Home \ Sport i fitness
 

Jak rzucać klapkami.

 

Rzucanie żab to umiejętność, która wymaga kontroli poprawnej prędkości, rotacji i kąta. Możesz sprawić, że będzie to jeszcze przyjemniejsze podczas bajecznego dnia nad jeziorem lub na innej spokojnej powierzchni wody, a może zaśmiecać członków Twojej rodziny lub przyjaciół. I pomimo tego, że prawdopodobnie nie masz rekordu 51 refleksji w jednym rzucie zapisanym w Księdze Rekordów Guinnessa, twoja sztuka z pewnością oślepi przynajmniej wszystkie dzieci. Najważniejszą rzeczą, o której musisz zawsze pamiętać, jest to, że trening poprawnego rzucania żab zabiera dużo czasu, ale wynik jest zdecydowanie tego wart. Sprawdź nasze instrukcje i naucz się rzucać jak zawodowiec!

                 

Procedura .

    

Będziesz potrzebował powierzchni wody o spokojnej powierzchni i dużym zapasie kamieni. Idealne są brzegi jezior i stawów lub spokojne rzeki. Właściwe wybory to nie plaże mórz i oceanów, chyba że nie czujesz się bardzo dobrze w bardzo spokojną pogodę. Nawet jeśli jakaś zatoka może zastąpić jezioro podczas treningu. Jeśli zdecydujesz się trenować klapki na bardziej wzburzonej wodzie, musisz dostosować technikę i użyć cięższych kamieni, które będą miały większe szanse na przebicie się przez fale i utrzymanie właściwego kierunku. Pamiętaj, że cięższe kamienie mają opisane powyżej zalety i wady, ponieważ zazwyczaj trudniej jest je rzucać klapami, a od samego początku możesz używać niepotrzebnych przeszkód.

 
   
 1.   1     
    
  • Jeśli nie możesz znaleźć odpowiedniej powierzchni wody z dużą ilością kamieni, weź własny ekwipunek. Z trudnością poradziłbyś sobie z właściwą techniką, gdyby wyszukiwanie każdego dobrego kamienia zajęło pięć minut.
  •  
         
 2.  
 3.            2      Wybierz odpowiedni kamień. Poszukaj cienkich, płaskich, zaokrąglonych kamieni wielkości dłoni, które będą wystarczająco ciężkie, aby wytrzymać wiatr i turbulencje, ale wystarczająco lekkie, aby rzucać je z precyzją. Spróbuj znaleźć najcieńszy kamień. Im gładszy i bardziej płaski kamień, tym lepszy będzie skok na powierzchni wody bez zakłócania napięcia powierzchniowego. 
    
  • Nie jest dobrym pomysłem oddanie rekordzisty świata, który twierdzi, że idealnie gładkie i zaokrąglone kamienie są zbyt śliskie dla rąk. Preferuje kamienie z wycięciem lub luzem, które można dobrze uchwycić i zapewnić im niezbędny obrót.  
  •  
  • Jest również możliwe, że kamień z dużą liczbą małych wgnieceń i szorstką powierzchnią zmniejsza tarcie między wodą a kamieniem, tak samo jak przyciemniają piłkę golfową powietrzem. Wypróbuj różne rodzaje kamieni i zdecyduj, który z nich jest dla Ciebie najlepszy.
  •  
  • Jeśli masz grubsze dłonie pełne ziaren, może ci łatwiej złapać ciasne kamienie. Z drugiej strony, jeśli twoje ręce są miękkie i gładkie jak dziecko, prawdopodobnie lepiej będzie rzucać kamieniami o chropowatej powierzchni.
  •  
         
 4.  
 5.                          3      Umieść palec wskazujący na krawędzi kamienia. Chwyć płaskie boki wybranego kamienia między kciukiem a środkowym palcem u góry i na środku u dołu. Ale to tylko jeden z możliwych zasobów. Rolę tę odgrywa przede wszystkim fakt, że jesteś w stanie rzucić kamień z uchwytem na linii prostej z obrotem i prawie dokładnie poziomo płasko do powierzchni wody. Kamień należy umieścić w zagięciu, umieszczając palec wskazujący na krawędzi kamienia, a kciuk na górze chwyci uchwyt.  
    
  • Podczas testowania tej metody należy również wziąć pod uwagę wielkość dłoni. Jeśli masz małe ręce, prawdopodobnie będziesz musiał użyć mniejszych kamieni, które będziesz w stanie złapać wystarczająco mocno.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Stań do wody nogami o szerokości ramion. Po swojej stronie, która nie jest dominująca, stój jak najbliżej brzegu jeziora (lub innej powierzchni wody) i obróć ramię w tym samym kierunku. Przymocuj do wody poniżej, aby wyrzucić kamień tak nisko, jak to możliwe, powyżej poziomu wody. Naukowcy udowodnili, że idealny kąt między kamieniem a powierzchnią wody wynosi 20 °. Jeśli kąt jest mniejszy, tarcie zwolni zbyt szybko, a większy kąt spowoduje, że kamień obniży wodę i opuści się.  
    
  • Jeśli jesteś wysoki, możesz zauważyć, że rzucasz się na zbyt rozwarty kąt. Odpowiednia kompensacja to szybsze rzucanie kamieniami. Ćwicz odpowiedni kąt uderzenia na poziomie wody (20 °), nawet jeśli nie jesteś jeszcze w stanie wykonać kamienia lub pojedynczego odbicia.  
  •  
         
 8.  
 9.                          5      Zegnij nadgarstek tak daleko, jak to możliwe, a następnie przesuń go do przodu w kierunku powierzchni wody. Nie myśl o tym jako o odwróconym rzucie z frisbee, ale raczej o rzut z dołu użyty w softball. Możesz również wziąć go za bicz z boku. Ważnym krokiem jest bardzo ostrożne zgięcie nadgarstka tak daleko, jak to tylko możliwe, generowanie dużej siły, a następnie szybkie przesuwanie do przodu pod właściwym kątem. Przekręcasz kamień zgodnie z ruchem wskazówek zegara (jeśli masz rację). Jedź tak szybko, jak potrafisz, nie tracąc go . Kąt i obrót są ważniejsze niż prędkość.  
    
  • Rekordzista świata zaobserwował styl dzbana baseballowego, zwalniając kamień na boku i kontynuując płynne poruszanie się do przodu.
  •  
         
 10.  
 11.                          6      Angażuj nogi. Po pierwsze, skoncentruj się na obsłudze ruchu prawą ręką, ale po chwili, gdy poczujesz, że opanowałeś wystarczająco dużo umiejętności dostarczania kamienia przy właściwej prędkości, kącie i obrotach, możesz również zaangażować stopy, aby wygenerować jeszcze więcej mocy i osiągnąć prawdziwe mistrzostwo w mistrzostwach. Koncentrując się na pracy stóp, zwiększysz swój rzut do prawdziwego szczytu. Kontrolując właściwy rytm, uzyskasz maksimum ze swoich umiejętności. Możesz wypróbować na przykład:  
    
  • Zegnij około 15 centymetrów i lekko ugnij kolana. Będziesz w stanie dostarczyć poręcz do wymaganej mocy, gdy wykonasz huśtawkę.
  •  
  • Jeśli chcesz zostać światowym rekordzistą, podnieś lekko nogę przednią (około 15 centymetrów) w pozycji, odchyl się do tyłu i przesuń jeszcze większą wagę na tylnej nodze, w tym czasie rozciągnij rękę z kamieniem, aby rzucić, a następnie przesuń ręką w kierunku wodą, osuszyć kamień i dalej iść naprzód. Następnie uderz w ziemię podniesioną przednią nogą. Możesz dodać swing do potrzebnej mocy. Przez całą godzinę, nadrabiaj baseball.
  •  
  • Nawet jeśli jesteś na plaży lub nad jeziorem, prawdopodobnie musisz rzucać bosymi klapkami, powinieneś pomyśleć o zakładaniu twardych butów, jeśli uważasz, że twoja praktyka rzucania żabami na poważnie. Daje ci to więcej pewności siebie i mocniejszy strzał w ziemię. Zapobiega to niepożądanemu poślizgowi.
  •  
         
 12.  
 13.                          7      Pamiętaj, aby kontynuować poruszanie się po zwolnieniu kamienia. Nie wolno wyrzucać kamienia z ręki i nagle zatrzymać ruch ramienia. Rzut nie będzie zbyt długi. Zamiast tego, spróbuj przesunąć nadgarstki dookoła swojego ciała na drugą stronę ciała i zatrzymaj się na prawie drugiej ręce. Kontynuacja ruchu sprawi, że oddasz strzał prawdziwej sile i dynamice, którą możesz rozwinąć, i że kamień wystrzeli o najdłuższy możliwy skok w celu ciągłego skakania.  
    
  • Staraj się naprawdę myśleć jak pojedynek baseballowy lub wystrzel piłkę tenisową z forhendem. Aby zmaksymalizować wyniki, musisz zakończyć ruch, a nie zatrzymywać się po wyssaniu kamienia.
  •  
         
 14.  
 15.                          8      Kontynuuj trening. Jeśli kamienie odbijają się od poziomu wody i przeskakują zbyt wysoko na wysokość, prawdopodobnie rzucają się bardzo blisko siebie (tworząc zbyt duży kąt między wodą a kamieniem); więc spróbuj odrzucić kontakt pierwszego poziomu. Ma to związek z siłą wody działającej na kamień. W poważnej kolizji woda wyrzuca kamień zbyt wysoko i spada pod dużym kątem i tonie. Wręcz przeciwnie, zarzucenie kamienia za daleko, tarcie zmniejsza dynamikę, a skała nad powierzchnią raczej przesuwa się, niż przeskakuje, a tarcie spowolni ją, tak że wkrótce opadnie.  
    
  • Rzutanie żabami może trenować kamienie o różnych rozmiarach i wadze. Może się okazać, że zamiast cięższych i większych kamieni są one lżejsze i mniejsze.
  •  
  • Jeśli jest lato i masz dużo czasu, spróbuj rzucić co najmniej 20 żab dziennie, zanim wykonasz cały ruch "w dłoni". Pamiętaj, że nie próbujesz pokonać rekordu świata i robisz wszystko dla celów rozrywkowych.
  •  
                   
 16.  
            

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

               (6)                     
Sport i fitness popularny:
Jak grać w tenisa.

Jak nauczyć się liny w mniej niż tydzień.

Jak jeździć na nartach.

Jak budować piłki na bilard.

Jak zacząć biegać.

Jak stać się pięknym.

Jak zdobyć duże cielęta.

Wychodzenie z ruchomego piasku.

Prawidłowo wykonać martwy obrys.

Jak pozbyć się zielonkawych włosów.

Jak nauczyć się liny w mniej niż tydzień.

Jak szybko uzyskać silne mięśnie na brzuchu.

Jak jeść dla większych mięśni.

Jak chodzić po rękach.

Jak podłączyć robaka Live.

Jak się nagrzewa w chłodne dni.

Jak policzyć wyniki w kręgle.

Jak łowić ryby.

Jak ćwiczyć w domu z jedną ręką hantle.

Jak poprawić swoją wytrzymałość.