Home \ Sport i fitness
 

Jak wspiąć się na ścianę.

 

Rozprzestrzenianie się ściany może być przyjemną zabawą i dobrym ćwiczeniem. Jest to również jeden z elementów powszechnie używanych przez parkouristów. Ten artykuł nauczy Cię wszystkiego, czego potrzebujesz, jeśli chcesz nauczyć się, jak przepełniać ścianę.

              

Procedura .

    

  Część 1      Poznaj podstawowy sposób wspinania się po ścianie  .

    
   
 1.            1      Rozciągnij i rozluźnij mięśnie. Kiedy pokonasz ściany, możesz rozciągnąć całą masę mięśni, które wcześniej nie były wystarczająco dużo. Zanim spróbujesz czołgać się po ścianie, wykonaj lekkie ćwiczenia i rozciągnij się.        
 2.  
 3.             2      Znajdź niski mur, gdzie możesz trenować. Spróbuj znaleźć ścianę, która jest tak niska, że ​​twoje ręce sięgają szczytu, podczas gdy stopy są nadal na ziemi, ale jednocześnie są tak wysokie, że musisz wyciągnąć ręce, aby dotrzeć do szczytu. Upewnij się, że możesz prawidłowo uchwycić górną część ściany. Wysoce śliskie lub gładkie powierzchnie nie nadają się do treningu.       
 4.  
 5.             3      Chwyć górę ściany. Użyj obu rąk i spróbuj uzyskać jak najwięcej dłoni u góry ściany  
    
  • Pomimo że twoje nogi pozostają na ziemi, wydaje się, że wieszasz tylko na swoich ramionach. Musi pozostać rozciągnięty podczas trzymania ściany.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Połóż stopy na ścianie. Jedna stopa powinna być wysoka - z grubsza na wysokości talii - podczas gdy druga powinna pozostać 45 cm pod nią. Trzymaj nogi pod sobą, nie przekraczaj swoich boków. Twoje palce i przodostopie powinny być wygięte tak, aby były w kontakcie z powierzchnią ściany       
 8.  
 9.             5      Naciśnij i podciągnij. Powinno to wyglądać jak jeden płynny ruch. Najpierw wypchnij nogami, a następnie wyciągnij ręce. 
    
  • Wepchnij stopy w ścianę. Po pierwsze, twoje ciało powinno być równoległe do ściany, może wydawać się, że odsuwa cię od ściany. Jednak twoje ręce trzymają cię blisko, więc cała siła, która popycha cię od ściany, popycha cię w górę
  •  
  • Kiedy zaczniesz pchać nogi, zaczniesz także ciągnąć górną część ciała.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Przejdź przez ścianę. Kiedy przekroczysz krawędź ściany, kopnij swoją tylną nogę i przenieś górną część ciała ponad ścianą. Kontynuuj ten ruch, aż środek ciężkości (u dołu kadłuba) znajdzie się nad krawędzią ściany.       
 12.  
 13.             7      Rzuć tylną nogę do przodu. Zabierz pierwszą nogę przez ścianę i dokończ wyjście. Jeśli jesteś na szczycie, wstań. Jeśli przekroczysz wolnostojącą ścianę, możesz przelecieć i pociągnąć nogi, wspinając się po drugiej stronie.                 
 14.  
             

  Część 2      Wspinaczka wzdłuż dwóch ścian  .

    
   
 1.             1      Znajdź dwie ściany leżące blisko siebie. W wielu miastach często spotyka się dwa budynki oddzielone wąską alejką. Idealna odległość jest trochę większa niż odległość między łokciami, gdy rozbierasz obie ręce.       
 2.  
 3.             2      Umieść dłoń i nogę po obu stronach ciała na jednej ze ścian. Twoja lewa dłoń i stopa trafią na jedną ścianę, podczas gdy twoja prawa ręka i stopa będą drugą. Wytrzyj nacisk na obie ściany jednocześnie, aby utrzymać ciężar ciała.       
 4.  
 5.             3      Przesuń w górę jedną rękę lub nogę w tym samym czasie. Tak jak to robisz, będziesz musiał naciskać więcej ręką lub stopą na przeciwległej ścianie.       
 6.  
            

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

                  

Rzeczy, których potrzebujesz .

                  

Zasoby i cytaty .

       
   
 1. http://breakingmuscle.com/parkour/get-up-that-wall-mastering-the-parkour-climb-up  
 2.  
 3. http://www.ivencia.com/index.html?/dynamicarts/wallruns.htm  
 4.  
                         
Sport i fitness popularny:
Jak nauczyć się liny w mniej niż tydzień.

Jak zrobić rozszczep.

Jak uruchomić milę w 7 minut.

Jak sprintować szybciej.

Jak mieć piękne ciało w bikini.

Jak trenować w domu.

Jak zrobić pęczek pieczonej gryki w ciągu jednego miesiąca.

Jak wspiąć się na palmę kokosową.

Jak skakać do tyłu.

Jak ćwiczyć jogę w domu.

Jak uzyskać silne mięśnie brzucha (dla dziewcząt).

Jak budować piłki na bilard.

Jak sprintować szybciej.

Jak ćwiczyć odwrócone cięcia.

Jak jeździć na nartach.

Jak zostać ninja.

Jak uzyskać większe mięśnie i siłę.

Jak zachować formę.

Jak rzucać klapkami.

Jak zwiększyć przebieg.

Jak szybciej uzyskać szczuplejsze nogi.