Home \ Sport i fitness
 

Jak pracować z brzęczykiem.

 

Compass, czyli ulepszona wersja buzoli, jest niezbędnym narzędziem do przetrwania na wolności. Jeśli masz dobrą mapę topograficzną i wiesz, jak pracować z brzęczykiem, nigdy go nie stracisz. Możesz dowiedzieć się wszystkiego o brzęczyku i jego częściach oraz o tym, jak ustalić, gdzie się znajdujesz i zacząć doskonalić umiejętności nawigacyjne. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak pracować z brzęczykiem.

              

Procedura .

    

    1      Poznaj podstawy  .

    
   
 1.            1      Poznaj podstawy brzęczyka. Chociaż każda z klamr może mieć niewielkie różnice, znajdziesz kompas, który pokazuje swoją strzelankę do ziemskiego pola magnetycznego. Buzola ma te podstawowe elementy, o których powinieneś się dowiedzieć: 
    
  •   Podstawa klamry jest przezroczystą osłoną z tworzywa sztucznego, w którą zamontowany jest kompas.
  •  
  •   Strzałka kierunku u podstawy brzęczyka jest strzałką skierowaną na zewnątrz.
  •  
  •   Tarcza obrotowa to plastikowy pierścień, w którym kompas jest pociskiem.
  •  
  •   Skala z kątami jest wskazana na tarczy obrotowej i ma zakres 360 °.
  •  
  •   Magnetyczna strzelanka to strzelanka, która obraca się na obracającym się dysku.
  •  
  •   Strzałka to strzałka niemagnetyczna w obracającym się dysku wskazująca północ (czasem zastąpiona frazami wyróżnionymi przez kolor fosforyzujący).
  •  
  •   Linie orientacyjne to linie na obracającym się dysku, które są równoległe do strzałki orientacji.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Trzymaj brzęczyk poprawnie. Umieść brzęczyk na dłoni i przytrzymaj go przed klatką piersiową. To jest właściwa pozycja brzęczyka. Jeśli chcesz poruszać się po mapie, umieść ją na płaskiej powierzchni i umieść buzzle na mapie.       
 4.  
 5.                          3      Dowiedz się, co masz przed sobą. Podstawowe szybkie ćwiczenie z przewodnikiem to dowiedzieć się, w którą stronę zmierzasz. Spójrz na strzelankę magnetyczną. Jeśli nie idziesz na północ, powinna wskazywać na jedną ze stron.  
    
  •   Obracaj skalę za pomocą , aż strzałka zacznie nakładać się na strzałkę magnetyczną, a dwie strzałki nie będą skierowane na północ. Strzałka powinna wskazywać kierunek, w którym się wybierasz. Na przykład, jeśli strzałki kierunku wskazują między N (północ) i E (wschód), kierujesz się na północny wschód.
  •  
  •   Znajdź miejsce, w którym strzałka kierunku przecina się ze skalą . Aby precyzyjniej określić kierunek, spójrz na kąty. Na przykład, jeśli widzisz numer 23, kierujesz się 23 ° na północny wschód.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Trzeba zrozumieć różnicę między "prawdziwą" północą i "magnetyczną" północą. Chociaż może wydawać się mylące, aby powiedzieć, że są dwa "severty", to podstawowe i niezbędne informacje, które musisz wiedzieć o prawidłowym użyciu brzęczyka.  
    
  •   Faktyczna północ, lub północ, to punkt, w którym zbiega się cała długość geograficzna na mapie, tj. Biegun północny. Wszystkie mapy są zrobione tak samo - górna krawędź mapy skierowana jest na prawdziwą północ. Niestety, z powodu niewielkiego odchylenia pola magnetycznego, brzęczyk nie wskazuje na prawdziwą północ, lecz na magnetyczną.
  •  
  •   Północ magnetyczna odnosi się do nachylenia pola magnetycznego, które różni się o około 11 ° od nachylenia osi Ziemi (tzw. Deklinacja magnetyczna). W niektórych miejscach różnica między północą rzeczywistą a magnetyczną wynosi do 20 °. Jeśli chcesz poznać swoją absolutnie dokładną aktualną lokalizację, musisz na nią liczyć.
  •  
  • Chociaż ta różnica może wydawać się znikoma, jeśli odejdziesz pół kilometra, Twój kurs będzie miał 30 m. Pomyśl, ile zmieni się twój kierunek na dziesięć lub dwadzieścia kilometrów. Dlatego ważne jest uwzględnienie rozpadu magnetycznego.
  •  
         
 8.  
 9.                          5      Dowiedz się, jak odliczać. Zadeklarowana odnosi się do różnicy kątowej między północą na mapie a północą przy brzęczyku, która określa ziemskie pole magnetyczne. Aby uprościć użycie brzęczyka, możesz odliczyć wartość deklinacji lub dodać ją do stopni swojej bieżącej lokalizacji. Liczenie lub odejmowanie zależy od tego, czy znajdujesz się w obszarze o deklinacji wschodniej czy zachodniej, niezależnie od tego, czy śledzisz swoją lokalizację zgodnie z brzęczykiem, czy mapą.  
    
  • W Stanach Zjednoczonych linia zero spada w stanach Alabamy, Illinois i Wisconsin. Na wschodzie deklinacja jest na zachód, co oznacza, że ​​północ magnetyczna znajduje się kilka stopni na zachód od prawdziwej północy. Na zachód od linii prostej jest odwrotnie. Dowiedz się, jaka deklinacja znajduje się w miejscu, które zamierzasz przenieść.
  •  
  • Powiedzmy, że chcesz określić swoją lokalizację w deklinacji zachodniej. W takim przypadku odejmij liczbę stopni i uzyskaj odpowiednią pozycję na mapie. W obszarze z Deklinacją Wschodnią dodaj numer.
  •  
                   
 10.  
             

    2      Używanie brzęczyka  .

    
   
 1.                          1      Znajdź swoją lokalizację i kierunek, w którym się wybierasz. Podczas podróży w lesie lub na otwartej przestrzeni dobrze jest sprawdzić swoją lokalizację od czasu do czasu, aby upewnić się, że zmierzasz we właściwym kierunku. Pozycja znajdzie się po przekręceniu brzęczyka do pozycji, w której strzałka wskaże kierunek Twojej ścieżki. Jeśli nie pójdziesz na północ, magnetyczna strzelanka przesunie się na bok.  
    
  • Ustaw pokrętło w punkcie, w którym strzałka znajdzie się w płaszczyźnie północnego krańca strzałki magnetycznej. Po ich wyrównaniu zobaczysz, gdzie wskazuje strzałka kierunku.
  •  
  • Dostosuj odchylenie magnetyczne, obracając tarczę w lewo lub w prawo do podanej liczby stopni w zależności od odchylenia lokalizacji. Zobacz, gdzie strzałka kierunku wyrównuje się ze skalą kątów.
  •  
         
 2.  
 3.                          2      Kontynuuj w tym kierunku. Przytrzymaj brzęczyk przed sobą i obróć go tak, aby północny koniec strzałki magnetycznej wyrównał się ze strzałką, a następnie wskaż strzałkę kierunku. Sprawdź brzęczyk w sposób ciągły i uważaj, aby przypadkowo nie przewrócić dysku z numerami podziałki.        
 4.  
 5.             3      Skup się na punktach na horyzoncie. Aby uzyskać właściwy kierunek, spójrz na strzałkę kierunku, a następnie znajdź punkt na horyzoncie, taki jak drzewo lub słup telefoniczny, a następnie zorientuj go. Nie skupiaj się na czymś zbyt odległym, na przykład na szczycie wzgórza lub na górze, ponieważ takie duże punkty nie będą nawigować bardzo dokładnie. Po dotarciu do punktu orientacyjnego ponownie sprawdź brzęczyk i znajdź inny.  
    
  • Jeśli jest tak słaba widoczność, że nie widzisz żadnego odległego punktu, pomóż komuś z twojej grupy (jeśli masz kogoś takiego). Zatrzymaj się na miejscu i poproś drugiego, by podszedł w kierunku strzałki kierunku. W razie potrzeby powiadom go o wszelkich odchyleniach od kierunku. Kiedy dotrze do miejsca, w którym przestaniesz je widzieć, poczekaj na niego, aż je dostaniesz. Powtarzaj tę czynność, aż będzie potrzebna.
  •  
         
 6.  
 7.                          4      Prześlij mapę dojazdu. Umieść mapę na płaszczyźnie poziomej i umieść na niej buzz, tak aby strzałka wskazywała rzeczywistą mapę północną. Jeśli znasz swoją aktualną lokalizację na mapie, przesuń brzęczyk tak, aby jego krawędź przeszła przez twoją aktualną pozycję, a strzałka orientacji nadal wskazuje północ.  
    
  • Narysuj linię wzdłuż krawędzi brzęczyka przez aktualną pozycję. Jeśli utrzymasz kierunek, twoja trasa będzie na mapie wzdłuż tej linii.
  •  
         
 8.  
 9.                          5      Dowiedz się, jak znaleźć swoją lokalizację na mapie. Aby dowiedzieć się, który kierunek przejść, aby osiągnąć określony punkt, umieść mapę na poziomej powierzchni i umieść bzyczenie na mapie. Użyj krawędzi brzęczyka jako linijki, aby utworzyć połączenie pomiędzy bieżącą pozycją a punktem docelowym.  
    
  • Obracaj ostrzem, aż strzałka wskaże północ. To również wyrównuje orientacyjne linie brzęczyka z liniami na mapie łączącej północ i południe. Gdy dysk znajdzie się we właściwym miejscu, upuść mapę.
  •  
  • Tym razem porównujesz nachylenie, dodając liczbę stopni w obszarze deklinacji zachodniej i odejmując w regionie deklinacji wschodniej. Jest to przeciwieństwo tego, co zrobiłeś, gdy ustaliłeś swoją lokalizację za pomocą brzęczyka, co stanowi znaczącą różnicę.
  •  
         
 10.  
 11.                          6      Użyj nowej lokalizacji nawigacji. Trzymaj poziomą grot strzałki przed sobą, ze strzałką kierunku skierowaną w Twoją stronę. Użyj tej strzałki, aby przejść do miejsca docelowego. Obracaj całym ciałem do momentu, w którym północny koniec magnetycznego strzału zostanie wyrównany ze strzałką orientacji. W ten sposób będziesz kierować się w stronę miejsca docelowego na mapie.        
 12.  
             

    3      Jak znaleźć swoją lokalizację, gdy przegrywasz  .

    
   
 1.                          1      Znajdź trzy główne punkty, które możesz zobaczyć i znaleźć na mapie. Jedną z najtrudniejszych, ale także najważniejszych umiejętności, których możesz się nauczyć, jest dowiedzenie się, gdzie jesteś, kiedy nie znasz swojej lokalizacji na mapie. Kiedy możesz zidentyfikować niektóre punkty, które widzisz wokół siebie, możesz uzyskać dobry pomysł.        
 2.  
 3.                          2      Skierować strzałkę kierunku na pierwszy punkt. Jeśli nie patrzysz na północ, strzałka przesuwa się na bok. Obróć dysk brzęczyka w pozycję, w której strzałka dotrze do płaszczyzny z nosa magnetycznego strzelca. Po wyrównaniu znajdziesz kierunek, w którym wskazuje strzałka kierunku. Edytuj deklarację.        
 4.  
 5.                          3      Przenieś kierunek punktu ogniskowania na mapę. Umieść mapę na płaszczyźnie poziomej i umieść na niej brzęczyk, tak aby strzałka orientacji wskazywała rzeczywistą mapę północną. Następnie przesuń brzęczyk tak, aby jego krawędź przechodziła przez wybrany punkt, podczas gdy punkt orientacyjny będzie nadal wskazywać północ.        
 6.  
 7.                          4      Pomaluj trójkąt. Narysuj linię wzdłuż krawędzi brzęczyka przez przybliżoną pozycję do pierwszego znaczącego punktu. Będzie to pierwsza strona trójkąta, aby poznać Twoją lokalizację.  
    
  • Powtórz procedurę z pozostałymi dwoma punktami. Po ukończeniu będziesz miał trzy linie do utworzenia trójkąta. Twoja pozycja znajduje się w tym trójkącie, którego wielkość zależy od dokładności Twojej lokalizacji. Dzięki dokładniejszemu pomiarowi otrzymujesz mniejszy trójkąt i przy odrobinie praktyki możesz przekroczyć linie w jednym punkcie.
  •  
         
 8.  
             

Wskazówki .

               (1)                     
Sport i fitness popularny:
Jak budować piłki na bilard.

Jak pobrać i wystrzelić dzikiego królika.

Jak zdobyć piękną dupę bikini.

Jak zrobić deskorolkę bez kości.

Jak zostać ninja.

Jak stać się pięknym.

Jak skręcić z dozwolonymi ramionami.

Jak wziąć piłkę tenisową.

Jak zachować formę.

Jak zdobyć duże cielęta.

Jak wspiąć się na ścianę.

Jak przetrwać atak rekinów.

Jak chodzić po rękach.

Jak uzyskać płaski brzuch w ciągu tygodnia.

Jak uniknąć odmrożeń.

Jak zrobić deskorolkę bez kości.

Jak mieć większy tyłek w ciągu tygodnia.

Jak wstrzymać oddech przez długi czas.

Jak być uroczym.

Jak zrobić deskorolkę bez kości.

Jak wspiąć się na palmę kokosową.