Home \ Sztuka i rozrywka
 

Jak tańczyć Glide.

 

Szybowanie / ɡlaɪdɪŋ / lub "przesuwanie" to jeden z elementów tańca ulicznego lub tańca hip-hopowego i wiąże się z poppingiem. Jest również bardzo blisko związany z tańcem moonwalk, który był celebrowany przez Michaela Jacksona. Podczas szybowania, naprzemiennie używasz pięty i palców, a następnie ciągnij lub przesuwaj stopy po ziemi, aby stworzyć iluzję powolnego poślizgu. Ten element jest często używany do przesuwania boków lub do koła. Aby móc tańczyć poślizg, musisz nauczyć się nosić ciężar od nóg do stóp płynnie i regularnie trenować element. Jeśli chcesz nauczyć się ślizgu, zacznij od kroku 1.

              

Procedura .

    

  Część 1      Boczny ślizg  .

    
   
 1.            1      Znajdź gładką, równą powierzchnię. Jeśli tańczysz po raz pierwszy, drewniana podłoga najlepiej Ci posłuży. Możesz także wypróbować wyłożoną kafelkami podłogę lub linoleum w kuchni. Jak tylko będziesz w stanie to zrobić lepiej, możesz nawet tańczyć na dywanie, ale uzyskaj najlepsze rezultaty, jeśli zaczniesz od najdelikatniejszej powierzchni, z której najłatwiej się poślizgniesz. Jeśli nie znajdziesz odpowiedniego miejsca w domu, spróbuj tańczyć na świeżym powietrzu, na przykład na betonowej powierzchni boiska do koszykówki. Ale jeśli trenujesz w domu, spróbuj tańczyć przed lustrem, aby sprawdzić pozycję swoich stóp.        
 2.  
 3.             2      Strzelaj wygodnymi butami z gładką podeszwą. Jeśli masz stare buty ze zużytą podeszwą, nie wyrzucaj ich - ślizg będzie idealny. Silna przyczepność lub podeszwy z wzorem nie są odpowiednie, Twoim celem jest poruszanie się po podłodze z największą łatwością. Samoprzylepne buty nie pozwolą Ci poruszać się tak płynnie. Więc jeśli masz już buty o gładkiej podeszwie i szybach, jesteś w połowie wygrany. Teraz stań na podłodze z rozstawionymi nogami, na szerokość bioder.       
 4.  
 5.             3      Odłóż prawą stopę od czubka i unieś prawą piętę. Przenieś wagę na prawą końcówkę. Lewa stopa powinna być teraz lekka, można ją łatwo podnieść z ziemi i przygotować się do ruchu na boki. Przeniesienie wagi na prawą końcówkę jest istotną częścią tego kroku. Trzymaj ręce swobodnie wzdłuż ciała. Możesz je przenosić i utrzymywać równowagę lepiej. Jeśli jesteś leworęczny, możesz zacząć od lewej stopy, ale ostatecznie musisz nauczyć się tańczyć po obu stronach. 
    
  • Podczas nauki szybowania należy przestrzegać jednej z podstawowych zasad: jedna ze stóp musi być zawsze całą powierzchnią podłogi, a druga na palcach lub na czubku stopy. Powinieneś nauczyć się przenosić ciężar z jednej podeszwy na drugą.
  •  
  • Skoncentruj się na palcach. Jeśli naprawdę możesz, możesz zacząć tańczyć na palcach, ale na razie to wystarczy, by dać napiwek. Im mniejszy obszar stopy, którego używasz, tym bardziej imponujący będzie element. Utrzymanie równowagi będzie jednak trudniejsze.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Przesuń lewą stopę na bok i wyłącz ją, tak samo jak prawą stopę. Wyobraź sobie, że chcesz odepchnąć prawą końcówkę, a następnie przesunąć lewą nogę na bok.       
 8.  
 9.             5      Podnieś lewą piętę, kładąc prawą stopę płasko na podłodze. Pamiętaj o podstawowej zasadzie trzymania stopy na ziemi, podczas gdy druga jest na końcu. Po wymianie palca i palca należy również przenieść ciężar na drugą końcówkę, umożliwiając w łatwy sposób wsunięcie nóg. Początkowo to przejście będzie trochę niezgrabne, ale po pewnym czasie stracisz je, a będziesz w stanie zrobić to płynnie, jak fala przechodząca przez twoje ciało.       
 10.  
 11.             6      Połóż prawą piętę na podłodze i odwróć nogę do góry nogami. Przesuń stopę do lewej nogi. Wykonaj ten sam ruch, co przed chwilą, tak samo jak lewą stopę.       
 12.  
 13.             7      Ponownie odłóż piętę i czubek, przeciągając wagę na prawą wskazówkę, którą wybierzesz i popychając lewą stopę do ziemi i skręcając w środku. Nogi powinny być teraz blisko siebie, z prawą piętą tuż nad palcami lewej nogi.       
 14.  
 15.             8      Przesuń lewą nogę w bok, aby dostać się do pozycji wyjściowej. Wróć tam, gdzie zacząłeś - stojąc z nogami o szerokości bioder.       
 16.  
 17.             9      Powtarzaj te kroki, aż będą wyglądać naturalnie i gładko. Wymień nogi i próbuj poruszać się w przeciwnym kierunku. Możesz poruszać się po całej podłodze od jednego końca do drugiego i stopniowo zacznij zmieniać kierunek ruchu w krótszych odstępach czasu. Kiedy się nad tym zastanowisz, możesz trenować szybowanie w przód iw tył lub dodać ruch przez parkiet.       
 18.  
 19.             10      Trening. Jeśli chcesz, aby twój taniec wyglądał naturalnie i gładko, będziesz musiał trenować. Tańcz swoją ulubioną muzykę hiphopową przez co najmniej piętnaście minut dziennie, a będziesz zaskoczony, jak szybko się poprawisz. Po opanowaniu kroków będziesz mógł zdobyć więcej rąk i pracować z nimi. Wtedy możesz zrobić to wszystko i znaleźć całkowicie oryginalny sposób na wykonanie całego elementu.                 
 20.  
             

  Część 2      Jak iść do przodu  .

    
   
 1.   1      Wypróbuj "Usher". Jeśli chcesz przesunąć podstawowy slajd na bok i uzyskać jeszcze więcej, spróbuj nauczyć się tej techniki, nazwanej na cześć amerykańskiej tancerza Ushera. Usher tańczy, by ześlizgnąć się na bok, aby zanurzyć bok jego nogi, która jest na górze. Jeśli więc zaczniesz od prawej nogi, obróć prawą stronę na bok, zamachnij się nogami w prawo, a następnie stań na wierzchu. Kontynuuj tę samą drogę za każdym razem, gdy nadepniesz na napiwek.  
    
  • Kolejnym rozszerzeniem może być znany element "Booker Forte". Poza wybieraniem boków i nóg, do których przenosisz ciężar, wymaga on dalszego ruchu po przeciwnej stronie i stopy, która przesuwa się po podłodze.
  •  
         
 2.  
 3.   2      Taniec w jednym kierunku. Jeśli masz już dość stałą zmianę kierunku od lewej do prawej, spróbuj wybrać tylko jeden kierunek ruchu. Jedna twoja stopa będzie przez większość czasu zbiórki i waga na nim, podczas gdy druga zawsze pośliźnie się bokiem. Nadal można tańczyć z powrotem lub przez parkiet. Po chwili możesz ponownie zmienić kierunek ruchu.     
 4.  
 5.             3      Tańcz do kwadratu. Jeśli chcesz poruszać się wyżej, pracuj nad zmianą kierunku pomiędzy krokami. Po przesunięciu ciężaru z lewej do prawej obróć całe ciało o 90 stopni w lewo. Gdy ciężar znajduje się na prawej nodze, jesteś już przesuwany w nowym kierunku. Wypróbuj cztery razy z rzędu, aby utworzyć kwadrat. Jedyna różnica między tym elementem a klasycznym przejściem na bok polega na tym, że teraz zmieniasz kształt kwadratu. Sprawdź właściwy kierunek ruchu w lustrze lub spróbuj wskazać z góry cztery wyimaginowane narożniki kwadratu na podłodze.       
 6.  
 7.             4      Tańcz do koła. Po opanowaniu kwadratu, trenuj dalej i próbuj ostrych przejść między etapami wygładzania i tańczenia w kółko. Osiągniesz to, pociągając prawą stopę w lewo, aby przenieść ciężar na prawy palec, a następnie delikatnie opuść lewą nogę do tyłu i zsuń się. Zamiast tworzyć ostre kwadratowe krawędzie, będziesz teraz poruszać się wokół okrągłej osi kształtu. Powtórz te kroki kilka razy z rzędu i połącz je w jednym ciągłym ruchu kołowym wzdłuż podłogi. 
    
  • Po przesunięciu koła w jednym kierunku przesuń boki i spróbuj w przeciwnym kierunku. W ogóle nie przekręcisz głowy.
  •  
  • Nie zawsze musisz zachować tę samą oś obrotową. Spróbuj powiększyć lub pomniejszyć, a nawet przesuń w lewo lub w prawo, aby utworzyć więcej okręgów. Będzie chciał poprawić koordynację wszystkich ruchów, ale wkrótce będzie świetnie wyglądać!
  •  
         
 8.  
             

Wskazówki .

                  

Rzeczy, których potrzebujesz .

               (3)                     
Sztuka i rozrywka popularny:
Jak nagrać film.

Jak znaleźć swój głos śpiewający.

Jak napisać sztukę na scenie.

Jak stworzyć własną postać anime lub mangi.

Jak oglądać filmy i seriale za darmo przez Internet.

Jak narysować sowę.

Jak narysować abstrakcyjny obraz.

Jak narysować nos.

Jak narysować wróżkę.

Jak zostać złą dziewczyną.

Jak przesłać film na YouTube.

Jak rozładować karty.

Jak zostać aktorką.

Jak napisać osobistą historię.

Jak napisać powieść.

Jak narysować żółwia.

Jak zostać lepszym piosenkarzem.

Jak tańczyć.

Jak narysować kwiat.

Jak tańczyć z dziewczyną w klubie.