Home \ Sport i fitness
 

Jak używać punktów nacisku do samoobrony.

 

Tradycyjna definicja punktu nacisku to taki, który twierdzi, że punkt nacisku jest punktem na ciele, którego naciśnięcie powoduje paraliżujący ból. Wiedza na temat tych punktów jest przekazywana przez chińskie sztuki walki, zwane Dim Mak, oparte na punktach nacisku akupresury. Tajemnica tej sztuki walki jest jednak ukrywana przez większość ludzi i wymaga rozległej znajomości chińskiej akupunktury. Z tych powodów możemy dostarczyć jedynie informacje o wrażliwych obszarach ciała, znanych jako luk w zabezpieczeniach. Te punkty są używane, aby uzyskać przewagę nad przeciwnikiem, osłabiając lub zwiększając jego podatność na zranienie. Używając punktów nacisku, musisz być bardzo ostrożny, ponieważ zabicie kogoś w ten sposób nie jest zbyt trudne (nawet znajomy może to zrobić podczas treningu). W takim przypadku znalazłbyś się w trudnej sytuacji, w której trudno byłoby wytłumaczyć, czy po prostu broniłeś, czy najechałeś na kogoś. Z tego powodu musisz zdać sobie sprawę, że dobre myślenie jest w końcu ważniejsze niż technika. Stan umysłu, z którym można się zbliżyć do punktów nacisku, jest oczywiście bardzo osobistym pytaniem filozoficznym, ale trzeba poważnie się nad nim zastanowić i rozważyć, w jakich przypadkach można wykorzystać nabytą wiedzę.

              

Procedura .

    

  Część 1      Podstawy ciśnienia  .

    
   
 1.      1      Dowiedz się o bardzo wrażliwych punktach ciała, które są powszechnie znane jako punkty nacisku. Wśród nich są oczy, słabości, piszczele itp. Ogólnie rzecz biorąc, powinieneś rozważyć następujące kwestie:  
    
  • Golenie za pomocą pełnej długości stopy (tzw. "Platirka"). Prawdopodobieństwo, że zostaniesz trafiony, będzie znacznie większe.
  •  
  • Po kopnięciu do słabości szybko cofnij stopę, aby przeciwnik nie mógł jej złapać. Kolejną dobrą wskazówką jest to, że możesz łatwo złamać nos z każdym udarem.
  •  
         
 2.  
             

  Część 2      Głowa  .

    
   
 1.      1      Uderzając płaską powierzchnią w czoło, odwrócisz głowę przeciwnika, nie powodując dużego oporu i powodując u niego wstrząs lub nawet poważniejsze obrażenia. Początkujący powinni używać dna otwartej dłoni do tego uderzenia zamiast pięści. To samo dotyczy tylnej części czaszki, tuż poniżej potylicy (podobnej do garbu powyżej płaskiej części czoła). Pamiętaj, że te uderzenia są wystarczająco silne i wystarczająco ciężkie, aby można je było wykorzystać jako osobną broń.     
 2.  
 3.      2      Sen: Sen jest najcieńszą częścią czaszki, więc jedyny skok (uderzenie z pojedynczym stawem jest odpowiednie) może spowodować wstrząs z żółcią, krwawienie mózgu, a nawet śmierć. Nie spiesz się z partnerem, kiedy ćwiczysz nigdy .     
 4.  
 5.      3      Sen 2: W ranie na tym obszarze przeciwnik może stracić przytomność, a nawet umrzeć. Osiąga się to za pomocą techniki zwanej "Phoenix Eye" (lub "Crane Cap"), która jest pięścią napędzaną pięścią z palcem wskazującym w górę (poszukaj demonstracji w Internecie). Jeśli nie jesteś w prawdziwym niebezpieczeństwie, nigdy nie używaj tego ciosu.     
 6.  
             

  Część 3      Szyja  .

    
   
 1.      1      Szyja: To kolejny oczywisty punkt nacisku, ale jego kompresja jest bardzo skomplikowana. Weź przeciwnika za plecy, złap jego rękę za szyję i użyj kości kręgosłupa (kość przedramienia), aby wywierać nacisk na zewnętrzną tętnicę szyjną (znajdziesz ją na boku gardła - znasz ją przez regularne pulsowanie). W tym czasie, z przeciwnikiem, musisz upaść na ziemię. Możesz zwiększyć nacisk, pociągając rękę drugą ręką, gdy wciągasz i popychać klatkę piersiową w przeciwnym kierunku. Z ramieniem, które naciskasz na szyję, możesz chwycić łokieć drugiej ręki i przyciągnąć ją do siebie, sprawiając, że szyja zaciska się jeszcze mocniej. Jeśli przeciwnik nie wykazuje żadnych oznak blaknięcia, silny skok powinien go zdezorientować na tyle, by w międzyczasie uciec.  
    
  • Jak zwolnić podobny uchwyt: obróć głowę w kierunku łokcia. Łokieć nie popchnie twojej szyi i będziesz mógł oddychać. Jednak krążenie krwi będzie nadal ograniczone, więc musisz działać szybko. Chwyć za łokieć najbliższej ręki i użyj punktu nacisku. Pozwolisz na uchwyt, ale ten przeciwnik prawdopodobnie nie zniechęci się. Połącz swoje wysiłki, aby przetrwać przez gryzienie, oszałamiające, bóle głowy, drapanie oczu, kopanie ud i golenie, uderzanie łokciami w żebra (obracanie biodra mocno w biodrach), ciągnięcie za włosy i cokolwiek innego myślisz.
  •  
         
 2.  
             

  Część 4      Łopatki  .

    
   
 1.      1      Szukaj obojczyka. Po zlokalizowaniu, włóż palce we wnękę i zmuś wroga do zejścia na ziemię (musi to nastąpić w ułamku sekundy, jednym szybkim ruchem).     
 2.  
             

  Część 5      Gardło  .

    
   
 1.      1      Ten ruch najlepiej wykonywać przy zewnętrznej krawędzi dłoni, której dłoń wskazuje na ziemię. Jeśli próbowałeś go pięścią, powinieneś dostać problem między szczęką a obojczykiem. Możesz również złapać za gardło dłonią, ścisnąć ją i odskoczyć, aby usunąć ją z drogi, uniemożliwiając przeciwnikowi oddychanie. Oczywiście ta procedura jest potencjalnie śmiertelna i powinieneś jej używać tylko wtedy, gdy nie ma innego wyjścia.     
 2.  
             

  Część 6      Szczęka  .

    
   
 1.      1      Dolna szczęka: Chwyć przód szyi i przesuń rękę do szczęki. Naciśnij i naciśnij do góry.     
 2.  
 3.      2      Szczęka stawowa: Jedną ręką trzymaj głowę, drugą ręką przeskocz po szczęce do ucha, gdzie szczęka przechodzi w czaszce. W tym miejscu naciśnij ciśnienie do wewnątrz pod uchem i do góry. Czyniąc to, wyrządzisz przeciwnikowi wielki ból, a on nie będzie mógł mówić. Prawdopodobnie będzie chciał pozbyć się tego uchwytu - dlatego trzyma głowę drugą ręką. Jeśli weźmiesz staw z jednym stawem (drugim stawem środkowym), możesz rozłożyć szczękę (zwichnięcie lub zwichnięcie).     
 4.  
             

  Część 7      Przedramię / łokieć  .

    
   
 1.      1      Przedramię / klocek: Sześcienne (łokieć) otwory w twoich ramionach są w całości zbudowane z mięśni i ścięgien, więc oferują wiele okazji do ich użycia. Chwyć łokieć i umieść go na kciuku. Drugimi palcami mocno naciśnij łokieć po drugiej stronie i zacznij go ściskać (do czubków palca wskazującego i środkowego). Nacisk musi być podparty z drugiej strony przez inne palce, aby uniknąć utraty wymaganej dźwigni. Wciśnij kciuk do środka lub boku łokcia, ale także do wybrzuszenia, które powstaje na przedramieniu (mięśnie wrzeciona), gdy pięść jest zaciśnięta. Wykonuj tę praktykę dokładnie, może to być dość trudne.     
 2.  
             

  Część 8      Dłonie  .

    
   
 1.      1      Back of the hand: Gdy napastnik cię złapie, natychmiast przenieś uwagę na jego dłoń i uderz kości na plecach (normalnie lub z przednim kolanem). Podczas ćwiczeń daj swojemu partnerowi dobry strzał i nie marnuj go, a poważne obrażenia nie powinny wystąpić. Ból potrwa około minuty.     
 2.  
 3.             2      Prosta i szybka obrona to łokieć. Kiedy uderzysz w ataki wroga, złap jedną rękę za pachy i ściśnij ją mocno. Teraz złap wewnętrzną część ramienia na szczycie stawu łokciowego - musisz być bardzo szybki. Przesuń jeden palec po obu stronach i mocno naciśnij. Ta procedura może spowodować ogromny ból i uczucie złamania kości.       
 4.  
             

  Część 9      Powierzchnia kadłuba  .

    
   
 1.      1      Kość piersiowa: Zagnij jedno połączenie do kości w środku klatki piersiowej. Ten obszar nie jest umięśniony i nie ma zbyt dużo tłuszczu, co czyni go miejscem bardzo wrażliwym, a kiedy masz odpowiedni cios, możesz złamać kość piersi. Możesz również trafić skrzynię w ten sam sposób. Złamanie kości piersi może spowodować uszkodzenie płuc lub nawet gorsze obrażenia. Bądź więc bardzo ostrożny i nie ćwicz tego typu strajku ze swoimi przyjaciółmi.     
 2.  
 3.      2      Splot słoneczny: To nerwowa dzianina głęboko w środku brzucha, co przypisuje się odpowiedzialności za wysiłek fizyczny związany z silnymi emocjami. Możesz uderzyć w ten obszar, gdy uderzysz w obszar tuż poniżej piersi, gdzie połączone są żebra. Spowoduje to silne cofnięcie się membrany. To bardzo łatwy cel dla kogoś, kto "łatwo wydmuchuje oddech". Aby odeprzeć taki atak, możesz szybko wzmocnić mięśnie brzucha, takie jak silny oddech lub nagły krzyk.     
 4.  
 5.      3      Biodra: Połóż dłonie płasko po bokach brzucha przeciwnika. Palec zacisk w kierunku dłoni. Nie odbijaj się. Nie będziesz w stanie zagłębić się w cokolwiek. Ta procedura działa na każdym typie ciała.     
 6.  
 7.      4      Żebra: Na żebrach jest tylko bardzo cienka warstwa tkanki, a poszczególne żebra nie mają między nimi wiele mięśni, niezależnie od rodzaju postaci. Dlatego nie mają prawie żadnej ochrony. Aby je złamać, musisz zmusić przeciwnika do uniesienia ramion i otwarcia drzwi. Będzie wtedy znacznie bardziej bezbronna. Cóż, możesz użyć ciosu z otwartą ręką (dłoń w dół), ale działa również jak zwykły podnośnik, który ma za zadanie wbić się w przeciwnika od dołu, dzięki czemu bardzo łatwo złapać cel. Żebra w okolicy klatki piersiowej i pleców, gdzie są zakryte przez mięśnie, nie są łatwe do złamania. Najbardziej narażone są najniższe żebra, które są połączone tylko z kręgosłupem.     
 8.  
             

  Część 10      Wędrowcy  .

    
   
 1.      1      Stopa: Szybko spójrz na nogi przeciwnika, a następnie podnieś kolano najdalej, jak potrafisz, a piętą stempluj z największą siłą bezpośrednio na stopie. Jest to łatwe do złamania ze względu na jego strukturę. Nie dotykaj palców. Wyrządzisz mu dużo bólu, ale prawdopodobnie nie będziesz w stanie złamać kości. Spróbuj samemu i zdecyduj, co wydaje się bardziej bolesne i skuteczne.     
 2.  
             

  Część 11      Możliwe zastosowanie terapeutyczne  .

    
   
 1.             1      Jeśli czujesz się zmęczony, rozkojarzony lub nie możesz się skoncentrować, użyj swojego palca wskazującego i delikatnie wciśnij je w skronie. Możesz również wywierać ten sam nacisk na nos i wewnętrzne kąciki oczu.       
 2.  
 3.             2      Złagodzić bóle głowy. Tymczasową ulgę od tępych bólów głowy można uzyskać, stosując odpowiednie punkty nacisku. 
    
  • Głowa przednia: Masuj obie skronie
  •  
  • Środek / góra głowy: Nacisk na miejsca tuż nad uszami.
  •  
  • Tył głowy: Umieść kciuki za uszami, a następnie w dół, aż dojdziesz do punktu, w którym kończy się czaszka. Delikatnie pchnij te miejsca.
  •  
         
 4.  
             

  Część 12      Trening aplikacji ciśnieniowych  .

    
   
 1.             1      Pamiętaj, że kluczem do sukcesu jest szybkość. Jeśli zhakujesz i pomyślisz o tym, który nacisk naciskasz, przeciwnik cię zrzuci, albo nie będziesz mrugać. Trenuj często i bezpiecznie. Ćwicz sytuacje, które faktycznie mogą się zdarzyć. Zacznij powoli i dokładnie zidentyfikować każdy z punktów nacisku. Trening musi być szybki i dość trudny, tak jak prawdziwa walka. Jeśli trenujesz powoli i niedbale, prawdziwa bitwa na ulicy będzie wyglądać i prawdopodobnie nie potrwa długo. 
    
  • Jeśli chcesz osiągnąć prędkość, oddychaj normalnie (Bak Mei Kung Fu). Ramiona mogą poruszać się szybciej niż płuca, więc chociaż kontrolowane oddychanie może mieć pewne korzyści dla siły udaru, stracisz go z powodu prędkości.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Ćwicz swoje techniki na sobie i na przyjaciołach. Każdy jest inny, podobnie jak nasz próg bólu. Dokładna lokalizacja punktu nacisku również jest różna - niektóre z nich możesz potrzebować kilka centymetrów od partnera treningowego, więc twój wysiłek i tak cię nie skrzywdzi. Staraj się trenować z różnymi ludźmi i stopniowo twórz poczucie szybkiego poszukiwania niezbędnych, wrażliwych miejsc, aby w możliwej walce trzeba było być w pełni zautomatyzowane. 
    
  • Zrzuć to. Ćwicząc z przyjaciółmi, zrób znak - uderzając w udo lub gdzie indziej - aby wiedzieć, że trening jest skuteczny i pozwala ci się uchwycić. Powinieneś podwoić tylko wtedy, gdy odczujesz bólu. Fałszywa pewność siebie w walce nie przetrwa.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Trenuj swoją koncentrację. Zawsze patrz bezpośrednio na cel. Jeśli nie celujesz w swój wzrok, to nawet nie skupiasz uwagi.       
 6.  
 7.             4      Użyj swojej techniki. Wśród kluczowych rzeczy, o których musisz pomyśleć podczas szkolenia, są: 
    
  • Dla wszystkich technik użyj palców i cali. Będzie wtedy działać jak szczypta igły, ponieważ koncentrujesz całą siłę na małych punktach i przenosisz ją na większą przestrzeń. Nie chciałbyś nawet patrzeć na bok igły...
  •  
  • Utrzymuj kolana lekko zgięte przez cały czas, ale szczególnie w chwilach, gdy próbujesz jednej z tych technik. Da ci stabilność i siłę. Kolana muszą być wystarczająco rozluźnione i elastyczne, aby znacznie skrócić czas reakcji. Jeśli pozostaniesz wyprostowany i zdumiony jak słup soli, nie będzie ci trudno wyrwać cię z równowagi.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Przenieś swoją wagę do kierunku, w którym naciskasz na poszczególne punkty. Naciskaj kolana podczas kompresji punktów nacisku. Jeśli naciśniesz bezpośrednio przed sobą, przesuń się do przodu lub obróć biodra w kierunku celu. 
    
  • Aby zadać ciosy mocą, wyobraź sobie swój cel nieco dalej niż jest naprawdę. (nie jest to jednak zalecane do treningu, jeśli nie używasz torby bokserskiej lub podobnych środków pomocniczych).
  •  
  • Po uderzeniu w , obracaj biodrami dłonią. To jest podstawa wszystkich sztuk walki. Cały ruch wcielasz w ruch i przy użyciu większości technik jest to główne źródło mocy.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Naucz się unikać. Po ostrzeżeniu natychmiast wycofaj. To prawie tak, jakbyś odbijał się od celu po ciosie, z tą różnicą, że faktycznie starasz się nie zwracać tej samej ilości energii do twojego ciała. Umieść całą energię w celu i zadawaj więcej obrażeń, szczególnie kości. Szanse na spowodowanie złamania zwiększają się znacznie podczas wyłączania niektórych części ciała przeciwnika, a on nie będzie mógł uderzyć, kopnąć ani złapać.       
 12.  
 13.             7      Krzyknij. W japońskich sztukach walki używany jest krótki okrzyk zwany "kiai", ale w różnych formach występuje praktycznie we wszystkich sztukach walki. Ten krótki wykrzyknik musi pochodzić z przepony, aby w pełni rozluźnić swoją wewnętrzną siłę. To doda ci pewności siebie, a Twój przeciwnik może to odstraszyć. Masz również mięśnie brzucha, aby chronić splot słoneczny. Nawet ten prosty okrzyk może oznaczać różnicę między tym, czy działa punkt nacisku, czy nie.       
 14.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

      

                            
Sport i fitness popularny:
Jak stąpać po wodzie.

Jak wzmocnić.

Jak zdobyć ciało przez miesiąc (dla dziewcząt).

Jak uruchomić.

Jak robić przysiady.

Jak ćwiczyć odwrócone cięcia.

Jak zwiększyć pojemność płuc.

Jak uzyskać większy biceps.

Jak zacząć biegać.

Jak szybko uzyskać mięśnie.

Jak wzmocnić tyłek.

Jak zrobić deskorolkę bez kości.

Jak grać w golfa.

Jak iść na poranny spacer lub biegać.

Jak trenować w domu.

Jak szybciej uzyskać szczuplejsze nogi.

Jak grać w kręgle.

Jak mieć większe mięśnie na klatce piersiowej.

Jak uzyskać silne mięśnie brzucha (dla dziewcząt).

Jak zdobyć ciało przez miesiąc (dla dziewcząt).

Jak zrobić sedy leys.