Home \ Podróżowanie
 

Jak radzić sobie z nudnościami w samochodzie.

 

Choroba samochodowa (kinetoza) jest problemem, z którym boryka się wiele osób. Kinetoza jest spowodowana niedopasowaniem między oczami a ucha wewnętrznego. Ucho wewnętrzne informuje mózg, że ciało się porusza, ale przeciwnie, oczy mówią, że ciało jest nieruchome. Ten konflikt prowadzi do wielu objawów choroby lokomocyjnej. Chociaż nie ma lekarstwa na ten problem, znamy kilka sposobów na jego poprawę.

              

Procedura .

    

    1      Pomoc przy objawach kinetozy  .

    
   
 1.            1      Świeże powietrze. Niektórzy ludzie mogą uwolnić świeże powietrze od nudności. Po prostu otwarcie okna lub upuszczenie wentylatora może pomóc złagodzić objawy. Jeśli objawy utrzymują się tak szybko, jak to możliwe, zatrzymaj samochód i wydostań się, aby odetchnąć świeżym powietrzem. Air może Ci pomóc, a zatrzymanie samochodu również powinno ci pomóc. Niektórzy korzystają z klimatyzacji w ciepłe dni, podczas gdy inni wolą świeże powietrze i nie włączają klimatyzacji.        
 2.  
 3.             2      Unikaj widoczności. Często nudności spowodowane są ruchem na zewnątrz. Dlatego możliwe jest, że znajdziesz ulgę, jeśli uniemożliwisz widok z samochodu. Dostępne są również specjalne okulary ruchu, które również mogą Ci pomóc. 
    
  • Może również pomóc Ci po prostu zamknąć oczy, szczególnie jeśli możesz zasnąć.
  •  
  • Możesz także wypróbować okulary przeciwsłoneczne lub maskę do spania, aby zapobiec widzeniu na zewnątrz i wystarczająco zredukować objawy mdłości.
  •  
  • Suche oczy lub zmęczone oczy mogą również przyczyniać się do nudności. Pomocne może być stosowanie kropli do oczu lub natryskiwanie twarzy wodą. Możesz także poprawić objawy poprzez usunięcie soczewek kontaktowych i używanie zamiast nich okularów.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Używanie produktów imbirowych. Niektórzy ludzie zmniejszą objawy nudności, stosując produkty imbirowe. Możesz spróbować imbiru, piwa imbirowego, herbatników imbirowych i wielu innych produktów imbirowych. Jeśli jesteś podatny na kinetozę, powinieneś mieć jeden lub więcej takich produktów pod ręką, jeśli źle się czujesz.        
 6.  
 7.             4      Zjedz coś suchego. Niektóre dane pokazują, że jedzenie suchych przekąsek, takich jak herbatniki, może poprawić objawy choroby lokomocyjnej. Dzieje się tak, ponieważ sucha dieta absorbuje nadmiar kwasu z żołądka.       
 8.  
 9.             5      Spróbuj akupresury. Wywieranie nacisku na niektóre punkty na ciele może pomóc złagodzić mdłości. Zwłaszcza na punkcie akupresury P6-Nei Guan na spodniej stronie nadgarstka, możesz wywierać nacisk, aby pomóc w nudnościach.  
    
  • To jest punkt, w którym powinieneś obejrzeć. Znajdź punkt na nadgarstku, który leży pomiędzy ścięgnami w małej "dolinie". Jeśli naciśniesz palec w tej pozycji, powinieneś odczuwać ulgę w ciągu 10 sekund.
  •  
  • Jeśli masz zegarek lub obcisłą bransoletkę, możesz utworzyć bandaż uciskowy przeciwko kinezozie. Zrób małą kulkę papieru lub coś podobnego do rozmiaru grochu (takiego jak owijka). Wsuń go pod bransoletkę zgodnie z opisem w akapicie powyżej.
  •  
                   
 10.  
             

    2      Zapobieganie kinezji  .

    
   
 1.             1      Unikaj nudności związanych z kinetozą. Nie podróżuj z żołądkiem zbyt pełnym lub zbyt pustym. Kinetyka zwykle pogarsza się z pełnym żołądkiem, więc unikaj ciężkich pokarmów przed podróżą. Wszystkie produkty, które znasz, nie radzą sobie dobrze, powinny być unikane. Obejmuje to żywność, która czuje się przeładowana, a także potrawy o wysokiej lub ostrej zawartości.  
    
  • Niektórzy ludzie mają kłopoty z podróżowaniem z pustym żołądkiem.
  •  
  • Nie jedz potraw, które świetnie pachną w Twoim samochodzie, więc możesz także zapobiegać nudnościom.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Usiądź, aby poczuć najmniejszy ruch. Ponieważ kinetoza jest wynikiem niedopasowania między ruchami, które czujesz i widzisz, wybierz miejsce, w którym nie czujesz ruchu (lub nie ma ruchu) i możesz zapobiec rozwojowi kinetyki. Większość przednich siedzeń jest najbardziej odpowiednia.  
    
  • Nigdy nie uciekaj w kierunku jazdy - zwiększając prawdopodobieństwo wystąpienia nudności.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Unikaj bodźców wzrokowych podczas kinetozy. Niektóre rzeczy, które możesz zrobić źle, mają charakter wizualny. Na przykład nie powinieneś czytać w samochodzie. Podczas jazdy samochodem trudno jest skupić się na literach, więc czytanie podczas jazdy samochodem jest niebezpieczne dla tych, którzy cierpią na kinetozę.  
    
  • Minimalizacja efektów kinezji pomaga także, gdy skupiasz się na jednym punkcie na drodze.
  •  
  • Jeśli podróżujesz z osobą, która również cierpi na kinetozę, widząc, jak wymiotują - lub po prostu rozmawiają - może zwiększyć prawdopodobieństwo wystąpienia nudności.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Weź lek. Niektóre leki dostępne bez recepty, w tym leki antycholinergiczne, takie jak skopolamina, leki spazmolityczne, takie jak prometazyna i sympatykomimetyki, takie jak efedryna, są odpowiednie do zapobiegania kinezozie. Większość z nich zawiera lek zwany meklizyną, który jest przeciwwymiotny, działa również jako lek przeciwhistaminowy i przeciwdrgawkowy. W szczególności koncentruje się na obszarach mózgu związanych z ruchem i zapobiega rozwojowi kinetyki, które ludzie mogą doświadczyć w samochodach (i innych środkach).  
    
  • Jeśli twoja kinetoza jest szczególnie ciężka, lekarz może przepisać skopolaminę, którą można przyjmować doustnie, dożylnie lub miejscowo (na skórę).
  •  
  • Przed zastosowaniem tych leków należy zawsze skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą na temat działania leków i działań niepożądanych.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Zużyj imbir. Imbir może być stosowany jako lek alternatywny, który może pomóc niektórym ludziom skutecznie przeciw kynoterapii. W celu zapobiegania można zmieszać ½ łyżki proszku imbirowego ze szklanką wody pitnej lub dwiema kapsułkami imbiru na 20 minut przed podróżą.  
    
  • Trzymaj produkty z imbirem na wyciągnięcie ręki, aby pomóc w leczeniu kinetyki. Może ci pomóc, jeśli masz imbir lub herbatniki w kieszeni lub torbie.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Nie pal. Palenie może powodować kinozę, więc najlepiej nie palić. Niewielkie badanie wykazało, że jeśli nie palisz przez 12 godzin przed podróżą, zmniejszysz możliwość wystąpienia kinetyki. Jeśli jesteś znanym palaczem, możesz ograniczyć palenie na kilka sposobów. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj artykuł o rzucaniu palenia: http: //cs.wikihow.com/Jak-p%C5%99estat-kou%C5%99it.       
 12.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

               (8)                    
Podróżowanie popularny:
Jak zostać poszukiwaczem przygód.

Jak korzystać z Tłumacza Google.

Jak zdobyć zieloną kartę.

Jak korzystać z Tłumacza Google.

Jak zostać poszukiwaczem przygód.

Jak zostać poszukiwaczem przygód.

Jak zrobić wycieczkę na Antarktydę.

Jak trwale wyemigrować do Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Jak umieścić ubrania na drodze.

Jak radzić sobie z nudnościami w samochodzie.

Jak wygodnie spać w samochodzie.

Jak zrobić wycieczkę na Antarktydę.

Jak spakować torbę do swojej sukienki.

Jak zrobić wycieczkę na Antarktydę.

Jak zrobić wycieczkę na Antarktydę.

Jak radzić sobie z nudnościami w samochodzie.

Jak radzić sobie z nudnościami w samochodzie.

Jak zostać rezydencją na Florydzie.