Home \ Sztuka i rozrywka
 

Jak stworzyć posąg.

 

Istnieje wiele kategorii rzeźby, ale zazwyczaj rzeźbę dzieli się według techniki na dwie podstawowe kategorie: rzeźbę z tworzywa sztucznego (praca składa się z dodawania materii - modeliny, wosku, tektury, papieru itp.) I rzeźby rzeźbiarskiej (praca polega na usunięciu masy - kamień, drewno, lód itp.). Ten samouczek zapozna Cię z podstawami obu technik, dzięki czemu możesz zacząć odkrywać Michała Anioła.

              

Procedura .

    

    1      Rzeźba z tworzywa sztucznego  .

    
   
 1.            1      Utwórz projekt posągu. Zawsze najpierw narysuj rzeźbę. To nie musi być świetny rysunek, ale powinno pomóc ci lepiej wyobrazić sobie, jak posąg będzie wyglądał i działał. Narysuj posąg z kilku punktów widzenia. Może być właściwe narysowanie statuy na bardziej szczegółowym rysunku, aby pomóc wyjaśnić problematyczne części posągu.        
 2.  
 3.             2      Wykonaj cokół. Jeśli posąg ma mieć postument, najlepiej jest go najpierw zrobić, aby można było utworzyć figurkę bezpośrednio na nim. Jeśli dodasz cokół do posągu później, może to nie być przydatne. Stojak może być wykonany z drewna, metalu, kamienia lub dowolnego innego materiału.       
 4.  
 5.             3      Dokonaj dopasowania. "Armatura" to słowo oznaczające "wspieranie wewnętrznego szkieletu lub struktury". Podobnie jak szkielet, armatura trzyma razem wszystkie części posągu. Nie wszystkie części statuy wymagają koniecznie szkieletu, ale jest to zwykle ważne dla dłoni lub stóp, które jest bardzo proste do złamania. 
    
  • Oprawa może być wykonana z cienkiego lub grubego drutu, rur, prętów lub czegokolwiek innego.
  •  
  • Zazwyczaj trzeba zacząć od "kręgosłupa" rzeźby i podzielić ją na poszczególne "kończyny". Aby pomyśleć o dopasowaniu, wskazane jest stworzenie pewnych cech i rysunków - najlepsze są rysunki, które są na właściwej skali.
  •  
  • Zakotwicz złączkę na stojaku lub na cokole przed przystąpieniem do pracy nad samą figurą.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Utwórz model podstawowy. W zależności od materiału, z którym pracujesz, zdecyduj, czy chcesz utworzyć warstwę bazową rzeźby z innego materiału, czy nie. Stosuje się najczęstszą polimerową glinkę. Warstwa bazowa pomoże zmniejszyć nie tylko ciężar rzeźby, ale także wydatek na potrzebny materiał, więc dobrze jest rozważyć jego wykorzystanie. 
    
  • Typowe materiały to gazety, folie cynowe lub aluminiowe, taśmy malarskie lub karton.
  •  
  • Luźno pociągnij lub zawiąż taśmę, aby wypełnić oprawę i uformuj ją w podstawową formę posągu. Dobrze jest zostawić miejsce do pracy z wykończeniem materiału rzeźbiarskiego, więc nie przesadzaj.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Zacznij od większych kształtów i stopniowo przejdź do mniejszych. Zacznij dodawać materiał i zacznij tworzyć największe części ("duże grupy mięśniowe") i stopniowo dostań się do najmniejszych części ("małe grupy mięśniowe"). Pracuj od najdrobniejszych szczegółów do najmniejszych. Dodaj lub usuń materiał w razie potrzeby, ale staraj się nie pocierać zbyt dużo materiału, ponieważ dodanie go do posągu może być trudne.       
 10.  
 11.             6      Dodaj szczegóły. Gdy posąg ma podstawową postać, zacznij od drobnych szczegółów. Należą do nich na przykład włosy, oczy, kontury i krzywe mięśni i palców dłoni i stóp. Postaraj się dodać tyle szczegółów, ile posąg nie uzyska ostatecznej formy.       
 12.  
 13.             7      Dostosuj wygląd i teksturę powierzchni. Ostatnim krokiem jest praca nad wyglądem powierzchni posągu. W niektórych przypadkach jest to absolutnie konieczny krok, który czyni posąg bardziej realistycznym. Do edycji tekstury rzeźby można użyć różnych narzędzi do modelowania lub niektórych narzędzi domowych. 
    
  • Jeśli chodzi o narzędzia, zazwyczaj prawdą jest, że im mniejsza końcówka narzędzia, tym drobniejszy szczegół. Narzędzia pętlowe nadają się do skrobania gliny, a narzędzia o ostrych palcach nadają się do praktycznie wszystkiego, co lubisz.
  •  
  • Możesz nawet zrobić narzędzia z aluminium, czarnego pieprzu, szczoteczek do zębów, łap, naszyjników, piłek, grzebieni lub igieł i igieł, noży itp.
  •  
         
 14.  
 15.             8      Zakończ rzeźbę. Musisz zaparzyć lub wysuszyć zapach - zależy to od używanego materiału. Postępuj zgodnie z instrukcjami producenta.       
 16.  
 17.             9      Pomaluj posąg. Jeśli chcesz malować rzeźbę, pomal ją dopiero po wyschnięciu. Prawdopodobnie będziesz potrzebował specjalnych kolorów (w zależności od materiału, z którym pracujesz). Na przykład wygodnie jest stosować farby epoksydowe do glinki polimerowej.       
 18.  
 19.             10      Wymieszaj różne materiały. Używając różnych materiałów dla jednej figurki możesz stworzyć bardzo interesującą rzeźbę, która uczyni ją bardziej realistyczną lub interesującą pod względem koloru lub tekstury. Spróbuj użyć materiałów takich jak tkaniny (dla efektu "ubrania") lub włosów (dla efektu "włosów").                 
 20.  
             

    2      Rzeźba rzeźbiarska  .

    
   
 1.             1      Zrób chropowatą rzeźbę posągu. Stwórz model swojej figurki z gliny, wosku lub czegokolwiek innego. Na tej podstawie określ wymiary swojej rzeźby.       
 2.  
 3.             2      Wyjdź z podstawowej wersji posągu. W zależności od wymiarów modelu zaznacz kamień lub drewno w miejscach, w których będziesz musiał ciąć lub rzeźbić. Na przykład, jeśli wiesz, że twój posąg nie będzie miał 14 cm, możesz wyciąć cały materiał na ponad 15 cm. Na pewno jednak zachowaj trochę dodatkowego materiału, ale wciąż ukryj posąg w jego podstawowym kształcie.       
 4.  
 5.             3      Użyj urządzenia wskazującego. Korzystanie z urządzenia wskazującego lub innego urządzenia pomiarowego pozwala na przenoszenie wymiarów z modelu posągu i prawidłowe umieszczanie poszczególnych punktów na gotowym materiale.       
 6.  
 7.             4      Podświetl szczegóły. Użyj narzędzi, które są odpowiednie dla materiału, i usuń dodatkowy materiał, wygładzając punkty, które opuściły igłę.       
 8.  
 9.             5      Wygładź powierzchnię posągu papierem ściernym. Użyj drobnego papieru ściernego i wygładź posąg, jak chcesz.       
 10.  
 11.             6      Gotowe! Dodaj dodatkowe szczegóły i ciesz się rzeźbą.       
 12.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

      

            

Rzeczy, których potrzebujesz .

                           
Sztuka i rozrywka popularny:
Jak spotkać chłopców z One Direction.

Jak napisać autobiografię.

Jak tańczyć.

Jak napisać osobistą historię.

Jak grać w piwo ponga.

Jak śpiewać.

Jak odtwarzać nagrywarkę.

Jak grać.

Jak tańczyć Jive.

Jak czytać notatki.

Jak zacząć rapować.

Jak narysować żółwia.

Jak zapisać obraz GIF do iPhone'a.

Jak przeskoczyć strzał.

Jak narysować Ariel.

Zostanie profesjonalnym raperiem.

Jak śpiewać.

Jak narysować rozetę.

Jak zrobić plakat.

Jak rapować freestyle.

Jak gwizdać.