Home \ Sztuka i rozrywka
 

Jak grać na klawiszach.

 

Oglądanie pianisty jest zawsze niesamowite, podczas gdy jego palce przesuwają się po klawiaturze i wyraźnie skupiają się na jego twarzy. W tym artykule nie nauczysz się akrobatyki za pomocą klawiszy, ale na pewno znajdziesz kilka wskazówek, jak zacząć.

              

Procedura .

    

    1      Historia  .

    
   
 1.            1      Poznaj swoje narzędzie. Niezależnie od tego, czy chcesz być pianistą koncertowym, czy grać w rocku, podstawy są takie same.        
 2.  
 3.             2      Dowiedz się terminologii. To narzędzie ma wiele nazw i odmian, z których wszystkie korzystają z tego samego interfejsu. Rzućmy okiem na krótką historię historii klawiatury. 
    
  • Klawesyn. Są to pierwsze klawisze do grania tak jak na gitarze - na strunach przymocowanych do klucza. Bez względu na dynamikę, wynikowy dźwięk zawsze miał taką samą głośność. Jeśli klawesyn grał w zwykły sposób, nie wiedział, że instrument nie był w stanie odtworzyć żadnego dźwięku przez długi czas. Większe instrumenty miały większą liczbę strun.
  •  
  • Fortepian. Dzięki pianinie cały proces tworzenia dźwięków uległ zmianie i zaczął się młotek. Młot został aktywowany kluczem, a pianista nagle uzyskał pełną kontrolę nad dynamiką i mógł grać głośno i głośno.
  •  
  • Fortepian elektryczny. Fortepian brzmi bardzo bogato i pięknie, ale nie można go nosić. Kiedy muzycy zaczęli grać na klawiszach w latach pięćdziesiątych, potrzebowali czegoś przenośnego, przynajmniej jak bębny. Powstał pianino elektryczne (a także organ).
  •  
  • Syntezator. Po około 300 latach klawesynów i fortepianów muzycy znali klucze. Kiedy pojawiły się pierwsze syntezatory elektroniczne, sensowne było użycie tego samego układu klawiszy, tylko terminologia nieco się zmieniła. Do tego czasu gracze nazywani byli po prostu "pianistami" lub "organistami". W przypadku narzędzia, które ma klawiaturę, ale może brzmieć jak orkiestra symfoniczna lub szept kota, określenie "pianista" nie jest już odpowiednie, a zatem stosuje się "klawiszowiec" lub "klawiszowiec".
  •  
         
 4.  
 5.             3      Teraz już znasz podstawowe zasady i czas zacząć ćwiczyć.                  
 6.  
             

    2      Jak zrozumieć klawisze  .

    
   
 1.             1      Spójrz na klawiaturę. Układanie na iPadzie na klawiaturze retro, na dużej cyfrowej klawiaturze lub na dużym skrzydle koncertowym sprawia, że ​​układ klawiatury jest zawsze taki sam. Tylko liczby kluczowe mogą się różnić.       
 2.  
 3.                          2      Pamiętaj, że istnieją dwa rodzaje kluczy: czarno-biały. Po pierwsze, może cię to zmylić, ale możesz pomóc w tym przykładzie:  
    
  • Jest tylko 12 podstawowych uwag. Każda skala 12 nie jest taka sama jak inne skale, ale różni się tylko tonami tonu.
  •  
  • Każdy biały klawisz jest częścią skali C-dur.
  •  
  • Każdy czarny klawisz reprezentuje dźwięk podniesiony (#) lub zredukowany (b).
  •  
         
 4.  
 5.             3      Ponownie spójrz na klawiaturę. Zauważasz, że formuły zaczynają się od C po lewej stronie obrazu. Następna notatka D ma czarny klawisz po obu stronach, a następna nuta E ma czarny klawisz po lewej stronie. 
    
  • Zanotuj wzory, w których zawsze są 2 białe klawisze wokół 2 czarnych klawiszy i jedna biała pośrodku.
  •  
  • Zauważ, że następna grupa kluczy jest taka sama, są tylko 3 czarne klawisze i dwa białe klawisze między nimi, między nutami F i B.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Znajdź następujące C. Pamiętaj, że nawet tutaj formuła jest taka sama. Pozostaje zatem taki sam dla wszystkich skal na klawiaturze.       
 8.  
 9.                          5      Znajdź literę C znajdującą się najbliżej środka klawiatury. To jest średnie C, czyli C3. Powyżej znajdują się C4, C5 i C6. Poniżej znajdują się uwagi C2, C1 i C0.        
 10.  
 11.                          6      Odtwórz utwór. Tak, to naprawdę jest takie proste! Zacznij od C3, wyobraź sobie, że zwykle chodzisz i grasz następnym klawiszem na każdym kroku, aż dotrzesz do C4, zatrzymaj się. Cóż, to nie jest piosenka, ale opanowałeś podstawy - grałeś określone dźwięki w określonej kolejności. Oto uwaga na temat tego, co właśnie grałeś:  
    
  • Zagraj jeszcze raz! Wyobraź sobie ponownie, że idziesz i grasz następującą nutę na klawiaturze na każdym kroku. Tym razem poszukaj każdej nuty i przeczytaj ją od lewej do prawej podczas gry. Teraz nie tylko grasz, ale także czytasz notatki!
  •  
         
 12.  
             

    3      Jak nauczyć się grać  .

    
   
 1.                          1      Dowiedz się o swoim własnym. Istnieje kilka sposobów nauki gry na klawiszach lub fortepianie.  
    
  • Naucz się czytać notatki. Możesz nauczyć się czegoś wspaniałego, możesz iść godzinami, lub możesz zrobić jedno i drugie. Wspaniale jest nauczyć się czegoś nowego i móc grać na fortepianie, będziesz przydatny, jeśli chcesz nauczyć się śpiewać, grać na gitarze lub saksofonie.
  •  
  • Ucz się przez słuchanie. Zasadniczo jest to prostsze, po prostu słuchanie piosenki i szukanie właściwych klawiszy na klawiaturze. Przede wszystkim jest to skomplikowane, ale kiedy trenujesz, wkrótce będzie lepiej. Ponadto nie będziesz musiał się martwić o żadne notatki.
  •  
         
 2.  
             

    4      Naucz się czytać notatki  .

    
   
 1.             1      Otrzymuj notatki. Możesz udać się do lokalnego sklepu muzycznego i wyjaśnić sprzedawcom, że dopiero zaczynasz uczyć się grać na klawiszach. Z pewnością polecisz dobre oceny dla początkujących. Będą również mogli polecić najlepszą metodę dla Twojego stylu uczenia się. 
    
  • Ktoś może polecić nauczycielowi gry na fortepianie. Jeśli naprawdę chcesz się uczyć, powinieneś słuchać tych rad.
  •  
  • Niektóre notatki dla początkujących zawierają małe liczby, które pomagają w palcowaniu. Te liczby oznaczają, że Twoje palce nie używają do grania. Liczby są następujące: 1 = kciuk, 2 = palec wskazujący, 3 = środkowy palec, 4 = palec serdeczny, 5 = kciuk.
  •  
         
 2.  
             

    5      Naucz się grać, słuchając  .

    
   
 1.                          1      Narysuj uszy. Granie na fortepianie nigdy nie może być nauczane w tym samym czasie i nie jest czymś innym, niż uczenie się przez sługę. Zapamiętaj dźwięk notatki i spróbuj ją znaleźć na klawiaturze. To jest praktyka. Dobra wiadomość jest taka, że ​​każdy dobry improwizator może to zrobić, więc nigdy nie stracisz takiej wiedzy. Oto jak zacząć.        
 2.  
 3.                          2      Ucz się rozwiązywania sylab. To jest "śpiewanie oczyma". Jeśli wiesz, jak śpiewać "do-re-mi", masz już podstawy. Nuty podstawowych skal solmatyzacyjnych to: do, re, mi, fa, sol, la, si, do. W skali C (białe klawisze) odpowiada to tonom: C, D, E, F, G, A, H, C.        
 4.  
 5.                          3      Wypróbuj. Zagraj w skali na klawiaturze, którą pokazaliśmy powyżej. Za każdą nutę zaśpiewaj układającą sylabę. Nie musisz się martwić, jeśli nie jesteś świetnym piosenkarzem. Chodzi o łączenie dźwięków z nutami. Ale co z tymi czarnymi kluczami, pytasz?  
    
  • Oto skala zawierająca czarne klawisze: do-di-re-ri-mi-fa-fi-sol-si-la-li-si-do. Wypróbuj go na klawiaturze i zobacz, jak brzmi. Z pewnością zauważysz, że już mnie znasz.
  •  
         
 6.  
 7.                          4      Interwały treningowe. Kiedy robisz "do-re-mi" idealnie, spróbuj trochę pominąć i zagraj w "do-mi-re-fa-mi-sol-do".. Następnie spróbuj znaleźć je na klawiaturze, aby dowiedzieć się, czy jesteś blisko.        
 8.  
 9.                          5      Pamiętaj, aby wypróbować prosty utwór, gdy tam jesteś. Może to być coś, co dobrze znasz, lub piosenka dziecięca. Tym razem zamiast śpiewać prawdziwe słowa piosenki, śpiewaj "do-re-mi-mi-do-miii".  
    
  • Kiedy to wiesz, możesz śpiewać solmeryczne sylaby z każdą piosenką, która do ciebie przychodzi i spróbować znaleźć jej dźwięki klawiatury.
  •  
  • Im więcej trenujesz, tym lepiej.
  •  
         
 10.  
             

    6      Klawiatura  .

    
   
 1.             1      Staraj się wziąć klucze tak, jakbyś miał trzy części mózgu. Każda z tych części zawiera inny rodzaj pamięci.       
 2.  
 3.                          2      Pierwszą częścią jest tak zwany . Są to dźwięki fortepianu, smyczki, flet lub inne dźwięki, które możesz wydać.        
 4.  
 5.                          3      Druga część to tak zwany rytmiczny mózg . Ta sekcja nazywa się "rytmami" na niektórych klawiszach, w innych "stylach". Klucze mogą mieć bęben, gitarę basową, fortepian lub inną kombinację instrumentów. To jest jak zespół, który kontrolujesz lewą ręką, a prawa ręka gra melodię.        
 6.  
 7.                          4      Trzecia część mózgu to miejsce, w którym nagrywasz swoje piosenki. Na przykład, jeśli grasz linię basu, możesz przesłać, zapisać, a później użyć jej w utworze. Następnie można zagrać coś zupełnie innego, na przykład fortepian i połączyć starą linię basu z nowymi dźwiękami.        
 8.  
             

    7      Jak wybrać  .

    
   
 1.             1      Zdecyduj, czy chcesz fortepian, czy klawisz. Rozważ następujące czynniki.       
 2.  
 3.             2      Fortepian ma 88 klawiszy. Jest duży, ciężki i głośny. Nie możesz włożyć do niego słuchawek, abyś mógł ćwiczyć w środku nocy!       
 4.  
 5.                          3      Muzyka klasyczna brzmi o wiele lepiej na fortepianie niż na klawiszach. Pianino cyfrowe jest porównywalne do prawdziwego fortepianu, ale pamiętaj, że pianino cyfrowe jest próbkowane z prawdziwego fortepianu, a jakość dźwięku jest nieco gorsza.        
 6.  
 7.             4      Klawisze cyfrowe są łatwiejsze do odtworzenia. Kiedy jesteś obok fortepianu koncertowego, spróbuj dotknąć najgłębszej nuty. Następnie spróbuj ponownie, aby nacisnąć najwyższy klawisz. Czy odczuwasz różnicę? W przypadku niższych klawiszy trzeba wydrukować więcej, a im wyższy opór klawisza jest niższy. 
    
  • Teraz spróbuj tych samych kluczy. Jeśli nie są zaprojektowane tak, aby dokładnie symulować fortepian, klawisze mają takie same odporności. Jest niski i łatwiej jest grać na klawiszach przez długi czas.
  •  
  • Wielu kluczowych graczy nie potrzebuje pełnego zakresu fortepianu. Możesz przewijać w górę i w dół elektronicznie poprzez nuty, które odtwarzasz. Na przykład środkowe C3 może być C1 i C5, w zależności od tego, który przycisk naciśniesz.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Klucze cyfrowe są wszechstronnym narzędziem. Są również bardziej praktyczne, jeśli grasz w zespole. Czy gitarzysta zawsze jest spóźniony? Klawiatura może zastąpić jej rolę, uruchamiając rytm w tle, zgodnie z którym zespół może próbować.       
 10.  
 11.             6      I na koniec, chociaż klawisze nie mogą grać klasycznie, popularny świat muzyki (jazz, rock, reggae, pop, punk itp. ) znajduje szerokie zastosowanie.       
 12.  
             

    8      Gotowy?  .

    
   
 1.                          1      Gdy nauczysz się podstaw, spróbuj czegoś więcej, zacznij grać w jakimś zespole!        
 2.  
 3.                          2      Zdobądź przyjaciół, którzy na przykład mogą grać na gitarze lub perkusji. Naucz razem swoje ulubione piosenki.        
 4.  
 5.                          3      Pracuj nad utworami, dopóki nie jesteś usatysfakcjonowany.  
    
  • Kiedy skończysz, kontynuuj z innymi utworami! Nie przestawaj dopóki nie sprzedasz hal!
  •  
         
 6.  
             

Wskazówki .

    
   
 • Trenuj, ćwicz, trenuj!
 •  
 • Nie musisz czuć się sfrustrowany, chodź i spróbuj, na pewno się poprawisz.
 •  
 • Zaufaj sobie.
 •  
 • Testuj rytmy na klawiszach i staraj się grać we właściwym tempie.
 •  
 • Przyjmij konstruktywną krytykę, tak jak akceptujesz pochwałę.
 •  
 • Nie bój się popełniać błędów, nawet ci najlepsi. Zapamiętaj tę zasadę: jeśli nie popełniasz błędów, nie staraj się robić wystarczająco dużo.
 •  
 • Gra na pianinie jest w zasadzie taka sama, jak gra na klawiszach.
 •  
 • Możesz nauczyć się grać na fortepianie samodzielnie, ale chodzenie do zegara jest zawsze dobre - będziesz miał kogoś, kto dokładnie wie, gdzie popełniasz błędy i może Ci pomóc, jeśli coś jest nie tak.
 •  
 • Słuchaj wysokiej jakości graczy i ucz się od nich.
 •  
 • Jeśli popełnisz błąd, po prostu idź dalej.
 •  
             

Ostrzeżenie .

    
   
 • Nie spodziewaj się uczyć z dnia na dzień. Ani Mozart, ani Beethoven nie nauczyli się niczego szybko, więc ćwiczcie i ulepszajcie.
 •  
             

Rzeczy, których potrzebujesz .

    
   
 • Klawisze
 •  
 • Uwagi (niekoniecznie)
 •  
 • Dobry nauczyciel
 •  
 • Entuzjazm
 •  
 • Cierpliwość i wiele godzin ćwiczeń
 •  
 

            

Zasoby i cytaty .

    
   
 • Pobierz następujący e-book, który może Ci pomóc na początku: [1]  
 •  
 • Wypróbuj te animowane lekcje klawiszy na stronie Ezmusic4u.com. Zawierają zarówno alternatywne, jak i klasyczne nuty i pomagają w palcowaniu.
 •  
                      
Sztuka i rozrywka popularny:
Jak spotkać chłopców z One Direction.

Jak grać w klawisze.

Jak grać na gitarze w F dur.

Jak narysować abstrakcyjny obraz.

Jak symulować gorączkę.

Jak owinąć dom papierem toaletowym.

Jak wymieszać podstawowe kolory z brązowym.

Jak zostać aktorem lub aktorką.

Zostanie profesjonalnym raperiem.

Jak narysować kwiat.

Jak grać w Grand Theft Auto multiplayer San Andreas przez sieć.

Jak grać w piwo ponga.

Jak edytować zdjęcia.

Jak napisać skrypt.

Jak gwizdać dłońmi.

Jak spotkać chłopców z One Direction.

Jak pobrać muzykę za darmo do iTunes.

Jak żonglować trzema piłkami.

Jak gwizdać na palcach.

Jak narysować wróżkę.

Jak rozładować karty.