Home \ Relacje
 

Jak wybaczyć komuś, kto cię skrzywdzi.

 

Przebaczenie komuś, kto cię skrzywdził, może być bardzo trudne. Jednak jeśli naprawdę możesz wybaczyć komuś, to może pomóc ci poczuć się lepiej, a nawet wzmocnić twój związek. Okazało się, że przebaczenie za to, że cię skrzywdziłeś, wyzwala stres, więc w końcu będziesz w stanie cię zdobyć. Uczenie się, jak wybaczyć komuś, może być długotrwałym i intensywnym procesem, ale jest to chyba lepszy wybór niż trzymanie uraz.

              

Procedura .

    

  Część 1      Zmień swój widok na  .

    
   
 1.            1      Niech płynie twoja udręka. Jeśli nienawidzisz osoby, która cię skrzywdziła, nigdy nie będziesz w stanie iść dalej, zarówno w swoim życiu, jak i we wspólnym związku. Zaakceptuj to, co się stało, mówiąc coś w stylu: "Jestem zły, bo zdradziłem moją pewność siebie i akceptuję, że to się stało" oraz "Akceptuję to, co się stało i jak się z tym czuję".  
    
  • Zaakceptuj to, co ta osoba ci zrobiła i uświadom sobie, że nie możesz nic z tym zrobić. Chociaż możesz kontrolować, jak reagujesz na tę sytuację.
  •  
  • Uważaj na swoje wady i możliwe sposoby krzywdzenia ludzi, aby móc lepiej zaakceptować zło i uwolnić odrazę. Każdy popełnia błędy, a rozpoznanie ich pomoże ci zrozumieć błędy osoby, która cię skrzywdziła.  
  •  
  • Nie stanie się to z dnia na dzień, ale im szybciej skoncentrujesz się na uwolnieniu gniewu, tym szybciej stanie się priorytetem. Skup się na postępowaniu naprzód, a nie na oszukiwaniu.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Spójrz na problem w szerszym kontekście. Po drodze przebaczenia zrób krok w tył i pomyśl, jak silny jest ból, który ktoś ci spowodował. Czy jest to zachowanie prawdziwie wybaczające, czy jest to coś, o czym nie będziesz pamiętać w ciągu miesiąca? Pomyśl: "Czy to ma znaczenie rano?" Tylko ty możesz zdecydować.  
    
  • Włącz do swojej analizy szerszy kontekst twojego zachowania i przekonań. Jeśli jesteś zdecydowanie przeciwny oszustwu, a twój partner to robi, może twój moralny kompas nie pozwoli mu wybaczyć mu. Jeśli jednak osobiście wierzysz, że zostaniesz przeniesiony przez niewierność, możesz wybaczyć sobie.  
  •  
         
 4.  
 5.             3      Pomyśl o całym dobru w twoim związku. Czy spędzasz czas razem, ponieważ twój partner jest zabawny lub czy prowadzisz inteligentne rozmowy? Czy tworzysz dobry zespół podczas wychowywania dzieci? Czy jesteś seksualnie szczęśliwy? Zapisz listę wszystkich dobrych rzeczy w platonicznej lub pełnej miłości relacji z osobą, która cię skrzywdziła. Oceniaj, czy dobre rzeczy przeważają nad tym, co cię skrzywdziło.  
    
  • Zacznij od czegoś tak małego jak "wyrzuć śmieci" lub "wyślij mi pomocne odniesienie w pracy", a następnie przejdź do ważniejszych funkcji, takich jak osobowość lub dobre uczynki, które ona robi.  
  •  
         
 6.  
 7.             4      Porozmawiaj z kimś o tej sytuacji. Jeśli czujesz się naprawdę zraniony i zirytowany tym, co się stało, rozmowa z kimś innym może pomóc ci zdobyć cenny wgląd. Zamiast mówić o czymś w spokoju, porozmawiaj z kimś innym, co pomoże ci zrozumieć i poczuć się mniej samotnym. Możesz także uzyskać przydatne porady, które pomogą ci lepiej zrozumieć sytuację, a będziesz wiedział, jak postępować.  
    
  • Może nie chcesz rozmawiać z zbyt wieloma osobami i ryzykujesz, że przytłoczy Cię wiele opinii. Wybierz kilka poufnych przyjaciół lub członków rodziny, których opinie cenisz.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Niech czas płynie. Innym ważnym aspektem przebaczenia jest móc spędzić trochę czasu sam na sam ze swoimi myślami. Jeśli ktoś naprawdę cię skrzywdził, czy twój przyjaciel cię oszukał, czy też twój najlepszy przyjaciel był brzydki za plecami, ważne jest, aby mieć trochę czasu i przestrzeni tylko dla siebie. Ponadto można uzyskać wgląd w czasie w czasie. Na przykład w tym momencie niektóre słowa wypowiedziane przez twojego przyjaciela mogą wydawać się szczególnie bolesne. Ale teraz, po pewnym czasie i myśli, możesz zrozumieć, dlaczego te paskudne rzeczy powiedziały.  
    
  • Jeśli mieszkasz z osobą, która cię skrzywdziła, być może będziesz musiał znaleźć inne miejsce na pobyt, jeśli to możliwe. Jeśli nie mieszkasz razem, wyjaśnij osobie, że potrzebujesz czasu dla siebie nawzajem i skontaktuj się z nim, kiedy będziesz gotowy.
  •  
                   
 10.  
             

  Część 2      Porozmawiaj z osobą  .

    
   
 1.             1      Najpierw myśl, a potem porozmawiaj. Przygotuj sposób, w jaki chcesz rozpocząć rozmowę i co chcesz powiedzieć, zanim rozpoczniesz rozmowę. Chociaż możesz czuć się niepewnie, wściekły, zraniony lub zdezorientowany, powinieneś znaleźć sposób, aby z wyczuciem oprzeć się tym emocjom, zamiast eksplodować i powiedzieć coś naprawdę złego. Weź głęboki wdech przed i po każdym komentarzu i staraj się być rozsądny, jak możesz.  
    
  • Zanim otworzysz usta, by cokolwiek powiedzieć, zadaj sobie pytanie, jak to zabrzmi lub jak zrozumie druga osoba. Twoje słowa mogą je zranić, a wtedy będziesz w stanie prosić o przebaczenie.
  •  
  • Spróbuj napisać dokładnie to, co chcesz powiedzieć, a nawet spróbuj przed lustrem, aby uzyskać dokładnie to, co chcesz.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Wyraź swoje uczucia. W ramach rozmowy powiedz drugiej osobie, jak się czujesz poprzez swoje czyny. Bądź szczery, jak potrafisz i wyrażaj ból, przez który przechodzisz. Dla swoich uczuć, bądź otwarty, aby pokazać osobie, jak bardzo cię skrzywdziłeś i jak ciężko było ci się z tym uporać. Zachowaj kontakt wzrokowy i mów powoli, aby pokazać to, co mówisz, tak naprawdę myślisz. 
    
  • Użyj słowa "ja" lubię "Czułem się ranny, kiedy mnie zdradziłeś, ponieważ byłem lojalny i oddany i myślałem, że czujesz to samo." Lub "Czujesz / i jestem wkurzona, kiedy się przeciwstawiasz / ponieważ nie sądzę, że zrobiłem coś, na co zasługuję / a "  
  •  
  • Używaj ogólnego sformułowania "Czuję, gdy __ ponieważ __". Skup się na wyrażaniu swoich uczuć zamiast negatywów, które ktoś ci zrobił.  
  •  
         
 4.  
 5.             3      Posłuchaj opowieści z ich perspektywy. Zawsze są dwie strony medalu. Posłuchaj drugiej osoby i posłuchaj, co ma do powiedzenia. Pozwól jej mówić bez przerwy i spróbuj spojrzeć na sytuację po ich stronie.  
    
  • Aby być dobrym słuchaczem, utrzymuj kontakt wzrokowy, odłóż rzeczy, które kolidują z telefonem i bądź obiektywny. Spróbuj również zapewnić odpowiednią informację zwrotną, zadając pytania lub parafrazując wypowiedzi mówcy.  
  •  
  • Na przykład, po wypowiedzeniu czegoś, wyjaśnij i sparafrazuj oświadczenie, mówiąc "więc to, co mówisz, jest..."
  •  
  • Nie bądź wojenny ani defensywny. Weź głęboki oddech lub cofnij się od sytuacji, jeśli byłeś podekscytowany tym, co zostało powiedziane.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Pokaż sympatię. Współczucie jest chyba ostatnią rzeczą, którą chcesz pokazać, gdy czujesz się naprawdę zraniony. Jednakże, jeśli czujesz się w drugiej osobie i myślisz o tym, jak to jest, możesz poczuć w swoim sercu, że nie chcesz być zły lub zirytowany tą osobą. Zadawaj pytania i pozwól stronniczości stronie. Naprawdę słuchasz i otwierasz tę osobę.  
    
  • Empatia i przebaczenie są ze sobą ściśle powiązane i prawie nie będzie można wybaczyć komuś bez współczucia.  
  •  
         
 8.  
             

  Część 3      Przenieś  .

    
   
 1.             1      Zrób sobie chwilę przerwy. Zdecyduj, czy naprawdę musisz być fizycznie oddzielony od osoby, która cię skrzywdziła, czy nie. Jeśli tak, nie bój się powiedzieć, że potrzebujesz, lub po prostu chcesz zostać kilka tygodni, miesięcy w spokoju, zanim będziesz gotowy na więcej czasu razem. Wyjaśnij tej osobie, że nie zawsze starasz się powrócić do normalnego związku, kiedy nie czujesz się na to gotowy.  
    
  • Bądź szczery. Powiedz coś w rodzaju: "Nadal nie jestem gotowy, aby zacząć widzieć ponownie, mam nadzieję, że możesz to uszanować."
  •  
         
 2.  
 3.             2      Wykonaj małe czynności, aby naprawić związek. Gdy będziesz mógł przejść z tą osobą, powoli wracaj do związku. Rzeczy mogą nie wrócić dokładnie do szyn. Spotkaj się tylko raz lub dwa razy w tygodniu zamiast każdego dnia lub spotkaj się w grupie, zanim zrobisz coś bardziej intymnego i osobistego, do którego przywykłeś. 
    
  • Jeśli chodzi o romans, zachowuj się tak, jakbyś był na pierwszej randce. Jeśli nie jesteś na to gotowy, nie musisz się przytulać i przytulać ani trzymać za ręce tak jak poprzednio.
  •  
  • Używaj małych kroków nie tylko, gdy powracasz do związku, ale także w jaki sposób ucz się i praktykuj pełne przebaczenie.  
  •  
         
 4.  
 5.             3      Niech przeszłość będzie. Unikaj żałoby po przeszłości i idź naprzód w związku. Kiedy wciąż myślisz o przeszłości, utrudni to twoją pewność siebie, co doprowadzi do zawieszenia w związku. Nie musisz koniecznie "wybaczać i wybaczać"; zamiast tego przebacz i ucz się z doświadczenia. Jeśli twój partner cię oszukał i wybrałeś mu wybaczenie, zrozum, że już rozpoznajesz oznaki możliwej romansu lub myślisz o tym, w co w ogóle nie wierzył i nie pozwolisz mu tego powtórzyć. Spraw, aby każde wydarzenie było sposobem na naukę i mieć silniejszy związek.  
    
  • Jeśli opłakujesz przeszłość, skup się na teraźniejszości. Bądź przytomny, weź kilka posiłków i skup się właśnie na tym, co przed tobą; zapach w pokoju, rozmowa z przyjacielem itp.  
  •  
         
 6.  
 7.             4      Zdecyduj, czy naprawdę możesz wybaczyć i iść dalej. Bądźcie ze sobą szczerzy. Przyznaj go, jeśli naprawdę nie jesteś w stanie wybaczyć tej osobie. Niestety, mogą zaistnieć sytuacje, kiedy myślisz, że jesteś gotowy na przebaczenie, a potem po prostu zdajesz sobie sprawę, że nie jesteś w stanie tego zrobić, kiedy znów zaczniesz spędzać czas razem. Jeśli widzisz osobę i ciągle myślisz o tym, jak cię skrzywdził, być może będziesz musiał zakończyć związek.  
    
  • Kontynuacja związku platońskiego lub miłosnego, gdy zdasz sobie sprawę, że nie jesteś w stanie wybaczyć tej osobie, jest zła dla obu. Możesz być zraniony lub mieć z nim partnera, co jest niezdrowe. Gdy zdasz sobie sprawę, że przebaczenie nie jest możliwe, zakończ związek tak szybko, jak to możliwe.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Przebacz i kochaj. Istotną częścią przebaczenia i dalszego postępowania po przebaczeniu jest kochanie siebie i wybaczanie sobie. Prawdopodobnie jesteś trudniejszy dla siebie niż dla innych. Możesz czuć się nieswojo lub być osobą, która zbytnio cię skrzywdziła.  
    
  • Pamiętaj, że zrobiłeś najlepiej, jak mogłeś w tym czasie i zaakceptowałeś wydarzenia, które miały miejsce. Postaraj się zrelaksować i nauczyć pewności siebie, że będziesz dobrze o sobie myśleć i będziesz czytać książki o samopomocy.  
  •  
         
 10.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

               (21)                    
Relacje popularny:
Jak uszczęśliwić dziewczynę.

Jak dotrzeć do dziewczyny w miejscu publicznym.

Jak zapomnieć o swoim expretelkyn.

Jak dać miłość dziewczynie.

Jak wykonać interwencję.

Jak rozwijać umiejętności interpersonalne.

Jak wybaczyć komuś, kto cię skrzywdzi.

Jak zdobyć szacunek innych.

Jak znaleźć nowych ludzi za darmo.

Jak dyskretnie dowiedzieć się, czy twój sławny gej jest.

Dowiedz się, czy jesteś lesbijką.

Jak sprawić, by twój przyjaciel był szczęśliwy.

Jak zdobyć numer telefonu dziewczyny.

Jak rozmawiać z dziewczyną, którą lubisz po raz pierwszy.

Jak flirtować z dziewczyną za pomocą wiadomości SMS.

Jak znaleźć partnera życiowego.

Jak powiedzieć ludziom, że to lubisz.

Jak grać niedostępne.

Jak zdobyć to, co chcesz.

Bycie lesbijką.

Jak zdobyć określonego mężczyznę.