Home \ Sztuka i rozrywka
 

Jak narysować abstrakcyjny obraz.

 

Spojrzałeś również na abstrakcyjny obraz w galerii i usłyszałeś, jak ktoś mówi: "Ja też mogłem to zrobić!" Chociaż abstrakcyjne obrazy wyglądają łatwo, są one w rzeczywistości o wiele bardziej wymagające niż tradycyjne, klasyczne malowanie. Dzieje się tak dlatego, że sztuka abstrakcyjna nie przestrzega żadnych konwencji i zasad. Od was, jako artystów, zależy łamanie zasad, sposób wyrażania siebie i to, co jest w rzeczywistości definicją słowa sztuki. Najpierw przygotuj się do malowania. następnie zdecyduj, czy twój cel jest tak przypadkowy, jak kształty geometryczne (podobnie namalowane przez Paula Yanko lub Thorntona Willisa), minimalistyczny obraz za pomocą ostrych kształtów Pieta Mondrian lub Paul Klee, lub jeśli bardziej koncentrujesz się na całym procesie tworzenia obrazu robi to Jackson Polloct lub Mark Rothko).

                 

Procedura .

     Przygotowanie farby  
   
 1.             1      Pobierz płótno. W sztuce można kupić gotowe płótno dowolnej wielkości i kształtu. Możesz go użyć od razu. Nikt jednak nie mówi, że trzeba polegać na rozciągniętym i potraktowanym płótnie. Artyści abstrakcyjni często malują na nienaruszonych, nieleczonych materiałach.  
    
  • Jeśli preferujesz podłoże w kolorze innym niż biały, kup podróbkę Gesso i nadaj jej trochę koloru. Podkład (primer) powinien wysychać stosunkowo szybko.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Wybierz kolory. Zdecyduj, czy chcesz malować farbami akrylowymi czy olejnymi. Farby akrylowe są bezwonne i pracują z nimi bardzo łatwo, ponieważ są szybko suszone, a ponadto ukryte, co pasuje, gdy popełnisz błąd. Farby olejne są bardziej wymagające, ponieważ wysychają przez dłuższy czas, czują się świetnie i nie pozwalają na popełnienie błędów.       
 4.  
 5.             3      Przygotuj pędzle i inne narzędzia. Wybierz pędzle, które będą przydatne podczas malowania wybranego dzieła. Możesz także spróbować namalować tak zwaną szpachelkę, która nadaje obrazowi strukturę. Niektórzy malarze kładą płótno na stojaku malarza, inni wolą umieszczać go bezpośrednio na podłodze, aby utrzymać ich pracę bliżej.  
    
  • Jeśli nie masz doświadczenia kolorów i nie wiesz, który z nich jest odpowiedni, wyobraź sobie klasyczne koło kolorów. Zobaczysz dokładnie, które odcienie są odpowiednie dla Ciebie i które są kontrastujące.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Zmiana na malowanie. To od ciebie zależy, jak sobie poradzisz, ale z pewnością warto zamienić się w stary t-shirt lub fartuch malarski. Jeśli nosisz ubrania, o które nie dbasz, jeśli jest smażone, lepiej skupisz się na malowaniu samego abstrakcyjnego obrazu. 
    
  • Możesz rozłożyć papier na ziemi, aby zapobiec rozpylaniu lub upuszczaniu farby na podłogę - szczególnie, jeśli zdecydujesz się malować na podłodze.
  •  
                   
 8.  
            

    1      Maluj losowe geometryczne abstrakcyjne kształty  .

    
   
 1.            1      Utwórz uporządkowane tło. Jednym z najprostszych sposobów jest zastosowanie substancji o nazwie Gesso w najlepszej możliwej jakości. To gruby żelowy podkład. Zastosuj tyle, ile farba, lub użyj szpatułki, jeśli mieszanina jest wystarczająco gruba. Zapewni to pełną kontrolę nad pojawiającą się teksturą. 
    
  • Jeśli chcesz, po prostu pozostaw płótno białe i gładkie. Jak już powiedziano, nie ma wiążących zasad dla malarstwa abstrakcyjnego, więc nie masz teksturowanego tła. Wielu artystów zaczyna od zwykłego, czystego ekranu.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Przyklejają się do linii płótna i miejsc, gdzie linie będą się nakładać. Użyj niebieskiego piasku i wklej kilka pasków. Zostaną utworzone różne geometryczne wzory, takie jak trójkąty, kwadraty i prostokąty. Celem jest tworzenie obrazów, które nie przypominają rzeczywistości. Wytrzymałe linie pomogą w malowaniu, a taśma zapewni, że linie są czyste, nieskazitelne, o wyraźnych kształtach. 
    
  • Użyj linijki i ołówka zamiast taśmy. Jeśli nie chcesz się martwić o luźne plamy, które pozostaną po zdjęciu taśmy malarskiej, możesz z łatwością położyć płótno zwykłym ołówkiem i przy pomocy linijki. Ponownie - Połóż linijkę na ekranie kilka razy, aby utworzyć kilka różnych kształtów.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Wymieszaj kolory. Zdecyduj, jakie kolory używasz do uzupełnienia obrazu. Wymieszaj je na palecie malarskiej lub na starym talerzu. Możesz także miksować je bezpośrednio na płótnie, ale wymaga to trochę doświadczenia, aby wrażenie było przyjemne.       
 6.  
 7.             4      Pokoloruj przestrzeń między taśmą samoprzylepną. Nie martw się - po przeciągnięciu taśmy nic się nie dzieje. Nie myśl, że musisz wypełnić wszystkie miejsca na płótnie - zostaw puste kształty. 
    
  • Niektórzy malarze abstrakcyjni najpierw malują kontury każdego kształtu, zanim zaczną malować. Inni nie myślą i nie używają kolorów, ponieważ najlepiej czują się podczas malowania.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Rozpakuj taśmę. Gdy uznasz, że praca została wykonana, usuń taśmę malarską. Jeśli lubisz czyste, proste krawędzie, rób to, gdy malowanie jest nadal wilgotne. Podczas odrywania suchej farby prawdopodobnie złuszczysz kawałki lakieru, więc brzegi będą lekko wgniecione.        
 10.  
 11.             6      Jeśli chcesz, wypełnij pustą przestrzeń pod taśmą pewnym kolorem. Gdy usuniesz taśmę, zobaczysz białe plamy tam, gdzie była taśma. Możesz zostawić je puste lub wypełnić je kolorem.       
 12.  
             

    2      Naucz się teorii koloru  .

    
   
 1.             1      Zdobądź koło z paletą kolorów. To bardzo proste narzędzie, które składa się z prostego koła, które ma różnorodne odcienie kolorów. Dobrze jest szybko zobaczyć relacje między poszczególnymi kolorami - te, które pasują do siebie, które łączą się ze sobą i tak dalej.  
    
  • Produkt można znaleźć w sklepach artystycznych, w lepszej papeterii lub w supermarkecie w dziale farb.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Zapoznaj się z systemem kolorów podstawowych, drugorzędnych i trzeciorzędnych. Mówiąc prosto, podstawowym kolorem jest kolor podstawowy (czerwony, niebieski, żółty). Wtórne kolory tworzone są poprzez mieszanie kolorów podstawowych (zielony, pomarańczowy, fioletowy). Kolory trzeciorzędowe można formować poprzez mieszanie kolorów wtórnych i podstawowych (żółto-pomarańczowe, czerwono-pomarańczowe, czerwono-fioletowe, niebiesko-fioletowe, niebiesko-zielone i żółto-zielone).  
    
  • Aby zapoznać się z mieszaniem kolorów, można pomalować własne koło kolorów.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Naucz się rozpoznawać zimne i ciepłe kolory. Ciepłe odcienie czerwieni, pomarańczu lub żółtego wprowadzają w ruch, dynamikę i przestrzeń obrazu. Zimne odcienie, takie jak niebieski, zielony lub fioletowy, zapewniają ciszę i mały ruch. Działa kojąco.  
    
  • Biały, czarny i szary są uważane za neutralne kolory.
  •  
         
 6.  
 7.   4      Praca z harmonią kolorów. Istnieje kilka sposobów sprawdzenia, które kolory są dla Ciebie odpowiednie. Spróbuj na przykład:  
    
  • Kolory analogowe: wybierz dwa lub trzy kolory znajdujące się na kole obok siebie. Jedna z nich może się wyróżnić, ale cała trójka stworzy ładną całość.            
  •  
  • Kolory uzupełniające: Wybierz dwa kolory, które są na kole dokładnie naprzeciw siebie. Pojawi się kontrast, który przyciągnie uwagę.            
  •  
  • Kolory triady: Wybierz trzy kolory, pomiędzy którymi koło ma taki sam odstęp. Jeśli narysujesz linie między nimi, musisz utworzyć trójkąt równoboczny. Policz na wszystkie te kolory.            
  •  
         
 8.  
             

    3      Malujemy gesty abstrakcyjny obraz  .

    
   
 1.             1      Połóż płótno na podłodze. Wielu artystów deklaruje, że są bliżej swojej pracy. Ponadto, jeśli próbujesz obrazu abstrakcyjnego gestu, łatwiej będzie zastosować kolor na różne sposoby. 
    
  • Nie martw się, możesz poruszać się, jak chcesz, podczas malowania płótnem. Właściwie - jeśli zaczniesz na podłodze i stopniowo płótno będziesz wznosić jeszcze mokrym kolorem, może to być bardzo interesująca praca.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Wyczyść swój umysł. W przypadku malowania abstrakcyjnego gestami nie należy wiernie wyświetlać obiektu. Wolałbyś skoncentrować się na stosowaniu farby. Wypróbuj różne techniki, aby dowiedzieć się, co lubisz.       
 4.  
 5.             3      Zmieszaj kolory bezpośrednio na płótnie. Ponieważ ta technika dotyczy głównie malowania, przed rozpoczęciem nie musisz martwić się o konkretną paletę kolorów. Zamiast tego pracuj z farbą podczas malowania.       
 6.  
 7.             4      Wlać kolor bezpośrednio na płótno (opcjonalnie). Rzucanie kolorów bezpośrednio na obrazek to tylko jeden ze sposobów na stworzenie wyjątkowej kompozycji. Ilość koloru zależy tylko od Ciebie. 
    
  • Możesz również zmienić odległość, od której kolor malujesz na ekranie. Od dużych wysokości mogą pojawić się odłamki, odlewanie z bliska da ci większą dokładność i kontrolę.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Spray lub wybielacz na płótnie (opcjonalnie). Użyj tego, co lubisz i moczyć w kolorze. Następnie dotknij narzędzi do malowania, kliknij i pozwól, aby kolor przebiegał inaczej. 
    
  • Do nakładania koloru używaj pędzli, słomek, butelek z rozpylaczem lub starej szczoteczki do zębów.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Spróbuj malować z zamkniętymi oczami. Jeśli jest coś, co zgadzają się abstrakcyjni malarze, to znaczy, że abstrakcyjny obraz może nie odpowiadać rzeczywistości. Jednym z najlepszych sposobów na pozbycie się przypadkowo nie nazywania postaci i przedmiotów jest po prostu zamknięcie oczu. 
    
  • Pozwól pędzlowi przesuwać się po ekranie, nie myśląc o tym, co faktycznie tworzysz. Ten rodzaj obrazu bardziej dotyczy zdobywania doświadczenia niż tego, co się wydarzy.
  •  
         
 12.  
 13.             7      Gdy poczujesz, że obraz się kończy, zatrzymaj się. Nie próbuj ponownie drukować, aby usprawnić pracę. Malarstwo abstrakcyjne nie jest dokładnym rezultatem - wystarczy zakończyć malowanie, kiedy chcesz. Nie próbuj przepełniać obrazu - podążaj za swoimi uczuciami. Będziesz wiedział, kiedy skończysz.       
 14.  
             

    4      Pomaluj minimalistyczny obraz geometryczny  .

    
   
 1.             1      Utwórz teksturowany obraz tła. Jednym z najprostszych sposobów jest zastosowanie najlepszego Gesso, gęstego podkładu na bazie żelu. Zastosuj podkład, a także farbę, a nawet szpachelkę, jeśli jest wystarczająco gruba. Zapewni to lepszą kontrolę nad stylem i teksturą. 
    
  • Można również użyć grubego papieru lub plakatu. W takim przypadku nie należy nakładać podkładu na powierzchnię.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Utwórz linijkę i ołówek. Powinieneś wykonać kilka poziomych linii o różnych szerokościach między nimi, a także kilka poziomych. Ich liczba zależy tylko od Ciebie, pamiętaj tylko, że im mniej linii, tym większe prostokąty i kwadraty będą między nimi.       
 4.  
 5.             3      Narysuj linię. Użyj czarnego koloru i narysuj linie z silnym przyciąganiem. Niektóre mogą rysować cieńsze, inne silniejsze. Twój obrazek będzie teraz wyglądał jak nieregularna siatka z czarnymi liniami.       
 6.  
 7.             4      Podnieś tylko kilka kwadratów i prostokątów. Użyj podstawowych kolorów (czerwony, niebieski, żółty) i wypełnij kilka kształtów. Jeśli ufarbowałeś wszystkie stworzone kształty, obraz byłby przytłaczający. Zamiast tego po prostu wybierz kilka części. Dzięki temu kolory wyglądają świetnie.       
 8.  
 9.             5      Zachowaj białe plamy bez zmian. Białe przestrzenie naprawdę wyróżnią przestrzeń barw.        
 10.  
             

Wskazówki .

               (6)                     
Sztuka i rozrywka popularny:
Jak szkicować.

Jak narysować żółwia.

Jak napisać powieść.

Jak narysować wilka.

Jak zaprojektować logo.

Jak zapisać obraz GIF do iPhone'a.

Jak zrobić damską togę.

Jak tańczyć Glide.

Jak zacząć rapować.

Jak żonglować trzema piłkami.

Jak zostać tatuażem.

Jak zrobić dobry dokument.

Jak zrobić wysokiej jakości zdjęcia selfie.

Jak napisać autobiografię.

Jak znaleźć swój głos śpiewający.

Jak nauczyć się śpiewać.

Jak poprawnie pisać notatki z czytania.

Jak zrobić kostium kota.

Jak gwizdać.

Jak napisać rapową piosenkę.

Jak czytać notatki.