Home \ Sztuka i rozrywka
 

Jak zostać aktorką.

 

Czy marzysz o zostaniu aktorką? Aktorstwo jest jednym z najbardziej cenionych zawodów, ale także jednym z najbardziej złożonych. Skuteczne aktorki mają znacznie więcej niż naturalny talent: mają determinację, nic nie jest zepsute, mają dobrą pewność siebie. Jeśli zapoznasz się z tymi cechami, przeczytaj i dowiedz się, jak rozpocząć karierę na srebrnym ekranie.

              

Procedura .

    

    1      Uwolnij swój talent  .

    
   
 1.            1      Dołącz godzinami działania. Lekcje aktorstwa mogą pomóc Ci znaleźć swoje mocne strony. Niektóre aktorki mają więcej dramatów, podczas gdy inne są naturalne w komedii. Może się okazać, że Szekspir jest twój, lub że jesteś na przykład musicalem. W każdym razie lekcje aktorstwa uczą cię rozwijać talent, współpracować z innymi aktorami i słuchać reżysera.  
    
  • Godziny improwizacji to dobry początek. Wielu ludzi natychmiast wprowadzi komedię, gdy mówią improwizację, ale te lekcje w rzeczywistości nauczą cię niezbędnych umiejętności do odgrywania dramatu. Poprawienie aktorstwa nauczy Cię szybkiego oglądania i reagowania. nauczysz się reagować naturalnie na poglądy innych i uciszać swoją wewnętrzną krytykę.
  •  
  • Działające warsztaty mogą pomóc w zrozumieniu tego rzemiosła pod innym kątem, stosując "studia sceniczne". Zwykle otrzymasz kilka ról w różnych scenach, które będziesz uczyć w ciągu całego semestru. Weźmiesz udział w dyskusjach grupowych na temat znaczenia każdej ze scen i intencji autora. W końcu zostaniesz skrytykowany i będziesz w stanie sprawdzić swoją nową wiedzę w praktyce.
  •  
  • Kiedy przejdziesz przez kilka podstawowych kursów aktorskich, będziesz mógł zapisać się na specjalistyczne kursy dla aktorstwa filmowego lub teatralnego. Każdy z tych typów wymaga różnych możliwości. Eksperymentuj i znajdź ten, który najbardziej Ci odpowiada.
  •  
  • Możesz studiować na uniwersytecie i zdobyć dyplom z aktorstwa, ale jeśli nie jesteś zdecydowany poświęcić się takiemu programowi, spróbuj przynajmniej kilka godzin w lokalnym college'u lub szkole podstawowej.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Odkryj techniki gier. Jest wiele podejść do gry, każdy z nich wymaga nauki i treningu, aby ocenić i pokazać określone emocje.  
    
  • Metoda Stanisławskiego jest metodą krok po kroku, która buduje charakter i obejmuje analizę skryptów. Stanisławski szkolił aktorki takie jak Stella Adler czy Marilyn Monroe.
  •  
  • Technika Meisnera koncentruje się na rozwoju postaci poprzez akcję i reakcję aktora. Meisner uczyła aktorki takie jak Tina Fey, Jessica Walter lub Naomi Watts.
  •  
  • Metodyczne działanie polega na przejęciu zachowania i myślenia o twojej postaci i zanurzeniu się w trakcie produkcji. Aktorki, które używają tej metody to Kate Winslet, Natalie Portman i Tippi Hedron.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Studiuj role żeńskie. Kiedy już wiesz, jakie są twoje mocne strony i jaką karierę powinieneś spróbować, poznaj najlepsze w tej dziedzinie. Jeśli chcesz zagrać w filmie, obejrzyj filmy z Meryl Steep, Ann Hathaway lub Judy Dench. Jeśli chcesz być aktorką komediową, oglądać różne programy, takie jak Saturday Night Live. A jeśli chcesz odnieść sukces w aktorstwie teatralnym, często chodź do teatru w swoim mieście.        
 6.  
 7.             4      Oglądaj ludzi. Twoje codzienne interakcje z ludźmi mogą być świetnym szkoleniem. Zbadaj emocjonalne reakcje ludzi na różne sytuacje, aby rozwinąć swój zakres emocjonalny i uczyć się mimiki twarzy, głosu i mowy ciała.        
 8.  
 9.             5      Uwolnij swoje unikalne umiejętności i talenty. Nigdy nie wiadomo, kiedy zostaniesz przesłuchany przez aktorki, które mówią po francusku, grają na fortepianie lub żonglują. Dobrze jest wiedzieć wiele różnych rzeczy, które ludzie później cię znają. Może się okazać, że za ich pomocą możesz dodać głębi swojej postaci.        
 10.  
 11.             6      Przeczytaj książki o aktorstwie. Istnieje wiele wspaniałych książek, które oferują przydatne porady dla początkujących aktorów. Możesz spróbować, na przykład:  
    
  • The Intent to Live, autor Larry Mosse
  •  
  • Przesłuchanie, Michael Shurtleff
  •  
  • Aktor przygotowuje Konstantin Stanisławski
  •  
                   
 12.  
             

    2      Przygotowanie do bankructwa  .

    
   
 1.             1      Poznaj niektóre monologi. Zawsze masz 2-5 monologów gotowych do gry. Nigdy nie wiadomo, kiedy ktoś zaprasza na przesłuchanie, i zawsze lepiej być przygotowanym, niż nauczyć się wszystkiego w ostatniej chwili.  
    
  • Wybierz unikalne monologi. Jeśli ktoś jest dramatyczny, drugi powinien być komiczny. Dobrze jest też przygotować jeden współczesny monolog i jeden monolog z literatury klasycznej, np. Shakesepeara.
  •  
  • Lepiej się wyróżniaj, gdy wybierzesz unikalne monologi. Przeglądaj książki i filmy i znajduj monologi, aby pokazać swój talent. Prawdopodobnie to nie jest to, co reżyser usłyszał sto razy.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Zrób zdjęcie. Musisz oddać swoje zdjęcie swojemu agentowi, a także zabrać je na castingi.  
    
  • Współpracuj z profesjonalnym fotografem, który ma doświadczenie w fotografowaniu aktorów i artystów, i zawsze upewnij się, że zapewnia stylisty i wizażystę.
  •  
  • Dowiedz się, jaki jesteś typem. Role są napisane dla pewnych typów i wyglądu ludzi, i powinieneś znaleźć jedną z nich i mieć zdjęcia spełniające kryteria castingu. Jeśli jesteś typem "licealnej cheerleaderki", umieść tę stylizację również na swoich zdjęciach. Na przykład, jeśli możesz być świetnym wampirem, gospodynią domową lub mafijną kobietą, rób zdjęcia, które wychwytują aspekty Twojego wyglądu.
  •  
  • Wyślij także zdjęcia w formie elektronicznej. Niektóre agencje wymagają wysyłania zdjęć za pośrednictwem poczty e-mail.
  •  
  • Drukowane fotografie powinny być mniej więcej takie same jak Twoje CV. Jeśli chcesz wydrukować swoje CV na standardowym papierze formatu A4, powinieneś również mieć zdjęcie w tym samym rozmiarze. Będziesz działać profesjonalnie.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Pobierz film demonstracyjny. Wideo demonstracyjne to nagranie pokazujące twoje umiejętności aktorskie. Strzelaj w swoje gry i rozmawiaj z reżyserami, aby wykorzystać ich pracę w swoich filmach demonstracyjnych. Na stronie www.productionapprentice.com/tutorials/general/create-a-winning-demo-reel-that-people-will-act-watch/ znajdziesz mnóstwo wskazówek, jak dostosować swoje demo wideo do każdego castingu.        
 6.  
 7.             4      Znajdź agenta. Ważne jest, aby znaleźć licencjonowanego, wykwalifikowanego agenta. Wiele osób powie, że są utalentowanymi łowcami, ale tak nie jest. Prawdziwi agenci są licencjonowani i zwykle otrzymują 10% twoich zarobków.  
    
  • Na przykład możesz spotkać się z agentami podczas warsztatów castingowych. Są to wydarzenia, w których aktorzy mogą spotykać się z wieloma agentami i reżyserami. Będziesz musiał zapłacić za udział w takim wydarzeniu, ale to świetny sposób na nawiązanie kontaktu z ważnymi osobami. Znajdź warsztaty odlewnicze w swojej okolicy i wybierz jedną z nich.
  •  
         
 8.  
             

    3      Uzyskaj role  .

    
   
 1.             1      Znajdź rzuty. Jeśli masz agenta, z pewnością znajdziesz dla ciebie przesłuchanie. Jeśli nie masz agenta, możesz znaleźć aktualne audycje w sieci.  
    
  • Przejdź do przesłuchań tak często, jak tylko możesz. Nawet jeśli nie dostaniesz tej roli, możesz wiele się o niej nauczyć.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Wybierz, co chcesz przeczytać. Przygotuj się do przeczytania monologu, który pasuje do roli, do której dążysz. Pamiętaj, że powinieneś mieć więcej monologów gotowych na wypadek, gdyby poprosili o trochę więcej.  
    
  • Ubierz się zgodnie z rolą. Jeśli chcesz zostać bizneswomanem, ubierz się np. W kostiumy i buty do tańca.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Przygotuj się do gry z arkusza. Możliwe, że otrzymasz materiał, którego nie będziesz w stanie wypróbować. Możesz przygotować się na takie sytuacje, czytając wiele różnych dramatów i monologów. Ćwicz ją ze swoim przyjacielem i staraj się naśladować grę przed publicznością.        
 6.  
 7.             4      Powinieneś mieć hipisowską skórę. Procesy sądowe są takie, że inni będą cię osądzać, a oni także cię często odrzucą. Czasami to zrobisz, ale nie będziesz tylko tym, którego szukają. Innym razem możesz zostać wzięty za swój monolog. Naucz się poruszać i nie podejmuj osobistych niepowodzeń. Pamiętaj, że nawet jeśli nie przyjmują Cię do roli, większość reżyserów rozumie nacisk na casting.        
 8.  
 9.             5      Nie poddawaj się. Upadłość będzie częścią twojej kariery aktorskiej od początku do końca. Weź je jako część swojej pracy. Kiedy zaczniesz odgrywać rolę, skorzystaj z tego, czego nauczysz się w następnej bankructwie. Może minąć wiele lat, zanim będziesz w stanie działać jako aktorka, ale Twoja kondycja się opłaci. Kiedy będziesz pracował nad swoimi umiejętnościami i dowiesz się więcej o swoim rzemiośle, otworzą się nowe możliwości.        
 10.  
            

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

                  

Rzeczy, których potrzebujesz .

      

                      

Zasoby i cytaty .

       
   
 1. http://www.sft.edu/tips/acting-agents-and-agencies.html  
 2.  
                 
Sztuka i rozrywka popularny:
Aby usunąć oglądane filmy lub programy z serwisu Netflix.

Jak narysować konia.

Jak zrobić teledysk.

Jak narysować rekina.

Jak malować drewno.

Jak zrobić kostium kota.

Jak zrobić patynę na drewnie.

Jak szkicować.

Jak szkicować.

Zostać piosenkarzem.

Jak zostać aktorem lub aktorką.

Jak utworzyć zespół.

Jak zostać artystą.

Jak pobrać muzykę za darmo do iTunes.

Jak anulować Netflix.

Jak zacieniać rysunki.

Jak grać w Grand Theft Auto multiplayer San Andreas przez sieć.

Jak się uczyć twerk.

Jak grać.

Jak nauczyć się grać na flecie.

Jak zrobić papierową zatyczkę.