Home \ Sztuka i rozrywka
 

Jak wymieszać brązowy kolor.

 

Brązowy. Brzmi prosto, ale brązowy kolor obejmuje szeroką gamę kolorów - jasną, ciemną, ciepłą i chłodną brązową, czerwonawo-brązową, zielono-brązową i niebiesko-brązową. W szkole nauczyłeś się robić czerwony i zielony brązowy - co prawda, ale mieszasz je z niebieskim i pomarańczowym, a także z wieloma innymi kombinacjami kolorystycznymi. Zastąpienie kilku kolorów razem sprawia, że ​​łatwo brązowiejesz, ale potrzebujesz dużo więcej umiejętności, aby stworzyć dokładny cień. Pokażemy Ci, jak to zrobić.

              

Procedura .

    

    1      Mieszanie kolorów za pomocą koła kolorów  .

    
   
 1.            1      Eksploruj okrąg kolorów. Koło kolorów to ciasto podzielone na części kolorów tęczy. Zawiera podstawowe, drugorzędne i trzeciorzędne kolory. Kolory podstawowe to czerwony, niebieski i żółty, natomiast kolory drugorzędne to pomarańczowy, zielony i fioletowy. Kolory trzeciorzędne występują w kole kolorów między pierwotnym i wtórnym.        
 2.  
 3.                          2      Mix kolorów podstawowych. Pierwszym i podstawowym sposobem na uzyskanie brązowego koloru jest połączenie wszystkich podstawowych kolorów. Oznacza to, że używasz mieszanej palety niebieskiej, żółtej i czerwonej, dopóki nie uzyskasz błotnistego koloru do wyboru. Nie musisz używać tej samej ilości każdego koloru - zmieniając współczynnik, możesz łatwo zmienić wynikowy odcień.        
 4.  
 5.                          3      Połącz uzupełniające się kolory. Kiedy patrzysz na kółko kolorów, możesz znaleźć uzupełniające się kolory bezpośrednio naprzeciwko siebie. Uzupełniające kolory to niebieski z pomarańczowym, czerwony z zielonym i żółtym z fioletowym. Mieszając każdą z tych par, uzyskujesz kolor brązowy w innym odcieniu niż pozostałe pary komplementarne.        
 6.  
 7.                          4      Zmień kolor światła. Dodaj kolor czarny lub biały, aby rozjaśnić lub przyciemnić kolor. Podobnie, możesz dodać ciemniejsze kolory do ciemnienia, niż przy tworzeniu brązowego, ale oczywiście cieniowania. Jeśli chcesz stworzyć bardzo jasny brąz, dodaj niewielką ilość wstępnie zmieszanego brązu do białego koloru. Zawsze łatwiej jest dodać ciemny kolor do światła niż ciemnieć.        
 8.  
 9.                          5      Zwiększanie lub zmniejszanie nasycenia kolorów. Możesz przygotować bardziej intensywny kolor, dodając więcej kolorów, z których początkowo go zmieszałeś. Aby uzyskać łagodny wygląd, połącz ze średnią szarością.        
 10.  
 11.                          6      Zmień odcień. Jeśli przygotowałeś brązową mieszankę koloru niebieskiego i pomarańczowego, możesz nieco zmienić cień, dodając inne kolory. Na przykład dodaj czerwony, aby przygotować gorący brąz. Aby przygotować ciemnobrązowy możesz spróbować dodać magenta lub zielony. Pamiętaj, że możesz dodać uzupełniającą parę kolorów, którą zacząłeś z innymi kolorami. Aby uzyskać niewielką zmianę odcienia, dodaj trzeci kolor.                  
 12.  
             

    2      Przygotowanie brązowe za pomocą próbnika  .

    
   
 1.             1      Pobierz próbkę do mieszania. Pantone to sampler (pierwotnie przeznaczony do użytku przemysłowego), który pomoże Ci znaleźć dokładnie brązowy, którego potrzebujesz. Możesz zamówić nowy lub używany sampler przez Internet. 
    
  • Uwaga, Pantone definiuje swoje kolory w skali CMYK, a nie RGY. CMYK jest akronimem cyjan, magenta, żółtego i czarnego. Biały nie jest uwzględniony, ponieważ zakłada się użycie białego papieru, na który trzeba liczyć.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Znajdź dokładnie ten brązowy, który chcesz. W próbniku jest wiele kart, więc bądź cierpliwy. Możesz także użyć Photoshopa lub podobnych aplikacji graficznych, które Pantone zaoferuje Ci na wiele sposobów. 
    
  • Znajdź dokładny stosunek purpurowy, żółty, cyjan i czarny i dokładnie je wymieszaj. W tym przykładzie 33% to cyjan, 51% fioletowy i 50% żółty.
  •  
  • Pamiętaj, że kolor magenta, żółty i cyjan to dokładne kolory podstawowe, ale nie są one standardem do mieszania farby. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z Internetem.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Wymieszaj kolory. Użyj proporcji podanej przez próbnik, aby uzyskać brązowy odcień. Chociaż samplery są przede wszystkim przeznaczone do mieszania atramentu w druku, można je bez obaw używać do tworzenia doskonałych brązów.        
 6.  
             

Wskazówki .

                  

Zasoby i cytaty .

       
   
 1. http://www.elizabethreoch.com/mixing-paint-colours-what-colours-make-brown/  
 2.  
 3. http://www.pantone.com/pages/products/product.aspx?pid=998&ca=1  
 4.  
                          
Sztuka i rozrywka popularny:
Jak stworzyć własną postać anime lub mangi.

Jak przeskoczyć strzał.

Jak zrobić spódnicę bez szycia.

Jak płakać na komendę.

Jak zrobić plakat.

Jak napisać skrypt.

Zostanie profesjonalnym raperiem.

Jak zrobić kostium kota.

Jak nauczyć się grać na gitarze.

Jak edytować zdjęcia.

Jak zostać aktorką.

Jak zrobić dobry dokument.

Jak narysować wróżkę.

Jak czytać ludzkie myśli (magiczna sztuczka).

Jak stworzyć własną postać anime lub mangi.

Jak przesłać film na YouTube.

Jak śpiewać.

Jak grać w Bunko.

Jak napisać piosenkę miłosną.

Jak gwizdać.

Jak szkicować.