Home \ Sztuka i rozrywka
 

Jak zostać aktorem lub aktorką.

 

Od lat grasz z ideą zostania aktorem i wiesz, że jest to właściwe dla ciebie, ale próbujesz być realistą. Może nadszedł czas, aby powiedzieć, że głos w twojej głowie jest cichy (nie brzmi zaskakująco jak twoja matka?!) I oni przyszli, by spełnić twoje marzenia. Ktoś musi stać się następną wielką gwiazdą - dlaczego nie możesz być po prostu tym?

              

Procedura .

    

    1      Szlifuj swoje umiejętności aktorskie  .

    
   
 1.            1      Studia działające na uniwersytecie lub w akademii artystycznej. Nawet jeśli możliwe jest przebicie bez, to znaczy, jeśli nie pochodzisz z dużego miasta, gdzie jest to bardzo powszechna procedura. Przedstaw się profesjonalistom, poznaj techniki aktorskie i automatycznie zyskaj szansę na pracę na scenie. Jeśli chodzi o bardziej konkretny aspekt sprawy, budujesz swoje CV, pokazujesz swoich widzów i tworzysz sieć kontaktów. A twoi nauczyciele będą cię nieustannie naciskać, by robić więcej, praktycznie dbając o swoją motywację. 
    
  • Co mają wspólnego Lindsay Lohan, Charlie Sheen, Tom Cruise, Pamela Anderson i Jessica Simpson? Oprócz tego, że jest absolwentem gwiazd, żaden z nich nie ukończył szkoły średniej. Jeśli więc można osiągnąć ogromny sukces bez formalnej edukacji, po prostu... nie bierz tego dosłownie.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Odwiedź letnie obozy, warsztaty i występy w swojej okolicy. Niektóre z nich mogą mieć bardzo intensywne lekcje, więc możesz uczyć się materiałów, których potrzebujesz w ciągu dwóch lub trzech tygodni. Możesz angażować się w więcej projektów i rzeczy, a może uzyskać stypendium. 
    
  • Podczas gdy szkoła nie działa, ważne jest, aby nie przegapić rytmu, a dobrym sposobem na zrobienie tego jest wizyta w obozach i zajęciach aktorskich. Jeśli utkniesz w pracy, która uniemożliwia ci wzięcie udziału w takiej akcji, powinieneś przynajmniej uczyć się o aktorstwie i nauce. Przejdź do show, studiuj teorię i otwieraj nowe pomysły.
  •  
  • Jeśli interesujesz się teatrem, letnie występy to świetny sposób na rozpoczęcie. Gry, musicale, a nawet opery odbywają się w całym kraju w ciągu kilku tygodni i oferują cenny wgląd. Zacznij wiosną i znajdź bankructwo blisko miejsca, w którym mieszkasz, abyś mógł przygotować się do sezonu, jak tylko skończy się szkoła.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Konkurs na teatr społecznościowy lub amatorski. To może być następny krok, który przeniesie cię do "szkolnego" teatru uniwersyteckiego, jeśli teatr zajmie poważną stronę produkcyjną i ma przyzwoity budżet. Odgrywanie roli w amatorskim teatrze zapewni ci kontakt z innymi, którzy interpretują swoje umiejętności aktorskie tak samo jak ty i więcej doświadczenia. Będziesz także lepiej rozumieć, jak stoisz w porównaniu do innych. 
    
  • Nawet jeśli nie zamierzasz występować na scenie lub robić przedstawień teatralnych lub musicali, każde doświadczenie w dziedzinie dramatu będzie dobrze wyglądać w twojej historii życia, a nauczysz się nowych rzeczy. Znajdziecie również nowych przyjaciół.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Zatrudnij wykładowcę, który pomoże ci ulepszyć technikę. Twój trener, podobnie jak trener, może zapewnić ci osobiste podejście, które jest potrzebne, aby nawiązać kontakt ze swoimi słabościami i poprawić to, co już zarządzasz. Poszukaj wykładowcy z doświadczeniem w branży i kontaktami. 
    
  • Zapytaj pracowników szkoły lub teatru, z którymi pracowałeś. Ktoś na pewno zna kogoś innego (kto będzie znał kogoś innego), kto może skontaktować się z tobą z tym, kogo szukasz. A jeśli zna się na śpiewie i / lub tańcu, na pewno nie będzie bolało!
  •  
         
 8.  
 9.             5      Sprawdź swoje mocne strony. "Program nauczania dla aktorów" działa z umiejętnościami takimi jak akcent, specjalne umiejętności lub naśladownictwo. Rozwiń te talenty tak bardzo, jak to tylko możliwe, aby móc brać udział w najszerszym zakresie przesłuchań. 
    
  • Znalezienie swoich umiejętności może pomóc w ustaleniu drogi. Akty mogą się bardzo różnić. Czy możesz sobie wyobrazić siebie na scenie lub na ekranie?
  •  
                   
 10.  
             

    2      Dla aktorów filmowych  .

    
   
 1.             1      Przenieś się do dużego miasta. Best of Los Angeles, ale możesz zacząć wszędzie tam, gdzie jest scena filmowa. Być może będziesz musiał zrobić kelnera lub kelnerkę do tej pory, ale jeśli pozwala ci to na elastyczne godziny pracy, bankructwo jest dobre na początek. 
    
  • Ale poważnie, jeśli możesz to zrobić, to tylko w wielkim mieście. Jeśli nie możesz sobie na to pozwolić, zacznij działać, aby to zmienić. Gdziekolwiek jest, istnieje rozwiązanie.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Zostań aktorem. "Gdy znajdziesz się w miejscu, w którym chcesz być, połącz się z lokalną sceną i weź udział w dodatkach lub" krzakach ". Możesz znaleźć otwarte zaproszenia do castingu w całym Internecie, ale oto kilka miejsc, od których możesz zacząć: Backstage , Hollywood Reporter i Variety. 
    
  • To nie będzie olśniewające doświadczenie, ale nie musisz podawać go swojemu CV. Prawdopodobnie będziesz w 75 procentach czasu trzymać się swojej witryny, abyś mógł przynieść książkę, dzianie lub coś do rozproszenia, podczas gdy personel spędza godziny dostosowując oświetlenie.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Znajdź agenta. Agent zajmie się ofertami i bankructwem. Dobry agent odbierze ci pieniądze tylko wtedy, gdy odniesiesz sukces, więc nie siadaj na kimś, kto żąda uciążliwych opłat, nawet jeśli twój harmonogram jest pusty. 
    
  • Uzyskaj informacje o tym, gdzie się udać i jak zacząć. Inni aktorzy z pewnością będą mieli coś do powiedzenia, a może nawet poznają swoich agentów.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Zostań członkiem stowarzyszenia aktorów. Jeśli chcesz się przebić, dołączenie do stowarzyszenia aktorów jest oznaką, że masz na myśli to poważnie. Gdy zaczniesz studiować aktorstwo lub wyciąć małą rolę, jesteś na pokładzie !! 
    
  • Ucz się od takich organizacji jak ACTRA, AEA, AGMA lub AGVA [3] Gdy jesteś członkiem jednego z nich, bardzo łatwo dostać się do Gildii Aktorów Ekranowych. Jedyne, co musisz zrobić, to znaleźć okazyjnie pracę przed kamerą i uiścić opłaty. Które jest tego warte.
  •  
         
 8.  
             

    3      Dla aktorów teatralnych  .

    
   
 1.             1      Bądź bardziej widoczny. Aktorstwo teatralne wymaga zupełnie innej (- no może nie całkiem innej) różnorodności umiejętności niż aktorstwo filmowe. Bardzo łatwo jest poznać aktora scenicznego, gdy pojawia się on na ekranie. Na scenie trzeba uciec z praktycznie kilku metrów. Wszystko, co robisz, musi być bardziej wyraźne. 
    
  • Zacznij więc pracę nad swoim głosem. Zawdzięczasz mu sukces. Unikaj palenia, alkoholu i wszystkiego, co odwadnia i uszkadza struny głosowe. Przez cały czas musisz być głośny.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Pracuj nad swoimi umiejętnościami aktorskimi. Wielu aktorów teatralnych twierdzi, że ich praca jest bardziej wymagająca niż praca aktorów filmowych. Aktor filmowy, w przeciwieństwie do teatru, może ukryć "za kamerą". Ale jesteś na scenie dla siebie. Zacznij brać lekcje, aby przekonać widzów, że jesteś tego wart. 
    
  • Podczas scen, które wymagają walki na scenie, zrozumiesz, jak przekonująco umyć się bez zranienia lub po prostu wyglądać jak zderzak. Wiedząc, jak to zrobić, może otwierać wiele ról, zarówno w grach, jak i musicalach.
  •  
  • Pracuj nad swoim dialektem. Specjalista od wymowy może z łatwością ci pomóc. Nawet jeśli nie wyglądasz jak reklama dla swojej grupy etnicznej, możesz nadal potrzebować przezwyciężyć coś z własnej mowy. A może zajmujesz się znacznie częściej niż w inny sposób.
  •  
  • Excel w trylogii. Nawet jeśli interesuje Cię teatr muzyczny, warto wziąć udział w lekcjach mowy i tańca. Posiadanie tylko jednej (lub dwóch) umiejętności może nie wystarczyć, aby przejść przez branżę.
  •  
  • Zrób coś niezwykłego. Jeśli przez dwanaście lat będziesz wyróżniał się klaunem, świetnie! To dobrze. Jeśli wyglądasz jak gimnastyczka, fantastycznie. Jódlujete? Super. Każda umiejętność, której inni nie mają, może być wypłacana na długi okres. Więc zachowaj swoje hobby - pomogą ci wejść na rynek.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Rozważ zdobycie profesjonalnej karty "Kapitał". Chociaż bez problemu można przejść przez wszystkie przeszkody i nadal zdobywać sławę, można uzyskać dostęp do wielu bankructw, które w przeciwnym razie zostaną odrzucone. 
    
  • Niestety, nie jest to jasny proces. Musisz albo uzyskać umowę, która wymaga uznania twojego statusu, członkostwa w siostrzanej organizacji (takiej jak SAG), albo zgromadzenia wystarczającej liczby kredytów, zgodnie z zasadami. [4] Jest to oczywiście nieco mylące. Aby uzyskać więcej informacji, zapytaj znajomych lub skontaktuj się z osobami, jak to zrobili. Każdy idzie inaczej.
  •  
         
 6.  
             

    4      Przygotuj się na bankructwo  .

    
   
 1.             1      Poznaj różne monologi. Jeśli masz szkolenie, to znasz pełny repertuar i możesz to zrobić we właściwym momencie. Jeśli nie, bardzo łatwo jest go znaleźć (przeszukiwanie Internetu trwa kilka sekund). Zgodnie z tymi krótkimi tekstami (zazwyczaj 1-2 minuty) często będziesz rozważać, czy będziesz zaangażowany w gry, filmy i programy rozrywkowe. Te monologi pozwolą Ci pokazać swoje talenty w krótkim czasie. 
    
  • Twoje monologi powinny być skontrastowane. Podczas gdy zawsze grasz role komiczne, trzymaj kilka poważnych monologów gotowych pokazać ci na żądanie.
  •  
  • Jeśli chodzi o śpiewaków, będziesz w stanie kontrolować kilka piosenek. W niektórych konkursach nie ustawiasz swojego gatunku, podczas gdy inni będą chcieli pokazać coś podobnego do tego, co robią sami. Więc zachowaj kilka utworów w rezerwie.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Zbuduj swoje CV. Dodaj wszystkie produkcje, które zrobiłeś do obozów, warsztatów, uniwersytetu i teatrów amatorskich. Nawet jeśli jest tylko w połowie związany z tematem, jest dobry. Prace backstage też się liczą! Aby wskazać, pokaż, jakie masz doświadczenie z technologią, rekwizytami lub kostiumami. 
    
  • W swojej biografii wymień wszystkie swoje umiejętności specjalne (taniec, śpiew, akcent, pojedynek itp.), Ale raczej nie kłam. Mogą chcieć, abyś skontaktował się z monologiem, nawet jeśli udowodniłeś, że jesteś w domu.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Bądź sobą. Zdecyduj, jakim jesteś typem. Czy jesteś lepszy w roli lidera lub postaci? Czy jesteś przyszłym przywódcą lub idealną negatywną postacią? Specjalizowanie się na początku pomoże Ci wybrać najlepsze odsłuchy zgodnie ze swoimi umiejętnościami. 
    
  • Nie ma nic złego w przypisywaniu do ról typów. Jeśli zamierzasz być przesłuchiwany dla swojego typu, prawdopodobnie odniesiesz sukces. Na przykład, czy ktokolwiek mógłby kwestionować to, że Helena Bonham Carter jest aktorką ciała i duszy, mimo że nadal odgrywa jedną i tę samą rolę? Nie. Krótko mówiąc, wie, co siedzi, a ona zawsze jest świetna. Spójrz na siebie - co jest najbardziej naturalne?
  •  
         
 6.  
 7.             4      Zdobądź obrazy twarzy. Pierwszą rzeczą, jaką zauważa producent lub reżyser, jest wizerunek twojej twarzy, który towarzyszy twojemu CV. W twoim interesie jest kupienie ich tak szybko, jak to możliwe iw dużych ilościach - dając je jako cukierki. Muszą być aktualne. Nie używaj zdjęcia, które ma pięć lat. 
    
  • Nie ma problemu, aby uzyskać tanie i wysokiej jakości zdjęcia. Fotografowie często znajdują się w takiej samej sytuacji jak Ty i próbują stworzyć portfolio. Poproś o początkujących fotografów, którzy będą chcieli z Tobą porozmawiać za niewielką opłatą lub bezpłatnie. Zaletą portrety twarzy jest to, że nie trzeba przygotowywać żadnej sceny ani żadnych dziwek.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Bądź przygotowany. Nie możesz całkowicie wpłynąć na to, co reżyser myśli o tobie, ale możesz wpłynąć na to, jak dobrze będziesz prezentował. Bądź punktualny, zapoznaj się z bankructwem i weź wszystko, czego potrzebujesz (w tym ołówki lub ołówki) i zadbaj o swój wygląd. To wszystko, co możesz zrobić. 
    
  • Mów. Nigdy nie wiesz, kogo spotkasz i kto może wprowadzić cię do gry. Facet siedzący w kącie może mieć znacznie więcej mocy, niż na pierwszy rzut oka widać. Nawet jeśli nie wie, kim jest, nie może tego zrobić. Baw się z ludźmi wokół i poznaj aktorów.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Odwiedź często przesłuchania. To dobry sposób na zobaczenie. Gdy ludzie cię poznają, pomyślą o tobie jako kandydacie do tej roli. Zapoznanie się z nazwiskiem to połowa sukcesu. 
    
  • Odmówią ci. Otrzymasz dużo odrzucenia. Jak wszyscy. Sprawy sądowe są częścią działania, które musisz wykonać. Więc przejdź do odrzucenia i kontynuuj. W końcu przychodzi sukces.
  •  
         
 12.  
             

    5      Budowanie własnej marki  .

    
   
 1.             1      Uważaj się za biznesmena. Jesteś artystą, ale robisz siebie dla siebie. Ofiarowujesz swoją twarz, swój głos, swoje ciało i swoje umiejętności aktorskie. Bądź świadomy, że Twoi ludzie będą postrzegać Cię jako produkt i zobaczą Cię jako sposób na zarabianie pieniędzy. Sam w sobie nie jest ani dobry, ani zły, ale dobrze wiedzieć, jak to działa. 
    
  • Nie lękajcie się; wzmocnić to. Odrzucenie nie dotyczy ciebie osobiście. Chodzi o to, by nie reagować na pomysł produktu, który chcą otrzymać. Później możesz dokładnie odpowiedzieć.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Reklama w Internecie. Umieść swój portret w Internecie, a także swoje CV. Świetnym miejscem do rozpoczęcia jest Aktors Access. Umieść swój film na YouTube. Utwórz konto na Facebooku i Twitterze. To długa droga, ale nigdy nie wiadomo, kto może przypadkowo zhakować dane i zatrudnić. A dzięki mediom społecznościowym możesz zbudować solidną bazę fanów. Podwójny sukces. 
    
  • Możesz również przesłać swoje demo na strony takie jak ReelAct. [5] I / lub stworzyć własną stronę internetową! Dlaczego nie?
  •  
         
 4.  
 5.             3      Utwórz szeroką sieć kontaktów. Bądź dostępny i zbuduj reputację profesjonalisty, z którym inni lubią pracować. Osoby w Twojej sieci mogą łączyć Cię z istniejącymi rolami i dostarczać cennego wglądu w swoją pracę i otaczającą firmę. 
    
  • Unikaj złej reputacji. Jeśli naprawią cię jak leniwą, całkowicie arogancką osobę, z którą masz trudności w pracy, prawie nie będziesz czekać na występ.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Śledź swoją branżę. Oglądaj gazety i witryny takie jak Variety.com, Backstage.com, Showbusinessweekly.com i Hollywoodreporter.com, aby dowiedzieć się, jakie są obecne trendy w branży. Trwale uczęszczaj na wydarzenia i pracuj nad swoimi projektami pobocznymi z przyjaciółmi i znajomymi, aby Twój kreatywny płomień był jasny. 
    
  • Czytaj, ucz się i twórz kontakty. Nawet jeśli uważasz, że aktorstwo jest czymś, co masz lub czego nie masz, to wcale nie jest takie proste. Zostań z początkującymi i dyrektorami, poznaj teorię i środowisko. To pomoże ci śledzić, gdzie "scena" będzie w przyszłości. Możesz inspirować do kolejnego świetnego projektu.
  •  
         
 8.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

                  

Zasoby i amp; Cytuj .

    

↑ http://www.businessinsider.com/celebrity-high-school-dropouts-2012-4?op=1 ↑ https://en.wikipedia.org/wiki/Summer_stock_theatre ↑ 3.03.1http: // www.sft.edu/tips/film-acting.html ↑ http://www.playbill.com/features/article/120826-ASK-PLAYBILLCOM-Equity-Cards ↑ http://www.reelact.com/

              
Sztuka i rozrywka popularny:
Jak zostać złą dziewczyną.

Jak symulować gorączkę.

Jak przeskoczyć strzał.

Jak zrobić teledysk.

Jak zrobić dobry dokument.

Jak grać w Bunko.

Jak zrobić damską togę.

Jak rapować.

Jak nagrać film.

Jak czytać ludzkie myśli (magiczna sztuczka).

Jak złożyć różę z papieru.

Jak poprawnie pisać notatki z czytania.

Jak nauczyć się powiększać i zwężać źrenice.

Jak stworzyć własną postać anime lub mangi.

Jak radzić sobie z chorobą podróżną.

Jak spotkać chłopców z One Direction.

Jak zostać aktorem lub aktorką.

Jak zostać tatuażem.

Jak edytować zdjęcia.

Jak złożyć różę z papieru.

Jak zrobić papierową zatyczkę.