Home \ Sport i fitness
 

Jak pobrać i wystrzelić dzikiego królika.

 

Polujący dziki królik musi zostać usunięty ze skóry w celu zachowania mięsa do spożycia i wydalenia narządów wewnętrznych. Króliki lub zające należą do najmniejszej przyrody, która jest najłatwiejsza do pobrania i polowania, co czyni ją doskonałą przygodą zarówno dla początkujących myśliwych, jak i doświadczonych nimf. Jeśli chcesz nauczyć się poznawać mięso, które jesz i jego pochodzenie, jest to bardzo przydatna umiejętność. Przejdź do kroku 1 i dowiedz się z nami, jak pobrać i uruchomić królika.

              

Procedura .

    

  Część 1      Przygotowanie kuchni  .

    
   
 1.            1      Spróbuj zabić królika w najbardziej humanitarny sposób. Bez względu na to, czy polujesz, czy zbierasz króliki hodowlane, upewnij się, że twoja królowa umarła tak szybko i bezboleśnie jak to możliwe.  
    
  •   Jeśli jesteś króliczym strzałem , chwyć go mocno za tylne nogi i pokrój nóż myśliwski szybkim cięciem rdzenia kręgowego z tyłu szyi u podstawy czaszki. W tym kroku możesz całkowicie całkowicie zdjąć głowę, aby ułatwić spuszczanie krwi. Ale dzięki temu możesz poczekać, aż skóra zostanie wycofana.
  •  
  •   Jeśli masz zamiar zabić królika , zwykle uderza się w podstawę czaszki tępym przedmiotem, takim jak wałek, miotła lub podobne narzędzie. Możliwe jest również zwijanie szyi królika gołą ręką. Jest to znacznie łatwiejsze, ponieważ nie ma złych cięć, typowych dla początkujących, które nie zabijają szybko zwierzęcia. Chwyć królika jedną ręką za tylnymi nogami, drugą ręką po obu stronach głowy i mocno je rozsuń. Następnie potrząśnij głową do góry iz powrotem, kopiąc szyję. Po prawidłowym wykonaniu królik natychmiast traci przytomność.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Zawieś królika i pozwól mu krwawić. Przed zdjęciem zwierzęcia, usuń głowę ostrym nożem, umieszczając królika na płaskiej powierzchni i umieszczając nóż u podstawy czaszki, gdzie jest połączony z szyją. Przeprowadź szybkie i pewne cięcie. Następnie umieść królika za tylnymi łapami (staw skokowy) i pozwól mu krwawić do wiadra. 
    
  • Do zawieszenia można również przebić nogi przez ścięgno Achillesa lub w inny sposób. Głównym królikiem jest powiesić do góry nogami.
  •  
  • Nadal trwa dyskusja na temat tego, czy naprawdę konieczne jest pozostawienie na podwórku, którego zamierzasz zjeść. Ponieważ królik nie ma za dużo krwi, niektórzy myśliwi całkowicie pomijają ten krok i usuwają głowę z procesu usuwania skóry. Ale jeśli zostawisz zwierzę krwawiące wkrótce po zabiciu, mięso będzie czystsze, aw niektórych przypadkach nawet drobniejsze.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Pobierz królika jak najszybciej. Zasadniczo, możesz dokonać całego procesu zaraz po zabiciu zwierzęcia, a będzie ci łatwiej, ponieważ królik będzie nadal trochę ciepły. Natychmiastowe pobieranie i debugowanie jest nawet zalecane. Jeśli królik nie pojawi się przed przyjazdem do domu, nic się nie dzieje, ale może to samo będzie dla ciebie trudniejsze, ponieważ zwierzę będzie sztywne i zimne. Cały proces nie powinien zająć ci więcej niż kilka minut. 
    
  • Ponieważ sezon polowania na króliki odbywa się zimą, nie musisz się martwić i pośpieszyć, aby mięso się nie myliło. Prawdopodobnie będzie fajnie, więc twoje połowy powinny wystarczyć, dopóki nie przyniesiesz ich do domu. Mimo to powinieneś rozważyć zrzucenie na ziemię, ponieważ możesz zostawić resztę i nie martwić się, że je wyrzucisz.
  •  
                   
 6.  
             

  Część 2      Pobierz Rabbit  .

    
   
 1.             1      Przygotuj najczystszy obszar roboczy. Tak jak zawsze lepiej jest usunąć królika i jelito bezpośrednio w lesie po zabiciu, aby zminimalizować ryzyko skażenia mięsa, w miarę możliwości należy mieć czyste środowisko pracy. Dlatego używaj ostrego i czystego noża myśliwskiego bez śladów rdzy i innych zanieczyszczeń w środku lasu. Musisz umyć króliki po oczyszczeniu ich czystą wodą. 
    
  • Zaleca się stosowanie rękawiczek lateksowych lub mocniejszej gumy podczas pracy z królikami, zwłaszcza podczas dotykania jelit. Trzymaj ręce i mięso stale czyste.
  •  
  • Niektórzy łowcy ustawili oddzielny blat do gry i pobierania małych zwierząt łownych. Zawsze myć każdą powierzchnię roboczą przed i po użyciu czystą wodą i mydłem. Jednocześnie upewnij się, że nie ma śladów włosów ani innych części ciała zwierzęcia, które mogłyby zanieczyścić przetworzone mięso.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Usuń dolną nogę. W twoich nogach nie ma mięsa, a po zdjęciu kostek będziesz miał lepszą skórę. Możesz je łatwo i szybko usunąć, i lepiej zrobić to bezpośrednio przed czekaniem, aż królik się zawiesi i wije się z nim, podczas gdy zwierzę jest w połowie wyciągnięte. 
    
  • Aby zdjąć każdą nogę, zginaj się do przodu i ścięgnij grzbiet kostki, aby zwolnić połączenie.
  •  
  • Następnie za pomocą noża przepchnij ścieżkę przez pozostałą tkankę jednym solidnym cięciem. Nie musisz rozwijać zbyt wiele siły, aby przejść.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Weź mały krój z tyłu królika. Chwyć kawałek skóry w pobliżu ostrzy i wyciągnij go z mięśni. Następnie wyciąć z boku na bok prostopadle do kręgosłupa. Wystarczające cięcie wystarcza, aby twoje palce mogły wejść. 
    
  • Dokładnie dokręć skórę przed przekłuciem. Nie musisz przebijać nożem przez skórę, ponieważ możesz łatwo włożyć do niego bakterie lub pasożyty, a więc zepsuć zwierzę i całą rzecz.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Zahacz palce w otworze, który wrzynasz w skórę i pociągnij w przeciwnym kierunku. Użyj dwóch palców dla każdej ręki. Podłącz je do otworu, a następnie pociągnij jedną rękę w kierunku ogona, a drugą do głowy. Kontynuuj, aż skóra zostanie połączona z ciałem tylko na szyi.  
    
  • Skóra królika jest bardzo łatwa do zerwania, oderwa się od mięsa, jak gdyby była to tylko kurtka. Praca przebiega bardzo szybko. Nie powinieneś potrzebować noża, jak jelenia i większej gry, i nie musisz wyciągać zbyt dużej siły.
  •  
  • Jeśli chcesz zachować skórę i przechowywać ją w jednym kawałku, lepiej będzie zrobić dłuższe cięcie w jamie brzusznej w pobliżu miednicy zaraz po zdjęciu stóp, przeciągnięciu skóry po kikutach nóg i kontynuowaniu przez plecy. Ta metoda nie jest zalecana dla początkujących, ponieważ ryzykują przebicie jamy brzusznej i jelit, które mogłyby zepsuć mięso. Ale gdy już nad tym pracujesz, nie jest to skomplikowany proces.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Usuń głowicę, przekręcając ją. Teraz twoja skóra powinna powiesić królika, przyczepionego do ciała na szyi. Jedną ręką złap królika za tylne nogi i pozwól swojej głowie swobodnie zwisać ze skórą. Drugą ręką złap skórę wokół szyi, mocno ją przekręć i przekręć ciało w przeciwnym kierunku. Głowa powinna być łatwo odłączona.  
    
  • Możesz także oddzielić głowę nożem. Prowadź jedno mocne i szybkie cięcie pod skórą przez tył szyi.
  •  
  • Jeśli twój ogon nie usunie twojego ogona, gdy przeciągniesz skórę przez grzbiet królika, możesz teraz ciąć go jak najbliżej ciała.
  •  
         
 10.  
             

  Część 3      Usunięcie narządów wewnętrznych  .

    
   
 1.             1      Ostrożnie prowadź małe nacięcie przez brzuch. Podnieś skórę, aby podnieść ją z narządów ukrytych pod nią, i ostrożnie pociąć, aby można było usunąć narządy. Pociągnij skórę tak daleko, jak możesz i przeciąć otwór w jamie brzusznej. Następnie włóż w nią dwa palce i odsuń skórę od narządów, kontynuując cięcie do klatki piersiowej. 
    
  • Po dotarciu do klatki piersiowej będziesz musiał obciąć klatkę piersiową, aby móc otworzyć ciało i odkryć organy na górze. Powinieneś przejść przez nóż przez żebra bez większych problemów.
  •  
  • Skóra królika jest zasadniczo przeźroczysta, więc powinieneś przez nią wyraźnie widzieć znajdujące się pod nią narządy. Należy jednak uważać na przekłuwanie lub krojenie pęcherza i jelit, ponieważ mogłoby to zepsuć całe mięso.
  •  
  • Przygotuj się na nieprzyjemny zapach. Narządy wewnętrzne dzikiego królika na pewno nie wyczują fiołków. Pamiętaj, że zapach nie jest wskaźnikiem, że mięso jest złe.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Oddziel membranę, która utrzymuje narządy. Powyżej, w kierunku klatki piersiowej, należy obserwować przezroczystą błonę chroniącą serce, wątrobę i inne główne nienaruszone narządy. W górnej części klatki piersiowej możesz przeciąć przeponę, aby móc ją łatwo usunąć i odsłonić narządy jeszcze bardziej. Nie jest to absolutnie konieczne, ale łatwiej będzie ci uzyskać pomoc w usuwaniu narządów z grawitacji.       
 4.  
 5.             3      Podnieście organy królika do powietrza. Przytrzymaj jedną z rąk królika, tak aby jego tylne nogi zwisały na ziemi. Włóż dwa palce drugiej ręki do pełnego wierzchołka klatki piersiowej, podnieś narządy wewnętrzne i delikatnie wyciągnij królika z królika delikatnym, ale stanowczym ruchem. Powinny one łatwo wypadać przy użyciu siły grawitacji, najlepiej w przygotowanym wiadrze, które ułatwi czyszczenie. 
    
  • Niektórzy myśliwi i eksperci najpierw koncentrują się na usunięciu pęcherza przed przejściem do pozostałych narządów, szczególnie jeśli pęcherz wydaje się być pełny. Pęcherz moczowy wygląda jak mały, jasnożółty balon i znajduje się w pobliżu odbytu. Możesz go usunąć silnym pchnięciem w miejscu, w którym jest przymocowany do ciała i wyciągnąć go. Uważaj, aby nie zgnieść lub złamać.  
  •  
         
 6.  
 7.             4      Zachowaj narządy. Do narządów wewnętrznych należą serce, wątroba i nerki. Możesz upiec je razem z królikiem lub wykorzystać je jako wspaniałą nagrodę dla swojego psa (surowego lub gotowanego). 
    
  • Wątroba jest zwykle oglądana po siniakach spowodowanych różnymi plamami i specjalnymi barwnymi pigmentami. Żółtawe plamy na wątrobie mogą wskazywać na poważną chorobę zakaźną, która wskazywałaby, że nie można spożywać mięsa. Jeśli zauważysz dziwnie wyglądające plamy na wątrobie, natychmiast usuń królika.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Umyć królika i oczyścić po. Natychmiast po pracy przemyj królika w zimnej wodzie i wyczyść. Zmniejsza to temperaturę mięsa, zapobiegając szybkiemu pękaniu i usuwając resztki włosów, krwi i cząstek z wnętrza i na zewnątrz mięsa. 
    
  • Jeśli odjeżdżasz organy bezpośrednio na polu, owiń mięso luźno w przenośną skrzynkę chłodzącą lub podobne urządzenie. Nie owijaj go w plastikową torebkę, dopóki mięso nie ostygnie całkowicie. W przeciwnym razie może ulec pogrążeniu i stopniowo się rozpieszczać. Królika należy trzymać w temperaturze nieprzekraczającej 4 ° C.
  •  
  • Jeśli zamierzasz pozbyć się skóry, którą masz ze skórą, natychmiast umyj włosy i zanurz je w zimnej wodzie, aż zaczniesz je przetwarzać. Będzie trwać bez szkody.  
  •  
  • Możesz później zakopać lub owinąć swoje potomstwo i skórę, a później pozbyć się ich. Na niektórych obszarach zabronione jest jednak pochówek i patroszenie. Zanim zaczniesz coś takiego, najpierw zapoznaj się z regulacjami obowiązującymi w Twoim regionie.
  •  
         
 10.  
             

  Część 4      Przetwarzanie i przetwarzanie królików  .

    
   
 1.             1      Usuń smar, ścięgna i membrany za pomocą noża. Po schłodzeniu królika możesz zacząć go kroić i przygotować do garnka, patelni lub obróbki cieplnej w piecu. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to przejść przez całe ciało i usunąć wszystkie niechciane kawałki ścięgien i tłuszczu za pomocą noża. 
    
  • Tłuszcz z królika zazwyczaj nie ma dobrego smaku. Mięso królika Lib jest najlepiej przygotowane, jeśli jest tak czyste, jak to możliwe z nadmiaru tłuszczu.
  •  
  • Skóra jest bardzo dobrze rozciągnięta dzięki cienkiej, grubej warstwie, która zachodzi na mięso. Jeśli chcesz usmażyć królika i mieć na nim skorupę, możesz zostawić tę cienką tkaninę na ciele. Jest zwykle usuwany z ciała. Ostrożnie usuń królika z królika ostrym nożem i natychmiast go usuń.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Rozdziel nogi. Nogi królika, szczególnie tylne, zawierają prawie połowę mięsa, które można znaleźć na całym króliku. Jest to jedna z najcenniejszych części królika, a także najdelikatniejsza z bogatymi, delikatnymi smakami. 
    
  •   Aby zdjąć przednie nogi , przełóż wzdłuż żeber królika od dołu przednich nóg do góry. Nie są przyczepione do kości, więc bardzo łatwo jest oddzielić je od ciała.
  •  
  •   Aby zdjąć tylne nogi , przewiń królika z tyłu i rozsuń nogi. To ujawni stawy, które trzymają je wokół twojego ciała. Użyj noża i prowadź cięcie wzdłuż kości miednicy między stopą a miednicą, a następnie staw jest w pełni ujawniony. Następnie odetnij końcówkę noża lekkim wirowaniem.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Rozważ oddzielenie brzucha od lędźwi. Króliki są zwykle bardzo małe, więc ten krok w przetwórstwie mięsa zwykle pomija się, ale jeśli masz dużego królika, możesz oddzielić mięso od ciała tuż pod żebrami (odpowiednik królika) od części lędźwiowej po obu stronach wzdłuż kręgosłupa. To da Ci doskonałe wycięcia.  
    
  •   Aby usunąć mięso boczne , odwróć królika z tyłu i odetnij cienką warstwę mięsa od tyłu, w pobliżu patelni, w kierunku klatki piersiowej. Miejscem, w którym mięso zaczyna być gęstsze i ciemniejsze, jest ukąszenie.
  •  
  •   Aby wykonać bunt , nienaruszone kawałki są zazwyczaj używane do oddzielenia kręgosłupa od kręgosłupa poprzez przebijanie w punkcie, w którym zaczyna się skrzynia piersiowa. Możesz również obrócić biodra z kadłuba i rozbić je mocną strzałką. Możesz schować żeberka do następnego gotowania lub wyrzucić je, to tylko zależy od twoich upodobań. Zawierają bardzo mało mięsa.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Trzymaj królika w całości. Nic takiego, jak cała sarna z królika w otwartym ogniu. Nie chcesz paplać z królikiem? Żaden problem. Jeśli Twój połów jest mniejszy, możesz go po prostu zostawić w całości i upiec w jednym kawałku, zamiast podzielić na bardzo małe kawałki. 
    
  • Nadmiarowe odpryski mogą również stanowić alternatywę. Wystarczy przeciąć królika w połowie kręgosłupa, gdzie żebra przechodzą w żołądku i przygotować dwie części. Przygotowany w ten sposób królik doskonale nadaje się do warzenia lub do stosowania w zupach.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Rozważ króliki na noc w solance, aby usunąć ich mocny smak dziczyzny. Jeśli chcesz spróbować królika, ale nie jesteś kompletnym fanem gry, włóż królika do solanki i pozwól mu się położyć na noc. Jego smak będzie znacznie łagodniejszy i bardziej podobny, na przykład do kurczaka. 
    
  • Na każdą filiżankę zimnej wody użyj jednej łyżeczki soli, aby stworzyć większy napar z królika, w którym należy zanurzyć królika i przykryć miskę. Następnie przechowuj go w lodówce przez noc. Kiedy zdecydujesz się podgrzać, będziesz przytłoczony delikatnym smakiem królika.
  •  
  • Do solanki można również dodać pokruszoną paprykę, posiekaną bazylię, oregano lub zmiażdżony czosnek i wszystko przygotować!  
  •  
         
 10.  
 11.             6      Ugotuj królika i ciesz się nim! Dziki królik to szczupła gra i delikatna alternatywa dla powszechnie spożywanego mięsa. Zwłaszcza przy właściwym przygotowaniu. Jest doskonały w różnych szmatach i smażeniu jako substytut kurczaka, ale istnieje wiele innych sposobów na przygotowanie królika: 
    
  • Przygotuj królika dla Włoch. Chociaż nie jest to tradycyjna włoska recepta, jest bardzo popularna we Włoszech. Królik patrzy na aromatyczne zioła i powoli gotuje w pomidorach i czerwonym winie. Smak jest doskonały, przyjemny i niespodziewanie odmienny od tradycyjnych receptur.
  •  
  • Pieczonego królika. Marynować królika mieszanką musztardy, oliwy z oliwek, czarnego pieprzu i masła z kawałkami. Na mięsie powstaje przyjemna skórka. Następnie królik piec przez około dziesięć minut w 225 ° C. Królik będzie delikatny i gustowny.
  •  
  • Gotuj wolno królika w powolnym naczyniu do gotowania przez około 6 godzin. Otrzymuje niezwykle delikatną teksturę. Dodaj do niej trochę wody i warzyw, takich jak marchew, cebula, jadalne kasztany i wszystko, co możesz wymyślić i cieszyć się. Możesz zagęścić sos w mieszaninie skrobi kukurydzianej i sherry w ciągu ostatniego kwadransa. Musisz spróbować!
  •  
         
 12.  
             

  Część 5      Alternatywy dla szybkiego wycieku  .

    
   
 1.             1      Wypróbuj uchwyt o nazwie "no-gut". Niektórzy myśliwi, którzy mają duże doświadczenie, używają bardzo szybkiej techniki, która wymaga jedynie minimalnego użycia noża. Zdejmij tylne nogi i paski z bioder bardzo szybko, najpierw usuwając skórę z tyłu. Następnie przycinasz skórę i odrywasz resztę zwierzęcia. Jeśli zrobisz właściwy proces, powinieneś pozostać częścią najlepszego mięsa, a cała sierść, jelita i kończyny przednie powinny znajdować się w drugiej części.  
    
  • Przytrzymaj królika do góry nogami za tylnymi nogami i zacznij od małego nacięcia wokół obu tylnych nóg. Następnie zacznij nogi, ciągnąc skórę w kierunku szlamu królika, tak jakbyś ciągnął jego spodnie. W obszarze osłabienia palcem rozerwij skórę i oddziel ją od nóg. Następnie udaj się do klatki piersiowej.
  •  
  • Gdy tylko spojrzysz na tył królika, złap skórę i odciągnij od reszty ciała do górnej części klatki piersiowej. W środkowej części trzymaj mocno skórę i pociągnij pozostałą połowę skóry, jednocześnie pociągając drugą rękę w przeciwnym kierunku za tylnymi nogami. Wymaga to sporego wysiłku, ale na koniec można uzyskać najczystsze najlepsze części królika pozbawione kręgosłupa i tylnych nóg.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Spróbuj metody przeżycia od dłuższego czasu. Jedna z, powiedzmy, najbardziej kolorowych metod została przedstawiona światu w starym podręczniku Sił Powietrznych. Nie potrzebujesz noża.  
    
  • Po zabiciu królika, chwyć go do góry nogami, aby żołądek skierował się w twoją stronę. Ustal, gdzie kończy się klatka piersiowa i podłącz się do żołądka. Następnie chwyć to miejsce obiema rękami i mocno wepchnij kciuk w miejsce, gdzie kończy się żebro.
  •  
  • Pozostań z nogami rozciągniętymi bardziej niż szerokość ramion i "rzuć" królika, jak wiesz z futbolu amerykańskiego, gdy gracz próbuje między nogami, aby rzucić piłkę za siebie, ale królik nie puści. Rzuć mocno. Podczas "rzutu" mocno naciskaj królika na brzuch.
  •  
  • Jeśli wszystko jest zrobione poprawnie, wnętrzności powinny być wyrzucane bardzo szybko przez odbyt królika. Skórę należy wtedy bardzo łatwo usunąć palcami w około trzydzieści sekund. Jeśli wszystko zostanie zrobione niepoprawnie, dostaniesz paskudną i zniszczoną materię królika. Więc jeśli masz nóż, nie ma powodu, aby wdrażać tę metodę.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Spróbuj znaleźć własne metody, aby ułatwić i przyspieszyć proces pobierania królika i królika. Większość myśliwych, którzy są zainteresowani szpiegowaniem na polu, ma kontrolę nad technikami, które pozwalają im bardzo szybko zrobić wszystko. Jeśli łapiesz dużo królików, ich leczenie może znudzić się czasem. Zaczniesz natknąć się na wiele różnych skrótów i sygnałów nawigacyjnych, które ułatwią proces. Zawsze upewnij się, że masz ostry i czysty nóż myśliwski, o którym wiesz, że siedzi i pracuje z nim. Nigdy nie rezygnuj i rób wszystko dobrze w pracy. Nie ma powodu, aby śpieszyć się i psuć całe mięso. 
    
  • Króliki domowe są zwykle trudniejsze w przetwarzaniu, ponieważ mają więcej tłuszczu. Ważne jest, aby wykonywać tę pracę powoli iz wielką ostrożnością. Nieostrożność może zniszczyć twoje ciało.
  •  
         
 6.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

               (6)                    
Sport i fitness popularny:
Jak zdobyć duże cielęta.

Jak wzmocnić.

Jak zwiększyć pojemność płuc.

Jak uderzyć mocniej.

Jak uniknąć odmrożeń.

Jak mieć większy biceps.

Jak uderzyć mocniej.

Jak uzyskać silną pierś i mięśnie brzucha.

Jak wykonać rzut karkiem.

Jak skręcić z dozwolonymi ramionami.

Jak wzmocnić swoje kostki.

Jak przetrwać w lesie.

Jak trzymać rakietę tenisową.

Jak szybciej uzyskać szczuplejsze nogi.

Jak zostać osobistym trenerem.

Jak szkolić bobrów.

Jak zrobić parkour.

Jak ćwiczyć w domu z jedną ręką hantle.

Jak poprawić swoją wytrzymałość.

Jak pokonać więcej przeciwników.

Jak wzmocnić tyłek.