy owulujesz, czy nie.               
 10.  
             

  Część 2      Wykrywaj oznaki owulacji  .

    
   
 1.             1      Rozpoznanie, czy czopek jest niski, czy wysoki. Jeśli czopek jest "niski", zaledwie kilka centymetrów od wejścia do pochwy, oznacza to, że jesteś w swoim bezpłodnym okresie, nie głosujesz. Jeśli jest "wysoka", znajduje się głęboko w pochwie, może się zdarzyć owulacja. Prawdopodobnie jesteś w swoim płodnym okresie.  
    
  • Przy pierwszych próbach samokontroli czopka może być trudno zobaczyć, czy jest on wysoki czy niski. Tak samo każdego dnia, w ciągu jednego lub dwóch miesięcy, przez chwilę, i spróbuj rozpoznać różnice w jego pozycji, zmienia się z tygodnia na tydzień. Wcześniej czy później będziesz mógł zdecydować, czy czopek jest niski, czy wysoki.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Rozpoznanie, czy czopek jest miękki czy twardy. Jeśli szyjka macicy jest zamknięta i sztywna, owulacja prawdopodobnie nie występuje. Jeśli jest miękki i elastyczny, możliwe jest, że owulujesz.  
    
  • Podczas owulacji powierzchnia czopka jest podobna do warg. W innych okresach, przed i po owulacji, przypomina bardziej czubek nosa. Jest to raczej trudne i mniej elastyczne.  
  •  
         
 4.  
 5.   3      Rozpoznanie, czy czopek jest wilgotny. Jeśli tłumisz czopek podczas owulacji, poczujesz, że jest wilgotny lub nawet mokry. Z dużym prawdopodobieństwem zauważysz także więcej wydzieliny z pochwy. W okresie po owulacji, podajnik dotykowy będzie suchy, aż do rozpoczęcia miesiączki.     
 6.  
 7.   4      Naucz się korzystać z innych metod obliczania owulacji. Oprócz metody nadprzyrodzonej, monitorowania śluzu szyjkowego i podstawowego pomiaru temperatury istnieją inne metody określania dni płodnych i niepłodnych. Połączenie tych trzech metod samoleczenia nazywa się symptotermalną metodą naturalnego planowania rodzicielskiego. Jeśli metody te są stosowane prawidłowo, są skutecznym sposobem na ustalenie dni płodnych i niepłodnych.  
    
  • Tuż przed i podczas owulacji, wydzielina z pochwy staje się grubsza i bardziej lepka.
  •  
  • Wraz z początkiem owulacji, twoja podstawowa temperatura nieznacznie wzrasta. Aby uchwycić ten wzrost, konieczne jest codzienne mierzenie temperatury w termometrze podstawowym.  
  •  
         
 8.  
             

Ostrzeżenie .

               (1)                    
Zdrowie popularny:
Jak leczyć zapalenie dziąseł.

Jak pozbyć się zgiętego kciuka.

Jak szybko pozbyć się infekcji dróg moczowych.

Jak pozbyć się uchwytów miłości.

Jak przygotować się do postu.

Jak pozbyć się swędzenia komarów.

Jak pozbyć się golenia w domu.

Jak przygotować dietę BRAT.

Jak pozbyć się pokrzyw.

Jak leczyć strzelbę.

Jak leczyć bakteryjne zapalenie pochwy.

Jak leczyć ranę.

Jak bezpiecznie schudnąć.

Jak naprawić plecy.

Jak spać.

Jak bezpiecznie zemdleć.

Jak stosować hormonalne środki antykoncepcyjne.

Jak pokonać strach.

Jak uspokoić się, gdy się denerwujesz.

Jak zmniejszyć aminotransferazę alaninową (ALT).

Jak przyspieszyć metabolizm.