Home \ Sztuka i rozrywka
 

Jak zrobić teledysk.

 

Dzięki coraz bardziej zaawansowanej technologii komputerowej i wideo, bardzo łatwo jest zrobić amatorski teledysk dzisiaj. Podobnie jak każdy akt artystyczny, gotowy film przyniesie Ci radość, ale będziesz czuć się wyczerpany, sfrustrowany i podekscytowany podczas filmowania - czasami nawet naraz. Klip wideo będzie ograniczony tylko twoją wyobraźnią i budżetem. W tym artykule pokażemy podstawy procesu technicznego i twórczego, który stoi za tworzeniem teledysków - od skromnych prób uchwyconych przez kamerę internetową do bardziej złożonych produkcji.

              

Procedura .

    

    1      Rozważmy koncepcję  .

    
   
 1.            1      Dowiedz się, jaki jest twój budżet. Świetne klipy wideo nie muszą być drogie ani bardzo wyrafinowane. Niektóre z najbardziej kreatywnych i interesujących wideoklipów w historii są proste i niedrogie. Niektóre klipy wideo są warte miliony dolarów. Kiedy wiesz, ile masz pieniędzy, unikaj wydawania więcej, niż możesz sobie pozwolić.        
 2.  
 3.             2      Pobierz swój skoroszyt. Nie potrzebujesz drogiego lub pięknego skoroszytu - po prostu sprawdź, co zapisujesz wszystkie swoje notatki i pomysły oraz rysuj sceny. Powinieneś także mieć ołówki i dziąsła i nosić je wszystkie razem. Pomysły mogą przyjść do ciebie w czasie, kiedy nie będziesz na nie czekał.       
 4.  
 5.             3      Rozmawiaj z artystami lub zespołami. Możliwe, że artysta będzie miał własny pomysł na klip wideo. Czasami pomysł artysty jest naprawdę dobry, czasami jest znowu świetny. Czasami trzeba będzie zdobyć tysiące statystów, zaangażować się w najlepsze technologie i zdobyć dobrego reżysera. Jeśli masz nieograniczony budżet, możesz wymyślić wszystko, co chcesz. Ale od Ciebie zależy, które pomysły artystów mają zawierać w filmie. Myśl realistycznie i wybieraj pomysły, które będą przydatne. Nie bój się pozbyć rzeczy, które są złe. 
    
  • Jeśli jesteś członkiem zespołu i kręcisz swój własny klip wideo, masz ogromną przewagę. Będziesz mieć osobisty dostęp do twórczych procesów całego zespołu. Z drugiej strony, filmowanie wideo jest często stresujące, więc może ucierpieć w twoich osobistych związkach i twojej roli w zespole - bądź ostrożny.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Zanim zaczniesz cokolwiek, posłuchaj utworu, który zamierzasz nagrać. Nie rób niczego więcej - po prostu słuchaj. Następnie puść go wiele razy. Wysłuchaj jej wraz z resztą zespołu lub jej tłumaczem. Nawet jeśli znasz ją już z jej pamięci, powinieneś nadal słuchać jej tak, jakbyś usłyszał ją po raz pierwszy. Jak się z nią czujesz? Chcesz tańczyć? Płaczesz? Zachowywać się głupio? Idź do baru i upij się? Czy masz sprzeczne uczucia? Zapisz wszystkie swoje reakcje. 
    
  • Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, przeczytaj artykuł o tym, jak słuchać muzyki.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Przejrzyj swoje pomysły. Gdy masz pojęcie emocjonalnego rdzenia piosenki, spróbuj pomyśleć o pomysłach na klip. Dobrze jest skonsultować się z członkami zespołu technicznego - będą wiedzieć, co robisz łatwo i czego nie można zrobić tak po prostu. 
    
  • Klipy wideo mogą być proste, bez wpływu na ich wynik. Na przykład piosenka country o spotkaniach z ludźmi w ruchu może po cichu mieć styl wideo w stylu "człowiek jedzie autostradą amerykańską i spotyka ludzi na stacjach benzynowych i sklepach, a jego doświadczenia odzwierciedlają tekst piosenki."
  •  
  • Po dodaniu małych szczegółów do klipu można robić niesamowite, a nawet kultowe filmy. Poniższe wskazówki dodadzą nieco "osobowości" do klipu: "Główny bohater jedzie starym kabrioletem prosto drogą na amerykański zachód - rolnik w sklepie spożywczym (śloka 1), żołnierz Hummer na stacji benzynowej (slogan 2), piękna dziewczyna aktorka) wskakuje do samochodu i wychodzi z naszym bohaterem w oddali. Zabawna opowieść poboczna: gniewny tchórz, który zostaje zraniony w każdej scenie - w Blend 1, wylana jest musztarda, w Pushcheck 2, Hummer rani swojego Porsche, lub tupie drogimi butami benzyną, w gromadzie 3, rażąco próbując spakować piękną dziewczynę. 41112>  
  • Specjalne i abstrakcyjne pomysły są odpowiednie dla klipów. Zdjęcia niekoniecznie odzwierciedlają znaczenie tekstu piosenki - możesz stworzyć ciekawy kontrast. Niektóre klipy są nawet dziwaczne lub nieuzasadnione. Nie bój się mylić lub zaszokować publiczność. Nagraj najlepszy klip, który nagrywasz.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Znajdź lokalizacje fotografowania. Przed rozpoczęciem fotografowania musisz dowiedzieć się, gdzie chcesz robić zdjęcia. Czasami będziesz musiał podróżować daleko w poszukiwaniu koncepcji lub zbudować własną scenę. Na przykład nasz przykład z piosenką country byłby łatwy do odegrania, gdybyś mieszkał na Środkowym Zachodzie, ale gdybyś pochodził z Nowego Jorku, musiałbyś daleko podróżować. 
    
  • Porozmawiaj z właścicielami lub menedżerami w każdym miejscu, z którego chcesz skorzystać, i upewnij się, że nie przeszkadzają im strzelać. Kiedy masz szczęście, możesz używać ich jako znaków side-by-side (jeśli są chętni).
  •  
  • Warto również pamiętać o filmowaniu sąsiadów i ludzi mieszkających w obszarze, który kręcisz. Jeśli nie, mogą być zestresowani i zdezorientowani. Przeczytaj wszystkie lokalne publiczne ogłoszenia, jeśli ktoś z nich chce złożyć skargę na policję.
  •  
         
 12.  
 13.             7      Utwórz scenariusz obrazu. Scenariusz scenariusza jest najlepszym narzędziem do filmowania obiektów clipart. Jest to w zasadzie szkic każdej sceny z klipami. Jeśli nie wiesz, jak ją utworzyć, znajdź ją na wikiHow. 
    
  • Klipy często zawierają specjalne efekty kinowe lub wizualne, aby stworzyć wyjątkowe wrażenia. Jeśli chcesz go użyć, zapisz go w scenariuszu ze zdjęciem.
  •  
  • Nie musisz mieć dodatkowego scenariusza obrazu. Możesz naszkicować bardzo prosty, opisać postaci i rekwizyty dla każdej sceny i możesz pracować z tym, co zobaczysz. Niektóre scenariusze są bardzo wyrafinowane i zawierają szczegóły edycji, wyrażeń, kierunku ruchu postaci itp. Jeśli wiesz, co dzieje się w każdej scenie i możesz powiedzieć swojemu zespołowi, nie będziesz potrzebować niczego więcej.
  •  
  • Podziel klip na "sceny" pasujące do twojej wizji. Możesz ograniczyć czas fotografowania, gdy wykonujesz wszystkie zdjęcia w jednym miejscu na raz (nawet jeśli nie są one w takiej kolejności, w jakiej pojawiają się w ostatnim filmie). Zaplanuj filmowanie, abyś nie musiał niepotrzebnie podróżować.
  •  
                   
 14.  
             

    2      Złóż  .

    
   
 1.             1      Zbierz zespół strzelecki. W zależności od tego, jak duże i kosztowne jest wideo, które cofasz - czasami możesz polegać tylko na sobie i na aktorze, czasami potrzebujesz ogromnego zespołu profesjonalistów. Oto kilka osób, których możesz potrzebować: 
    
  • Reżyser. To prawdopodobnie ty. Będziesz musiał zarządzać całym procesem, od przekazania podstawowej wizji aktorom i zespołowi, aż po rozwiązywanie problemów między inżynierami dźwięku i inżynierami oświetlenia, a także upewnienie się, że w samochodzie jest wystarczająco dużo gazu i że wszystkie miejsca są gotowe do strzelania. Będziesz szefem, ale będziesz miał większą odpowiedzialność niż ktokolwiek inny.
  •  
  • Kamerzysta. Operator będzie odpowiedzialny za filmowanie za pomocą jednej lub więcej kamer. Powiesz, jak będzie wyglądać ujęcie, a jego praca zostanie sfilmowana, komunikuje się z oświetleniem i inżynierem dźwięku i zapewnia, że ​​wszystko idzie tak, jak sobie wyobrażałeś.
  •  
  • Oświetlenie. Ktoś będzie musiał zająć się światłami, upewnić się, że wszyscy aktorzy są dobrze widziani, a scena będzie w porządku.
  •  
  • Sygnalizator akustyczny Filmowiec jest inżynierem dźwięku, który nieustannie kładzie mikrofony na twarzach wszystkich. W przypadku filmu, który zazwyczaj nie zawiera dialogów, jest to osoba, która mówi aktorom, co dzieje się w utworze, aby mogli z nim pracować. Między filmowaniem pójdzie też na jedzenie i kawę.
  •  
  • Kontroler. Ta osoba przesunie przewody, ustawi światła, sprawdzi sprzęt, zestaw, stoły, rekwizyty i wszystko, czego potrzebujesz. Kiedy masz taką osobę, filmowanie będzie dużo łatwiejsze.
  •  
  • Projektant kostiumów. To zależy od twojego budżetu - możesz nawet nie patrzeć na kostiumy i powiedzieć aktorom, żeby się normalnie ubierali. Ale możesz mieć specjalnie przygotowane kostiumy dla wszystkich aktorów. Jeśli aktorzy będą musieli się zmienić, będziesz potrzebować osoby, która poprowadzi ich wszystkich i zapewni aktorom wystarczającą prywatność.
  •  
  • Wymagane. To może być tylko ty, ale będzie lepiej, jeśli znajdziesz kogoś. Będziesz musiał zdobyć pojazdy i przygotować wszystkie rzeczy, które aktorzy będą potrzebowali strzelać - od butelki musztardy do drogich samochodów po każdą drobiazg, którą aktor bierze i stawia.
  •  
  • Skrypt - Identyfikowalność. Jeśli nie sfotografujesz całego filmu za jednym razem, musisz uważać, aby zawsze zaczynać od miejsca, w którym zakończyła się ostatnia scena. Będziesz potrzebować osoby, która może to zobaczyć. Będzie pisać pozycje (głównie za pomocą kamery). Upewni się, że plama musztardy pochodzi z pierwszej sceny na koszulce iw ostatniej scenie (lub należy zachować ostrożność, aby upewnić się, że plama na koszulce nie pojawi się, zanim aktor zapachnie).
  •  
         
 2.  
 3.             2      Znajdź odpowiednich aktorów. Napisz listę wszystkich znaków, które pojawią się w klipie. Możesz także dodać ujęcia wykonującego zespołu - jeśli zdecydujesz się to zrobić, będziesz musiał nakręcić reżysera i ich. Jeśli Twój film ma historię, napisz postacie, zanotuj ich wygląd i zachowanie. Organizuj przesłuchania i wybierz najlepszych aktorów. W naszym klipie z powyższego przykładu będziesz potrzebować następujących aktorów: 
    
  • Podróżnik: On wcale nie musi mówić, ale musi wyglądać dobrze, pewnie i mieć wrażenie, że siedzi w kabriolecie. Może mieć dżinsy, ciemne okulary i koszulę.
  •  
  • Farmer: Starszy opalony mężczyzna. Stary kapelusz, dżinsy i luźna koszula, szczery uśmiech. Ona nie musi być zawodowcem, ponieważ pojawi się krótko na scenie.
  •  
  • Żołnierz: młody, wysoki, umięśniony, skrócony, silniejszy i pewniejszy siebie niż podróżny, ale także skromniejszy.
  •  
  • Sprzedawca: Gruba, brudna, brudna koszula, przyjazna, ale nieufna, może idealnie zakręcić oczami.
  •  
  • Kravaťák: Typ miasta, ale niewystarczająco dobry. Kiepska fryzura, która robi się gorąca w upale. Drogie ubrania i samochód. Społecznie niemożliwe, z podwyższonym wyrazem. Na pierwszy rzut oka jest to mało prawdopodobne.
  •  
  • Dziewczyna: Silna i niezależna kobieta. Sebejistá i piękne. Brunetka. Samoświadomy, beztroski, opalony, ma poczucie humoru i wciąż się śmieje. Nie złości się na tchórza. Lubi podróżnika.
  •  
         
 4.  
             

    3      Światła, aparat fotograficzny, wydarzenia!  .

    
   
 1.             1      Przygotuj swoją scenę. Kiedy wszystko zostanie ustawione, aktorzy poznają swoje role i będą mieli wystarczająco dużo piwa, nadszedł czas na przygotowanie sceny i rozpoczęcie filmowania. Wybierz scenę. W naszym przykładzie użyjemy ostatniej sceny z klipu. Kowboj stoi i upada, podróżnik pomaga mu wstać, a piękna dziewczyna wskakuje do kabrioletu i wyjeżdża z podróżnikiem. 
    
  • Przygotuj wszystkie pojazdy i inne rekwizyty na miejscu i poproś aktorów o wstawienie się za znakami.
  •  
  • Dostosuj oświetlenie. Ponieważ fotografujesz na zewnątrz, nie potrzebujesz żadnych mocnych lamp. Będziesz potrzebował odblaskowego talerza, który pozwoli ci wykorzystać światło dzienne i zmiękczy cienie. Jeśli chcesz, aby światło było najlepsze, użyj kilku reflektorów lub lustra. Kiedy masz światło, nie będzie to dla niego problemem.
  •  
  • Pamiętaj, że główna postać na zdjęciu musi być zawsze najbardziej zapalona. Jeśli się wyłączysz, główna postać powinna zawsze wrócić do słońca (chyba że słońce jest bezpośrednio na środku nieba), aby reflektory mogły oświetlić jej twarz. Ustawienie dobrego światła nie jest łatwe, ale jeśli chcesz dobrego klipu, warto zwrócić na to uwagę.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Ustaw kamerę. Powinieneś obrócić część klipsa na statywie. Chwiejne strzały wyglądają nieprofesjonalnie i odwracają uwagę. W innych przypadkach dobrze będzie użyć ręcznego, stabilnego aparatu, aby robić bardziej dynamiczne ujęcia. Jeśli masz wystarczającą liczbę osób i masz wystarczający budżet, kręć sceny z różnych perspektyw, aby móc z nich korzystać później.       
 4.  
 5.             3      Umieść aktora marki. Jeśli aktorzy pojawią się na scenie, powiedz im, aby stali na znakach. Kiedy pojawią się na scenie, umieść ich w miejscu, w które wejdą.       
 6.  
 7.             4      Zwolnij muzykę. Poproś reżysera dźwięku o wydanie muzyki i powiedz aktorom, jak chcą grać, aby dopasować muzykę. Jeśli wykonasz scenę kilka razy, możesz ją nieco skrócić. Kiedy dźwięk jest gotowy i muzyka będzie odtwarzana, inżynier dźwięku powie "Speed!" (Wyrażenie, które zostało uchwycone, gdy muzyka została nakręcona taśmami magnetycznymi i zajęło trochę czasu, zanim zostanie przyspieszone). Buzzer może później również dopasować muzykę do wideo, więc dobrze jest mieć ścieżkę dźwiękową, z którą może pracować.       
 8.  
 9.             5      Światła! Ustaw wszystkie światła na swoim miejscu i włącz wszystkie światła.       
 10.  
 11.             6      Aparat fotograficzny! Operator naciska przycisk nagrywania i rozpoczyna nagrywanie.       
 12.  
 13.             7      Akcja! Teraz wszyscy wiedzą - aktorzy pojawią się na scenie i zaczną grać.       
 14.  
 15.             8      Twórz wiele scen kilka razy. W końcu będziesz mieć kilka ujęć w każdej scenie i pod kilkoma różnymi kątami, a przekonasz się, że masz świetne strzały, ale także kiepskie strzały. 
    
  • Wycinanie to skomplikowany, szczegółowy proces, którego nie da się łatwo opisać w jednym artykule. Znajdź więcej szczegółowych artykułów i wskazówek w Internecie, aby zrozumieć wszystko.
  •  
         
 16.  
             

    4      Postprodukcja  .

    
   
 1.             1      Prześlij wideo na swój komputer. Jest to najczęściej wykonywane przy użyciu połączenia USB, FireWire lub innych. Powinieneś zapisać wszystkie pliki w jednym miejscu, najlepiej na przenośnym dysku twardym.       
 2.  
 3.             2      Uruchom program do edycji wideo. Na przykład program do edycji wideo - Sony Vegas, iMovie, Adobe Premiere lub Final Cut Pro pomoże ci przyciąć i edytować klip do perfekcji.       
 4.  
 5.             3      Wykorzystaj to, co najlepsze. Przeglądaj wszystkie zrobione ujęcia i wybierz najlepsze. 
    
  • Edytuj muzykę odtwarzaną w ujęciach, ale nie martw się, że ścieżka dźwiękowa nie będzie dobrej jakości lub nie będzie czysta - nie użyjesz tej ścieżki do końcowego klipu.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Dodaj ścieżkę muzyczną do zdjęć. Po nagraniu muzyki sprawdź, czy edytujesz ujęcia. Jeśli nie masz szczęścia, prawdopodobnie będziesz musiał wprowadzić pewne poprawki. Przekrój każdy kawałek, aby wszystko poszło tak, jak powinno - wiesz to głównie przy graniu zespołu. 
    
  • Jeśli używasz zespołów, przygotuj się na ukrywanie błędów. Na przykład, jeśli gitarzysta gra utwór solo ze Stairway To Heaven, ale zawiera tylko jeden dźwięk w filmie, przycięcie go do innego członka zespołu, aby uniknąć oglądania go jako nagrania na żywo.
  •  
  • Nie przesadzaj z edycjami. Zbyt wiele skrótów powoduje zamieszanie, a długie sceny okazują się fałszywe. Zwykle wiesz, kiedy cięcie nie będzie dobrze wyglądać - nie spiesz się i spróbuj spojrzeć na wideo z trzeźwym spojrzeniem.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Dodaj tytuł i końcowe podpisy do końca. Do tej pory było tak, że każdy klip zawierał nazwę utworu, wykonawcę, wytwórnię i reżysera klipów wideo. Dzisiaj niektórzy autorzy piszą tę informację do ostatecznych nagłówków, tak jak w przypadku filmów. Poproś zespół i aktorów, aby zgodzili się na to, co chcesz.       
 10.  
             

    5      Ucz się od Masters  .

    
   
 1.             1      Ucz się klasycznych klipów. Tak jak w przypadku każdego gatunku artystycznego, klipy wideo mają swoją "klasykę". Te klipy wpłynęły na wiele innych klipów muzycznych. Większość świetnych klipów wideo jest świetna z innych powodów. Niektóre są interesujące wizualnie, inne mają niesamowitą ostrość, a inne idealnie pasują do muzyki. Kiedy zrozumiesz, co sprawia, że ​​świetny film jest świetnym filmem, będziesz wiedział, jak zrobić niezapomniany klip.       
 2.  
 3.             2      Opowiedz historię. Wiele znanych klipów opowiada zabawne, szokujące, tragiczne lub triumfujące historie. Dobra historia na widowni pozostanie bardzo długo po obejrzeniu klipu. 
    
  • Jednym z najlepszych klipów historii jest "Thriller" Michaela Jacksona w reżyserii Johna Landisa. Ten film jest znacznie dłuższy niż sam utwór. W tym przypadku działa świetnie, ale należy pamiętać, że zbyt mało muzyki i zbyt wiele filmów zwykle nie jest dobra.
  •  
  • "Just" w reżyserii Radiohead w reżyserii Jamiego Thravesa również opowiada wspaniałą historię, choć z odrobiną drastycznego podtekstu. W tym filmie wykorzystano znakomicie rozmieszczone ujęcia i otwarty koniec, aby pokazać życie pracownika biurowego, co idealnie pasuje do tekstów Thoma Yorka.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Utwórz niepowtarzalny styl wizualny. Teledyski teledysku zapewniają miejsce na innowacyjne pomysły. Możesz wypróbować abstrakcyjne efekty wizualne, unikalne efekty i animacje, które będą pasować do ścieżki dźwiękowej. Nie musi robić nic, co miałoby sens. Jeśli pomyślisz o czymś, co odpowiednio dopełni piosenkę, możesz zrobić dziurę w świecie. 
    
  • Na przykład wideo Steve'a Barrona dla Hit A Me na A-ha zawiera romantyczną historię graną częściowo przez aktorów i częściowo animowaną ciekawym rodzajem animacji. Ten styl idealnie pasuje do piosenki i jej melodii i zapewnia niezapomniane wideo.
  •  
  • Klip "White Stripes" do piosenki "Seven Nation Army" (nakręcony przez Alexa i Martina) zawiera wizualne sztuczki i tworzy iluzję jednominutowego, nieruchomego ujęcia. W połączeniu z oświetleniem tworzy ciekawy efekt, który dodaje dramatycznej ciemnej atmosferze do klipu.
  •  
  • Sprawdź również: Muse - "Stockholm Syndrome" i Dire Straits - "Money for Nothing".  
  •  
         
 6.  
 7.             4      Spróbuj parodii i parafrazy. Odnośniki kulturowe są często używane w klipach - czasami klipy wideo są sparodiowane do jakiejś znanej rzeczy lub dzieła sztuki. Kiedy masz poczucie humoru, możesz zrobić klasyczną pracę. Jeśli artyści nie mają nic przeciwko odrobinie ironii i satyry, będzie jeszcze lepiej. Ludzie kochają muzyków, którzy potrafią sobie żartować. 
    
  • Video Hype Williams za piosenkę 2Paca and Dr. Dre "California Love" to parodia serii filmów o Mad Max. Tutaj parodia służy dwóm sposobom - poza tym, że jest po prostu śmieszna, sugeruje także, że lata 90. w Kalifornii były okresem niesprawiedliwości, w której przetrwały tylko najsilniejsze, co przypomina apokaliptyczne środowisko filmów Mad Maxa.
  •  
  • Jeszcze lepszą parodią jest klip Beastie Boys do piosenki "Sabotage" w reżyserii słynnego reżysera Spike'a Jonze. Beastie Boys w tym klipie grają przesadne kreskówki 70-letnich telewizyjnych policjantów, a Jonza wykonała zabawny i niezapomniany film, który idealnie pasuje do muzyki.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Bądź ekstrawagancki. Czasem fajnie jest po prostu zrobić bardzo drogi klip. Strzelaj w jakimś egzotycznym miejscu, planuj gigantyczne kreacje taneczne, znajdź supermodelki. Wspaniałe klipy można tworzyć po prostu efektownie. 
    
  • Klip Hype Williams do piosenki "Big Pimpin" Jay-Z to klasyczny przykład takiego klipu. Nie ma prawie żadnej historii - głównie Jay-Z, zabawa z przyjaciółmi na wielkim jachcie, uczestnictwo w imprezie w tropikalnej willi i rozprowadzanie pieniędzy w tłumie, stale otoczone pięknymi kobietami. Jeśli artysta chce pokazać, jak bogaty jest, taki klip działa świetnie.
  •  
  • Lady Gaga znana jest ze swoich wyrafinowanych klipów. Na przykład jej klip do "Alejandro" Stevena Kleina opisuje dziwaczną, naładowaną seksualnie militarystyczną dystopię pełną szalonych scen i kostiumów. To interesująca i ekstrawagancka produkcja.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Spróbuj minimalistycznie. Wiele klipów wideo jest zgodnych z regułą "mniej znaczy więcej". Minimalistyczne klipy pozwolą widzowi skupić się na muzyce i emocjach, które tworzy, a nie rozpraszać wideo. Minimalistyczne klipy są również świetne dla reżyserów, którzy mają ograniczony budżet. 
    
  • Clip Saam dla utworu "Islands" z XX używa krótkich powtarzających się ujęć tancerzy i robi świetne wrażenie. Choreografia tancerzy zmienia się nieco w każdym ujęciu, więc można zauważyć tragiczne romantyczne historie. To sprawia, że ​​ostatni klip jest dość szokujący.
  •  
  • Wczesne klipy OK GO wykorzystały wyrafinowaną choreografię, która sprawiła, że ​​był niezapomniany przy niewielkim budżecie. Na przykład ich klip do "Here it goes again" w reżyserii Trish Sie jest doskonałym przykładem wyrafinowanego klipu, który niewiele zawierał. Ten klip jest kręcony przy jednym ujęciu we wspólnym pokoju. Jedynymi rekwizytami są osiem pasów startowych. Ponieważ choreografia jest silna, a cała koncepcja jest tak wyjątkowa, ten klip szybko stał się hitem.
  •  
         
 12.  
             

Wskazówki .

                  

Rzeczy, których potrzebujesz .

               (15)                     
Sztuka i rozrywka popularny:
Jak zostać aktorką.

Jak znaleźć piosenkę, o której nie wiesz.

Jak narysować wróżkę.

Jak zostać sławnym.

Jak zrobić togę z arkusza.

Zostać piosenkarzem.

Jak czytać notatki.

Jak przesłać film na YouTube.

Jak zrobić patynę na drewnie.

Jak napisać autobiografię.

Jak radzić sobie z krokiem Shuffle dance.

Jak zacieniać rysunki.

Jak grać w pasiáns.

Jak śpiewać.

Jak grać w Bunko.

Jak grać w pasiáns.

Jak stworzyć własną postać anime lub mangi.

Jak tańczyć hydraulika.

Jak rapować.

Jak owinąć dom papierem toaletowym.