Home \ Relacje
 

Jak poznać psychopatę.

 

Psychopatia jest zaburzeniem osobowości, a specjaliści zdrowia psychicznego opisują psychopatię jako człowieka czarującego, manipulującego, bezwzględnego emocjonalnie i potencjalnego przestępcę. W zależności od częstotliwości używania tego terminu w mediach, możesz myśleć, że psychopaci są wszędzie wokół nas. W rzeczywistości stanowi około jednego procenta dorosłej populacji. Psychopaci na pierwszy rzut oka mogą się jednak ukryć. Wiele z nich na powierzchni wygląda normalnie i przyjemnie. Jeśli ocenisz wzorce osobowości danej osoby, zobaczysz jak emocje wpływają na niego i koncentrują się na jego związkach, możesz nauczyć się poznawać psychopata.

              

Procedura .

    

  Część 1      Obserwuj kluczowe ślady osobowości  .

    
   
 1.            1      Szukaj nieszczerego uroku. Aktorzy odgrywają wiele ról, a psychopata może również wdrożyć tak zwaną "maskę" tego, co normalne, przyjemne i pociągające. Psychopatę łatwo ożywia każde przyjęcie i ogólnie wydaje się być przyjemnym dla ludzi. Zazwyczaj starają się wpłynąć na innych i sprawić, że będą chcieli manipulować nimi w otoczeniu.  
    
  • Psychopaci mogą oczarować poczucie własnej wartości, które naturalnie przyciąga innych. Prawdopodobnie mają stabilną pracę, w której odnoszą względne sukcesy. Mogą nawet mieć poważny związek, partnera lub dzieci. Są dobrzy w udawaniu "wzorowego obywatela".
  •  
         
 2.  
 3.             2      Zobacz wspaniałą samoobserwację. Psychopaci często uważają, że są mądrzejsi lub silniejsi niż w rzeczywistości. Uwielbiają przemieszczać się wśród ludzi sukcesu i potężnych, ponieważ zwiększa ich własny status. Uważa, że ​​zasługuje na lepsze traktowanie niż inni.  
    
  • Ich przesadne poczucie własnej wartości jest często plamą na ich normalnej masce. Uwielbiają zagłębiać cię w ziemię, jeśli nie oferujesz żadnej wartości ani statusu, z którego mogliby czerpać korzyści.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Obserwuj wybuch i nieodpowiedzialność. Obie te cechy są dowodem psychopatii. "Nie chcę iść do pracy" lub "Myślę, że wybieram się na spotkanie i wolę drinka", to zwykłe impulsywne pomysły, które może mieć psychopata. Są dokładnym przeciwieństwem kogoś wiarygodnego i odpowiedzialnego.  
    
  • Są one centralne, działając w oparciu o obecny stan emocjonalny. Robią, co chcą, kiedy chcą. Może to prowadzić do kłamstwa, oszustwa i kradzieży - ponieważ mogą one po prostu. Mogą być rozwiązłe seksualnie i prowadzić kilka równoległych związków, oszukiwać. Mogą nawet skończyć z dnia na dzień (ponieważ praca była poniżej ich poziomu).
  •  
         
 6.  
 7.             4      Postępuj zgodnie z tendencją do łamania zasad. Jeśli podejrzany trzyma reguły, jest bardzo mało prawdopodobne, by był psychopatą. Psychopaci nienawidzą autorytetu i zwykle uważają się za liderów zasad. Może to być przyczyną, że 25% przestępców płci męskiej w więzieniu jest kwalifikowanych jako psychopaci.  
    
  • Jednak niektórzy unikają więzienia, przekraczają prawo i nie zdają sobie z tego sprawy.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Sprawdź, czy dana osoba była nieletnim przestępcą. Naukowcy odkryli, że młode osobniki wykazujące oznaki psychopatii nie pozbywają się tych cech nawet w wieku dorosłym. Psychopaci często wydają się być przestępcami w młodości, w tym agresywnym zachowaniem wobec innych. Ponadto nie muszą reagować na kary lub ograniczenia w taki sam sposób jak ich otaczający świat.  
    
  • Postaraj się dowiedzieć, czy osoba, którą podejrzewasz o psychopatię, miała problemy w młodości. Można rozpoznać oznaki dorosłej psychopatii.
  •  
                   
 10.  
             

  Część 2      Obserwuj wyrazy emocjonalne  .

    
   
 1.             1      Rozważ kodeks moralny i osobistą etykę osoby. Jeśli wygląda na to, że podejrzany ma choć trochę sumienia, prawdopodobnie psychopata nie działa. W rzeczywistości psychopaci nie mają żadnej wartości moralnej. Robią wszystko, aby iść do przodu i nie obchodzi ich, kto je skrzywdzi. Można powiedzieć, że przechodzą przez zwłoki.  
    
  • Na przykład psychopata raczej nie będzie żył według określonego "kodu" jak inni. Nie ma problemu, aby wymyślić partnera innej osoby lub konkurować z najlepszym przyjacielem o awans.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Rozważ reakcję emocjonalną osoby. Psychopaci mają bardzo powierzchowne uczucia i nie reagują normalnie na śmierć, uraz czy inne zdarzenia, które w innych powodowałyby głębokie, negatywne emocje. 
    
  • Różnica między odpowiedzią psychopaty a autyzmem polega na tym, że osoba dotknięta autyzmem na początku jest sparaliżowana lub osłabiona i nie ma sensu, ale później zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji i stara się być pomocna. U psychopatów nie kryją się głębokie emocje.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Obserwuj poczucie winy. Osoby z psychopatią zazwyczaj nie mają poczucia winy ani wstydu. Odpust i lekkomyślność są typowymi cechami, które dokładnie odzwierciedlają naturę psychopaty. Psychopata może maskować poczucie złego zachowania, manipulować ludźmi wokół nich, aby nie byli podekscytowani. 
    
  • Na przykład, mogą udawać, że czują się winni ranienia swojej ofiary, tak że ich ofiara ostatecznie sama się skupia .
  •  
  • Co ciekawe, psychopatia nie oznacza całkowitego braku empatii. Psychopaci nie mogą spontanicznie wczuć się w empatię, ale mogą to robić celowo (po to, by zaimponować innym.  
  •  
         
 6.  
 7.             4      Zastanów się, czy dana osoba nie może przyjąć odpowiedzialności. Psychopata nigdy nie pozwala sobie, błędnie ani winien. Jeśli popchniesz go, może przyznać, że popełnił błąd, ale nadal manipuluje innymi, aby uniknąć konsekwencji.        
 8.  
 9.             5      Miej oko na to, czy im przykro. Psychopaci są ekspertami w manipulowaniu emocjami i niepewnością, więc manipulują tobą, abyś czuł się ofiarą. Powoduje to osłabienie twojego alertu i jesteś bardziej narażony na dalsze wymuszenia. Jeśli przez długi czas byłeś poddawany takiej manipulacji i złemu zachowaniu, powinieneś być czujny i skoncentrowany na prawdziwej naturze osoby.        
 10.  
             

  Część 3      Obserwuj relacje danej osoby  .

    
   
 1.             1      Skup się na dezorientacji. Psychopaci bardzo lubią chaos i dramat. Ponieważ szybko się nudzą, ważne jest, aby byli interesujący. Mogą powodować spory i wychodzić z nich jako obiekcje. Lubią się ruszać, a potem siadać i obserwować sytuację.  
    
  • Jeśli masz wokół siebie psychopatę, powinieneś unikać jakiejkolwiek interakcji z tą osobą tylko po to, by się chronić. Powiedzmy, że jesteś w pracy i psychopata mówi ci, że jeden z twoich kolegów za tobą jest oszczerstwem. To wywołuje konfrontację między tobą a twoim kolegą. Po brzydkiej konfrontacji zdajesz sobie sprawę, że sprowokowałeś się do sprowokowania tak samo dobrze jak swojego kolegę.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Zanotuj naruszenie. Wszyscy chcemy dostać to, czego chcemy. Psychopaci jednak chcą tego ekstremum do skrajności. Są w stanie zmusić cię do zrobienia czegoś, czego normalnie byś nie zrobił. Mogą korzystać z różnych technik manipulacji, aby uzyskać to, czego chcą.  
    
  • Wyobraź sobie wysoką pozycję w swojej pracy. Psychopata "zaprzyjaźnia się" z tobą i ssie cię za niektóre słabości. Pewnego dnia przychodzisz do pracy i dowiadujesz się, że pojawił się skandal. Wygląda na to, że poufne informacje, które przekazałeś mediom, znajdują się w mediach. Dostaniesz spadochron. Zgadnij, kto stoi w kolejce na twoje stanowisko?
  •  
         
 4.  
 5.             3      Oceń ich relacje. Niektórzy psychopaci mogą mieć małżeństwa krótkoterminowe. Oczywiście, problemy małżeńskie zostaną uwiedzione przez ich byłego partnera i nigdy nie przyznają się do winy za rozpad małżeństwa. 
    
  • Ich związek zaczyna się od idealizacji partnera. Z biegiem czasu partner przestaje go ważyć i wymienia na inny, bardziej interesujący. Nigdy nie znajdują prawdziwej więzi z partnerem; dlatego pozostawienie małżeństwa lub związku jest dla nich względnie proste.  
  •  
         
 6.  
 7.             4      Dowiedz się, czy dana osoba jest patologicznym kłamcą. Psychopat opowiada ci całe mnóstwo kłamstw - od małych, niewinnych do dużych, poważnych. Chociaż łatwo byłoby powiedzieć prawdę, woleliby raczej kłamać. I wcale się nie wstydzi. Przeciwnie, są dumni ze swoich kłamstw. A jeśli złapiesz kłamstwo, kiedy go złapiesz, to w porządku, żeby wyglądało, że to prawda.  
    
  • Ponadto psychopaci nigdy nie są kłamstwem. Są spokojni, zrelaksowani, gotowi rozmawiać o wszystkim.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Zauważ dziwne, nieszczere przeprosiny. Jeśli wepchniesz psychopatę w kąt i spodziewasz się od niego przeprosin lub winy, mogą zrobić program tylko po to, by od tego uciec. Ale ponieważ ich emocjonalna strona jest tak odrętwiała, nie są w stanie przekonywać przeprosin.  
    
  • Można nawet usłyszeć, jak psychopata mówi: "Naprawdę nie chciałem cię skrzywdzić" bez jednej zmarszczki na twarzy lub prawdziwości roszczenia.
  •  
  • Jeśli nie możesz ich przenieść za ich pośrednictwem, przesyłasz je, a oni wtłoczą cię do swoich sieci. Mogą nawet powiedzieć "Jesteś nadwrażliwy" lub "Myślałem, że możemy o tym zapomnieć!"
  •  
         
 10.  
          (13)                    
Relacje popularny:
Jak radzić sobie z zazdrością.

Jak powiedzieć o numerze telefonu.

Jak grać niedostępne.

Jak przestać kochać.

Jak zerwać z kimś, kogo kochasz.

Jak przytulić kogoś.

Jak uniknąć gwałtu.

Jak znaleźć znajomych w college'u.

Jak okazywać miłość.

Jak słuchać ludzi.

Jak zdobyć serce dziewczyny.

Jak zrobić wrażenie na swojej dziewczynie.

Jak wykonać interwencję.

Bycie dobrym przywódcą.

Jak współpracować.

Jak przestać myśleć o swojej dawnej miłości.

Jak przytulać i całować z partnerem.

Jak delikatnie kogoś zwolnić.

Jak znaleźć znajomych w college'u.

Jak zrobić dziewczynie dziewczynę.

Jak dotykać dziewczyny.