Home \ Młodzież
 

Jak być niezależnym.

 

Niezależność jest niezbędną funkcją dla ludzi, którzy chcą zarządzać własnym życiem i nie chcą polegać na innych ludziach. Kiedy jesteś niezależny, będziesz miał swobodę robienia tego, co chcesz, a ty nie będziesz musiał się martwić o to, co powiedzą inni. Ponadto badania wykazały, że niezależni ludzie są szczęśliwsi! To dlatego, że kiedy jesteśmy w stanie wziąć nasze życie w swoje ręce, czujemy się znacznie lepiej. Nie wiesz jak to zrobić? Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się!

              

Procedura .

    

  Część 1      Myśl samodzielnie  .

    
   
 1.            1      Zaakceptuj siebie. Nie można być szczęśliwym, silnym i niezależnym, jeśli nie lubisz siebie. Zaakceptuj swoje ciało, swoją osobowość, swoje opinie i wybory oraz historię swojego życia. Nigdy się nie spowiadaj. Każdy musi być wystarczająco silny. Każdy ma swoje własne problemy i każdy ma moc, by sobie z nimi poradzić. Rzućcie swoje błędy za głowę i uczcie się od nich. Postaraj się poprawić i dobrze się bawić. 
    
  • To jest naprawdę ważne dla niezależności, ponieważ kiedy zaakceptujesz siebie, nie spróbujesz zmienić.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Zaufaj. Jeśli nie wierzysz w siebie, w jaki sposób inni ludzie mogą ci wierzyć? Wszyscy jesteśmy różni i każdy z nas może wnieść coś do firmy. Nikt nie wie, co wiesz i nie wszyscy zgadzają się z twoimi poglądami. Dlatego ważne jest, aby móc stać i bronić się. W końcu nie ma to znaczenia dla ciebie, ale dla ciebie. Jeśli wierzysz, podejmujesz lepsze decyzje, nawet jeśli będziesz musiał postępować wbrew oczekiwaniom innych osób. 
    
  • Jeśli nie wierzysz, zawsze będziesz mieć wątpliwości i poprosisz innych o pomoc, kiedy będziesz musiał podjąć decyzję.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Zaakceptuj świat wokół siebie. Niezależni ludzie nie są ekstrawaganccy, ani też nie myślą, że wszyscy ludzie są źli. Niezależni ludzie widzą świat dokładnie taki, jaki jest i decydują się być silni. Nie jesteś niezależny tylko dlatego, że nikomu nie ufasz. Nie jesteście niezależni, ponieważ wierzycie tylko w siebie. Postępuj zgodnie z tą zasadą: naucz się akceptować świat i zdecyduj się być silnym. 
    
  • Przyjmowanie świata i jego komplikacji pomoże ci znaleźć niezliczone różne rozwiązania problemów. Nikt nie zmusza Cię do wyboru jednego rozwiązania.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Bądź emocjonalnie niezależny. Jest prawdopodobne, że jesteś emocjonalnie zależny od wielu ludzi. Mogą to być Twoi rodzice, Twoi przyjaciele lub partner. Chociaż możliwe jest przeżycie całego życia w cieniu swoich bliskich, najlepiej jest uświadomić sobie, że ludzie, na których polegacie, nie muszą tu być na zawsze. Niektóre ruchy, inne przestaną z tobą rozmawiać i w końcu wszyscy umrą. Jedynym, który pozostanie, będziesz sobą. Jeśli nie możesz żyć ze sobą, zawsze będziesz zawiedziony. 
    
  • W porządku jest budować silną więź z ludźmi w twoim życiu, ale nie można określić twojego szczęścia. To zależy od ciebie.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Zmotywuj. Inni ludzie nigdy nie będą mieli takiego samego zainteresowania takimi rzeczami jak ty. Motywacja i sukces to nawyki. Musisz pozbyć się pecha i zastąpić go dobrym planowaniem. Najbardziej popularni ludzie na świecie nie zawsze są najmądrzejsi lub najpiękniejsi. Ale zawsze mają dobrą pewność siebie i musieli ciężko pracować i przezwyciężyć wiele problemów związanych z ich sukcesem. Masz zaufanie do szkoły, randek, pracy i wszystkich innych dziedzin życia. 
    
  • Aby osiągnąć cel kariery, powinieneś zrobić to, aby zadowolić siebie i nie zadowalać rodziców. To samo dotyczy dobrych ocen w szkole.
  •  
  • Nie motywuj się, aby schudnąć, napisać książkę lub zbudować dom tylko robiąc wrażenie na innych. Zrób to, aby mieć dobre poczucie sukcesu.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Bądź sobą bohaterem. Facet, który jest dobrym przykładem, inspiruje cię i pokazuje ci, jak żyć. Nie ma nic złego w znalezieniu kogoś, kogo podziwiasz i dzielisz się z nim. Ostatecznie zawsze ważne jest, abyśmy byli najlepszym przykładem siebie jako osoby, która jest w stanie robić, co chce i być tą, której chce. Bądź sobą i staraj się być najlepszy. Jeśli nie możesz podziwiać siebie, nie będziesz niezależny. 
    
  • Nie pokazuj żadnych przyjaciół ani znajomych. Będziesz się z tym źle czuł i zapomnisz o własnych osiągnięciach.
  •  
         
 12.  
 13.             7      Zaakceptuj fakt, że życie nie jest sprawiedliwe. Nasi rodzice dbali o nas i próbowali wychować nas, aby przetrwać w dzisiejszym świecie. Niestety, świat nie działa tak, że dobrzy ludzie są dobrzy, a źli ludzie są karani. Ludzie będą się źle zachowywać z wielu niesprawiedliwych powodów, takich jak Twoja rasa, inteligencja, wzrost lub waga, zatrudnienie, opinie, seks i wiele więcej. Musisz się nauczyć być szczęśliwym i szczęśliwym z siebie. 
    
  • Nie pozwól nieuczciwym działaniom innych uniemożliwić osiągnięcie swoich celów. Czy chcesz zostać bratem zdrowia lub kobietą-generałem? Czy chcesz być pierwszą z rodziny, aby zostać studentem? Śmiało i powiedz, że masz to i możesz to zrobić.
  •  
         
 14.  
 15.             8      Nie martw się o to, co myślą inni. To najważniejsza rzecz, którą musisz poradzić sobie jako niezależna osoba. W zależności od opinii innych, nigdy nie będziesz szczęśliwy. Jeśli jesteś zadowolony, nic więcej już nie ma znaczenia. Przestań patrzeć na to, co inni myślą o twoim życiu, niezależnie od tego, czy lubią twoje ubrania, pracę czy wybór partnera. Te decyzje są tylko twoje. 
    
  • Jeśli wciąż masz myśli w głowie, "co mówią inni", ciągle się bronisz.
  •  
         
 16.  
 17.             9      Nie powinieneś myśleć, że jesteś najlepszy - udowodnij to! To zależy od twoich opinii, ale zaufanie jest również ważne. Łatwiej jest radzić sobie z życiem wiedząc, że możesz zrobić wszystko, ponieważ jesteś silniejszy niż kiedykolwiek wcześniej i ponieważ jesteś zdeterminowany, aby osiągnąć swoje cele. Kiedy jesteś leniwy, nic nie osiągniesz. To samo dotyczy wymówek.       
 18.  
 19.             10      Uzyskaj własne informacje. Oglądaj telewizję i czytaj gazetę. Sprawdź wszystkie informacje, aby uzyskać więcej zasobów. Zawsze znajdź wszystkie dostępne informacje, a następnie wydaj własną opinię. Możesz bawić się z wieloma różnymi osobami i uzyskać ich opinie na temat sytuacji. Nigdy nie pozwól ludziom mówić ci, co masz myśleć. Staraj się czytać jak najwięcej, zarówno powieści, jak i ulubione czasopisma. Gdy otrzymasz informacje, będziesz w stanie myśleć bardziej niezależnie. 
    
  • Nie musisz ufać niczemu tylko dlatego, że wierzy w nie 50 znajomych z Facebooka.
  •  
                   
 20.  
             

  Część 2      Bądź niezależny  .

    
   
 1.             1      Zachowaj silnych przyjaciół. Nie musisz pozbywać się przyjaciół, aby znaleźć niezależność, a jeśli masz dobre relacje z przyjaciółmi, będziesz bardziej niezależny. Bądźcie przyjaciółmi z boku, gdy potrzebują pomocy. Bądź godny zaufania i nie bierz udziału w plotkach i plotkach, nawet jeśli Twoi przyjaciele nie mówią ci, że to poufne informacje. Bądź dobrym przyjacielem i bądź szczęśliwy. Pokazujesz, że nie jesteś samolubny i uczysz się radzić sobie z każdą sytuacją, ponieważ zyskasz doświadczenie wszystkich swoich przyjaciół.       
 2.  
 3.             2      Bądź niezależny finansowo. To trudne, ponieważ rodzice mają naturalny instynkt, aby się nami zaopiekować. Musisz nauczyć się właściwie odrzucić swoje pieniądze. Kuszące jest poleganie na kimś finansowo, ale zanim nauczysz się być niezależny, naprawdę musisz stać się niezależny. Poszukaj swoich finansów i staraj się osiągnąć wolność finansową. Płać swoje rachunki, kup własny samochód i pozwól sobie na nadpisanie czynszu. 
    
  • Jeśli nie masz pieniędzy na te rzeczy, naucz się szybko oszczędzać. Dostaniesz wolność finansową i nauczysz się, jak być bardziej odpowiedzialnym i niezależnym.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Nie martw się zbytnio i nie staraj się być miły za wszelką cenę. Pracuj ciężko nad wszystkim, co robisz, i pozostań przy swoich opiniach. Dziewczyny powinny zdawać sobie sprawę, że mężczyźni nie mają obowiązku ich rozpieszczać. Jeśli zamierzasz osiągnąć coś wielkiego, powinieneś to zrobić. Zdecydowanie nie należy polegać na fakcie, że ktoś inny zrobi to za Ciebie. 
    
  • Staraj się żyć swoim życiem, aby ludzie mówili: "Ta osoba nie polega na nikim, to naprawdę niezależna i silna osobowość."
  •  
         
 6.  
 7.             4      Zawsze zostawiaj swoją rodzinę i przyjaciół w spokoju. Ten krok jest bardzo trudny, ale musisz nauczyć się robić rzeczy sam. Nie musisz iść na lunch z kimś, kogo możesz zjeść samodzielnie. Nie musisz spędzać każdej nocy z przyjaciółmi, czasami możesz cieszyć się samotnością. Pracuj nad tym, co zmusza ludzi do poprowadzenia, a nie ślepego podążania. 
    
  • Jeśli jesteś przyzwyczajony do chodzenia z kimś, spróbuj sam i przekonaj się, że nie ma w tym nic złego.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Pozbądź się rzeczy, które mają zły wpływ na twoje życie. Nie szkodzić przyjaźni, jeśli nie jest to absolutnie konieczne. Po prostu naucz się utrzymywać rozsądną odległość. Nawet jeśli masz przyjaciół, którzy są "absolutnie wspaniali", mogą uniemożliwić ci osiągnięcie własnych celów. Niektórzy ludzie pomogą ci odnieść sukces, ale inni po prostu hamują i odkurzają twoją energię. Jeśli masz przyjaciela, który sprawia, że ​​czujesz lub czujesz się z tym źle, nadszedł czas, aby zakończyć ten związek. 
    
  • Unikaj przyjaciół, którzy potrzebują kogoś, aby cały czas je podziwiał. Osoby te są zainteresowane wyłącznie tobą, ponieważ potrzebują żyć, a twoja niezależność nie pomoże.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Oszczędzaj pieniądze. Staraj się oszczędzać jak najwięcej. Pomoże Ci to stworzyć rezerwę finansową, której wszyscy potrzebują, ponieważ życie jest nieprzewidywalne i kiedy coś może się wydarzyć. Nikt nie planuje wypadku. Popraw swoje życie, wpłacając trochę pieniędzy i oszczędzając je. Wypadki i problemy zdrowotne pojawiają się niestety, gdy najmniej się ich spodziewasz. 
    
  • Jeśli uważasz, że nie możesz zaoszczędzić pieniędzy, nie wieszaj głowy. Możesz zaoszczędzić na wszystkim, kiedy robisz kawę zamiast chodzić do kawiarni, a jeśli zaoszczędzisz 300 CZK tygodniowo, będziesz mieć dobrą kwotę rocznie.
  •  
         
 12.  
 13.             7      Utwórz konto bankowe. Większość banków pozwala ci dołączyć do rachunku bieżącego i konta oszczędnościowego w jednym pakiecie. Niektóre firmy, instytucje i organizacje będą wymagały posiadania konta bankowego (pracodawcy nie zapłacą ci gotówką). Możesz zaoszczędzić pieniądze, których nie potrzebujesz, aby pokryć podstawowe koszty na koncie oszczędnościowym. 
    
  • Gdy masz własne konto, nie będziesz polegać na innych i nauczyć się szybciej zarabiać.
  •  
         
 14.  
 15.             8      Przejdź do ścieżki kariery. Eksperymentuj z różnymi powołaniami i dowiedz się, który z nich będzie najbardziej zabawny. Jeśli szukasz pieniędzy, jesteś bankierem lub założysz własną firmę. Jeśli kochasz dzieci, zostań nauczycielem. Jeśli lubisz rozmawiać z ludźmi, zostań sprzedawcą lub pracuj w sektorze usług. Jeśli jesteś zainteresowany tym, jak działa, stań się inżynierem lub programistą. 
    
  • Większość absolwentów wyższych uczelni ostatecznie pracuje w sektorze, który nie ma nic wspólnego z ich przemysłem. Niektórzy ludzie nie mają nawet odpowiedniego wykształcenia, a jednak stali się milionerami. Praca nad tym, co lubisz i troszczysz się, jest częścią niezależności.
  •  
         
 16.  
 17.             9      Znajdź jakąś pasję. Każdy powinien mieć coś, co jest naprawdę wyrzucane, czy to sport, muzyka, taniec czy wiara. Musisz mieć coś, co chcesz, aby wypełnić czas. Jednak gry wideo i marnowanie czasu w Internecie nie należą do tych rzeczy. 
    
  • Kiedy znajdziesz jakąś pasję, będziesz miał poczucie życia i poczujesz, że wiesz dokładnie, czego chcesz od życia.
  •  
         
 18.  
 19.             10      Zaplanuj swój dzień dla siebie. Ludzie, którzy polegają na innych, nieustannie obracają się wokół potrzeb innych ludzi. Zaplanuj swój dzień - zapisz listę wszystkiego, co musisz zrobić i podążaj za nią. Jeśli ktokolwiek chce, abyś okazał mu przysługę, nie daj się złamać swoim starannie przygotowanym planom.  
    
  • Nie śpiesz się sam na randkę z Bradem Pittem. Oznacza to ochronę i nie pozwalanie nikomu się do tego przygotować.
  •  
         
 20.  
 21.             11      Podziękuj ludziom za pomoc. Nie musisz być uparty, aby być niezależnym. Jeśli ktoś ci pomógł, dziękuj mu, wyślij mu list lub dobrego przyjaciela, przytul go. Nie ma nic złego w przyznawaniu, że czasami potrzebujesz pomocy. Nie będziesz mniej niezależny.       
 22.  
 23.             12      Unikaj trendów. Tylko dlatego, że ktoś płaci trzy tysiące koron za buty, nie musi nawet płacić. Ubierz się tak, jak chcesz się ubrać i powiedzieć, co chcesz powiedzieć. Jeśli lubisz zwariować, śmiało. Dobrze jest pamiętać, że dobry smak i styl nie wymagają dużych nakładów finansowych - można to osiągnąć jedynie przy odrobinie wiedzy.       
 24.  
 25.             13      Staraj się spędzać czas z różnymi ludźmi. Kiedy jesteś wśród ludzi, którzy będą tacy sami jak ty, nie będziesz miał gdzie zainspirować się i stać się bardziej niezależnym. Staraj się spotykać z wieloma różnymi osobami, które mają różne opinie i zawody. Dostaniesz więcej wglądu w świat, a przekonasz się, że nie ma tylko jednego właściwego sposobu na zrobienie tego w swoim życiu.  
    
  • Dobrze jest porozmawiać z adwokatem, jeśli na przykład jesteś nauczycielem, lub spędzić trochę czasu z kucharzem, jeśli jesteś studentem. Takie spotkania mogą otworzyć oczy i zachęcić cię do czegoś, co nigdy wcześniej nie przyszło ci do głowy.
  •  
         
 26.  
             

  Część 3      Jak poruszać się w bardziej niezależny sposób  .

    
   
 1.             1      Naucz się jeździć lub jeździć komunikacją miejską. Dopóki nie będziesz w stanie poruszać się wzdłuż własnej osi, nigdy nie będziesz całkowicie niezależny. Jak mogłeś, jeśli polegasz na swoim partnerze, rodzicach lub znajomych, którzy muszą prowadzić Cię wszędzie? Jeśli mieszkasz na przedmieściach i potrzebujesz samochodu do życia, zrób kierowcę tak szybko, jak to możliwe i zaoszczędź na własnym samochodzie.  
    
  • Jeśli mieszkasz w dużym mieście, nie polegaj na chodzeniu pieszo. Czasem nie jest ładna pogoda i czasami się spieszysz. Naucz się jeździć tramwajem, metrem i autobusem.
  •  
  • Kiedy polegasz na innych ludziach, musisz zostać w domu i czekać, aż ktoś cię zabierze tam, gdzie chcesz. Jeśli chcesz być niezależny, musisz móc się poruszać.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Nie proś ludzi o pomoc i nie naucz się sam znaleźć informacji. Być może przyzwyczajasz się do tego, że zawsze dzwonisz po pieniądze do swojego ojca lub wołasz o gotowanie zawsze do swojej matki. Może masz przyjaciela, który zawsze pomaga ci z matematyką, przyjacielem, który zawsze wybiera odpowiednie ubrania i inny przyjaciel, aby naprawić komputer. To zdecydowanie nie jest oznaką niezależności. Zawsze staraj się odkryć i stać się bardziej niezależnym. 
    
  • Dobrze jest mieć ludzi, do których możesz się zwrócić, ale następnym razem zastanów się, czy możesz znaleźć te informacje bez nich. Prawdopodobnie okaże się, że tak. To zajmie ci więcej czasu, ale ostatecznie poczujesz się znacznie lepiej.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Dowiedz się, jak radzić sobie z typowymi naprawami w domu. Czy jesteś zmęczony dzwonieniem do hydraulika, kotła, malarza lub innych warsztatów? Dowiedz się, jak sobie z tym poradzić - obejrzyj samouczki YouTube, przeczytaj artykuły na wikiHow lub przejdź do biblioteki i wypożycz książkę. Na przykład, jeśli masz przyjaciela cieślaka, poproś go, aby nauczył Cię podstawowych rzeczy. Kiedy możesz naprawić własny dom, zaoszczędzisz dużo pieniędzy i będziesz bardziej niezależny. 
    
  • Lepiej nauczyć się czyścić wypchaną toaletę, niż czekać, aż ktoś zrobi to za Ciebie.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Gotuj się. Nie powinieneś polegać na aktualnej lokalnej ofercie fast food. Nie musisz być świetnym szefem kuchni, aby gotować smaczne i zdrowe posiłki w domu - ucz się podstawowych potraw, dowiedz się, jak korzystać z piekarnika i gotuj proste dania, takie jak makaron, sałatki i dania ziemniaczane. Wiedząc, że w domu możesz spróbować ugotować wszystko, co chcesz, poczujesz się znacznie bardziej niezależny.  
    
  • Kiedy gotowanie będzie fajne i będzie ci towarzyszyć, możesz zaprosić swoich znajomych na kolację.
  •  
  • Dzięki gotowaniu będziesz bardziej niezależny, ale także zaoszczędzisz dużo pieniędzy, kolejny krok ku niezależności i wolności.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Dowiedz się, jak radzić sobie z pieniędzmi. Być może Twoje finanse były zarządzane przez rodziców, partnerów lub kogoś innego, albo nie myślałeś o nich bardzo dużo i wydawałeś pieniądze bez głowy. Jeśli chcesz być niezależny, musisz przestać to robić i nauczyć się, jak właściwie zarządzać pieniędzmi. Zapisz swoje dochody i wydatki i spróbuj monitorować swoje finanse. 
    
  • Kiedy nauczysz się oszczędzać pieniądze, będziesz bardziej niezależny, ponieważ będziesz miał więcej pieniędzy, które możesz wydać na cokolwiek zechcesz.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Nie polegaj na nawigacji w samochodzie. Włącz nawigację GPS w telefonie i nie zwracaj uwagi na to, dokąd zmierzasz. Ale co by było, gdyby nawigacja nagle spadła, czy zapalała się latarka, czy GPS doprowadził cię do krawędzi otchłani? Na pewno nie przyjdziesz do tego. Gdziekolwiek jesteś, przejdź przez mapę i spróbuj zapamiętać swoją drogę. Najlepiej się go nauczyć, abyś wiedział, dokąd zmierzasz i nie musisz polegać na technologii. 
    
  • Jeśli podróżujesz w długiej podróży, nawigacja Ci odpowiada. Ale jeśli spacerujesz po znajomym otoczeniu, powinieneś starać się pamiętać o okolicy i umieć się zorientować.
  •  
         
 12.  
 13.             7      Przyzwyczaj się do robienia rzeczy samemu. Jeśli chcesz być naprawdę niezależny, nie potrzebujesz przyjaciela dla każdej aktywności. Naucz się sam robić rzeczy i idź na kolację do nowej restauracji lub filmu, który chciałeś zobaczyć. W kinie będziesz zaskoczony, jak wielu ludzi ogląda filmy. 
    
  • Wszystko zależy od dostępu. Jeśli masz ochotę czerpać przyjemność z tych zajęć, nikt nie pomyśli, że tak nie jest.
  •  
         
 14.  
 15.             8      Nie śpiesz się. Nic nie może być zmienione z dnia na dzień i nikt nie może być całkowicie niezależny. Nie ma dokładnych instrukcji, których powinieneś się trzymać. Jeśli chcesz coś zrobić, zrób to. Ten artykuł daje tylko pomocną dłoń, jeśli nie wiesz, jak to zrobić.       
 16.  
          (1)                     
Młodzież popularny:
Jak zachowywać się jak syrena.

Jak być dobrym Bad Boy.

Jak postrzegać siebie obiektywnie.

Jak zastrzelić kogoś.

Jak zadowolić człowieka.

Jak przejść niezapowiedziany test narkotykowy.

Jak zarabiać pieniądze (dla nastolatków).

Jak zaprosić dziewczynę do uczennicy.

Jak zachowywać się w obecności faceta, którego lubisz.

Jak zrobić różnicę.

Jak powstrzymać zastraszanie.

Jak się ubrać jako gangster.

Jak zarabiać pieniądze (dla nastolatków).

Dowiedz się, czy twój partner cię zdradza.

Jak napisać swojego idola i rozpocząć rozmowę kwalifikacyjną.

Jak się ubrać jako gangster.

Jak napisać dziewczynę, którą lubisz.

Jak sprawić, by każda dziewczyna chciała cię pocałować.

Jak dotrzeć.

Jak uzyskać niezapomniany pierwszy pocałunek.

Jak powstrzymać zastraszanie.