Home \ Relacje
 

Jak być odpowiedzialnym.

 

Każdy marzy o zachodzie słońca w kabriolecie i wyrzuca wszystkie zmartwienia, ale to tylko sukces Jamesowi Deanie. Prawda jest taka, że ​​odpowiedzialność dodaje sensu naszemu życiu i pozwala nam rozwijać charakter, znaczące związki i utrzymywać się w świecie pracy. Czy pamiętasz żółwia, którego umarła, ponieważ jej nie karmiłeś? Nie pozwól, aby to się powtórzyło. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak być odpowiedzialnym, czytaj dalej.

              

Procedura .

    

    1      Zaakceptuj odpowiedzialność  .

    
   
 1.            1      Rozumiem, że musisz pracować. To nie jest coś, co właśnie dostajesz. Jeśli ktoś waha się, aby dać ci dodatkową odpowiedzialność, prawdopodobnie nie ponosisz odpowiedzialności, którą już masz. Możesz myśleć, że jesteś odpowiedzialny za bardzo potrzebne, drobne lub głupie rzeczy, a jeśli dostaniesz większe wyzwanie, potraktujesz to bardziej poważnie. Ale jest to typowe dla nieodpowiedzialnych ludzi - kochają wyzwania, zabawę i nowe rzeczy, które, gdy wiedzą, tracą zainteresowanie.  
    
  • Kiedy jesteś w pracy, w szkole lub w zespole, musisz najpierw udowodnić, że możesz zajmować się drobnymi sprawami. Wtedy możesz uzyskać większą odpowiedzialność.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Nie wtrącaj się. W każdej sytuacji zawsze są czynniki, których nie możemy kontrolować. Nieodpowiedzialni ludzie są winni tych czynników i usprawiedliwiają ich. Ilekroć mówisz, to jest jak mówienie: "Jestem nieodpowiedzialny." Uważaj na to, co masz na myśli i mów - czy wybaczasz? Wymówki mają wiele form, najczęstszym jest "chciałbym to zrobić, ale..."  
    
  • Następnym razem, gdy dogonimy wymówki, zmień to, co mówisz. Przyznaj, dlaczego tak naprawdę nie zrobiłeś tego, co zrobiłeś. Jeśli byłeś leniwy lub zmęczony, lub po prostu nie chciałeś, powiedz to. Przyjemnie to przyznać. To nawet lepsze niż nadrobić i usprawiedliwić się.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Rozpoznaj swoje błędy. Postaraj się jak najlepiej wykorzystać swoje błędy, to znak odpowiedzialności. Nie tylko utracisz cenną lekcję, ale także zapobiegniesz marnowaniu czasu na ten sam błąd w przyszłości. Jeśli nigdy nie przyznasz się do tego, co zrobiłeś źle, to w jaki sposób uczysz się na swoich błędach? Jedną z kluczowych części odpowiedzialności jest możliwość powiedzenia: "Popełniłem wielki błąd. To już się nigdy nie powtórzy. "  
    
  • Następnym razem, gdy znajdziesz się w podobnej sytuacji, przypomnij sobie, z czym się nie mylisz i uważaj, aby się nie powtórzyć.
  •  
         
 6.  
 7.   4      Nie obwiniaj innych za ich problemy. Przyznać odpowiedzialność to także przestać obwiniać wszystkich wokół ciebie. Powiedzmy, że nie zdałeś testu, ponieważ nie nauczyłeś się - nie dlatego, że nauczyciel cię nie lubił. Oszukiwałeś swojego partnera, ponieważ chciałeś - nie dlatego, że nie zwracał na ciebie wystarczającej uwagi. Spóźniłeś się, bo spałeś - nie dlatego, że utknąłeś w korku. Zabicie innych ludzi uczyni z ciebie złośliwą osobę i nie będziesz miał siły, by zmienić swoje życie na lepsze.  
    
  • Życie nie jest sprawiedliwe i niestety niektórzy ludzie mają go trudniej niż inni. Możesz obwiniać swoich rodziców, że nie kochają cię wystarczająco, ale nigdy nie będziesz w stanie zmienić swojego życia, dopóki nie skoncentrujesz się na własnych działaniach i nie zmienisz ich.
  •  
         
 8.  
 9.   5      Przestań narzekać. Narzekanie to kolejny zwyczaj nieodpowiedzialnych ludzi. Jeśli nadal będziesz narzekać na pracę, pogodę lub ceny kawy, nigdzie nie dojdziesz. Narzekanie to inny sposób obwiniania całego świata zamiast podejmowania działań i zmiany tego, co możesz zmienić. Możesz nie być w stanie zrobić nic z kawą Starbucks, ale możesz kupić własny ekspres do kawy i uczynić dom tańszym rozwiązaniem.  
    
  • Kiedy chcesz złożyć skargę, powiedz coś pozytywnego. Zdziwisz się, jak zmieni twój pogląd na świat.
  •  
         
 10.  
 11.   6      Przestań grać ofiarę. To nieprawda, że ​​cały świat cię ściga. Jeśli chcesz być odpowiedzialny, przestań myśleć, że wszyscy próbują cię zabić. Policjant z pewnością nie ukarał cię tylko dlatego, że chciał cię zdenerwować - musiał to zrobić, bo złamałeś prawo. Twój szef również nie odmówił ci awansu, ponieważ zrobiłby to dobrze. Zrobił tak, ponieważ twoje promocje nie spełniły twojej promocji, a ponieważ firma na pewno nie miała pieniędzy do stracenia.  
    
  • Kiedy nadal będziesz grał ofiarę, nikt nie będzie cię szanował. A kiedy nikt cię nie szanuje, nie zaszedłeś zbyt daleko ze swoimi obowiązkami.
  •  
         
 12.  
 13.   7      Zaakceptuj to, czego nie możesz zmienić. Ważne jest, aby wziąć odpowiedzialność za swoje działania, ale ważne jest również zrozumienie, że w życiu są rzeczy, na które nie można wpływać. Nie jesteś odpowiedzialny za wypicie swojego przyjaciela, nie ponosisz odpowiedzialności za to, że cała firma ulega awarii lub nie odpowiadasz za nieterminową spłatę czynszu współlokatora.  
    
  • Skoncentruj się na rzeczach, na które możesz wpłynąć i nie próbuj naprawiać wszystkich problemów na świecie. To niemożliwe.
  •  
                   
 14.  
             

    2      Odpowiedzialne umiejętności  .

    
   
 1.   1      Dyscyplina. Jeśli chcesz być odpowiedzialny, musisz być zdyscyplinowany. Nie oznacza to, że musisz posiadać etykę pracy inżyniera rakiet lub tryb żołnierza, ale powinieneś wiedzieć, jak to zrobić w odpowiednim czasie i we właściwy sposób, unikając ważnych zadań na rzecz rozrywki. Aby być zdyscyplinowanym, musisz wyznaczyć cele i osiągnąć je bez zbędnego rozpraszania uwagi.  
    
  • Zapisuj listę zadań każdego dnia i staraj się spełnić wszystkie lub przynajmniej tyle z nich.
  •  
  • Nagradzaj siebie za trudne zadania, wychodząc i bawiąc się. Nie musisz rezygnować z przyjemności z dyscypliny.
  •  
  • Pamiętaj o swoim celu, aby nie stracić motywacji. Studiowanie testu biologii nie jest zabawne, ale kiedy pamiętasz, jak się poczujesz, kiedy go zdobędziesz i jak zbliżysz się do marzenia o zostaniu lekarzem, z pewnością zachęci cię to.
  •  
         
 2.  
 3.   2      Naucz się rozwiązywać problemy. Jeśli chcesz być naprawdę odpowiedzialny, musisz wiedzieć, jak radzić sobie z wyzwaniami życiowymi, a nie tylko jak radzić sobie z jednym kawałkiem papieru. Oznacza to, że musisz wiedzieć, co należy zrobić, gdy dochodzi do tragedii. Będziesz musiał być odpowiedzialny za wiele rzeczy, więc staraj się być gotowy na wszystko i być wsparciem swojego sąsiada.  
    
  • A jeśli nie chcesz niczego strasznego, ale stresującego, takiego jak niepowodzenie w pracy, będziesz musiał sobie z tym poradzić.
  •  
  • Dowiedz się, jak radzić sobie z nieprzyjemną sytuacją, która wymaga ćwiczeń. Po raz pierwszy zdecydowanie nie będziesz wiedział, co robić. Stopniowo, gdy twoja osobowość się rozwinie, nauczysz się zachować spokój i myśleć rozsądnie nawet w kryzysie.
  •  
         
 4.  
 5.   3      Naucz się robić więcej rzeczy naraz. To kolejny znak prawdziwie odpowiedzialnej osoby. Jeśli chcesz być odpowiedzialny, musisz być świadomy wszystkiego, z czym się zmagasz. Bycie odpowiedzialnym oznacza troskę o dzieci, sukces w pracy i pamiętanie o płaceniu rachunków i wiele więcej w tym samym czasie. Chociaż nie wszystko pamiętasz, nie możesz zaniedbać niektórych zadań dla dobra innych.  
    
  • Jeśli chodzi o wielozadaniowość, ważne jest wyjaśnienie priorytetów. Pamiętaj, że ważniejsze jest opłacanie rachunków przed pójściem do fryzjera.
  •  
         
 6.  
 7.   4      Dowiedz się determinacji. Nie powinieneś po prostu się poddać, ale nie powinieneś też martwić się o popełnienie samego siebie, więc nie chcesz nigdzie iść regularnie. Kiedy coś popełniasz, niezależnie od tego, czy jest to praca, czy czasopismo szkolne, nauczy cię zajmować się czymś innym niż ty i tworzyć zdrowe nawyki.  
    
  • Badania wykazały, że na przykład sportowcy szkół średnich celują lepiej w innych przedmiotach. Angażowanie się w uprawianie sportu pomaga im w ustanowieniu bardziej odpowiedzialnego planu dnia i robią wszystko, co muszą.
  •  
         
 8.  
 9.   5      Dowiedz się, jak zarządzać swoimi pieniędzmi. Zarządzanie pieniędzmi jest bardzo ważne, jeśli chcesz być odpowiedzialny. Jeśli mieszkasz "z ręki" lub co miesiąc zastanawiasz się, gdzie straciły wszystkie pieniądze, musisz usiąść i napisać listę wszystkich wydanych pieniędzy i odrzucić przedmioty, których nie kupujesz. Odpowiedzialność finansowa pomoże ci zaplanować z wyprzedzeniem i powstrzyma Cię od impulsywnych zakupów.  
    
  • Zaplanuj swój miesięczny budżet na "zabawę". Załóżmy, że możesz pozwolić sobie na wydawanie każdego miesiąca 3000, - dla zabawy. Za każdym razem, gdy kupujesz bilety na koncert, drink w klubie lub na kolację, pamiętaj o tym. Jeśli pieniądze dotrą do Ciebie pod koniec miesiąca, będziesz musiał znaleźć trochę zabawy, która jest darmowa.
  •  
  • Zadaj sobie pytanie, czego naprawdę potrzebujesz i czego chcesz. Czy potrzebujesz jakiejś nowej sukni na jakieś wydarzenie, czy naprawdę musisz wymienić olej w swoim samochodzie?
  •  
         
 10.  
 11.   6      Bądź konsekwentny. Twoja odpowiedzialność nie będzie znaczna, kiedy będziesz tylko odpowiedzialny. Jeśli chcesz być naprawdę odpowiedzialny, musisz znaleźć sposób, który działa dla ciebie i trzymać się go. Nie ucz się 10 godzin na raz, aby zrezygnować przez trzy tygodnie. Na przykład wolałbyś codziennie uczyć się godziny. Nie dzwoń do swojego przyjaciela codziennie, kilka razy, aby pozbyć się jej przez miesiąc. Lepiej znajdź jej czas kilka razy w tygodniu.  
    
  • Spójność pomaga skonfigurować tryb pomagający wykonać wszystkie zapisane zadania.
  •  
         
 12.  
 13.   7      Bądź niezawodny. Częścią odpowiedzialności jest bycie osobą, na którą inni mogą polegać. Jeśli Twoi przyjaciele nigdy nie proszą o pomoc, ponieważ wiedzą, że je odrzucasz lub o nich zapominasz, nie jesteś tylko zaufaną osobą, a ludzie nie ufają ci nawet najmniejszymi zadaniami. Pracuj, aby dotrzymać słowa i być godnym zaufania.  
    
  • Jeśli chcesz, aby ludzie traktowali Cię poważnie i postrzegali Cię jako osobę odpowiedzialną, będziesz musiał zacząć pomagać ludziom i zawsze wypełniać to, co obiecujesz. Będą widzieć tylko, że myślisz o nich i mogą na tobie polegać.
  •  
         
 14.  
 15.   8      Poważnie potraktuj opinię. To także część odpowiedzialności za otwartą krytykę i docenianie, gdy ktoś daje ci informację zwrotną, która może cię poruszyć. Jeśli chcesz być odpowiedzialny w szkole, wysłuchaj nauczycieli, którzy powiedzą Ci, że możesz się poprawić. Jeśli chcesz być lepszy w pracy, wysłuchaj swoich przełożonych, kiedy powiedzą ci, co masz robić. Jeśli Twoi przyjaciele wspominają o winie, którą możesz zmienić, nie zostawiaj ich, ciesz się, że ci powiedzieli.  
    
  • Informacja zwrotna może pomóc ci stać się bardziej odpowiedzialnym i skutecznym.
  •  
         
 16.  
             

    3      Odpowiedzialny urząd celny  .

    
   
 1.             1      Uruchom powoli. Tak jak w przypadku większości zadań i obowiązków, najlepiej zacząć powoli. Jeśli czujesz się zakłopotany, zacznij od kilku mniejszych zadań. Gdy będziesz w stanie usunąć je z listy, poczujesz się znacznie lepiej i będziesz miał więcej motywacji do wykonywania bardziej skomplikowanych zadań. W krótkim czasie poczujesz się bardziej odpowiedzialny i sprawisz, że twoje życie będzie bardziej sensowne.  
    
  • Zapisz listę wszystkich sposobów, dzięki którym możesz być bardziej odpowiedzialny: bądź lepszym przyjacielem, lepiej przyjrzyj się swojemu samochodowi, naucz się lepiej, zajmij się złotą rybką. Zacznij od ryby i ruszaj dalej.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Pomóż innym. Jeśli pomożecie innym osiągnąć swoje cele, nawet jeśli pomożecie im tylko poczuć się lepiej, będziecie bardziej odpowiedzialni. Gdy tylko zadbasz o siebie, powinieneś spróbować pomóc swoim dziadkom, przyjaciołom lub tym, którzy tego potrzebują. Spróbuj pomóc komuś w cotygodniowym okresie i zapisz go w swoim harmonogramie. Opiekuj się innymi ludźmi, a będziesz bardziej odpowiedzialny.  
    
  • Pamiętaj, że powinieneś pomagać innym tylko wtedy, gdy zatroszczysz się o wszystkie swoje obowiązki. Nie spiesz się, aby gotować zupę dla bezdomnych, jeśli nie masz w domu jeszcze porządków i rzeczy, które robisz do pracy.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Unikaj lenistwa. Jest charakterystyczny dla wszystkich nieodpowiedzialnych ludzi i powinieneś tego unikać jako krzyża diabła. Jeśli masz ważną próbę, będziesz uczyć przez cały tydzień, a raczej rozpocząć tydzień wcześniej. Nie zostań na długim dniu przed testem i nie pij Red Bulla. Stwórz plan i stopniowo wykonuj zadania, aby uzyskać najlepsze rezultaty.  
    
  • Dotyczy to również małych zadań. Nawet jeśli nie chcesz kosić trawy, odpowiedzialna osoba zawsze zrobi to, co obiecał, i kropkę. Jeśli chcesz być odpowiedzialny, pomyśl o tym, co obiecałeś i potraktuj poważnie, nawet jeśli mogą się wydawać złośliwe. Traktuj to po prostu jako obowiązek.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Pamiętaj, co obiecałeś. Zapisz listę i zadania każdego dnia lub tygodnia i wysyłaj przypomnienia o ważnych wydarzeniach pocztą e-mail. Jeśli masz coś do zrobienia w ciągu dnia w domu, ustaw budzik, aby pamiętać. Upewnij się, że piszesz notatkę na lodówce lub w szafce, lub poproś znajomego, aby do ciebie zadzwonił i przypomniał ci, co masz robić. Zapomnienie jest klasyczną cechą nieodpowiedzialnych ludzi. Pracuj, aby się go pozbyć.  
    
  • Niektórzy ludzie, na przykład, biorą zegarek z drugiej strony, aby pamiętać, że mają coś do zrobienia. Od razu zauważają, że coś jest nie tak i pamiętają, co nie może im uciec.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Przejmij inicjatywę. Gdy zobaczysz coś, co musisz zmienić, nie czekaj, aż ktoś to zrobi. Bądź tym, który zmienia rzeczy. Kiedy będziesz odpowiedzialny, będziesz miał więcej siły i poprawisz wiele aspektów swojego życia. Oczywiście nie musisz się spieszyć z niczym, co nie pasuje do ciebie, ale kiedy wiesz, że możesz komuś pomóc, nie czekaj, aż ktoś to zrobi. To daje ci przewagę w pracy i w szkole.  
    
  • Jeśli twój współlokator nie odrabiał pracy domowej, nie czekaj, aż to zrobi. Zrób to sam i porozmawiaj z nim później. Ale to nie znaczy, że powinieneś wziąć każdy ciężar, który widzisz. Ale jeśli robisz to samemu i nie będziesz czekać, aż ktoś to zrobi, poczujesz się lepiej.
  •  
  • Ustaw swoje cele. Ustal kilka celów, które chcesz osiągnąć. Może to być długoterminowe, np. Zostać lekarzem lub abstrakcyjne rzeczy, takie jak bycie lepszym przyjacielem lub, na przykład, chodzenie po 7 km dziennie. Cokolwiek to jest, zapisz te cele i znajdź plan, który chcesz osiągnąć. To jest wielki nawyk i pomoże ci utrzymać właściwy kierunek. Jeśli nie masz żadnych celów, nie będziesz miał motywacji.
  •  
  • Zapisz te cele na papierze i przenieś je do swojego portfela lub połóż na biurku. Zainspiruj ich, ale nie pozwól im się wywrzeć. Oczywiście cele powinny być realistyczne. Nie pisz, że chcesz zostać prezydentem USA.
  •  
         
 10.  
 11.   6      Przyzwyczaj się do trybu dziennego. Osoba odpowiedzialna ma stały codzienny reżim, który mu odpowiada. Obudź się każdego dnia o tej samej porze i idź spać o tej samej porze każdego dnia. Spróbuj również jeść w tym samym czasie. Regularnie ćwicz, nie powinieneś niszczyć jednego weekendu, a następnie toczyć przez trzy tygodnie. Wybierz najlepszy czas na wykonanie swoich zadań i rób to. Jeśli nie masz harmonogramu, poczujesz, że masz moc i zajmie ci to więcej czasu. Tryb dzienny pomoże ci lepiej zarządzać pracą i cieszyć się zabawą i czerpać przyjemność z konia.  
    
  • Nie musisz dokładnie trzymać swojego trybu, czasami musisz dostosować się do okoliczności. Staraj się być jak najbardziej regularny.
  •  
         
 12.  
 13.   7      Bądź odpowiedzialny za swoją nieruchomość. To jest kolejny atrybut odpowiedzialnej osoby. Uważaj, aby zamknąć samochód, nadal mieć pełny zbiornik i pamiętać, gdzie parkujesz. Oznacz wszystkie rzeczy i trzymaj je bezpiecznie w szafce. Uważaj na klucze. Weź walizkę z okularami i naucz się ich szukać. Okulary przeciwsłoneczne nie kupują okularów przeciwsłonecznych przez pół roku, kiedy je zgubisz lub je zniszczysz. Kiedy co sześć miesięcy musisz kupować nowy telefon, komputer i inne rzeczy, nigdy nie staniesz się odpowiedzialny.  
    
  • Nie pij przy komputerze i nie graj z laptopem na zewnątrz. Zawsze znajduj się w miejscu, w którym jesteś chroniony.
  •  
  • Pobierz aplikację "Znajdź mój iPhone" i zawsze blokuj lub usuwaj urządzenie Apple, jeśli ktoś go ukradnie.
  •  
         
 14.  
 15.   8      Spróbuj wszędzie. Celem jest dobre wyczucie czasu. Postaraj się dotrzeć do pracy 15 minut wcześniej i nie będziesz miał nic przeciwko, jeśli przez jakiś czas będziesz się zacinać. Dołącz do kina z przyjaciółmi 10 minut wcześniej i nie będziesz musiał szukać miejsca parkingowego, gdy zaczną nagłówki filmów. Ustaw spokojnie zegarek na 10 minut. Będziesz działać lepiej na innych ludziach i nie będziesz się stresował na czas.  
    
  • Oczywiście na imprezach i podobnych imprezach nie jest dobrze. Ale nie bądź ostrożny i nie idź dużo później.
  •  
         
 16.  
 17.   9      Nie zwisaj publicznie. Kolejna właściwość nieodpowiedzialnej osoby. Wychodzi z przyjaciółmi, w końcu nie pamięta, co się stało, wydaje 5000 - w barze, traci telefon i budzi się w obcym domu... Czy to się kiedykolwiek przydarzyło? Jeśli tak, natychmiast nad tym popracuj. Następnie wypij kilka drinków, idź do domu z pełnym portfelem i pamięcią. Następnego dnia poczujesz się o wiele lepiej, zrobisz więcej, a przez cały dzień nie będziesz czuł głowy.  
    
  • Kiedy ludzie widzą, że jesteście zbyt pijani, będą postrzegać was jako niewiarygodnych i nie będą was szanować, ponieważ pomyślą, że nie możecie nawet zrobić siebie.
  •  
         
 18.  
 19.   10      Odpowiadaj na korespondencję na czas. Powiedz, że odpowiesz na wszystkie e-maile w ciągu kilku godzin. Poczujesz się znacznie lepiej i sprawisz, że będzie on lepszy także dla innych ludzi. A co z długimi e-mailami od przyjaciela z zagranicy? Daj im maksymalnie tydzień. Nie przechowuj nieodebranych wiadomości w skrzynce pocztowej i okienku pełnym wiadomości. Podnieś telefony natychmiast i jak najszybciej odpowiedz na wiadomość SMS. Będziesz w stanie rozwiązać wszystko natychmiast i nie będziesz miał nic do zapomnienia.  
    
  • Klasyczna nieodpowiedzialna osoba ma dużo niezamawianej korespondencji. Jeśli pozwolisz, aby to się przydarzyło, będziesz działał niewiarygodnie i nie będziesz w stanie nic zrobić.
  •  
         
 20.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

                           
Relacje popularny:
Jak być cool.

Jak zapomnieć o swoim idolu.

Jak rozmawiać z kobietą.

Jak pokonać nieśmiałość.

Jak zdobyć numer telefonu dziewczyny.

Jak kontrolować gniew.

Bycie dobrym człowiekiem, któremu inni patrzą.

Jak radzić sobie z socjopatą.

Jak rozpoznać, że żyjesz w związku z gwałcicielem.

Jak przestać myśleć o swojej dawnej miłości.

Jak pokonać nieszczęśliwą miłość.

Jak okazywać miłość.

Jak być atrakcyjnym dla dziewcząt.

Jak upewnić się, że każdy zakochuje się w tobie.

Jak przestać kochać kogoś, kto cię nie kocha.

Jak przytulić mężczyznę.

Zostać dobrym przyjacielem.

Jak odpowiedzieć na gratulacje urodzinowe.

Jak zapomnieć o dziewczynie, którą kochasz.

Jak zatrzymać ugniatanie stawów.

Jak okazywać szacunek.