Home \ Podróżowanie
 

Jak zostać poszukiwaczem przygód.

 

Snowboardziści w pokrytym śniegiem Colorado, kajakarze na południu Francji lub skandynawscy piloci balonów postanowili zostać poszukiwaczami przygód i udać się na swoje marzenia. Czy możliwe jest jednak stanie się poszukiwaczem przygód w czasie, gdy prawie cały świat został zmapowany? Czy możliwe jest zrobienie kariery? W tym artykule dowiesz się, jak wybrać własną przygodę i uzyskać wszystko, czego potrzebujesz, aby móc żyć jako poszukiwacz przygód.

              

Procedura .

    

  Część 1      Znajdź swoją przygodę  .

    
   
 1.            1      Określ swoją przygodę. Poszukiwaczem przygód jest zazwyczaj ktoś, kto szuka niecodziennych sytuacji. Jeśli chcesz zrobić karierę, musisz zdefiniować siebie jako "przygodę" i, w zależności od tego, zdefiniować swoje plany, metody, miejsca docelowe i cele zawodowe.  
    
  • Bycie poszukiwaczem przygód niekoniecznie oznacza, że ​​musisz zacząć wspinać się po skałach, na przykład, ciesząc się badaniem ropuch w lasach Amazonii. Zadbaj o swoje interesy i spraw, by były pełną przygód karierą. Wybierz coś, co jest dla Ciebie ważne i sprawi, że będziesz się bawić.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Zastanów się, co lubisz robić na zewnątrz. Czy byłeś kiedyś jak dzieci i twoi rodzice musieli dosłownie wyciągnąć cię na obiad? Czy podniosłeś rośliny i poznałeś ich nazwy? Czy kochasz poezję świata za drzwiami wygodnego domu? Czy często wpadałeś w las? A może lubisz pływać w zimnym jeziorze?  
    
  • Jeśli idea wypraw w góry jest wypełniona spokojem, a nie paniką, że nie ma wystarczającej ilości lekarstw, prawdopodobnie możesz zadbać o przyrodę, ekoturystykę lub rekreację w przyrodzie.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Policz swoje blizny. Czy podczas dzieciństwa toniesz w drzewach i nadal robisz coś niesprawiedliwego? Czy twoje kolana nadal były pełne? Czy lubiłeś ćwiczenia fizyczne? Czy nadal się poruszałeś i nie ciesząc się z siedzenia na szkolnej ławce? Jeśli boisz się pracować w biurze, nie boisz się jazdy na rowerze w gęstym ruchu i chciałbyś spróbować, na przykład nurkowania w głębinach morskich, jesteś prawdopodobnie urodzonym poszukiwaczem przygód.  
    
  • Twoja kariera przygodowa może obejmować sporty ekstremalne, aktywności na świeżym powietrzu lub odkrywanie nieznanych części naszej planety.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Wypróbuj kulturalną eksplorację. Czy lubisz próbować nowych posiłków, słuchasz nowej muzyki i nie chcesz zatracić się w zupełnie obcym miejscu? Czy lubisz historię? Czy zawsze chciałeś nauczyć się japońskiego, czy zastanawiasz się, jak wygląda Syberia, czy chcesz przejechać przez Francję i skosztować wina i koziego sera?  
    
  • Możesz spróbować swojej kariery archeologa lub dziennikarza. Możesz pisać o historii, gotowaniu lub sztuce. Jeśli lubisz badania, możesz także spróbować socjologii lub antropologii.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Spróbuj pomóc ludziom. Czy dbałeś o wszystkie chore i ranne zwierzęta, które znalazłeś jako dziecko? Czy jesteś zainteresowany tym, co dzieje się na świecie? Czy wydaje ci się niesprawiedliwe, że na świecie jest tylu biednych i chorych ludzi? Czy chcesz, aby świat spłacił twój dług i pomógł uczynić go lepszym miejscem dla wszystkich?  
    
  • Możesz spróbować kariery w pracy humanitarnej lub filantropii. Na przykład staraj się zostać lekarzem lub prawnikiem.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Wyciągnij swoją kolekcję chrząszczy. Czy twoje zwierzęta są zafascynowane? Czy szukasz, nazywasz i piszesz wszystkie informacje na ich temat? Czy zawsze miałeś kilka zwierząt? A może interesują Cię skały i wulkany? Czy potrafiłeś nazwać wszystkie dinozaury jako dziecko? Nie martwisz się dotykiem żab i węży, a wśród zwierząt czujesz się jak w domu?  
    
  • Jeśli tak, spróbuj kariery naukowca. Wybierz biologię, zoologię, paleontologię lub geologię.
  •  
                   
 12.  
             

  Część 2      Uzyskaj doświadczenie  .

    
   
 1.             1      Studium. Życie archeologa w Indianie Jonesie wydaje się być interesujące i pełne przygód, ale dlatego, że filmy te nie zawierają scen, w których Indiana Jones czyta trzydziestostronicowe artykuły o religijnych rytuałach w starożytnym sumeryjskim imperium, aby pisać traktaty w dzienniku archeologicznym. Zanim zaczniesz kopać afrykańskie velociraptory, musisz się wiele nauczyć. Nie możesz zdobyć dyplomu z "przygody", ale możesz nauczyć się wielu rzeczy, które pozwolą ci podróżować i poświęcać się temu, co chcesz robić.  
    
  • Jeśli interesują Cię naukowe przygody, biologia lub inna nauka. Kiedy uczysz się chemii, nadal będziesz zamknięty w laboratorium przy pomocy instrumentów, ale kiedy wybierzesz biologię morską, będziesz mógł pracować również w terenie.
  •  
  • Jeśli jesteś zainteresowany podróżowaniem, możesz spróbować gościnności i turystyki. Naucz się języków obcych, aby mieć większe szanse na dobrą pracę w swoim wymarzonym obszarze.
  •  
  • Jeśli interesują Cię sporty ekstremalne i inne aktywności związane z naturą, zapoznaj się z dziedziną ekologiczną. Jeśli nie wiesz, co jest dla Ciebie najlepsze, poproś o radcę.
  •  
  • Możesz zapisać się do programu i zdobyć doświadczenie w innym kraju, gdy ćwiczysz. Programy te oferują różne projekty, od rosyjskich lekcji muzyki po nauczanie poezji w Ameryce Południowej.
  •  
  • Nie bój się, jeśli nie czujesz się w college'u. Przeglądanie tego, co dzieje się w Twojej ulubionej dziedzinie, może nie być takie trudne. Zabierz swoją kartę do biblioteki i naucz się sam. Dowiedz się jak najwięcej. Na przykład przydatne może być filmowanie lub robienie zdjęć. Ktoś musi umieć obsługiwać sprzęt filmowy podczas wypraw na całym świecie. Dlaczego nie możesz być?
  •  
         
 2.  
 3.             2      Zaloguj się do Korpusu Pokoju. Jeśli chcesz być pewien, że przez jakiś czas będziesz za granicą, zapisz się do Korpusu Pokoju. To świetny sposób na spłatę pożyczki studenckiej, zdobycie niezbędnych doświadczeń podróżniczych oraz kontakt z ważnymi i interesującymi osobami za granicą. Jest to również świetny sposób, aby pomóc ludziom, ponieważ będziesz zaangażowany w najważniejszą pracę humanitarną..  
    
  • Połącz Peace Corps z Travel, aby uzyskać jak najwięcej z tego. Weź darmowy weekend i udaj się na zwiedzanie okolicy, aby poznać lokalną kulturę. Zrelaksuj się, a kiedy wrócisz, czeka Cię ciężka praca.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Znajdź pracę jako au pair za granicą. W Europie młode kobiety często podróżują po całym świecie i zajmują się dziećmi. Możesz łatwo zarobić dobre pieniądze i spojrzeć na różne zagraniczne kraje.  
    
  • Gdy nadal będziesz w kontakcie z rodziną goszczącą, dowiesz się dużo o lokalnej kulturze i wkrótce będziesz mógł nauczyć się tego języka. Zyskasz także przyjaciół, które przydadzą ci się później. Na przykład, jeśli spędzasz rok z rodziną w Niemczech, zawsze będziesz mieć miejsce w Niemczech, gdzie możesz spać podczas podróży.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Ucz się angielskiego. Nauczyciele języka angielskiego są potrzebni na całym świecie. W południowo-wschodniej Azji pojawiło się ostatnio duże zapotrzebowanie na nauczycieli języka angielskiego. Większość programów, które pozwolą ci to zrobić, zaprowadzi cię do pracy, ale wymagać będzie co najmniej licencjata na tym polu. Nie zawsze tak jest. Możesz znaleźć pracę jako prywatny nauczyciel, chociaż zawsze bezpieczniej jest korzystać z usług niektórych agencji.        
 8.  
 9.             5      Zapisz się na misję lub studiuj za granicą. Jeśli masz wystarczająco dużo czasu i pieniędzy, możesz zapisać się na chrześcijańską misję lub udać się na rok za granicę na studia. Praca misjonarska jest trudna i nie trwa dłużej niż kilka tygodni, ale zarabiasz dużo i zdobywasz cenne doświadczenie. Każda przygoda będzie dla ciebie przydatna.  
    
  • Jest to szczególnie ważne w przypadku osób, które interesują się pracą humanitarną, ale będziesz podróżować z grupą, więc możesz robić więcej turystycznych rzeczy, niż się spodziewałeś. Planuj wycieczki i zadbaj o własną zabawę.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Zrób sobie rok wolnego i zaplanuj własne przygody. Po prostu podnieś i jedź. Możesz iść do pracy na farmie lub po prostu podróżować i poznawać zagraniczne ziemie. Po prostu poświęć czas. Zdobędziesz doświadczenie w podróżowaniu, życiu w innym kraju i poznasz wielu ludzi, którzy mogą być przydatni w przyszłości. Nawet jeśli było to zaledwie kilka tygodni, będziesz mieć dobrą podstawę do przyszłych podróży.  
    
  • Kiedy wrócisz z przygód, użyj go, aby uzyskać dobrą robotę. Kiedy masz osobiste doświadczenie podróżowania, znacznie łatwiej ci będzie uzyskać pełną przygód pracę.  
  •  
         
 12.  
             

  Część 3      Znajdź żądną przygód pracę  .

    
   
 1.             1      Znajdź zadanie, które chcesz wykonać. Rekreacyjni pracownicy, przewodnicy turystyczni, instruktorzy nurkowania i inni podobnie zajęci ludzie biorą dużo pieniędzy i poświęcają się temu, co lubią. Jeśli masz wystarczające doświadczenie i kwalifikacje, użyj go. Doświadczenie zdobyte podczas podróży po świecie lub w trakcie studiów powinno otworzyć wiele możliwości. Zdobądź pracę w swoim miejscu zamieszkania lub załóż własną firmę i rób to, co chcesz.  
    
  • Kiedy zarabiasz na nauczanie innych tego, co kochasz, codziennie będziesz przygodą. Znajdź swoją pracę jako instruktor narciarstwa lub jako biolog morski. Ale jeśli chcesz po prostu pracować ze zwierzętami, niekoniecznie masz dyplom biologii.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Znajdź sponsoring swoich przygód. Twoim celem jest robienie tego, co chcesz i zarabianie za to. Jeśli chcesz być pełen przygód, powinieneś upewnić się, że podróż do Szwajcarii lub wyprawa do lasu deszczowego jest płatna przez kogoś innego.  
    
  • National Geographic ma wiele programów sponsorskich dla naukowców i badaczy. Znajdź coś na ich temat. Postaraj się uzyskać informacje o możliwościach sponsorowania i upewnij się, że zawsze otrzymujesz wyniki swoich wypraw w formie drukowanej lub w czasopismach. Kiedy piszesz bestsellerem podczas podróży po Kazachstanie na nartach biegowych, będziesz na najlepszej drodze.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Udokumentuj swoje przygody. Napisz o tym, czego doświadczasz. Zacznij pisać bloga, stronę internetową lub utwórz specjalny profil w sieciach społecznościowych. Strzelaj w przygody w aparacie. Najlepiej uczynić swoje imię poszukiwaczem przygód, aby inni ludzie byli zainteresowani tym, co robisz i mieli przyjemność wnosić wkład.  
    
  • Kiedy sprzedajesz swoje zdjęcia i filmy na uboczu, będziesz miał wielką szansę na znalezienie pracy jako dziennikarz lub fotograf. Czy masz wspaniałe zdjęcia sów lub gór, które wykonałeś w ruchu? Spróbuj wysłać je do czasopisma. Jeśli masz świetną historię, na przykład w Stambule, spróbuj ją wydobyć. Jeśli masz szczęście, możesz otrzymać ofertę pracy.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Znajdź pracę gdzieś, by przeżyć przygodę. Jeśli od Australii zależy ci na ryzykowności, spróbuj się tam dostać. Znajdź pracę jako przewodnik turystyczny lub wykonuj spokojną pracę ręczną i ciesz się przebywaniem w miejscu, które sprawia Ci radość i pracuj, aby cieszyć się weekendami.  
    
  • Wiele obszarów rolniczych każdego roku szuka pracowników sezonowych do zbioru owoców, przycinania winnic lub pracy na wolnym powietrzu. Prawdopodobnie będzie ciężko i nie zarobisz fortuny, ale nadal będziesz w ruchu i zaspokoisz swoje pragnienie przygody.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Znajdź pracę, do której musisz dotrzeć. Podróże, takie jak przedstawiciel handlowy, koordynator działań, muzyk lub, na przykład, murarz do pracy na dużych wysokościach, zapewnią ci życie w ruchu i odkrywanie różnych miejsc. To da ci cenne spostrzeżenia i spojrzy w świat.  
    
  • Możesz także spróbować znaleźć pracę, którą możesz wykonać z dowolnego miejsca. Programowanie, edytowanie tekstu, pisanie i inne prace online umożliwiają pracę z domu, z zagranicy lub gdziekolwiek chcesz. Odkryj wszystkie możliwości i wybierz pracę, która pozwoli Ci poświęcić się swojej przygodzie.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Pozostań w sferze akademickiej. Będziesz musiał spędzić dużą część roku w szkole, ale możesz także podróżować po całym świecie i pracować w różnych miejscach. Będziesz mógł cieszyć się urlopem, będziesz miał dużą część roku wolnego i będziesz mógł aktywnie zająć się tym, co cię interesuje. Kiedy musisz udać się do Londynu, aby znaleźć nową książkę, uniwersytet będzie cię wspierać.        
 12.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

                  

Rzeczy, których potrzebujesz .

               (6)                     
Podróżowanie popularny:
Jak korzystać z Tłumacza Google.

Jak zdobyć zieloną kartę.

Jak zostać rezydencją na Florydzie.

Jak zrobić wycieczkę na Antarktydę.

Jak dodać więcej celów do Map Google.

Jak korzystać z Tłumacza Google.

Jak zostać poszukiwaczem przygód.

Jak zostać poszukiwaczem przygód.

Jak zdobyć zieloną kartę.

Jak wygodnie spać w samochodzie.

Jak zrobić wycieczkę na Antarktydę.

Jak wygodnie spać w samochodzie.

Jak wygodnie spać w samochodzie.

Jak zdobyć pracę w Ameryce.

Jak skutecznie spakować torbę lub bagażnik.

Jak skutecznie spakować torbę lub bagażnik.

Jak zostać rezydencją na Florydzie.

Jak zrobić wycieczkę na Antarktydę.