Home \ Sztuka i rozrywka
 

Jak grać w piwo ponga.

 

Beer pong to jedna z najbardziej znanych i rozrywkowych gier, które rozgrywane są w pubach i salach studenckich na całym świecie. Technicznie rzecz biorąc, jest to alkoholowe, ale piwne ponga wymaga również umiejętności i odrobiny szczęścia. Może z niego korzystać każdy, kto jest prawnie upoważniony do picia napojów alkoholowych. Czy chcesz się tego nauczyć? W tym artykule dowiesz się, jak to zrobić.

                 

Procedura .

    
   
 1.             1      Beer pong może grać jeden na jednego lub dwóch zespołów dwojga ludzi.        
 2.  
 3.             2      Będziesz potrzebował filiżanek wypełnionych połową piwa. Możesz wlać inną ilość piwa do każdej filiżanki, ale obie drużyny powinny mieć te same warunki.        
 4.  
 5.             3      Przygotuj wiadro i szmatkę do czyszczenia. Podczas gdy ta gra nie jest czysta, ale nikt nie chce pić piwa z rozlanego tygla. Dłoń należy czyścić wodą, wiadrem i papierowymi ręcznikami lub szmatką.        
 6.  
 7.             4      Przygotuj swoje tygle. Umieść tygle w trójkącie po 6 lub 10 filiżanek po każdej stronie stołu.        
 8.  
 9.             5      Określ, kto rozpocznie. Głównie zespół startowy decyduje się na "kamień-nożyce-papier". Możesz także zdecydować, że pierwszy rozpocznie się od gracza, którego gracz może szybciej pić butelkę piwa, utrzymując kontakt wzrokowy z przeciwnikiem.        
 10.  
 11.             6      Rzuć balony do miseczek. Celem jest umieszczenie dwóch balonów na stole w pucharach przeciwników. W jednej wersji balon musi wpaść bezpośrednio do słoika i nie może się odbić. Jeśli pozwolisz na odbicia, drużyna przeciwna może spróbować złapać balon po odbiciu od stołu.        
 12.  
 13.             7      Pij! Po wyrzuceniu piłek drużyna przeciwna musi wypić każdą filiżankę piwa, na którą spadł balon. Gdy drużyna wygrywa podwójny lub potrójny napój (patrz punktacja), drużyna przeciwna musi wypić kolejny napój z wyjątkiem tego, że piłka upadła.        
 14.  
 15.   8      Punktacja:  
    
  • Piłka rzucona bezpośrednio do tygla jest liczona jako jeden drink.       
  •  
  • Kula odbita, ale wpadająca do tygla, liczy się jako dwa drinki.       
  •  
  • Jeśli drużyna rzuca balonami, które wpadają w jeden tygiel, przeciwna drużyna musi wypić trzy drinki.       
  •  
         
 16.  
 17.             9      Uruchom dwie kule w każdej rundzie. Jedna drużyna zawsze rzuca dwie piłki w jednej rundzie. Następnie dwie piłki rzucają przeciwną drużynę do kubków pierwszej drużyny, a po okrążeniu procedura jest powtarzana.        
 18.  
 19.             10      Wyjmij tygle. Na koniec każdej rundy drużyna musi wypić wszystkie tygle, w których kulki wylądowały, a następnie usunąć je ze stołu. Pozostałe tygle pozostają na stole. Przeważnie każda drużyna może podwójnie dopasować kulki do kształtu diamentu lub miecza, aby lepiej trafić na przeciwnika.        
 20.  
 21.             11      Graj tak długo, jak jedna drużyna nie ma żadnych piłek na stole. Celem tej gry jest wrzucenie piłki do każdej z drużyn przeciwnej drużyny.                  
 22.  
             

    1      Zasady Ponga  .

    
   
 1.            1      Nie dotykaj piłki, zanim odbije się od stołu. Jeśli przeciwnik dotknie piłki, zanim spadnie lub wpadnie do kubka, gracz, który rzuca piłkę, ma prawo do następnego rzutu.       
 2.  
 3.             2      Jeśli jedna z drużyn zacznie rzucać, zanim druga drużyna wypije swoje kubki, przegrywa.        
 4.  
 5.             3      Graj fair. Jeśli piłka uderzy w krawędź między dwiema filiżankami, gracze nie mogą wydmuchać jej na kubki.        
 6.  
 7.   4     Odbita piłka jest liczona na dwa drinki, a gracz, który ją rzucił, ma prawo wybrać kubek, który przeciwnik musi wypić.     
 8.  
 9.             5      Izolowana miseczka oznacza, że ​​tygiel stoi na zewnątrz innych tygli. Jeśli uderzysz w taką filiżankę, rzut liczy się na dwie filiżanki i obowiązują te same zasady, co w przypadku odbijanej piłki.        
 10.  
 11.   6      W większości wariantów tej gry, drużyna ma szansę zmienić grę, nawet jeśli na stole pozostała tylko jedna piłka, a przeciwnik ją uderza. Każdy gracz przegrywający drużynę ma szansę na rzucenie tak długo, jak długo piłka nie spadnie. Jeśli przegrywająca drużyna dotyka wszystkich pucharów przeciwnej drużyny, nie jest to strata, ale "przedłużenie". W grze z rozszerzeniem występuje mniejsza liczba tygli, zwykle tylko 3 lub 6.     
 12.  
 13.   7      Popularną zasadą jest "The Rule of the Cup". Po tym, jak piłka dotknie piwa w tyglu, tygiel jest uważany za "kubek imprezowy", dopóki nie zostanie w nim piwo. Jeśli druga drużyna cię dotknie, przegrywasz.     
 14.  
             

    2      Bardziej zaawansowane reguły  .

    
   
 1.   1      Powiedz przed rzutem, do której puli chcesz trafić. Kiedy uderzysz, przeciwnik będzie musiał wypić ten kielich. Jeśli nie trafisz w cel i trafisz w niewłaściwy kubek, rzut się nie liczy, a tygiel pozostanie na stole.     
 2.  
 3.             2      Kiedy drużyna wygrywa, a przeciwnicy piją wszystkie pule, przeciwna drużyna otrzyma ostatnią rundę. Może rzucać tak długo, jak minęło, a gra kończy się w tym momencie. Jeśli wszystkie miseczki trafią w ostatnią rundę, gra jest przedłużana i rozpoczyna się ponownie od "kamienia-nożyce-papier".        
 4.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

      

            

Rzeczy, których potrzebujesz .

                           
Sztuka i rozrywka popularny:
Jak zrobić papierową zatyczkę.

Jak poprawnie pisać notatki z czytania.

Jak rysować One Direction.

Jak narysować mang.

Jak wymieszać podstawowe kolory z brązowym.

Jak obrócić ołówek wokół kciuka.

Jak zostać złą dziewczyną.

Jak zrobić patynę na drewnie.

Jak tańczyć Jive.

Jak nagrać film.

Jak zrobić teledysk.

Jak narysować konia.

Jak zacząć rapować.

Jak malować drewno.

Jak pozować na zdjęciach.

Jak tańczyć.

Jak zrobić spódnicę bez szycia.

Jak straszyć ludzi.

Jak zacieniać rysunki.

Jak grać.