Home \ Podróżowanie
 

Jak uzyskać obywatelstwo kanadyjskie.

 

Każdego roku prawie 250 000 ludzi próbuje zostać stałymi mieszkańcami Kanady. Uzyskanie obywatelstwa kanadyjskiego nie jest tak proste jak w wielu innych krajach, ale jeśli przestrzegasz praw, które regulują prawo obywatelskie, możesz także dołączyć do obywateli Kanady.

              

Procedura .

    

  Część 1      Warunki obywatelstwa  .

    
   
 1.            1      Od 2013 r. Obywatele Republiki Czeskiej nie potrzebują wizy na krótki pobyt w Kanadzie. Rozważa się krótszy okres 6 miesięcy. Dostęp do Kanady jest zatem łatwiejszy do zrozumienia. Aby zostać obywatelem Kanady, pierwszym krokiem jest wyjazd do Kanady. Ale to nie tylko pakowanie rzeczy, odwiedzanie Niagara Falls, a następnie siadanie i liczenie dni na uzyskanie obywatelstwa (niestety, rząd jest gorzej). Jeśli masz wizę turystyczną i chcesz pozostać w Kanadzie nawet po jej wygaśnięciu, będziesz potrzebować pozwolenia na pracę lub statusu studenta, lub możesz wziąć kanadyjczyka.  
    
  • Staraj się starać o wszystko, na co masz pozwolenie, gdy jesteś jeszcze w swoim kraju. Cały proces trwa zwykle trochę wieczności. Im szybciej zaczniesz, tym lepiej.  
  •  
         
 2.  
 3.             2      Idź do Kanady. Gdy już zdobędziesz całą niezbędną dokumentację, nie zwlekaj i idź! (Każdy dzień spędzony w Kanadzie się liczy, patrz poniżej.) Jeśli wszystko jest dobrze zorganizowane, nie będzie problemu. Teraz możesz się martwić, jak nosić wszystko, co chcesz zabrać ze sobą lub podpisać pożyczkę. Przygotuj wszystkie dokumenty i dokumenty potwierdzające legalne miejsce zamieszkania w Kanadzie - jeśli ich nie posiadasz, Twoja działalność zostanie uznana za nielegalną.        
 4.  
 5.             3      Pobierz kartę klonu - więc jest ona nieoficjalnie nazywana kartą stałego rezydenta. Jeśli jesteś w Kanadzie z jakimś pozwoleniem na pracę lub jesteś studentem, a masz prawo do pozostania w kraju przez jakiś czas, musisz dostać coś więcej. I to jest Karta Liścia Klonu, która pozwoli ci pozostać w kraju przez nieograniczony czas. Jest to również jeden z warunków ubiegania się o obywatelstwo - możesz ubiegać się o to najwcześniej dwa lata po uzyskaniu pozwolenia na pobyt stały.  
    
  • Jak można się domyślać, nie możesz nic zrobić bez wypełnienia niezbędnych wniosków i dostarczenia całej dokumentacji, uiszczenia opłat administracyjnych i czasu, który musisz poczekać, zanim wszystko przejdzie przez proces. Jest to niestety konieczne. Nie można przejść bezpośrednio do obywatelstwa kanadyjskiego z tymczasowego pobytu. Oficjalne informacje można znaleźć na stronie Biura Obywatelstwa i Imigracji.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Rozpoczęcie liczenia dni. Aby utrzymać swój pobyt, musisz pozostać w Kanadzie przez 730 dni. Po uzyskaniu pozwolenia na pobyt stały, przyznawanego zazwyczaj na 5 lat, musisz udowodnić, że mieszkasz w kraju przez ostatnie 5 lat przez 730 dni (czyli 2 lata). Nie musisz spędzać tego czasu w Kanadzie bez przerwy. Gdy zostanie to zrobione w sumie przez pięć lat przez co najmniej 2 lata, wszystko jest w porządku. I tak, będą patrzeć na twój pas i złapać go, aż co najmniej dwa razy więcej czasu poza Kanadą.  
    
  • Inne liczby są używane do uzyskania obywatelstwa. Jednym z warunków uzyskania obywatelstwa jest czas spędzony w Kanadzie przez 1095 dni w ciągu ostatnich 4 lat. Możesz nawet liczyć czas, zanim otrzymasz zezwolenie na pobyt stały, jeśli było to w ciągu ostatnich 4 lat. Za każdy taki dzień naliczasz połowę.
  •  
  • Zasada 3 nie ma zastosowania do osób w wieku poniżej 19 lat.  
  •  
         
 8.  
 9.             5      Oceń, czy znasz angielski lub francuski tak dobrze, że możesz mówić bez trudności. Jest to jeden z warunków, które musisz spełnić, jeśli chcesz zostać obywatelem Kanady, ponieważ jego językami urzędowymi są angielski i francuski. Będziesz musiał zdać egzamin ustny z jednego z tych języków, a jeśli tego nie zrobisz, odmówisz obywatelstwa kanadyjskiego. Nie musisz się martwić o wymaganie dla Ciebie specjalnej wiedzy - chodzi bardziej o Twoją umiejętność prowadzenia regularnej rozmowy i wyrażania siebie.  
    
  • Jeśli język angielski i francuski nie są językiem ojczystym, odwiedź oficjalną stronę internetową Urzędu Obywatelskiego i Urzędu Imigracyjnego, aby znaleźć listę dokumentów, które można zaakceptować jako dowód spełnienia wymagań językowych. Będą one wymagane w ramach wniosku o obywatelstwo.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Upewnij się, że Kanada cię chce. Jeśli, na przykład, zostałeś deportowany z jakiegoś powodu, możesz po prostu pomyśleć o obywatelstwie. Podobnie, kryminalna rejestracja może uniemożliwić ci nabycie obywatelstwa. Jeśli w ciągu ostatnich 3 lat zostałeś skazany za przestępstwo, niezależnie od tego, czy odbyłeś karę, czy nie, nie masz prawa do kanadyjskiego obywatelstwa. Jednak po upływie 3-letniego okresu możesz ponownie poprosić o obywatelstwo.  
    
  • Jeśli popełnisz jakieś wykroczenie, które nazywa cię "zagrożeniem bezpieczeństwa", będzie to również przeszkoda. Podobnie, nie wolno ci być obecnie badanym ani sądzonym za jakiekolwiek przestępstwo. Krótko mówiąc, trzymaj się z dala od jakichkolwiek problemów z prawem i wszystko będzie dobrze.
  •  
         
 12.  
 13.             7      Poznaj i kochaj Kanadę. W końcu dlaczego miałoby być inaczej? Częścią testu obywatelstwa kanadyjskiego jest pokazanie, jak dobrze znasz Kanadę. Po złożeniu wniosku otrzymasz broszurę (tym szybciej), ale możesz się teraz przygotować. Wszystko, co musisz wiedzieć, to w Internecie.  
    
  • Oprócz Wayne'a Gretsky'ego, Justina Biebera, Jima Carreya, syropu klonowego, bobra, hokeja (ponieważ gdyby Kanada zniknęła, nie byłoby hokeja), Celine Dion, piwo, góry i boczek, musimy podziękować Kanadzie za różne odmiany gry , telefon, koszykówka, stanik Wonderbra lub baterie litowe. W rzeczywistości powinniśmy oddawać cześć wszystkim Kanadom - wspomnieliśmy o bezpłatnej opiece zdrowotnej i rządzie bez reżimów awaryjnych (w przeciwieństwie do USA)?
  •  
  • Poza stereotypami, historia Kanady powinna być znana. Obejmują one swoje wartości, instytucje i symbole. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź oficjalną stronę poświęconą obywatelstwu i imigracji. Znajdziesz tam pełną listę informacji, od ekonomii przez ich prowincje po sposób, w jaki sobie radzą (królowa jest naprawdę daleko).  
  •  
                   
 14.  
             

  Część 2      Wypełnij wniosek  .

    
   
 1.             1      Pobierz formularz wniosku obywatela Kanady z oficjalnej strony internetowej Obywatelstwo i Imigracja. Gdy już to zrobisz, zacznij natychmiast go wypełniać. Uważnie przeczytaj instrukcje wchodzące w skład formularza, więc nie wypełniaj go ponownie.  
    
  • Formularz zawiera krótką listę dokumentów, których potrzebujesz. Upewnij się, że masz wszystko, czego potrzebujesz iw wymaganym formacie. Niewielkie ostrzeżenie - lista jest dość obszerna. Jeśli wypełnisz coś źle lub zapomnisz dołączyć dokument, prośba zostanie ci zwrócona. Jeśli tak się stanie, prawdopodobnie będziesz rozczarowany, więc lepiej unikaj wszystkiego, uważnie czytając.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Zrób kopie na wszystko. Urząd imigracyjny zwykle nie wymaga oryginałów, a jeśli je prześlesz, przegapisz wywiad. Przejrzyj listę niezbędnych dokumentów i upewnij się, że wszystko jest w porządku. I dla każdego przypadku rób kopie kopii.  
    
  • Osoby zainteresowane będą potrzebować kopii karty stałego pobytu, karty Maple Leaf, dowodu znajomości języka, paszportu i innych dokumentów podróży oraz dokumentów edukacyjnych.  
  •  
         
 4.  
 5.             3      Opłaty za zapłatę. Szczegóły można znaleźć w podręczniku, który można również pobrać. Opłaty nie podlegają zwrotowi i muszą zostać opłacone w chwili składania wniosku o obywatelstwo (masz również dowód zapłaty za wszystkie dokumenty). Od 2014 r. Opłata dorosła wynosi 400 CAD, którą należy uiścić wyłącznie w dolarach kanadyjskich.  
    
  • Najlepiej, jeśli płacisz online. Możesz również dokonać zwrotu pieniędzy w banku w Kanadzie. Jeśli zdecydujesz się na ten formularz, musisz wypełnić formularz potwierdzający płatność (IMM 5401). Pracownik banku pomoże ci w tym. Potwierdź ten formularz za pomocą aplikacji.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Przeczytaj instrukcje na zdjęciach w instrukcji. Potrzebne będą dwa zdjęcia spełniające specyfikacje. Ich pełną listę można znaleźć tutaj. Podpisz dwa zdjęcia od tyłu i dołącz je do swojej prośby.        
 8.  
 9.             5      Możesz wysłać wypełnioną aplikację ze wszystkimi niezbędnymi załącznikami. Sprawdź jeszcze raz; czy naprawdę masz wszystko? Jeśli tak, prześlij wniosek na adres podany w instrukcji. Adres to:  
    
  • Case Processing Center - Sydney Przydziel Dorośli P.O. Box 7000 SYDNEY, NS B1P 6V6 22220>.  
  •  
  • Jeśli wyślesz zlecenie kurierem (wysoce zalecane), adres to: Case Processing Center, Sydney Przydziel Dorośli 49 ulica Dorchester Sydney, Nowa Szkocja B1P 5Z2
  •  
         
 10.  
             

  Część 3      Zapewnienie obywatelstwa  .

    
   
 1.             1      Przeczytaj książkę zatytułowaną Discover Canada: Prawa i obowiązki obywatelskie. Wyślą cię, gdy otrzymają twoją prośbę. Ale możesz go poznać online, gdzie jest w formacie PDF i jako wersja audio czytana przez znane kanadyjskie gwiazdy. On po prostu myśli o wszystkim.  
    
  • W teście czekają na ciebie pytania o kanadyjski system polityczny, geografię i historię, i oczywiście musisz to zrobić. Broszura przeczyta wszystko, czego potrzebujesz.  
     
   • Wersja audio dostępna jest w języku angielskim i francuskim i niestety nie jest czytana przez Leonarda Cohena, Ryana Goslinga i Avril Lavigne.
   •  
    
  •  
         
 2.  
 3.             2      Poczekaj na decyzję. Tak jak wszystko inne, zajmuje to trochę czasu. CPC (Case Processing Center) wyśle ​​Twoje zgłoszenie do CIC (Citizenship and Immigration Canada), które jest Ci najbliższe, aby dostarczyć je jak najszybciej. Możesz zostać zaproszony osobiście do przejrzenia dokumentów. Jest to dość powszechne. Weź ze sobą oryginały na pewno.  
    
  • Obecnie czas od złożenia wniosku do obywatelstwa wynosi około 24 miesięcy. Jeśli czegoś brakuje w Twoim żądaniu lub jeśli wystąpił błąd, szacowany czas to 35 miesięcy. Jeśli ktoś nie skontaktuje się z tobą natychmiast, nie panikuj. Cierpliwość przynosi róże.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną i test na uzyskanie obywatelstwa. Po uruchomieniu aplikacji otrzymasz powiadomienie o wyświetleniu. Zabierz go o określonej godzinie o określonej godzinie. W tym samym czasie czeka na ciebie, aby zdać test. Zadadzą ci pytania bardzo podobne do tych w teście.  
    
  • Jeśli twój język angielski lub francuski nie jest językiem ojczystym, oceni także twoje umiejętności językowe. Urzędnik zdecyduje, czy wystarczy, aby być obywatelem Kanady.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Idź przeklinać. Otrzymam również zaproszenie pocztą. Znajdziesz tam informacje o tym, kiedy i dokąd jechać (miejsce w większości zależy od miejsca zamieszkania). Jeśli otrzymasz to zaproszenie, oznacza to, że pomyślnie zdałeś test i zdałeś ten wywiad. Woohoo, co?  
    
  • Po otrzymaniu przysięgi, otrzymasz certyfikat potwierdzający, że jesteś obywatelem Kanady (obywatelstwo kanadyjskie) podczas tej ceremonii. Nie wyrzucaj go! Po tych wszystkich perypetiach jesteś na mecie! Musisz tylko przyjść, złożyć przysięgę i mieć spokój ducha nawet za swoje życie. Nadszedł czas, aby świętować pielgrzymkę!
  •  
         
 8.  
 9.             5      Rozważ swoją sytuację. Możesz teraz mieć podwójne obywatelstwo lub możesz zrezygnować ze swojego pierwotnego obywatelstwa. Wielu obywateli Republiki Czeskiej również było zadowolonych z możliwości podwójnego obywatelstwa w 2014 r. Oprócz opłat administracyjnych, powinieneś wiedzieć o innych rzeczach:  
    
  • Podwójne obywatelstwo łączy obie zalety i obowiązki. Upewnij się, że masz wszystkie potrzebne informacje - nie chcesz stawić czoła uchylaniu się od płacenia podatków lub unikaniu służby wojskowej. Powinieneś także wiedzieć, że zrzeczenie się obywatelstwa czeskiego pociąga za sobą obowiązek zrównoważenia swojego udziału w długu państwowym. Każdy kraj ma swoje własne zasady, więc wszystko dokładnie przestudiuj.
  •  
  • Jeśli zdecydujesz się odrzucić swoje pierwotne obywatelstwo, pamiętaj, że odzyskanie go nie jest tak proste. Powinieneś podjąć tę decyzję po dokładnym rozważeniu - musisz być w 100% pewny, że nie będziesz tego żałować później.
  •  
         
 10.  
             

Wskazówki .

               (15)                    
Podróżowanie popularny:
Jak zdobyć pracę w Ameryce.

Jak spakować torbę do swojej sukienki.

Jak trwale wyemigrować do Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Jak zdobyć zieloną kartę.

Jak spakować torbę do swojej sukienki.

Jak zostać poszukiwaczem przygód.

Jak umieścić ubrania na drodze.

Jak zdobyć zieloną kartę.

Jak uzyskać obywatelstwo kanadyjskie.

Jak korzystać z Tłumacza Google.

Jak dodać więcej celów do Map Google.

Jak wygodnie spać w samochodzie.

Jak umieścić ubrania na drodze.

Jak trwale wyemigrować do Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Jak zostać poszukiwaczem przygód.

Jak zdobyć pracę w Ameryce.

Jak skutecznie spakować torbę lub bagażnik.

Jak zdobyć pracę w Ameryce.

Jak umieścić ubrania na drodze.

Jak wygodnie spać w samochodzie.

Jak zostać poszukiwaczem przygód.