Home \ Relacje
 

Jak radzić sobie z partnerem oszukującym.

 

Ludzie oszukują swoich partnerów z wielu różnych powodów. Ale niezależnie od powodu, niewiara jest dotkliwa i może trwale zakłócić relacje między dwiema osobami. Jeśli twój partner oszukał cię i wyraził ubolewanie z powodu twoich działań, być może będziesz musiał podjąć pewne kroki, aby przenieść swój związek. Kontynuuj czytanie, aby dowiedzieć się, jak radzić sobie z partnerem, który oszukuje.

              

Procedura .

    

    1      Odzyskiwanie zaufania  .

    
   
 1.            1      Dowiedz się, dlaczego twój partner oszukuje. Ludzie robią to z wielu powodów i nie zawsze jest to spowodowane seksem. Czasem oszukują, ponieważ szukają emocjonalnego związku, próbują poradzić sobie z utratą lub kryzysem lub szukają przecieku.  
    
  • Nie zakładaj, że twój partner oszukuje cię tylko dla seksu. Dowiedz się, dlaczego twój partner oszukiwał cię, zanim przejdziesz dalej. Spróbuj mu powiedzieć: "Muszę wiedzieć, dlaczego mnie zdradziłeś i kogo, proszę, bądź ze mną szczera i powiedz, co się stało".
  •  
         
 2.  
 3.             2      Poproś partnera, aby przestał kontaktować się z osobą trzecią. Aby przywrócić zaufanie, musisz być pewien, że jest on stroną trzecią w grze. Oznacza to, że poprosisz partnera, aby przerwał związek z tą osobą. Oddzielenie może stanowić wyzwanie, gdy dana osoba jest współpracownikiem lub osobą, którą widzi codziennie. Może być nawet konieczne, aby partner znalazł inną pracę, aby upewnić się, że nie ma między nimi dalszych kontaktów.  
    
  • Jeśli partner nie chce przerwać kontaktu z osobą trzecią, może to oznaczać, że nie chce przestać oszukiwać. W takim przypadku możesz nie być w stanie poprawić związku.
  •  
  • Jeśli osoba trzecia nie przestaje starać się o partnera, nawet jeśli została odcięta, powinieneś rozważyć ze swoim partnerem wniosek o zamknięcie, aby zatrzymać tę osobę.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Komunikuj się ze swoim partnerem, kiedy będziesz gotowy. Kiedy okazuje się, że twój partner ma romans, może spowodować bardzo duży stres emocjonalny. W takim przypadku możesz potrzebować trochę czasu, zanim będziesz mógł porozmawiać z partnerem o tym, co się stało. Ważne jest, aby porozmawiać o romansie, abyś mógł przejść do związku, ale nie musisz natychmiast rozmawiać ze swoim partnerem. Poświęć trochę czasu i porozmawiaj o tym, kiedy poczujesz się gotowy.  
    
  • Jeśli twój partner naciska cię na komunikację, powiedz coś w stylu: "Doceniam, że chcesz rozmawiać, ale jestem po prostu zbyt zraniona, aby z tobą porozmawiać o tym, co się stało. Proszę, pokaż mi swoją miłość, dając mi miejsce i czas. "
  •  
         
 6.  
 7.             4      Wyjaśnij granice związków poza twoim małżeństwem. Jeśli twój partner oszukiwał, jest bardziej prawdopodobne, że zrobi to ponownie. Możesz pomóc partnerowi w powstrzymaniu romansu przed określeniem granic relacji poza małżeństwem. Innymi słowy, upewnij się, że partner rozumie, jakie typy rzeczy są dopuszczalne, a co nie. Powinieneś także upewnić się, że partner wie, że nie musi ujawniać określonego rodzaju informacji, aby uniknąć przyjaźni, która może przerodzić się w romans.  
    
  • Na przykład twój partner nie powinien rozmawiać z kolegą o pracy nad tobą lub twoimi problemami małżeńskimi. Możesz współpracować z partnerem na liście tematów, które są akceptowalne, a także na tematy, które nie dotyczą rozmów z przyjaciółmi i współpracownikami.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Poproś swojego partnera, aby poinformował Cię, gdzie jest w ciągu dnia. Aby przywrócić zaufanie, partner musi zrozumieć, że stracił zaufanie. Z tego powodu musisz wiedzieć, gdzie twój partner jest cały czas. Być może twój partner nie będzie czuł się sprawiedliwie, ale jeśli zobowiązuje się odzyskać zaufanie, jest to konieczne.        
 10.  
 11.             6      Opowiedz o tym, jak twój partner oszukiwał, ale ustalaj granice. Zaplanuj dwie 30-minutowe sesje w każdym tygodniu, aby porozmawiać z partnerem o swojej sprawie, zamiast zadawać pytania przez cały tydzień. Poproś partnera, aby nie odkrywał rzeczy, które mogłyby cię skrzywdzić, takich jak szczegóły seksualne.       
 12.  
 13.             7      Przebacz sobie na własnych warunkach. Twój partner może przepraszać i rozpaczliwie żądać przebaczenia, ale nie myśl, że powinieneś mu natychmiast wybaczyć. Jest w porządku, jeśli potrzebujesz więcej czasu, aby wyleczyć ranę, zanim wybaczysz swojemu partnerowi. Aby pomóc partnerowi zrozumieć, dlaczego potrzebujesz czasu, daj mu znać, że wciąż jesteś zbyt zraniony, aby mu wybaczyć i że potrzebujesz więcej czasu.  
    
  • Powiedz coś w stylu: "Doceniam twoje przeprosiny i chcę, żebyś przeprosił, ale nie jestem gotowy na wybaczenie."
  •  
         
 14.  
 15.             8      Znajdź pomoc konsultanta. Dopasowanie się do partnera do oszukiwania jest trudne. Jeśli jest ci ciężko pracować nad tym procesem, sprawdź licencjonowanego konsultanta specjalizującego się w problemach małżeńskich. Doradca małżeński może pomóc ci poradzić sobie z emocjami i prowadzić bardziej konstruktywną debatę. 
    
  • Należy pamiętać, że doradca małżeński nie oferuje natychmiastowego rozwiązania. Przywrócenie zaufania w związku zajmie trochę czasu.  
  •  
                   
 16.  
             

    2      Budowanie lepszego związku  .

    
   
 1.             1      Zachęć swojego partnera, aby był dla ciebie bardziej otwarty. Dzielenie się więcej emocji z partnerem i zachęcanie partnera do tego samego, pomoże wzmocnić więź. Uczyń nawyk codzienną rutyną. Niektóre z pytań, którymi należy się zająć, obejmują: 
    
  • "Czy pamiętasz chodzenie w sąsiedztwie i mówienie o chodzących psach? Zróbmy to dzisiaj jeszcze raz... Co porabiasz? "
  •  
  • "To, co wydarzyło się wczoraj, nie było zbyt dobre i chciałem spróbować inaczej, możemy zacząć od początku i tym razem biorę kilka oddechów, aby wysłuchać mojej cierpliwości. Chciałbym również powiedzieć, co jest dla mnie lepsze i dowiedzieć się, na co masz nadzieję. "
  •  
         
 2.  
 3.             2      Rozważ swoje potrzeby. Aby iść dalej, musisz nauczyć się rozumieć nawzajem swoje potrzeby. Najlepszym sposobem na odkrywanie potrzeb partnerów i wyrażanie siebie jest mówienie o nich. 
    
  • Jeśli nie masz pewności, czego chce lub czego potrzebuje Twój rozmówca, najlepiej jest zapytać i posłuchać. Jeśli nadal nie masz pewności, poproś o więcej pytań. Na przykład możesz powiedzieć coś w rodzaju: "Myślę, że to, czego ode mnie potrzebujesz, to ________. Czy to właśnie myślałeś?  
  •  
         
 4.  
 5.             3      Narysujcie się nawzajem. Okazanie szacunku poprzez szczere komplementy jest ważną częścią zdrowego związku. Upewnij się, że Ty i Twój partner rozumiecie, jak ważne jest wspólne komplementy i że oboje wiecie, jak to zrobić dobrze. Dobre komplementy powinny być nie tylko szczere i celowe, ale powinny być wymawiane jako pierwsze, a nie trzecie.  
    
  • Na przykład, kiedy twój partner oczyści kuchnię, " Ty dobrze wyczyściłeś kuchnię." Zamiast tego powiedz " Doceniam twoje oczyszczenie kuchni."> I zamiast Ty powiedz swojemu partnerowi, jak się czujesz, nie tylko, że zauważyłeś
  •  
         
 6.  
 7.             4      Poproś swojego partnera o zmianę. Jeśli zdecydujesz, że jesteś gotowy, aby iść do przodu ze swoim partnerem, powinieneś poprosić go, aby obiecał, że nie będzie kontynuował tego samego zachowania, które doprowadziło do romansu. Poproś go / ją, aby powiedział, a nawet napisz, jakie to zachowanie wiąże się z zachowaniem zmian.        
 8.  
 9.             5      Określ konsekwencje, z którymi musiałbyś się zmierzyć z inną możliwą sprawą. Ponieważ istnieje możliwość, że twój partner oszukuje ponownie, powinieneś wspólnie określić konsekwencje dla innej sprawy. Te konsekwencje mogą obejmować takie sprawy, jak rozwód, utrata opieki nad dziećmi lub inne skutki. Możesz zapisać te konsekwencje i pracować z adwokatem, aby uczynić je prawnie wiążącymi.        
 10.  
 11.             6      Dowiedz się, kiedy zakończyć związek. Jeśli wszystko się nie poprawi pomimo wszystkich twoich wysiłków i pomocy małżeńskiemu doradcy, powinieneś przyznać, że związku nie można naprawić. Oznaki, że związku nie można już poprawić, obejmują: 
    
  • stała kłótnia
  •  
  • niezdolność do współpracy z
  •  
  • Nieumiejętność zrozumienia lub poczucia współczucia partnera
  •  
  • ból i złość, które nawet nie mijają w czasie
  •  
  • Nieumiejętność wybaczenia partnera  
  •  
         
 12.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

               (10)                    
Relacje popularny:
Jak schwytać dziewczynę i upewnić się, że ona się w tobie zakochuje.

Jak rozmawiać z dziewczyną.

Jak zorganizować, by twoja żona znowu się zakochała.

Oddanie twojej byłej dziewczyny.

Jak zbudować styl dziewczęcej dziewczyny (dla dziewcząt).

Jak znaleźć niewiernego partnera lub partnera.

Jak wyrazić empatię.

Jak osiągnąć sukces.

Jak przeprosić swoją dziewczynę.

Jak dyskretnie dowiedzieć się, czy twój sławny gej jest.

Jak radzić sobie z pierwszym miernikiem.

Jak rozwijać umiejętności interpersonalne.

Jak uciec z domu.

Jak zrobić przerwę dla pary.

Jak radzić sobie z zazdrością.

Bycie liderem.

Jak śmiać się z dziewczyny.

Jak zostawić męża.

Jak zapomnieć kogoś, kogo kochasz.

Jak się upewnić, że dziewczyna, która jest na ciebie wściekła, wybacza ci.

Jak prowadzić rozmowę z dziewczyną.