Home \ Sztuka i rozrywka
 

Jak zostać piosenkarzem.

 

Jeśli czytasz ten artykuł, prawdopodobnie chcesz zostać piosenkarzem i to jedyna rzecz, która naprawdę cię interesuje. Nawet twoi rodzice nic z tym nie zrobią - pójdziesz na swoje marzenie, choć nie będzie to łatwe. Dobra wiadomość jest taka, że ​​jest to możliwe. Musisz pracować nad swoim głosem i stylem, kupić odpowiedni sprzęt i stworzyć odpowiednią reklamę.

              

Procedura .

    

  Część 1      Głos  .

    
   
 1.            1      Naucz się śpiewać. Jeśli chcesz zostać piosenkarzem, musisz umieć śpiewać. Chociaż są śpiewacy, którzy byli w stanie zbudować karierę, mimo że nie potrafią tak dobrze śpiewać, tylko ludzie, którzy są naprawdę zdolni w swojej dziedzinie i wciąż pracują nad swoimi umiejętnościami, zyskają szacunek jako śpiewacy.  
    
  • Eksperymentuj z różnymi gatunkami. Znajdź styl, który pasuje do Twojego głosu. Poznaj swój zakres głosu, dowiedz się, co wiesz, co jest dla Ciebie łatwe, a co trudne i dowiedz się, czego nie możesz zrobić. Możesz wypróbować to pod prysznicem w krótkim czasie! Kiedy wiesz, od czego zacząć, będziesz mógł śledzić swoje postępy!
  •  
         
 2.  
 3.             2      Przejdź do kursów uprawy głosu. Kiedy masz nauczyciela śpiewu, nauczysz się kontrolować swój głos. Jeśli ćwiczysz uczciwie (i masz dobrego nauczyciela), zauważysz znaczną poprawę w ciągu kilku tygodni. Ważne jest, aby mieć dobry i mocny głos, a ponadto, jeśli źle śpiewasz, możesz uszkodzić swój głos. Dlatego ważne jest, aby znać teorię tworzenia dźwięku i przejść do lekcji szkolenia głosowego.  
    
  • Jeśli nie możesz sobie pozwolić na naukę, naucz się w domu, korzystając z jakiegoś programu nauczania, takiego jak Singing Success, który nauczy Cię podstaw techniki głosowej.  
     
   • Zanim odrzucisz lekcje śpiewu z powodu braku finansów, pamiętaj, że większość nauczycieli nauczy Cię podstawowych technik podczas pierwszych lekcji. Kiedy już wiesz, jak osiągnąć pożądane rezultaty, będziesz mógł ćwiczyć siebie.
   •  
    
  •  
         
 4.  
 5.   3      Naucz się czytać notatki. Niektórzy śpiewacy nie potrafią nawet czytać liter ani liter i mogą pracować wysoko, ale to nie jest normalne. Jeśli chcesz pracować z profesjonalistami, musisz nauczyć się czytać notatki, inaczej nie potraktują cię poważnie. Dołącz do chóru, przejdź do lekcji teorii muzyki i popracuj nad swoją wiedzą.  
    
  • Gdy dojdziesz do góry, ludzie będą chcieli umieścić cię w notatniku, a będziesz mógł ułatwić Ci pożegnanie. Nie będziesz miał czasu na trening i będziesz potrzebować dobrej bazy. Dlatego konieczne jest, aby nauczyć się czytać notatki.
  •  
  • Kiedy uczysz się muzyki, możesz nawet nauczyć się grać na jakimś instrumencie. Śpiewacy są w większości wszędzie, ale jeśli potrafisz grać na pianinie, gitarze lub perkusji, będziesz niezbędny w przemyśle muzycznym.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Przestudiuj śpiewaków, których podziwiasz. Śpiew nie jest wynalazkiem, to innowacja. Jak śpiewają twoi ulubieni piosenkarze? Jakie są style? Nie musisz ich bezpośrednio kopiować - skup się na tym, co lubisz w ich wykonaniu, i staraj się wcielać podobne postacie w swoim śpiewie.  
    
  • Możesz również dowiedzieć się o życiu swoich ulubionych piosenkarzy. Co pomogło im odnieść sukces? Jakie kroki musieli podjąć, aby dotrzeć na szczyt? A zwłaszcza - czego można się od nich nauczyć?
  •  
                   
 8.  
             

  Część 2      Zostań artystą  .

    
   
 1.   1      Naucz się wykonywać. Śpiewacy byliby tylko piosenkarzami, gdyby były tylko radia, ale obecnie będziesz musiał cieszyć się publicznością oprócz śpiewania. Podczas występu trzeba być uszczęśliwionym, aby przyciągnąć uwagę publiczności. Jak zdobyć wiarę w siebie? Ćwicz, trenuj, trenuj! O ile to możliwe, stawaj przed ludźmi.     
 2.  
   
   
 1.             1      Znajdź swój własny styl. Eksperymentuj z różnymi stylami śpiewania i różnymi gatunkami muzycznymi. Znajdź styl, który będzie pasował do Twojej osobowości i Twojego głosu. Powinieneś postarać się, aby ludzie poznali cię swoim głosem. Jeśli tego nie zrobisz, nie osiągniesz prawdziwego sukcesu.  
    
  • Skoncentruj się na tym, co wyróżnia Twój głos. Możesz poczuć, że niektóre z twoich małych defektów są szkodliwe i spróbujesz się go pozbyć, ale spróbuj go użyć. Adele ma zamazany głos i nie trwa długo, ale wykorzystała go i opracowała! Amy Winehouse miała twardy głos i działała również na ludzi! Justin Timberlake śpiewa przez nos, a jednak przebija. Skorzystaj z tego, co masz i wykorzystaj to.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Napisz własne utwory. Zacznij pisać utwory tak szybko, jak to możliwe - musisz pracować nad swoimi umiejętnościami i spędzać dużo czasu. Gdy jesteś gotowy, aby przekazać swoje utwory producentom, będziesz mógł wybrać najlepsze i najgorsze elementy do przechowywania w szufladzie. Musisz zdać sobie sprawę, że jeśli chcesz się przebić, na pewno będziesz potrzebować własnych utworów.  
    
  • Jeśli nie możesz pisać muzyki, zacznij od słów. Kiedy masz w głowie słowa i melodię, na pewno znajdziesz kogoś, kto gra melodię na gitarze lub pianinie. Kiedy zarabiasz miliony, możesz dać mu 3% jego zarobków z tej piosenki, lub możesz po prostu zaprosić go na obiad!
  •  
         
 4.  
 5.             3      Odrzuć sieci. Każdy musi gdzieś zacząć, a najłatwiej jest zacząć od domu. Nawet w małych miastach można znaleźć możliwości uprawiania sztuki. Ale te możliwości nie znajdą się w Twoich kolanach, będziesz musiał ich szukać.  
    
  • Dołącz do lokalnego teatru. Dużo śpiewaków też potrafi tańczyć - kiedy nauczysz się śpiewać i tańczyć w tym samym czasie, będziesz mógł to zrobić później.
  •  
  • Pokaż w lokalnych barach lub kawiarniach. Jeśli potrafisz zagrać na jakimś narzędziu lub masz kogoś, kto będzie ci towarzyszył, a będziesz gotów działać dla minimum gagi, znalezienie miejsca nie będzie problemem. Możesz grać tylko na obiad i pić, ale to dobry początek.  
     
   • Jeśli się trochę boisz, idź do miejsc, w których pojawiają się zespoły i piosenkarze. Po koncercie zapytaj ich, czy możesz spróbować śpiewać z nimi piosenkę. Kiedy będziesz mógł, zapamiętają cię i kiedy zostaniesz ich nowym piosenkarzem.
   •  
    
  •  
         
 6.  
 7.             4      Połącz się z Internetem! Rozpocznij karierę od filmów w serwisie YouTube. Poproś znajomego, aby wykonał swoje występy w najlepszej możliwej jakości. Utwórz konto na Facebooku, Twitterze lub MySpace i utwórz reklamę. Musisz być dobry, inaczej nie zdobędziesz wystarczającej liczby fanów, aby sprzedać swój pierwszy album w przyszłości.  
    
  • Kiedy zaczniesz robić wywiady i odbitki, okaże się to przydatne. Jeśli ludzie nie znajdą cię w Internecie, w ogóle dla nich nie będziesz istniał. Upewnij się, że jesteś widoczny w Internecie i że wszyscy, którzy Cię znajdą, będą tam obecni.
  •  
         
 8.  
             

  Część 3      Odnieś sukces  .

    
   
 1.             1      Uzyskaj płatne wyniki. Możesz dołączyć do zespołu, zacząć regularnie śpiewać o pieniądze w barze lub przesłać piosenkę reklamową - Twoim celem jest zarobienie pieniędzy ze śpiewaniem! Zacznij od sprawdzenia, czy zespoły wokół ciebie szukają śpiewaków. Oglądaj strony internetowe i tablice ogłoszeń w klubach i szukaj zespołów, które potrzebują śpiewaków lub wokalistów.  
    
  • Powinieneś próbować iść tam, gdzie czekają na ciebie pieniądze. Nie wszystkie miasta dadzą ci wiele możliwości. Jeśli nie, spróbuj w najbliższym dużym mieście. Kiedy znajdziesz coś obiecującego, spróbuj szczęścia!
  •  
         
 2.  
 3.             2      Zakup sprzętu. Najpierw potrzebujesz mikrofonu. Później będziesz również potrzebował systemu nagłośnieniowego - nie wszystkie kluby go mają. Czasami powiedzą ci, że chcieliby cię zaprosić, ale musisz to usłyszeć osobiście. Byłoby wstydem wymyślić te występy. Jeśli masz własny sprzęt, nie będziesz musiał polegać na nikim innym.  
    
  • Możesz także kupić urządzenie nagrywające z domu. Jeśli możesz miksować muzykę i mieć miejsce w domu, możesz tworzyć własne nagrania.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Załaduj planszę demonstracyjną. Powinieneś już mieć wystarczająco dużo kontaktów, aby przesłać własną płytę demo z najlepszymi utworami. Demo będzie bardzo ważne dla Ciebie - to w rzeczywistości Twoje portfolio będzie prezentowane w Internecie, w studiach i menedżerach.  
    
  • Jeśli nie stać Cię na profesjonalne studio nagrań, zdobądź własny sprzęt. Oprogramowanie jest w większości bezpłatne w Internecie, a nauka miksowania muzyki również nie jest trudna. Ale nie powinieneś być zadowolony z niczego. Twoje demo musi być profesjonalne i wysokiej jakości - im lepiej zabrzmi, tym więcej osób będzie zainteresowanych.
  •  
         
 6.  
 7.   4      Zdobądź swojego menedżera. Jeśli chcesz pokazać demo dużym wytwórniom, potrzebujesz menedżera. Duże studia nie akceptują muzyki od nieznanych artystów bez reprezentacji menedżera. Technicznie każdy może ci to zrobić, ale im lepszy i bardziej znajomy, tym więcej masz wydajności.  
    
  • Jeśli chodzi o pracę z menedżerem, znajdź kogoś, kto rozumie muzykę i nie okradnie cię. Dobry menedżer zarabia pieniądze tylko wtedy, gdy zarabiasz i dlatego współpracujesz z tobą. Menedżerowie można znaleźć w Internecie, ale możesz też użyć przyjaciela, który próbuje dostać się do branży muzycznej.  
  •  
         
 8.  
 9.   5      Wyślij swoje demo. Ten krok powinien wykonać twój menedżer. Reklamujesz się, sprzedajesz swoją sztukę i sprzedajesz wszystkie koncerty. Z czasem jednak twój projekt będzie większy i większy, a pewnego dnia twój menadżer zadzwoni do ciebie i powie, że znalazł studio do podpisania umowy z tobą!  
    
  • Możesz także znaleźć kontakty w Internecie. Mniejsze niezależne studia mogą być otwarte na różne style muzyczne. Nie musisz próbować przebić się tylko przez znane firmy.
  •  
  • Powinieneś również napisać informację prasową. Ludzie pokażą ci, kim jesteś, jak wyglądasz i podasz im wszystkie ważne informacje. Możesz zrobić to sam, ale będzie lepiej, jeśli ktoś cię bardziej doświadczy.
  •  
         
 10.  
 11.   6      Pracuj nad swoim wyglądem. Jeśli chcesz zostać piosenkarzem o światowej sławie, musisz mieć niepowtarzalny wizerunek. Lady Gaga nie urodziła się jako Lady Gaga. Nie musisz mieć alter ego, ale zdecydowanie powinieneś mieć niepowtarzalny styl.  
    
  • Twój menedżer może dużo mówić o swoim wyglądzie i to samo dotyczy firmy nagrywającej. Pomyśl dobrze o wszystkich zmianach - później możesz żałować niektórych rzeczy.
  •  
         
 12.  
 13.   7      Reklama, reklama, reklama! A co z karierą zawodową, nie będziesz miał czasu na odpoczynek. Wykorzystuj każdą okazję, aby zarabiać każdego dnia, nawet jeśli musisz podróżować całą noc.  
    
  • Zaangażuj swoją rodzinę i przyjaciół. Mogą polecić cię znajomym, a także będą dla ciebie przydatni jako groupie, inżynier dźwięku i asystent.
  •  
  • Fakt, że ktoś cię nie szuka, nie oznacza, że ​​nie będziesz nim zainteresowany. Kiedy przychodzisz do restauracji, gdzie nie masz muzyki na żywo, możesz zapytać, czy chcą, żebyś była piosenkarką. Nawet jeśli nie jest to sezon klubowy, możesz go wypróbować. Możliwości są wszędzie, wystarczy je tylko znaleźć.
  •  
         
 14.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

                  

Zasoby i cytaty .

       
   
 1. http://www.hitsquad.com/vocal/about770.html  
 2.  
 3. http://diymusician.cdbaby.com/2011/12/5-tips-to-finding-a-music-manager/  
 4.  
 5. http://www.allmusicindustrycontacts.com/record-label-A&R.htm  
 6.  
                         
Sztuka i rozrywka popularny:
Jak narysować krowę.

Jak nagrać film.

Jak radzić sobie z krokiem Shuffle dance.

Jak przesłać film na YouTube.

Jak zostać aktorką.

Jak rozładować karty.

Jak gwizdać na palcach.

Jak narysować mang.

Jak znaleźć piosenkę, o której nie wiesz.

Jak odtwarzać nagrywarkę.

Jak gwizdać na palcach.

Jak radzić sobie z chorobą podróżną.

Jak wymieszać podstawowe kolory z brązowym.

Jak narysować rozetę.

Jak grać w klawisze.

Jak zawiesić ciężkie lustro.

Jak stworzyć własną postać anime lub mangi.

Jak tańczyć hydraulika.

Jak narysować kwiat.

Jak grać w pasiáns.

Jak założyć firmę nagrywającą.