Home \ Sport i fitness
 

Jak grać w golfa.

 

Golf to świetna gra dla osób w każdym wieku. Nie jest niespodzianką wychodzić z grupą przyjaciół i spędzać dzień na piłkach. Trening, świeże powietrze, przyjaciele i dużo zabawy - to golf!

              

Procedura .

    

  Część 1      Poznaj podstawy gry  .

    
   
 1.            1      Poznaj cel gry. Celem gry w golfa jest dostanie małej kulki za pomocą długiego narzędzia, zwanego kijem, do każdego otworu na boisku i w kolejności. Zwykle gra się na 9 lub 18 dołkach, gra kończy się, licząc wynik po tym, jak ostatni gracz dostanie piłkę do ostatniej dziury.        
 2.  
 3.             2      Dowiedz się, jak liczyć wynik. W golfie im mniej, tym lepiej. Golfista otrzymuje jeden punkt (strzał) za każdym razem, gdy jego kij dotyka piłki. Oznacza to, że wygrywa gracz, który sukcesywnie zdobędzie piłkę do wszystkich dołków przy użyciu najmniejszej liczby ran. Podczas liczenia wyników używamy kilku wyrażeń stałych: 
    
  • Par: Jest to ustalona, ​​z góry określona norma dla każdego dołka, która wskazuje liczbę ran, jak najlepiej zagrać tę dziurę. Mówi się, że gracz, który prowadzi, grał "w parze".
  •  
  • Bogey: Bogey jest wynikiem rany wyższej (i dlatego gorszej) niż par. Jeśli wynik jest dwa rany powyżej par, nazywa się "podwójny straszak", trzy rany następnie "potrójny straszak", itp.
  •  
  • Birdie: Birdie z drugiej strony osiąga lepsze wyniki niż para. To znaczy "jeden poniżej par".
  •  
  • Orzeł: Wynik, w którym gracz może zagrać dwie rany pod parą na dołku 4 lub wyższym. 3 rany pod łopatką są następnie określane jako "podwójne orzeł" lub w warunkach europejskich również "albatros".
  •  
  • Otwór w jednym: występuje, gdy gracz dostaje piłkę do otworu w trójniku (pozycja początkowa) za pomocą tylko jednego strzału.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Poznaj każdą część kursu. Każde pole golfowe składa się z pięciu podstawowych części, jeśli policzymy tee. Pozostałe cztery podstawowe części to: 
    
  • Ścieżka: teren z trawą krótką między tee i złomowiskiem (zielony).
  •  
  • Szorstki: Mniej zadbany fragment boiska o wyższym i gęstszym wzroście, zaczynający się poza fairwayem.
  •  
  • Wkładanie zielonego: sam otwór znajduje się na jałowcu lub zielonym.
  •  
  • Przeszkody: celowo rozmieszczone elementy, które zostały specjalnie zaprojektowane do komplikowania piłki po utknięciu w piłce. Zwykle są to piaszczyste przeszkody, zwane bunkrami i różnie ukształtowane obszary wodne.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Znajomość wyposażenia. Każdy sztyft jest inny, ma różne fizyczne układy, a każdy jest przeznaczony do innego rodzaju rany lub innego rodzaju huśtawki. Zdolność do prawidłowego rozróżnienia, w jakiej sytuacji wybrać kij i jaki rodzaj rany pojawia się wraz z uzyskanym doświadczeniem czasowym. Jednak podstawowy podział jest dość prosty: 
    
  •   Drewno ma szeroką główkę i są zwykle wykonane z lekkich materiałów, takich jak drewno lub lekki metal. Przeznaczone są głównie do uruchamiania na długie dystanse. Takie uderzenia z tee są czasami nazywane "napędami", stąd nazwa najdłuższego drewna - "kierowca"
  •  
  •   Żelazo są znacznie węższe i cięższe niż drewno, typowym materiałem jest metal (stal i różne mieszanki). Stosowane są głównie w przypadku ran o średniej i małej długości.
  •  
  •   Putter jest specjalnym sztyftem używanym na zielonym, gdzie wymagana jest dokładność, kierunek i prędkość. Piłka nie porusza się już w powietrzu, ale przewraca się nad ziemią. Do tych celów putter jest kształtowany i odpowiednio wyważony.
  •  
                   
 8.  
             

  Część 2      Zbuduj solidny swing w golfa  .

    
   
 1.             1      Naucz się właściwej postawy. Umiejętność właściwego obracania kija jest najważniejszą rzeczą, z której można regularnie cieszyć się grą. Podstawą każdej huśtawki jest właściwa postawa. Standardowa postawa jest stanowcza, ale wciąż zrelaksowana, a nie rzadka. Stań twarzą do piłki, bok do zamierzonego kierunku gry. Trzymaj nogi w przybliżeniu na szerokość ramion, podkurczaj się na kolanach, popychaj biodra do tyłu, lekko przechylając kręgosłup w stronę kuli. Istnieją inne postawy, ale jest to naprawdę skuteczne i najbardziej rozpowszechnione, nawet wśród profesjonalnych golfistów. Chwyć pałeczki rękojeści obiema rękami.       
 2.  
 3.             2      Odłączenie. Trzymaj kij z dala od piłki, spróbuj najpierw wsunąć kije i trzymaj ręce, ramiona i ramiona wolnymi do naśladowania. Obróć trochę w biodrach. To zabierze Cię do pozycji, w której możesz zmaksymalizować siłę huśtawki, nie tracąc równowagi.       
 4.  
 5.             3      Pociągnij. Kontynuuj ruch. Pozwól, aby Twoje nadgarstki lekko się ugięły, ponieważ zmusi Cię to do przeniesienia ciężaru na tylną nogę (zazwyczaj prawą nogę po prawej stronie) i kontynuuj, aż kij nad głową wskaże kierunek gry.       
 6.  
 7.             4      Huśtawka. Zacznij powoli poruszać ciężarem na przedniej części stopy, jednocześnie jeżdżąc swobodnie, ale kołysząc się wokół ciała w kierunku kuli. Zwinąć spontanicznie tylną nogę. Przy odrobinie praktyki piłka zacznie latać powietrzem, zamierzoną, kontrolowaną trajektorią.       
 8.  
             

  Część 3      Zagraj w golfa  .

    
   
 1.             1      Zacznij od tee. Grupa graczy spotka się na pierwszym dołku wybranego kursu i każdy zrzuci swoją piłkę, najlepiej na torze wodnym. Kulę można rzucić bezpośrednio z trawy lub z małego drewnianego lub plastikowego cokołu, zwanego tee.       
 2.  
 3.             2      Kontynuuj zamówienie. Drugi strzał będzie pierwszym graczem, którego strzał jest najkrótszy, a jego piłka znajduje się najdalej od celu. To trwa, dopóki wszyscy gracze nie mają piłki w dołku. Z powodu potencjalnego niebezpieczeństwa obrażeń, inni gracze powinni być zawsze w ruchu. 
    
  • Jeśli gracz rzuca piłką w jedną z przeszkód, musi zagrać tak, jak kłamie, nie ruszając go z góry. Przepisy pozwalają w pewnych sytuacjach wykorzystać tzw. Piłkę "drop" do grywalnego miejsca podczas otrzymywania kary w postaci zbrodni kryminalnych.
  •  
  • Zielony może być sytuacją, w której jedna kula przeszkadza drugiej. W takim przypadku możemy również podnieść naszą piłkę. Ale nie wolno nam zapomnieć oznaczyć go znacznikiem, w którym miejscu ponownie oddamy piłkę.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Przejdź do następnego dołka. Po zliczeniu wyników w dołku grupa może przejść do następnego tee. Pola golfowe są zaprojektowane tak, że nie musisz wracać do dziury lub przekraczać ścieżki do innych graczy. Należy jednak pamiętać o tempie innych gier grupowych. Typowa runda golfa trwa od 3 do 6 godzin.       
 6.  
            

Ostrzeżenie .

      

            

Źródła .

      

                            
Sport i fitness popularny:
Jak grać w golfa.

Jak uruchomić milę w 7 minut.

Jak rozpalić ogień bez zapałek i zapalniczek.

Jak zdobyć motywację do ćwiczeń.

Jak wspiąć się na palmę kokosową.

Jak sprintować szybciej.

Jak grać w siatkówkę.

Jak dmuchać.

Jak samosmarować.

Jak być bardziej elastycznym.

Jak samosmarować.

Jak zdobyć piękną dupę bikini.

Jak zdobyć ciało przez miesiąc (dla dziewcząt).

Jak wstrzymać oddech przez długi czas.

Jak jeździć na rolkach.

Jak uderzyć mocniej.

Jak przetrwać w lesie.

Jak zrobić latawiec.

Jak uniknąć odmrożeń.

Jak zdobyć piękną dupę bikini.

Jak zacząć biegać.