Home \ Relacje
 

Jak radzić sobie ze zdrajcą.

 

Zdrajca udaje, że jest twoim najlepszym przyjacielem, ale za swoimi plecami oczernia cię i sprawia ci zawroty głowy. Bez względu na to, dlaczego ci ludzie zachowują się w ten sposób, ważne jest, aby móc ich chronić. Jeśli chcesz zatrzymać ich zachowanie, musisz dowiedzieć się, jak je wydostać z życia.

               

Procedura .

    

    1      Chroń siebie przed zdrajcą  .

    
   
 1.            1      Nie obsługuj innych ludzi i nie bierz udziału w plotkach. Nigdy nie plotkuj o innych ludziach. Możesz być zainteresowany opowiedzeniem nowemu koledze z klasy lub koleżance wszystkich historii o nauczycielach i przełożonych, ale pamiętaj, że nigdy nie wiesz, kim są te informacje. Jeśli nie możesz się oprzeć plotkom, spróbuj zrobić to tylko od bliskich przyjaciół i od ludzi, którzy znają osobę, której szkalujesz.  
    
  • Nie ma nic złego w słuchaniu plotek innych, ale nie powinieneś się do nich przyczyniać. Staraj się słuchać i mówić mniej.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Staraj się mieć dobre relacje ze wszystkimi ludźmi wokół ciebie. Bądź przyjazny i pozytywny, nawet jeśli masz do czynienia z ludźmi, których nie znasz. Kiedy ktoś zachowuje się jak zdrajca, inni nie przyłączą się do niego.  
    
  • Jeśli jesteś w pracy, traktuj siebie z szacunkiem (nie tylko dla kolegów i szefów). Kiedy koncentrujesz się tylko na relacjach między bliskimi współpracownikami, możesz zachowywać się źle w przypadku recepcjonistek, praktykantów lub innych pracowników, którzy cię wtedy nie lubią.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Naucz się rozpoznawać znaki zdrajcy tak szybko, jak to możliwe. Im dłużej pozwalacie zdrajcy na szerzenie kłamstw lub sabotażu na swój temat, najgorsze będzie naprawienie sytuacji. Jeśli znasz zdrajcę na czas, będziesz w stanie go powstrzymać, zanim cię skrzywdzi. Zwróć uwagę na następujące sygnały ostrzegawcze:  
    
  • Okłamują cię o tym, co mówisz lub robisz.
  •  
  • Masz komuś coś bliskiego, a teraz wszyscy to wiedzą.
  •  
  • Ludzie przestają ci ufać, nie masz ważnych zadań w pracy i nikt nie zabierze Cię na imprezy i imprezy.
  •  
  • Ludzie traktują cię nierozsądnie zimno i dziwnie.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Pamiętaj, że nie każde podrażnione zachowanie jest oznaką zdrady. Nie rób komara wielbłąda i zawsze sprawdzaj, czy ktoś naprawdę cię oczernia. Jeśli ktoś jest jeszcze spóźniony, zachowuje się samolubnie lub bezmyślnie, nie musi to oznaczać, że jest zdrajcą. Sporadyczny problem, taki jak anulowanie w ostatniej chwili, nie oznacza, że ​​masz coś wspólnego ze zdrajcą.        
 8.  
 9.             5      Śledź, co się dzieje. Gdy podejrzewasz, że masz blisko siebie zdrajcę, zacznij zapisywać wszystkie wydarzenia, które Twoim zdaniem są podejrzane. Napisz, co się stało, kiedy to się stało i kto twoim zdaniem chciał cię skrzywdzić. Dzięki tym zapisom będziesz mógł później dowiedzieć się, czy powtarzają się próby zadzierania z tobą, czy to tylko nieporozumienie.  
    
  • Jeśli uważasz, że ktoś sabotuje cię w pracy, zdobądź szczegółowe informacje o tym, w jaki sposób wpłynęło to na twoją pracę. Napisz, co zrobiłeś, jakie opinie otrzymałeś i inne konkretne dowody, które pomogą Ci w późniejszej obronie.  
  •  
         
 10.  
 11.             6      Dowiedz się, kto jest zdrajcą. Kiedy zauważysz, że ktoś próbuje cię sabotować, pomyśl o zachowaniu tej osoby, aby dowiedzieć się kim on jest. Uważnie obserwuj tę osobę i uważaj, aby nie wyciągać pochopnych wniosków. Prześliczne zachowanie może tylko oznaczać, że ma zły dzień. Oto typowe zachowanie zdrajców:  
    
  • Zdrajca nie pochlebia ci, a on trzyma cię bardzo gorąco, prawdopodobnie ukrywając własną zazdrość i nienawiść.  
  •  
  • Zdrajca zgadza się z tobą, kiedy rozmawiasz sam, ale gdy tylko znajdzie się między innymi, stanie po przeciwnej stronie.
  •  
  • Zdrajca pamięta wszystko, co kiedykolwiek zrobił. Ten facet prawdopodobnie ma długotrwały uraz do innych ludzi i czuje, że zasługuje na odwet.
  •  
  • Zdrajca zachowuje się z brakiem szacunku, ignoruje twoje opinie i nie reaguje na liczne prośby o poprawienie jego zachowania.
  •  
  • Oprócz tych postaci pamiętaj także, kto może Cię zdradzić. Jeśli ktoś ujawnia informacje, które mu przekazałeś prywatnie, możesz łatwo dowiedzieć się, kim on jest. Jeśli pracujesz nad projektem i ktoś sabotuje twoją pracę, musi to być ktoś, kto ma dostęp do dokumentacji projektu.
  •  
         
 12.  
 13.             7      Zaufaj znajomemu. Nie musisz myśleć, że ktoś cię teraz sabotuje. Zaufaj komuś w pobliżu i powiedz mu, że masz podejrzenia. Dobrze jest dowiedzieć się, co myślą o tym inni ludzie.  
    
  • Porozmawiaj z osobą, której ufasz, aby zachować ją dla siebie.
  •  
  • Jeśli podejrzewasz konkretną osobę, porozmawiaj z kimś, kto go zna, ale go nie poślubia. Jeśli nikogo nie znasz, porozmawiaj z kimś, kto nie zna tej osoby i opisz jej zachowanie, a nie tylko swoją opinię na temat swojej postaci.
  •  
         
 14.  
 15.             8      Nie bądź zdrajcą! To może zwabić twojego zdrajcę, tak jak cię skrzywdził. Kiedy porzucasz takie zachowanie, cały twój problem się pogarsza. To nie pomaga nawet twojej reputacji, więc nawet jeśli ostatecznie pozbędziesz się zdrajcy, nadal będziesz mieć ten sam problem.                  
 16.  
             

    2      Jak radzić sobie z przyjacielem zdrajcy  .

    
   
 1.             1      Zachowaj spokój. Niektórzy ludzie zachowują się okropnie i nie mają problemu zdradzając swoich przyjaciół. Jeśli zareagujesz na to ze złością, twój problem nie rozwiąże problemu. Lepiej będzie, jeśli będziesz mieć zimną głowę i skupiać się na sprawach praktycznych. Nie ignoruj ​​sytuacji, ale nie miej jej obsesji.        
 2.  
 3.             2      Zachęć zdrajcę do lepszego zachowania. Możesz nie chcieć traktować zdrajcy trochę, ale jeśli możesz to zrobić i zgodzić się z nim w niektórych sprawach, to może to rozwiązać twój problem. Wielu biernie agresywnych ludzi uważa, że ​​muszą stosować taktyki, ponieważ nikt ich nie słucha lub nikt ich nie rozumie.  
    
  • Zaproś zdrajcę na lunch lub do kina i potraktuj go mile. Staraj się czuć dobrze z tobą.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Porozmawiaj z nim. Poczekaj, aż będziesz miał okazję porozmawiać prywatnie lub go gdzieś zaprosić. Powiedz mu więc, że chcesz porozmawiać o tym, co dzieje się ostatnio między czterema oczami.        
 6.  
 7.             4      Opisz sytuację tak, jak ją widzisz. Opowiedz o incydentach, które Cię niepokoją i powiedz mu, jak na Ciebie wpływają rzeczy. Możesz poprosić go o potwierdzenie, że takie rzeczy się wydarzyły.  
    
  • Nie zaczynaj zdań od słowa "ty" - zdrajca może czuć się zakłopotany w kącie i przejść do defensywy. Na przykład powiedz: "Słyszałem, że dziwne rzeczy mi się dzieją."
  •  
         
 8.  
 9.             5      Posłuchaj zdrajcy. Twój przyjaciel prawdopodobnie nie będzie chciał, abyś był na niego wściekły na zawsze. Pozwól mu przekazać ci swój punkt widzenia na temat całej sprawy i nie przerywaj mu. Mogłeś się mylić, lub że cała sytuacja była bardziej skomplikowana, niż ci się wydawało.        
 10.  
 11.             6      Jeśli zrobiłeś coś złego, przeproś. Nawet jeśli uważasz, że błąd leży po stronie przyjaciela, pomyśl o całej sytuacji z jego perspektywy. Jeśli przez pomyłkę go skrzywdzisz, przepraszam, nawet jeśli przez większość twoich problemów może.        
 12.  
 13.             7      Kiedy będziesz gotowy, przebacz mu. Jeśli chcesz kontynuować swoją przyjaźń, będziesz musiał wybaczyć swoim zdrajcom za jego błędy. Nawet jeśli nie możesz odzyskać związku, powinieneś mu wybaczyć, abyś mógł kontynuować i nie musiał obciążać tych problemów.        
 14.  
 15.             8      Opowiedz o swojej przyjaźni i problemach, które się pojawiły. Bądź otwarty i szczery. Prywatnie porozmawiaj o tym, czego nie lubisz, lub czego nie lubisz. Jeśli jeden z was jest zaniepokojony innym z powodu powtarzalnego zachowania, drugi powinien wiedzieć.        
 16.  
 17.             9      Bądź gotów się zmienić. Powinieneś być gotowy na zmianę, aby przywrócić zaufanie i satysfakcję w związku. Być może będziesz musiał znaleźć inne zajęcia, które będziesz robić razem, aby znów poczuć się dobrze. Kiedy twój znajomy powie ci coś, daj mu znać.  
    
  • Ludzie popełniają błędy, zwłaszcza gdy próbują przerwać swoje wzorce zachowań. Jeśli zrobisz coś złego, przeproś. Jeśli coś jest nie tak, przebacz mu.
  •  
         
 18.  
 19.             10      Kiedy wszystko inne zawiedzie, zakończ swoją przyjaźń. Czasem nie można osiągnąć zadowalającego wyniku. Jeśli naprawdę próbowałeś i było to bezużyteczne, będziesz musiał zakończyć swój związek.  
    
  • Prawdopodobnie rozmawiałeś na razie o zdradzie i przyjaźni. Jeśli twój przyjaciel nie chce zmienić sytuacji, przestań go widzieć.
  •  
  • Jeśli obaj próbowaliście przywrócić relację, ale tego nie zrobiliście, jest prawdopodobne, że oboje wiecie, że to nie zadziała. Wyjaśnij przyjacielowi, że twój związek nie działa i przestajesz się widzieć.
  •  
  • Czasami przyjaźń skończy się naturalnie. Uruchom tego znajomego, aby zaprosić Cię do mniejszej akcji, przestań brać telefon i przestań mówić, że się spotkasz. Jeśli całkowicie go zignorujesz, możesz go skrzywdzić, ale jeśli zrobisz to powoli i stopniowo, osiągniesz ten sam rezultat.
  •  
         
 20.  
             

    3      Jak radzić sobie ze zdradzieckim kolegą  .

    
   
 1.             1      Nie pozwól, aby ten kolega ingerował w twoją pracę. Skoncentruj się na pracy, którą możesz wykonać bez niej i nie pozwól, by twoja złość zakłócała ​​inne robocze relacje. Nie dawaj nikomu powodu, żeby się na ciebie gniewać.        
 2.  
 3.             2      Daj zdradzieckie okazje do pozytywnego zaangażowania się w pracę. Większość zdrajców to nie socjopaci, ale ludzie, którzy używają niewłaściwej taktyki, aby stawić czoła innym. Pokaż temu koledze, jak zaangażować się w pracę bez konieczności działania jako zdrajca i zachęcania do pozytywnego zachowania.  
    
  • Poproś zdrajcę o spotkanie, aby na przykład skomentować temat, o którym dużo wie.
  •  
  • Staraj się z nim zgodzić i wspierać go. Powinieneś robić to uczciwie i nie przesadzać z pochlebstwem.
  •  
  • Jeśli zdrajca jest obrażony, ponieważ zgadzasz się z nim, spróbuj zamiast tego użyć innych metod. Niektórzy ludzie nie chcą zmieniać swojego zachowania.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Porozmawiaj ze zdrajcą na osobności. Opisz sytuację, która ci przeszkadza i dowiedz się, czy jest na tyle dojrzały, aby móc z tobą dyskutować.  
    
  • Staraj się nie obwiniać tego. Użyj biernego oświadczenia, na przykład: "Zauważyłem, że projekt nie został przekazany na czas", zamiast obwiniać, np. "Nie ukończyłeś projektu".  
  •  
         
 6.  
 7.             4      Utwórz kopię zapasową rekordów roszczenia. Jak już wspomniano w pierwszej części, powinieneś przygotować szczegółowe zapisy wszystkich incydentów. Jeśli kolega zaprzeczy, że takie rzeczy się zdarzają, będziesz miał zapisy, które dowodzą, że kłamie.  
    
  • Jeśli zdrajca nadal zaprzeczy, zdobądź zeznanie strony trzeciej.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Spotkaj się z kierownikiem działu. Jeśli zachowanie zdrajcy może mieć poważne konsekwencje, poproś o spotkanie menedżera i wyczyść wszystko. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli zdrajca rozszerza na ciebie oszczerstwo, które może stać się pracą.  
    
  • Przygotuj się dobrze na spotkaniu. Pomocne mogą być dokumenty, wiadomości e-mail i wszystkie inne dowody. Pozytywne opinie i dokumentacja pracy, którą wykonałeś, pomogą zaprzeczyć lenistwu lub nieprofesjonalnym zachowaniom.
  •  
         
 10.  
            

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

               (5)                     
Relacje popularny:
Jak zapomnieć kogoś, kogo kochasz.

Jak dobrze wychować.

Jak zdobyć określonego mężczyznę.

Jak zapomnieć kogoś, kogo kochasz.

Jak zdobyć przyjaciół i zrobić dobre wrażenie.

Jak pomścić każdego.

Jak być atrakcyjnym dla mężczyzny z rakiem.

Jak kochać siebie.

Jak podziękować komuś.

Jak być bardziej kochającym.

Jak utrzymać płynność rozmowy.

Jak radzić sobie z niemożliwymi ludźmi.

Jak przestać próbować zadowolić wszystkich.

Dowiedz się, czy znalazłeś właściwy.

Jak przestać kontrolować innych ludzi.

Jak utrzymać płynność rozmowy.

Jak zbudować styl dziewczęcej dziewczyny (dla dziewcząt).

Jak zapomnieć o swoim expretelkyn.

Jak być atrakcyjnym dla mężczyzny z rakiem.

Jak sprawić, by twoja dziewczyna bardziej cię kochała.

Jak pokonać zazdrość.