Home \ Sport i fitness
 

Jak przetrwać atak rekinów.

 

Rekiny atakują bardzo rzadko. Jeśli tak się stanie, urazy są poważne i często śmiertelne. Naukowcy twierdzą, że nie próbuje nas zjeść, ale raczej wypróbowuje ciekawość i dowiaduje się, jaki jest człowiek w przypadku zwierzęcia - jak pies, który węszy nowych przyjaciół. Ale ten zapach jest, powiedzmy, bardziej zabójczy. Najlepszą profilaktyką jest trzymanie się z dala od środowiska rekinów. Może się zdarzyć, że staniesz się niekompetentny i lepiej na te czasy być gotowym.

              

Procedura .

    

  Część 1      Bądź obronny  .

    
   
 1.            1      Nie rzucaj oczu na rekina. Rekiny atakują na kilka sposobów. Czasem przychodzą prosto z dołu, czasami zakręcają się na chwilę, czasem trzaskając do tyłu od tyłu i wykorzystując moment zaskoczenia. Aby uzyskać skuteczną obronę, musisz wiedzieć wszystko o aktualnej pozycji rekina. Więc spróbuj obejrzeć spadochron, nawet podczas ucieczki.       
 2.  
 3.             2      Zachowaj spokój, nie rób drgających ruchów. Jest nadzieja, że ​​rekin wyleje się bez próby zjedzenia ciebie. Nawet nie odpowiadasz jej prędkości, więc szybki skok do bezpieczeństwa może nie być najlepszym wyborem (jeśli nie jesteś bardzo blisko brzegu). Absolutnie konieczne jest zachowanie spokoju umysłu, ciągła ocena sytuacji i idealne myślenie o tym, jak dotrzeć do bezpieczeństwa. 
    
  • Powoli wypłyń na brzeg lub do łodzi, wybierz bliżej wariant. Nie wyrzucaj rąk i nie myj ich w wodzie.
  •  
  • "Nie stawaj" na drodze rekinowi. Jeśli stoisz między rekinem a otwartym morzem, rozwal to na bok.  
  •  
  • Nie zwracaj się do rekina. Nie zapomnij oglądać go przez cały czas!
  •  
         
 4.  
 5.             3      Zajmij pozycję obronną. Jeśli jest szansa, że ​​szybko wydostaniesz się z wody, spróbuj zredukować możliwe kąty ataku do minimum. Jeśli znajdujesz się w płytkiej wodzie, utrzymuj kontakt z podłożem i powoli przesuwaj się w kierunku urwiska, filaru lub skalistego obrysu - dokładnie o dowolny stały punkt - aby rekin nie mógł się wokół ciebie zawirować. Zmniejsza to możliwy kierunek ataku na pojedynczy przód. 
    
  • Jeśli zanurkujesz dalej od brzegu, prawdopodobnie będziesz musiał spaść na dno i szukać schronienia, na przykład pod skałą lub klifem.
  •  
  • Jeśli jesteś na otwartym morzu i nie jesteś sam, odpłyń do siebie i bądź gotów bronić się ze wszystkich stron.
  •  
                   
 6.  
             

  Część 2      Walka z rekinami  .

    
   
 1.             1      Uderz rekina w nos i w skrzela. Granie martwym rekinem zdecydowanie nie zniechęci. Musisz stanąć w miejscu, w którym rekin potraktuje cię jako zagrożenie. Czasami można wycofać się po mocnym uderzeniu w skrzela, oko lub nos. To są najbardziej wrażliwe miejsca na rekinie. 
    
  • Jeśli masz harpun, użyj go! Ostrzenie ostrym przedmiotem może być wystarczająco odstraszające dla rekina. Rzucaj głową, jeśli to możliwe, w oczy i w skrzela.            
  •  
  • Jeśli nie masz broni, improwizuj. Użyj dowolnego przedmiotu, który masz pod ręką, takiego jak podwodny aparat fotograficzny lub kawałek popękanego kamienia.            
  •  
  • Jeśli nie znajdziesz niczego pożytecznego wokół siebie, musisz zrobić to z własnym ciałem. Staraj się dotykać wrażliwych miejsc pięściami, łokciami, kolanami i stopami.            
  •  
         
 2.  
 3.   2      Kontynuuj, mimo że rekin nie blokuje się. Mocno walcz z jego słabościami i nie zajmuj się niepotrzebnym rozciąganiem, pod wodą nie doda ci większej siły. Kontynuuj, aż rekin przestanie się interesować i nie wróci.        
 4.  
             

  Część 3      Wycofaj się i szukaj pomocy  .

    
   
 1.             1      Wydostań się z wody. Nawet po wycofaniu rekina nie jesteś bezpieczny, dopóki nie wydostaniesz się z wody. Rekin może wyjść tylko na chwilę, a następnie wznowić atak. Wracaj na brzeg lub statkiem tak szybko, jak możesz. 
    
  • Jeśli statek jest w pobliżu, spróbuj go nazwać spokojnie, ale głośno. Staraj się zachować spokój podczas oczekiwania, a gdy tylko zbliży się statek, wysiądź tak szybko, jak tylko możesz na pokładzie.            
  •  
  • Jeśli w pobliżu nie ma łodzi, płyń szybko (ale nie krótko) na brzeg. Głośny gwizd po raz kolejny schwytałby rekina i rozprowadził krew z powodu możliwej kontuzji, co mogło również przyciągnąć jego przyjaciół. Płyń z charakterem, ten styl jest znacznie ciszej niż inne i nie jesteś tak głośny.            
  •  
         
 2.  
 3.             2      Zafunduj sobie. Jeśli rekin cię gryzie, natychmiast zasięgnij porady lekarza. W zależności od rozległości i umiejscowienia ukąszenia może dojść do masywnego krwawienia i należy go jak najszybciej zatrzymać. Należy jednak sprawdzić mniejsze zadrapania. Staraj się zachować spokój, dopóki ktoś nie zacznie Cię leczyć, aby spowolnić krążenie krwi.       
 4.  
            

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

      

         (1)                    
Sport i fitness popularny:
Jak rozprostować ramiona.

Jak nie męczyć w biegu.

Jak pozbyć się zielonkawych włosów.

Jak trenować swoje ciało.

Jak iść na poranny spacer lub biegać.

Jak trenować przysiady i wychodnie.

Jak rozwinąć niższe mięśnie brzucha.

Jak zrobić pęczek pieczonej gryki w ciągu jednego miesiąca.

Jak pokonać zmęczenie.

Jak mieć większe mięśnie na klatce piersiowej.

Jak rozwinąć niższe mięśnie brzucha.

Jak schudnąć i wzmocnić mięśnie.

Jak utworzyć ogień.

Jak uzyskać silną pierś i mięśnie brzucha.

Jak wzmocnić swój nadgarstek.

Jak stać się pięknym.

Jak skakać do tyłu.

Jak mieć większe mięśnie na klatce piersiowej.

Jak pozbyć się zielonkawych włosów.

Jak wzmocnić.