Home \ Sztuka i rozrywka
 

Jak rozładować karty.

 

Pasiáns to fajna gra karciana, w którą możesz grać nawet w jednym. Będzie to świetny czas na jazdę w deszczowy dzień i będzie idealny przez długi czas. Rozładowanie pasjansów zajmuje kilka minut, ale jest to dość łatwe.

              

Procedura .

    

  Część 1      Układ płytek  .

    
   
 1.            1      Karty losowe. Do pasiens potrzebny jest klasyczny pakiet 52-kartowy. Rozbuduj talię kart i usuń karty zasad i żartownisiów. Zanim zaczniesz interpretować karty, wymieszaj je kilka razy.        
 2.  
 3.             2      Rozładuj rząd siedmiu kart. Pierwsza karta będzie po lewej stronie, odkryta. Po prawej stronie umieść sześć pozostałych kart do góry nogami. 
    
  • Po rozładowaniu rzędu przed tobą będziesz miał siedem kart. Pierwsza karta będzie twarzą do góry nogami, zobaczysz odwrotną stronę.
  •  
  • Linia, którą właśnie wyjaśniłeś nazywa się tablo. Są to karty, których używasz do grania. Po rozładowaniu deska będzie przypominać schody do góry nogami.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Przejdź pierwszą kartę i podziel sześć kolejnych. Następnie rozdajesz sześć kart w taki sam sposób, jak w pierwszym rzędzie. Połóż pierwszą do góry nogami na drugiej karcie od lewej. Następnie podziel pozostałe karty na prawo od jednej karty, tylną stroną do góry.        
 6.  
 7.             4      Rozpocznij od trzeciej karty po lewej i podziel pięć kart. Powtórz tę samą procedurę, ale zacznij od trzeciej karty. Pierwsza karta na trzeciej kolumnie zostanie odkryta. Następnie podziel pozostałe cztery, zakryte, na prawo od niej.  
    
  • W tym momencie pierwsza kolumna po lewej stronie ma jedną odkrytą kartę. Druga kolumna ma jedną ścianę w górę iw dół w dół. W trzeciej kolumnie dwie karty są zakryte, a trzecia odkryta na nich. Cztery pozostałe kolumny mają trzy górne zakładki skierowane do góry nogami.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Rozładuj jeszcze cztery karty, tym razem z czwartej kolumny. Powtórz ten sam proces, zacznij od czwartej kolumny od lewej. Tak więc na prawo od ostatniej karty odkryte. Ponownie zainstaluj jeden kolor do góry dnem, a trzy karty z powrotem do góry. Stopniowo umieść je w poszczególnych kolumnach po prawej stronie czwartej karty.        
 10.  
 11.             6      Pomiń pierwsze cztery kolumny i podziel trzy karty. Zacznij w rzędzie siedmioosobowym od środka do lewej. Rozłóż jedną twarz, a następnie umieść jedną stronę w dół na pozostałych dwóch kolumnach po prawej stronie.        
 12.  
 13.             7      Teraz przejdź do szóstej kolumny po lewej i podziel dwie karty. Następnie w szóstej kolumnie po lewej kładziesz jedną odkrytą kartę. Po lewej stronie po prawej stronie wyciągasz jedną kartę zakrytą. To jest ostatnia kolumna w rzędzie siedmioliniowym.        
 14.  
 15.             8      Rozładuj ostatnią kartę odkrytą. Teraz powinieneś opuścić ostatnią kolumnę bez karty twarzy, ostatnia na karcie. Rozładuj jedną kartę do góry nogami. Kolumna składa się z sześciu zakrytych kart z jedną twarzą na górze.  
    
  • Po wyładowaniu ostatniej karty Twoje tablo jest gotowe! Układanie planszy jest najbardziej skomplikowaną częścią przygotowania pasji, więc następnym krokiem, który jest przed Tobą, będzie zabawka.
  •  
                   
 16.  
             

  Część 2      Umieszczenie paczek i wolnych miejsc  .

    
   
 1.             1      Umieść pozostałe karty zakryte. Po odciążeniu planszy możesz umieścić pozostałe karty bezpośrednio nad nią po lewej stronie. To miejsce dla paczki. Będziesz brać karty z gry.  
    
  • Jeśli chcesz mieć pewność, że twoje karty są dobrze wymieszane, możesz zremiksować pakiet przed przepisaniem. Jednak ten krok nie jest obowiązkowy.
  •  
  • Podczas gry możesz wyciągnąć jedną kartę ze stosu i spróbować znaleźć miejsce w jednej z kolumn twojego tablo. Karty, które umieścisz na kartach, które już zostały obrócone, muszą mieć inny kolor i utworzyć rosnącą linię rosnącą lub malejącą.
  •  
  • Na przykład, jeśli chcesz umieścić czerwoną siódemkę na planszy, musisz znaleźć kolumnę z czarnym ośmiokątem na górze. Ważne jest, aby zgadzać się z liczbami, czerwone karty są czarne, a czarne na czerwone, w przeciwnym razie nie ma znaczenia, jaki mają kolor.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Wybierz miejsce dla talonu. Talon (tak zwany stos odpadów) to miejsce, w którym odkładasz wszystkie karty, które wycofałeś, ale nie możesz ich umieścić. Na początku gry karta będzie pusta. Miejsce dla niego tuż obok paczki, w której zostaniesz odroczony podczas gry. 
    
  • Talon zwykle znajduje się po prawej stronie paczki.
  •  
  • Gdy talone jest pełny, możesz odwrócić karty twarzą w dół do miejsca w paczce i grać dalej.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Utwórz miejsce na podstawowe kolumny. Umieść karty pobrane podczas gry z planszy w kolumnach bazowych. Na początku gry podstawowe kolumny będą puste. Umieść miejsce nad stołem, w którym umieścisz cztery podstawowe kolumny podczas gry.  
    
  • Podczas gry cztery podstawowe kolumny będą pokazywać poszczególne karty kolorów. Każdy z nich ustawi asa. Następnie pozostałe karty tego samego koloru będą podążać w kolejności rosnącej. Gdy we wszystkich podstawowych kolumnach masz cały zestaw kart (od asów do króli), wygrałeś.  
  •  
         
 6.  
 7.             4      Zacznij grać. Teraz masz już wszystkie karty i możesz zacząć grać. Nawet jeśli nigdy nie grałeś w pasję, uzyskanie reguł zajmie tylko kilka minut.       
 8.  
             

Rzeczy, których potrzebujesz .

               (8)                    
Sztuka i rozrywka popularny:
Jak gwizdać.

Jak szkicować.

Jak grać.

Jak rapować freestyle.

Jak zostać znanym piosenkarzem lub piosenkarką.

Jak narysować pająka.

Jak zapisać obraz GIF do iPhone'a.

Jak nagrać film.

Jak rozpocząć naukę.

Jak żonglować trzema piłkami.

Jak rapować freestyle.

Jak rysować One Direction.

Jak grać.

Jak zostać aktorką.

Jak zrobić własną serię.

Jak narysować kwiat.

Jak narysować wróżkę.

Jak zostać artystą.

Jak utworzyć zespół.

Jak zrobić spódnicę bez szycia.

Jak zrobić kostium bohatera Kapitana Ameryki.