Home \ Podróżowanie
 

Jak korzystać z Tłumacza Google.

 

Świat Internetu jest pełen informacji, ale przytłaczająca większość jest niestety w języku, którego nie rozumiesz. Nadchodzi Tłumacz Google. Możesz go używać do tłumaczenia krótkich tekstów lub tłumaczenia całych stron internetowych. Może być również używany do tłumaczenia etykiet na YouTube lub innych stronach.

              

Procedura .

    

    1      Tłumaczenie części tekstu  .

    
   
 1.            1      Otwórz stronę Tłumacza Google. Możesz dostać się tutaj za pomocą linku translate.google.com  
    
  • Tłumacz Google nie jest doskonałym tłumaczem. Czasami może się zdarzyć, że znaczenie i struktura zdania nie zostanie przetłumaczona poprawnie lub w obcym języku. Tłumacz Google służy do podkreślania znaczenia zdania, a nie dokładnego tłumaczenia.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Skopiuj tekst, który chcesz przetłumaczyć. Możesz kopiować tekst z dowolnego źródła, w tym z dokumentów i innych stron. Możesz również napisać własny tekst.       
 4.  
 5.             3      Wstaw lub wpisz tekst, który chcesz przetłumaczyć, w lewą ramkę na stronie Tłumacza Google. Jeśli piszesz w obcym języku, kliknij tutaj, aby uzyskać instrukcje dotyczące pisania obcymi literami.       
 6.  
 7.             4      Kliknij przycisk "Pismo odręczne", aby narysować postać. Pojawia się jako ołówek w lewym dolnym rogu pola tekstowego. Jest używany głównie w językach niełacińskich.       
 8.  
 9.             5      Wybierz język wklejonego tekstu, jeśli Tłumacz Google nie zna automatycznie poprawnego języka. Możesz kliknąć przycisk "▼", aby zobaczyć dostępne języki.       
 10.  
 11.   6      Kliknij przycisk "Ą, aby wyświetlić tekst łaciński. Ta funkcja działa w językach o różnych czcionkach, takich jak japoński lub arabski.     
 12.  
 13.             7      Kliknij przycisk "Posłuchaj wymowy", aby wysłuchać wstawionego tekstu. To może pomóc ci nauczyć się właściwej wymowy.       
 14.  
 15.             8      Popatrz na przetłumaczony tekst w prawym polu tekstowym. Jeśli wprowadzisz dowolny tekst osobisty, Google przetłumaczy go. Możesz obracać języki, przełączając ikony nad polem tekstowym. 
    
  • Jeśli tłumaczenie nie pojawi się automatycznie, kliknij "Tłumacz".
  •  
         
 16.  
 17.             9      Zapisz tłumaczenie na frazy w słowniku. Słownik fraz jest zbiorem tłumaczeń, które zostały zapisane do późniejszego wykorzystania. Możesz rozpocząć korzystanie ze słownika fraz, klikając przycisk powyżej prawego pola tekstowego.       
 18.  
 19.             10      Kliknij "Posłuchaj wymowy" w ramach tłumaczenia.        
 20.  
 21.             11      Zmodyfikuj tłumaczenie, jeśli uważasz, że jest nieprawidłowe. Kliknij "Czy coś jest nie tak?" Jeśli znajdziesz błąd. Napraw to i kliknij przycisk "Przekaż", Twoja łatka może zostać wstawiona do Tłumacza Google.                  
 22.  
             

    2      Tłumaczenie strony  .

    
   
 1.             1      Otwórz stronę Tłumacza Google. Możesz dostać się tutaj za pomocą linku translate.google.com .       
 2.  
 3.             2      Skopiuj pełny adres URL strony, którą chcesz przetłumaczyć. Adres URL jest adresem i można go znaleźć w wierszu poleceń. Upewnij się, że skopiowałeś cały adres.       
 4.  
 5.             3      Wprowadź adres URL w lewym polu tekstowym w Tłumaczu Google.        
 6.  
 7.             4      Wybierz język strony za pomocą przycisków nad polem tekstowym. Tłumacz Google nie zawsze wie, w jakim języku napisana jest strona, dlatego musisz ręcznie wybrać język. Wszystkie dostępne języki można zobaczyć po kliknięciu przycisku "▼".       
 8.  
 9.             5      Wybierz język, w którym chcesz przetłumaczyć stronę. Kiedy wpisujesz dowolny tekst osobisty, Google go tłumaczy. Możesz obracać języki, przełączając ikony nad polem tekstowym.       
 10.  
 11.             6      Kliknij link w prawym polu tekstowym, aby wyświetlić stronę. Tłumacz Google próbuje tłumaczyć tekst na stronie, ale może nie być w stanie przetłumaczyć tego wszystkiego. Jednak nigdy nie tłumaczy tekstu będącego częścią obrazu.       
 12.  
 13.             7      Przełączaj języki, klikając ikony nad prawym polem tekstowym. Możesz tłumaczyć na wszystkie języki obsługiwane przez Tłumacz Google.       
 14.  
 15.             8      Kliknij "Oryginalny tekst", aby powrócić do oryginalnego języka. Ta funkcja może być używana do szybkiego przełączania w przód iw tył.       
 16.  
             

    3      Użyj aplikacji mobilnej  .

    
   
 1.             1      Pobierz aplikację Tłumacz Google. Możesz pobrać za darmo ze sklepu internetowego w telefonie.       
 2.  
 3.             2      Wybierz sposób wklejenia tekstu. Istnieje kilka sposobów wstawienia czegoś, co chcesz przetłumaczyć. 
    
  • Zapis - dotknij pola typu i wpisz tekst, który chcesz przetłumaczyć. Zobaczysz tłumaczenie tego, co napisałeś
  •  
  • Aparat - dotknij przycisku "Aparat" i zrób zdjęcie tekstu do przetłumaczenia. Tłumacz Google próbuje zeskanować tekst i przetłumaczyć go, utrzymując urządzenie tak silne, jak to tylko możliwe.
  •  
  • Głos - dotknij przycisku "Mikrofon" i wypowiedz frazę, którą chcesz przetłumaczyć.
  •  
  • Pismo odręczne - dotknij przycisku, aby symbolizować falistą linię i narysuj palec. Jest to szczególnie dobre w przypadku języków niełacińskich.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Potwierdź tłumaczenie. Po wstawieniu tekstu tłumaczenia wyświetlany jest wynik. Dotknij przycisk "→", aby załadować tłumaczenie do głównego interfejsu. Zobaczysz tekst napisany po łacinie, jeśli postacie będą użyteczne. Kiedy klikniesz gwiazdkę, tłumaczenie zostanie zapisane w słowniku fraz. 
    
  • Zobaczysz także kartę słownika do tłumaczenia większości fraz.
  •  
         
 6.  
             

    4      Umieszczanie na YouTube etykiet  .

    
   
 1.             1      Otwórz stronę Tłumacza Google. Możesz dostać się tutaj za pomocą linku translate.google.com  
    
  • Tłumacz Google otworzy YouTube w Tłumaczu Google, więc może być konieczne zezwolenie na dostęp do YouTube, jeśli jesteś zablokowany. Ta metoda działa na innych zablokowanych stronach, ale połączenie nie jest bezpieczne.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Umieść film z YouTube, który chcesz zobaczyć, w lewym polu tekstowym. .     
 4.  
 5.             3      Wybierz język, z którego chcesz przetłumaczyć stronę. Jeśli nie znasz języka, możesz kliknąć przycisk "Rozpoznaj język".       
 6.  
 7.             4      Wybierz język prawego pola tekstowego. Wybrany język nie wpłynie na wideo, ale po wybraniu tego samego języka, co poprzedni krok, wynik będzie niepoprawny.       
 8.  
 9.             5      Kliknij link w prawym polu tekstowym, aby przesłać wideo. Komentarze mogą być w innym języku, ale reszta powinna być w porządku.       
 10.  
             

Zasoby i cytaty .

       
   
 1. https://support.google.com/translate/answer/2534527?hl=pl  
 2.  
                
Podróżowanie popularny:
Jak zdobyć zieloną kartę.

Jak zdobyć pracę w Ameryce.

Jak spakować torbę do swojej sukienki.

Jak zostać poszukiwaczem przygód.

Jak uzyskać obywatelstwo kanadyjskie.

Jak uzyskać obywatelstwo kanadyjskie.

Jak korzystać z Tłumacza Google.

Jak zostać rezydencją na Florydzie.

Jak spakować torbę do swojej sukienki.

Jak zrobić wycieczkę na Antarktydę.

Jak zdobyć pracę w Ameryce.

Jak zdobyć pracę w Ameryce.

Jak skutecznie spakować torbę lub bagażnik.

Jak trwale wyemigrować do Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Jak skutecznie spakować torbę lub bagażnik.

Jak zdobyć zieloną kartę.

Jak zdobyć pracę w Ameryce.

Jak trwale wyemigrować do Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Jak skutecznie spakować torbę lub bagażnik.

Jak skutecznie spakować torbę lub bagażnik.