Home \ Relacje
 

Jak być współczującym.

 

Każdy ma prawo do własnej osobowości i ekspresji, ale jest kilka rzeczy, które mogą pomóc ci poprawić twoje relacje z innymi ludźmi. Kiedy robisz lepsze wrażenie na ludziach i masz dobrą reputację, będziesz bardziej sympatyczny dla innych ludzi w pracy i wśród znajomych.

              

Procedura .

    

  Część 1      Zachowaj współczucie dla normalnych rozmów  .

    
   
 1.            1      Szanujcie i szanujcie wszystkich ludzi. To oznacza nie tylko przyjaciół, ale także nieznajomych i siebie nawzajem. Kiedy potępicie innych ludzi, oni również was potępią. Traktuj je ładnie i zobacz, że wkrótce będziesz mieć więcej przyjaciół. 
    
  • Zachowaj ludzi przy życiu i ciesz się przyjemnością, prosimy ich o życzliwość, odpowiedz na ich żądania i nie zapominaj o "proszę" i "dziękuję".
  •  
  • Pamiętaj, że każdy, z kim się kontaktujesz, jest po prostu człowiekiem. Służenie przy obiedzie nie oznacza, że ​​masz prawo zachowywać się w sposób wspierający. Zawsze zachowuj się tak, jak chcesz, aby inni cię traktowali.  
     
   • Jak J.K. Rowling - "Jakiego człowieka wie on, jak traktuje podwładnych, a nie według tego, jak się zachowują wobec tych, którzy są im równi."
   •  
    
  •  
         
 2.  
 3.             2      Bądź pewny siebie. Ludzie tacy jak ci, którzy są pewni siebie, ale nie zachowują się arogancko. Bądź pewny siebie i staraj się trzymać z dala od innych ludzi. Zdrowa pewność siebie oznacza, że ​​wiesz, że jesteś świetny, ale jednocześnie zdajesz sobie sprawę, że są lepszymi ludźmi od ciebie. 
    
  • Jeśli nadal będziesz krytykować siebie i nie będziesz usatysfakcjonowany, inni będą myśleć o tobie tak samo. Jeśli nie lubisz siebie, jak inni by Cię polubili?
  •  
  • Ale nie powinieneś wyolbrzymiać - jeśli jesteś pijany i zbyt pewny siebie, ludzie pomyślą, że jesteś wkurzony i wyniesiony. Najlepiej być szczęśliwym, ale niezbyt dumnym.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Bądź szczery, ale rób to delikatnie. Ważne jest, aby być szczerym ze swoimi przyjaciółmi i osobami, których potrzebujesz, aby uzyskać pomoc lub pomoc. Ludzie najczęściej znają fałsz i hipokryzję, a nikt nie lubi nieuczciwości. Nie powinieneś rozmawiać z ludźmi, którzy tolerują kłamstwa. 
    
  • Kiedy ktoś cię pyta: "Czy wyglądam grubo w tej spódnicy?" (Tak, to banał, ale jest to dobry przykład), bardzo delikatnie powiedz prawdę i staraj się nie zwracać uwagi na tę osobę. Jeśli wiesz w modzie, możesz również wyjaśnić, dlaczego myślisz, co myślisz. Kiedy będziesz szczery, ludzie docenią Twoją opinię i chętnie Ci pomogą.
  •  
  • Gorzej jest być szczerym z kimś, kto nie powiedział o twojej opinii. Jeśli zachowujesz się uczciwie w tej sytuacji, możesz udzielić wdzięcznej odpowiedzi lub obrażonych poglądów. To zależy od tego, z kim masz do czynienia. Bądź więc ostrożny. Dla nieznajomych lub znajomych powinieneś unikać negatywnych uwag, niezależnie od tego, czy są one prawdziwe.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Posłuchaj. Nie ma nikogo, kto uważa, że ​​inni zwracają zbyt wiele uwagi (być może z wyjątkiem sławnych paparazzi). Kiedy ludzie mówią, większość z nich szuka kogoś, kto będzie szczerze zainteresowany tym, co chcą powiedzieć, i nie przejmują się tym, co powie druga osoba. Nie musisz myśleć, że jesteś nudny. Kiedy słuchasz, inni poczują się lepiej z tobą. 
    
  • Ważne jest, aby aktywnie słuchać. Kiedy ktoś nieustannie mówi ci, jak kupić psa, a ty rozglądasz się po pokoju i myślisz o czymś innym, nie jest to aktywne słuchanie. Staraj się zaangażować w wywiad z oczami, trąc, komentując i pytając. Całe twoje ciało powinno skupiać się na osobie, z którą rozmawiasz.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Zadaj sobie pytanie. Pytania są ważną częścią umiejętności konwersacyjnych (i słuchania). Kiedy opanujesz sztukę rozmowy, wszyscy poczują się wspaniale i nawet nie zdadzą sobie sprawy, że wciąż mówi o sobie. Dowiedz się! Zapytaj ludzi o różne pytania. Będzie to docenione, poczujesz się dla nich bardziej współczujący i poczujesz się lepiej. 
    
  • Trzymaj otwarte końce. Jeśli ktoś powie ci na przykład, że wczoraj spędził wiele godzin na komputerze, zapytaj go, co robił, dlaczego zajęło mu to tyle czasu itd. Nawet prosty temat, na przykład praca z komputerem, może być podstawą wspaniałej rozmowy.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Jedną z najbardziej przydatnych rad z książki Dal Carnegiego "Jak zdobyć przyjaciół i wpłynąć na ludzi" jest rozmowa z ludźmi w ich imieniu. Kiedy ludzie słyszą ich imię, aktywują w mózgu obszar, w którym nie aktywuje się żaden inny dźwięk. i jest to miłe dla ludzi. Nasze imię reprezentuje naszą tożsamość, a kiedy rozmawiamy z kimś i on nas woła po imieniu, mamy wrażenie, że jest on bardziej świadomy nas. Kiedy porozmawiasz z kimś następnym razem, spróbuj od czasu do czasu zwracać się do nich po imieniu. Jest prawdopodobne, że będziesz go bardziej sympatyczny od razu. 
    
  • To bardzo proste. Możesz dołączyć nazwę do powitania. Kiedy mówisz "Jak się masz, Davide?", To jest bardziej osobiste niż "Jak się masz?" Poza pozdrowieniami, możliwe jest dołączenie imienia osoby, gdziekolwiek. Na przykład możesz powiedzieć: "Jesteś taki zabawny, David" lub "Jak myślisz, David?" To sprawia, że ​​David czuje się jak twój najlepszy przyjaciel.
  •  
         
 12.  
 13.             7      Dowiedz się o swoich odbiorcach. Znasz wielu ludzi z różnych grup społecznych. Zapewnienie popularności członków drużyny sportowej w szkole średniej będzie zupełnie inne niż znajdowanie znajomych wśród kolegów w pracy. Więc musisz wiedzieć, kim masz honor. Co lubią ci ludzie? Co cenisz? Co jest najbardziej interesujące? 
    
  • Jeśli chcesz, aby ludzie naprawdę cię kochali (pamiętaj, że bycie popularnym to nie to samo co bycie jak ludzie), masz szczęście: Ogólnie rzecz biorąc, większość ludzi woli te same cechy. To nie jest ani bogactwo, ani atrakcja. Chodzi głównie o wiarygodność, szczerość, ciepło i życzliwość. Według ostatnich badań są to atrybuty najbardziej cenione przez innych. Inteligencja i poczucie humoru zostały postawione za tymi cechami.  
  •  
         
 14.  
 15.             8      Naucz się rozpoznawać brak zainteresowania. Możesz zapytać ludzi o rzeczy, którymi są zainteresowani, zachowywać się dobrze, mówić tylko właściwe rzeczy, ale czasami to się nie uda. Kiedy zdarza się, że znajomy musi odebrać telefon, gdy tylko z nim porozmawiasz, bądź świadomy tego, co to oznacza. Nie musisz się tym martwić - nigdy nie będziesz się z tego cieszyć. Ważne jest, aby spróbować, ale powinieneś wiedzieć, kiedy lepiej się poddać. 
    
  • Relacje są dwustronne. Jeśli zawsze próbujesz, zapraszasz kogoś i próbujesz zachowywać się spokojnie i przyjaźnie, dokładnie przemyśleć całą sytuację. Jeśli istnieje jakieś wyjaśnienie (na przykład ta osoba ma zły czas, pracuje 60 godzin tygodniowo itd.), Większość pracy będzie prawdopodobnie dla ciebie. Ale jeśli dobrze reaguje na innych ludzi, ale nie ma dla ciebie czasu, spróbuj tego gdzie indziej. Nie można nawiązywać przyjaźni ze wszystkimi.
  •  
         
 16.  
 17.             9      Śmiech ludzi. Każdy lubi ludzi, którzy potrafią rozśmieszyć wszystkich. Dobre poczucie humoru naprawdę przyciąga innych ludzi. Kiedy ludzie wiedzą, że grasz i ciesz się sobą, będą chcieli dołączyć do ciebie. Powiesz też ludziom, że dobrze się bawisz i dobrze się z nimi bawisz (oni również chcą dobrze się bawić i dobrze się bawić). 
    
  • Kiedy ludzie śmieją się z ciebie od czasu do czasu, nie rób nic, aby to zrobić. I śmiej się. Dajesz jasno do zrozumienia, że ​​jesteś rozsądny i nie przejmujesz się zbytnio swoim wizerunkiem - działa to również bardzo dobrze dla ludzi. Badania wykazały, że gdy zostaniesz zraniony, ludzie zaufają ci bardziej i będą cię preferować, ponieważ pokazujesz, że jesteś tylko człowiekiem. To ma sens, prawda?
  •  
                   
 18.  
             

  Część 2      Dowiedz się, jak kontrolować mowę ciała  .

    
   
 1.             1      Uśmiechnij się. Kiedy się uśmiechasz, będziesz promieniować satysfakcją i poprawiać nastrój wszystkim ludziom wokół ciebie. Uśmiechnij się, nawet jeśli nie czujesz się świetnie. Pomoże Ci to poczuć się lepiej i sprawi, że poczujesz się szczęśliwszy. 
    
  • Pamiętaj o czymś zabawnym lub zabawnym, co z pewnością wywoła uśmiech na twoich ustach. Jeśli nie osiągniesz niczego innego, ludzie będą przynajmniej chcieli wiedzieć, dlaczego się uśmiechasz.
  •  
  • Zanikanie jest bardziej wymagające niż uśmiech. To dlatego, że ludzie powinni się częściej uśmiechać!
  •  
         
 2.  
 3.             2      Bądź otwarty. Faktem jest, że każdy chce, aby inni go lubili. Jest to logiczne - im więcej ludzi ci się podoba, tym łatwiej będziesz mieć życie. Każdy rozwiązuje własne problemy. Możesz spróbować pomóc ludziom. Bądź przyjazny (najpierw musisz zachowywać się przyjaźnie), uśmiechnij się, nie krzyżuj rąk i nie baw się telefonem. Świat odbywa się tuż przed tobą. Nie chcesz wiedzieć, jakie wspaniałe doświadczenie możesz doświadczyć? 
    
  • Pomyśl o ludziach, z którymi chcesz się zaprzyjaźnić. Prawdopodobnie żaden z nich nie jest sztywny i nudny. Jeśli chcesz mieć więcej przyjaciół, bądź bardziej przyjazny. Zrelaksuj się, zaangażuj się w rozmowę i bądź świadomy innych ludzi. Dostęp to połowa sukcesu.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Utrzymuj kontakt wzrokowy. Czy rozmawiałeś kiedyś z kimś, kto wciąż rozglądał się po pokoju podczas wywiadu? Z pewnością nie było przyjemnie. Kiedy zauważysz tę osobę, on ma ochotę przestać mówić i odejść. Staraj się tego unikać. Jeśli ktoś ci coś powie, możesz od czasu do czasu odwracać wzrok, ale jeśli chodzi o coś, co naprawdę ma dla ciebie znaczenie, powinieneś zwrócić na to uwagę. Nie chciałbyś też zostać pominiętym! 
    
  • Niektórzy ludzie mają problem z utrzymaniem kontaktu wzrokowego - po prostu nie mogą. Jeśli tak jest, popatrz z ludźmi między oczy a korzeniem nosa. Jeśli to zrobisz, nikt nie wie, że nie patrzysz bezpośrednio w oczy. Wystarczy, jeśli spojrzysz trochę obok siebie.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Odbicie lustrzane. Dublowanie to klasyczny sposób na stworzenie silniejszego związku i zaufania z ludźmi, którym się podoba - naśladuj ich postawę, mimikę twarzy, rozkład masy ciała, ogólną pozycję ciała itp. W rozmowach z ludźmi spróbuj pomyśleć i wypróbuj to. Sprawisz, że ludzie poczują się bardziej współczujący. Ale powinno być podświadome, więc nie przesadzaj, aby nie było całkowicie jasne, co próbujesz zrobić. 
    
  • Jest to szczególnie ważne, gdy pracujesz z rówieśnikami, z przełożonymi nie jest to właściwe. Ostatnie badania potwierdziły, że może to również mieć negatywny wpływ w sytuacjach, w których nie jest to przyjemna sprawa (np. Rozwiązania dotyczące pieniędzy, pracy itp.). Ukryj tę technikę, aby rozmawiać ze znajomymi, a nie z szefem.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Prosimy o okazanie szacunku. Z pewnością ktoś powiedział ci w swoim życiu, że musisz mieć proste plecy, wyprostowaną głowę i mocny uścisk dłoni. Oczywiście, te rzeczy są ważne (na przykład w rozmowie kwalifikacyjnej), ale jeśli chcesz znaleźć przyjaciół i sprawić, by ludzie byli bardziej sympatyczni, będziesz potrzebować innych rzeczy. Powinieneś być zrelaksowany, a nie pulchny. Wyjaśnij, że masz szacunek dla innych i nie oczekuj od nich nic znaczącego. 
    
  • Weźmy na przykład zbawienie. Kiedy patrzysz na wideo, w którym zdrowie Billa Clintona z Nelsonem Mandelą (obaj, którzy mają prawo sądzić, że są "kimś"), zobaczysz, że oboje okazują sobie szacunek. Pochylają się lekko, podchodzą do siebie, dotykają ręki wolną ręką i uśmiechają się. Czyniąc to, pokazują, że szanują się nawzajem - a to sprawi, że będziesz bardziej sympatyczny dla ludzi.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Użyj mocy dotyku. Ludzie potrzebują przetrwania i szczęścia innych ludzi. Nikt, kto się dotyka, nie cierpi i nie ma takiej samej potrzeby, jaką ludzie mają w dorosłości! Jeśli chcesz mieć lepszą relację z kimś, poszukaj sposobów, aby go dotknąć (oczywiście w granicach przyzwoitości). Możesz delikatnie dotknąć ramienia lub być może trzeba go uderzyć. Te delikatne dotknięcia będą silniejszym doświadczeniem każdej wspólnej chwili. 
    
  • Wyobraź sobie, że ktoś do ciebie przychodzi i mówi: "Cześć, jak się masz?" Teraz wyobraź sobie tę samą osobę, która do ciebie przychodzi i mówi: "Cześć, twoje imię / jak się masz?" I delikatnie dotknie cię na ramieniu. Które powitanie byłoby dla ciebie przyjemniejsze? Prawdopodobnie byłby to drugi. Skorzystaj z tego i zrób to też. Nic cię to nie będzie kosztować.
  •  
         
 12.  
             

  Część 3      Właściwe myślenie  .

    
   
 1.             1      Uszczęśliwiaj ludzi. Najlepszym sposobem, aby upewnić się, że ludzie cię kochają, jest ich pokochanie. Nie patrz na nic skomplikowanego. Z pewnością spotkałeś kogoś, kto nigdy nie dbał o to, czy w ogóle jesteś w tym samym pokoju, i spotkałeś ludzi, którzy sprawili, że czujesz się świetnie i szczęśliwy, że Cię znasz. Teraz zastanów się, która z tych osób wolisz i wszystko będzie dla ciebie jasne. 
    
  • Nie możesz oczekiwać, że ludzie cię pokochają, jeśli nie traktujesz ich dobrze. Prawdopodobnie już uwielbiasz ludzi, którzy chcą zrobić dobre wrażenie (inaczej prawdopodobnie byś się tym nie przejmował), więc pokaż to! Uśmiechnij się do nich, porozmawiaj z nimi, pochwal ich i pokaż, że ich słuchasz. Te małe rzeczy zwrócą się później.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Bądź pozytywny. Wszyscy lubią ludzi, którzy mają niesamowitą zdolność prześwietlania każdego pokoju. To samo jest prawdą - nikt nie lubi negatywnych ludzi. Jeśli chcesz, aby ludzie cię polubili, bądź pozytywny. Uśmiechnij się, bądź szczęśliwy, bądź szczęśliwy i spróbuj zobaczyć dobro. Na pewno znasz kogoś, kto ma takie podejście i od którego możesz się uczyć. 
    
  • Powinieneś mieć pozytywne podejście bez przerwy. Nie będzie łatwo być pozytywnym wśród innych ludzi, gdy jesteś w niekorzystnej sytuacji prywatnej. Musisz nauczyć swój mózg myśleć pozytywnie. Naucz się go samemu, aby się do niego dostać i obsłuż go automatycznie.
  •  
  • Czasami ludzie powinni żałować. Jest to sposób na budowanie relacji opartych na wspólnych reklamacjach. Kiedy rozmawiasz z kolegami o tym, jak twój nowy szef się dopinguje, wzmocnisz swoją przyjaźń. Ale nie powinieneś robić tego zbyt często, w przeciwnym razie inni będą myśleć, że jesteś negatywny. Rzadko rzadko i używać go do wzmacniania relacji z innymi ludźmi - nie traktuj skarg jako podstawowych tematów do rozmowy.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Pomyśl o swoich mocnych stronach i szukaj okazji do ich wykorzystania. Co twoi przyjaciele najbardziej podoba ci się w tobie? Pokaż to światu! Ludzie przyciągają tych, którzy mają specjalne zdolności lub zainteresowania. Dzięki temu jest przydatny, wartościowy i interesujący. Nie bój się pokazać, co jest w tobie! 
    
  • Jeśli potrafisz dobrze śpiewać, idź do baru karaoke i pokaż swój pokój po pokoju. Czy możesz dobrze upiec? Upiec coś dobrego dla swoich kolegów. Czy potrafisz malować? Odłóż niektóre obrazy na przykład do korytarza Twojego domu. Pokaż ludziom swoją osobowość i daj im znać lepiej.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Głównie bądź sobą. Nie da się zagwarantować, że wszyscy cię lubią - każdy jest inny i nieuchronnie spotkasz wielu ludzi, których nie znajdziesz w sympatii. Ale na pewno zyskasz podziw tych, z którymi masz coś do przekazania. I to jest jedyna rzecz, która naprawdę ma znaczenie. 
    
  • Ludzie lubią tych, którzy są uczciwi, więc upewnij się, że nie próbujesz go zmienić, abyś czuł się niekomfortowo. Kiedy udajesz, że coś robisz, zniechęcisz większość ludzi, z którymi możesz się zaprzyjaźnić. Wszystko, co mówisz, powinno być poważne. Jeśli chcesz, aby ludzie cię kochali, zawsze powinieneś mieć dobre intencje.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Bądź świadomy, że inni ludzie będą zdumieni tylko powierzchownymi rzeczami tylko tymczasowo. Robisz naprawdę dobre wrażenie robiąc to, co jest szczere i głębsze. Szanowna torebka lub spreparowane mięśnie mogą dostarczyć ci kilku fanów, ale nie zdobędziesz przez nie prawdziwych przyjaciół. Łatwo jest myśleć, że jeśli jesteś atrakcyjny, ludzie cię pokochają. To prawda, ale tylko w pewnym stopniu. Musisz to również potwierdzić. Kiedy ludzie uznają, że jesteście bandytami i chytrami, będą szaleć za wami, nawet jeśli wyglądacie jak model. 
    
  • W niedawnym badaniu ludzie naukowcy pytali o to, jakich właściwości szukają w swoich znajomych i romantycznych znajomych. Pieniądze, wygląd i status społeczny były dość wysokie, ale kiedy ludzie pytali, jakie cechy naprawdę cenią, w większości uczciwość, ciepło i życzliwość. Firma stara się nam powiedzieć, że wygląd i pieniądze są najważniejsze, ale w głębi duszy wszyscy wiemy, że to nieprawda. Jeśli chcesz, aby ludzie naprawdę cię polubili, powinieneś zainteresować się tym, w czym jesteś, a nie tym, jak wyglądasz z zewnątrz.  
     
   • Jednak higiena jest nadal wymagana. Ludzie nie będą chcieli spędzać z Tobą czasu, kiedy poczujesz zapach. Nawet jeśli masz naturę Matki Teresy, nie będą chcieli, abyś miał coś wspólnego z podstawową higieną. Wziąć prysznic, umyć zęby, spojrzeć w lustro przed opuszczeniem domu, a następnie wyjść z uśmiechem na twarzy.
   •  
    
  •  
         
 10.  
 11.             6      Pamiętaj, że będziesz czuł się bezbronny. Kiedy chcesz, aby ludzie cię kochali, weź ich na plan pierwszy. Nie zawsze będziesz czuć się świetnie. Niektóre z twoich działań będą dla ciebie trochę przerażające. Nie martw się, w porządku. Będziesz silniejszy i będziesz pracował nad swoją postacią. Możesz się bać, ale na pewno warto. 
    
  • Istnieje różnica między tym, kiedy chcesz, aby ludzie cię kochali, a gdy ich potrzebujesz, by byli szczęśliwi. Twoja wiara w siebie nie powinna zależeć od rozpoznania innych ludzi - wkrótce sprawi, że będziesz kompleksowy. Kiedy jesteś z samym sobą i chcesz być sympatyczny dla innych ludzi, jest to warte i ludzie będą dobrze reagować. Wkrótce nie będziesz musiał się o nic martwić.
  •  
         
 12.  
 13.             7      Pozbądź się niepewności. Większość ludzi zniechęca ludzi, którzy są zbyt zajęci swoimi niepewnościami. Jeśli śmiejesz się z siebie i mówisz o tym, jak paskudny lub gruby jesteś, nikt cię nie pokocha. Taka postawa w większości odpycha ludzi. Pozostaw te komentarze. Nie są one dobre ani dla ciebie, ani dla twoich związków. 
    
  • Niepewności są uczuciami i zachowaniami, które manifestujemy, kiedy źle się czujemy. Kiedy źle się czujemy, wszyscy to odczuwają i zazwyczaj wcale nie chcą z tym sobie poradzić. Nie martw się, jeśli brzmisz zbyt skromnie lub zbyt arogancko. Powiedz, co myślisz. Bądź świadomy, że jesteś tego warta - wszyscy o to popieramy.
  •  
         
 14.  
 15.             8      Możesz kontrolować swoje myśli. Negatywności można się nauczyć, ale także nauczyć. Ludzie nie rodzą się z negatywnym nastawieniem. Jeśli nie możesz być pozytywny, możesz pracować ciężej i zmieniać. Każdy mózg może zostać przeszkolony. Musisz wstać i iść do tego. 
    
  • Najprostszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to zatrzymać. Zatrzymaj negatywne myśli na samym początku. Kiedy zdajesz sobie sprawę, że myślisz o czymś negatywnym na swój temat, zatrzymaj się i nie kończ tej myśli. Niedługo poczujesz się lepiej. "Jestem gruby" zamiast mówić "chcę schudnąć". To zaprogramuje mózg na inne myśli. Puść to teraz!
  •  
         
 16.  
 17.             9      Nie martw się o przesądy innych ludzi. Już napisaliśmy, że pewność siebie jest cechą, która sprawia, że ​​czujesz się bardziej współczujący dla innych ludzi. Kiedy nie przejmujesz się tym, jak się zachowujesz, będziesz bardziej pewny siebie. Kiedy wciąż myślisz o tym, jak bardzo jesteś pod wrażeniem, wszyscy to zauważą. Pomyśl o ludziach, którzy demonstrują na imprezach. Stara się sprawić, by wszyscy wyglądali, jak fajnie wyglądają, ale w rzeczywistości nie wydaje się to atrakcyjne dla nikogo. Jest niegodny, a także trochę smutny - ci ludzie nie uważają, że są wystarczająco dobrzy. Nie bądź taki! 
    
  • Bez względu na to, czy jesteś hipsterem, technikiem komputerowym czy sportowcem, nie martw się o to, co inni o tym myślą. Kiedy ludzie myślą, że twoja obsesja na punkcie połyskującego lakieru do paznokci jest ekscentryczna, zostaw to w sobie. Jeśli uważają, że weganizm jest przejawem pseudo-intelektualizmu, po prostu to pomyśl. Przygotuj się na ludzi, którzy cię osądzą i pozwól im to zrobić. Mogą myśleć o tym, czego chcą. Nie powinno to w żaden sposób wpłynąć na ciebie.
  •  
         
 18.  
             

  Część 4      Traktuj siebie ze współczuciem  .

    
   
 1.             1      Bądź ciepły i miły. Czy wiesz, dlaczego ludzie często nie są popularni? Dzieje się tak dlatego, że ich przyjaciele interpretują swoją nieugiętość jako zimne i niechętne zachowanie. Nikt nie lubi tych funkcji i zniechęca większość ludzi. Gdy jesteście ciepli i mili, ludzie docenią was - dajecie jasno do zrozumienia, że ​​myślicie o innych i pragniecie tylko najlepszych. 
    
  • Udowodnij przypadkowe przysługi ludziom. Pomagaj innym ludziom, nawet tym, których nawet nie znasz. Przytrzymaj czyjś drzwi, pomóż komuś podnieść coś, co upadło i zaoferuj ci zastrzelenie grupy turystów. Takie bezinteresowne zachowanie inspiruje innych do zachowania się w ten sposób - nie tylko dla siebie, ale także dla nich.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Bądź ekstrawertyczny, ale tylko w pewnym stopniu. Ogólnie ludzie doceniają pewien stopień ekstrawertyki. Ma to sens - wszyscy chcemy się dobrze bawić z ludźmi, z którymi czujemy się dobrze, a ekstrawertycy ułatwiają nam to. Jeśli siedzisz cicho przy stole i nie bierzesz udziału w rozmowie, równie dobrze możesz siedzieć w domu. Zaangażuj się! Powiedz coś! Jak inaczej ludzie dowiedzą się, jaka jesteś wspaniała? 
    
  • Ale jeśli jesteś tak ekstrawertyk, że nie możesz przestać mówić na czas, powinieneś być trochę oswojony. Każdy lubi ludzi, z którymi dobrze się bawić, ale nikt nie chce spędzać czasu z kimś, kto nigdy nie pozwala mu mówić. Kiedy zdasz sobie sprawę, że masz tylko ostatnie pięć minut, czas rzucić z powrotem. Twój partner w wywiadzie może nie być typem osoby, która wskakuje w twoją mowę, więc musisz dać mu miejsce. Zapytaj ludzi o różne rzeczy i pozwól im wziąć udział w rozmowie.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Nie uzależniaj się od przychylności innych ludzi. Ludzie lubią ludzi, którzy są sympatyczni, ale nikt nie lubi tych, którzy umierają dla uznania. Kiedy nadal pochlebiasz ludziom i chodzisz za nimi jak ogonem, nigdy nie dostaniesz tego, czego chcesz. Dobrze jest być miłym, ale w tym przypadku wszyscy pomyślą, że jesteś zdenerwowany i nie jesteś uczciwy. Nigdy nie bądź uzależniony od nikogo i nie zmuszaj innych ludzi do zwrócenia na siebie uwagi. 
    
  • Uważaj, wkrótce nauczysz się rozpoznawać reakcje innych ludzi. Kiedy ktoś nie odpowiada na wiadomości, angażuje się w uprzejme rozmowy z tobą, a ty ciągle go trujesz, może faktycznie wybaczasz swoją uwagę. Nawet jeśli masz dobre intencje, możesz być zdesperowany i nie jest atrakcyjny. Wybierz się na spacer i przekonaj się, czy ci ludzie wracają do ciebie.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Zapytaj innych ludzi o życzliwość. Jeśli słyszałeś o efektach Benjamina Franklina, już wiesz, dokąd zmierzamy. Wydaje się, że nasze własne zachowanie wpływa na nasze myślenie. Kiedy robisz coś miłego dla kogoś, wolisz to. Jeśli kogoś skrzywdzisz, będziesz go mniej lubił. To się nazywa dysonans poznawczy. Więc poproś kogoś o przysługę - jeśli ci to pokaże, automatycznie będzie cię trochę lepiej. 
    
  • Chodzi o podświadome obserwowanie własnego zachowania i zastanawianie się, dlaczego tak się zachowujemy. Dlaczego wynajęliśmy samochód znajomemu? To z pewnością dlatego, że ją kochamy! Decydowanie, że kogoś kochasz, to to samo, co ich zadowolenie.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Zachowaj swoje obietnice. Śledź wszystkie swoje zobowiązania. Obietnice mają zostać wypełnione, a kiedy obiecujesz coś, ludzie zwykle na ciebie liczą. Jeśli nie jesteś w stanie dotrzymać swoich obietnic, zawsze informuj o tym jak najszybciej i przepraszaj. Chociaż mogą powodować problemy, będą przynajmniej wiedzieć, że muszą dostosować swoje plany. 
    
  • Niezależnie od tego, czy siedzisz z przyjaciółmi, czy wykonujesz projekt pracy, bardzo ważne jest, aby wszyscy wiedzieli z dużym wyprzedzeniem. Po prostu wyślij krótką wiadomość e-mail i upewnij się, że wszystko jest w porządku lub przepraszamy za nieoczekiwane opóźnienia. Ludzie zawsze doceniają komunikację z nimi. Niewiedza o tym, co się dzieje, jest bardzo frustrująca dla ludzi, chociaż ostatecznie ukończysz i ukończysz na czas.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Strzeżcie się tego, w co wierzycie, ale nie bądźcie kaznodzieją. Jeśli chcesz, aby ludzie cię kochali, musisz mieć własną osobowość. Osobowość zawiera myśli, opinie i standardy. Wyraź je, są twoją częścią! Mogą pozwolić ci uczestniczyć w ciekawych dyskusjach. Gdybyśmy wszyscy mieli te same poglądy i przekonania, świat byłby nudny. Nie bój się powiedzieć, co myślisz. 
    
  • Bycie własnym zdaniem to jedno - głoszenie jest czymś innym. Kiedy się z kimś nie zgadzasz, nie przejmuj się! Porozmawiaj o tym. Zaangażuj się w intelektualną dyskusję i wyjaśnij swoje różnice. Oboje uczysz się czegoś nowego. Zamiast kłócić się i poniżać, staraj się trochę otworzyć i zobaczyć całą sytuację z innej perspektywy. Możesz zdać sobie sprawę, że nie masz racji.
  •  
         
 12.  
 13.             7      Pamiętaj, że najważniejsze jest, aby ludzie byli szczęśliwi. Ludzie są bardzo wrażliwi. Kiedy ktoś zacznie ci mówić coś, z czym całkowicie się nie zgadzasz, ale chcesz naprawdę cię lubić, nie możesz go niczego nauczyć. Zostaw go w spokoju. To samo dotyczy osób, które chwalą się pokorą i bezinteresownością. Nie powinieneś natychmiast im przypominać, że pokazują, jak bardzo są aroganccy. 
    
  • Oczywiście dotyczy to tylko ludzi, których życzliwość chcesz zyskać. Kiedy ktoś mówi przez długi czas, jak to jest niesamowite, nie będziesz w stanie dłużej słuchać. Ale jeśli jesteś wśród ludzi, których nie znasz, powinieneś ich trzymać w szachu.
  •  
         
 14.  
 15.             8      Pomiń ludzi. Wszyscy lubią pochlebstwa. Wszyscy chcemy, aby inni mówili nam, jak piękne, inteligentne, zabawne, itp. Nigdy nie słyszymy takich rzeczy. Kiedy ktoś usmaży, może poprawić nastrój na cały dzień. Załóżmy, że niektórzy ludzie nie słyszeli pochlebstw przez całe życie. Zmień to! Będzie Cię to kosztowało tylko kilka sekund twojego czasu i możesz go poprawić przez cały dzień. 
    
  • Bądź szczery. Nie mów ludziom o nieuczciwych pochlebstwach. Jeśli kogoś pochlebiasz, powinieneś zrobić to szczerze. Możesz powiedzieć coś prostego i nie przesadzaj. Nawet małe myśli sprawią, że ludzie będą szczęśliwi. Kiedy ktoś mówi żart, a ty chwalisz go za poczucie humoru, będzie bardzo szczęśliwy z tego powodu. Ale musisz poważnie myśleć.
  •  
         
 16.  
 17.             9      Spróbuj. Większość ludzi nie rodzi się jako zdolni społecznie. Wszyscy lubimy, gdy ktoś zwraca uwagę, ale często nie wiemy, jak to zrobić. Wszyscy czujemy się bardzo wrażliwi w niektórych sytuacjach i chcemy się go pozbyć. Kiedy zdasz sobie sprawę, że wszyscy jesteśmy tacy sami, nie będzie to dla ciebie takie trudne. Każdy chce współczuć innym. Kiedy spotkasz kogoś, kogo lubisz, porozmawiaj z nim. Możliwe, że on na to czeka. 
    
  • Nie można współczuć, gdy ludzie nie mają o tobie zdania. Czasem czujemy, że nie lubimy ludzi, ale w rzeczywistości nie wiedzą, co o nas sądzić, ponieważ nie dajemy im szansy na poznanie nas. Gdy następnym razem znajdziesz się gdzieś pomiędzy ludźmi, dołącz do rozmowy i pokaż, kim jesteś. Spróbuj znaleźć swoją rolę w grupie. Powiedz żart, uśmiechnij się, porozmawiaj z kimś. Następnym razem będziesz sam.
  •  
         
 18.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

      

         (3)