Home \ Młodzież
 

Jak zostać ekstrawertykiem.

 

Ekstrawersja to sposób postrzegania świata, który wykorzystuje głównie satysfakcję z zewnątrz. Innymi słowy ekstrawertycy doceniają uwagę innych. Jeśli chcesz być ekstrawertykiem, nie musisz tego zmieniać!

              

Procedura .

    

    1      Właściwe myślenie  .

    
   
 1.            1      Doceń ekstrawersję. Ważne jest, aby skupić się na pozytywnych cechach ekstrawertyków: są w większości przyjaźni, czują się dobrze wśród ludzi i cieszą się nimi. Chociaż prawdą jest, że niektórzy ekstrawertycy mają również słabe cechy (na przykład są zbyt wyniosłe), ale powinniście się skupić na ich dobrych cechach.  
    
  • Łatwo jest patrzeć na ekstrawertyków negatywnie - jak ludzie, którzy mówią, zanim myślą i zachowują się powierzchownie. To nie prawda! Ekstrawertycy są tak intuicyjni i troskliwi, jak introwertycy. Jeśli chcesz stać się ekstrawertykiem, będziesz musiał znaleźć ich pozytywne cechy (które nie powinny stanowić problemu).
  •  
  • Extrovert to człowiek, który ćwiczy, spędzając czas z innymi ludźmi. Może być bardzo inteligentny i zamyślony i może słuchać innych. Jest to głównie osoba, która rozumie ludzi.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Wyobraź sobie siebie jako ekstrawertyka. To prawda, że ​​niektórzy ekstrawertycy mogą działać fałszywie i nieprzyjemnie. Wyobraź sobie dealera samochodowego - takiego ekstrawertyka, którego nie chcesz, a nawet nie powinieneś. Możesz być takim ekstrawertykiem, jak chcesz. Niektórzy ekstrawertycy są nawet nieśmiali!  
    
  • Jakie właściwości chciałbyś mieć? Możesz chcieć dobrze się czuć wśród ludzi lub chcieć porozmawiać z publicznością lub chcesz być zabawny. Cokolwiek to jest, nie myśl, że nie możesz tego osiągnąć. To bardzo proste. Znajdź niektóre funkcje i zapisz je. Twoim celem może być "ekstrawertyk", co jest dość trudne. Będzie lepiej, jeśli napiszesz na przykład: "Chciałabym móc mówić lepiej przed ludźmi".
  •  
         
 4.  
 5.             3      Pamiętaj, że tylko kilku to ekstrawertycy. Badania wykazały, że większość ludzi należy do większej liczby kategorii. Standardem jest posiadanie właściwości bardziej temperamentowych kategorii. Niektórzy ludzie są bardziej introwertyczni, inni bardziej ekstrawertyczni, ale zdecydowana większość ludzi znajduje się gdzieś pośrodku.  
    
  • Nawet jeśli jesteś introwertykiem, na pewno masz przynajmniej kilka funkcji ekstrawertycznych. Nawet Carl Jung (słynny psycholog) powiedział, że nikt nie jest jedynie ekstrawertykiem czy introwertykiem - jeśli ludzie znajdą się w jednej kategorii, nieuchronnie znajdą się w szaleńcu! Wszystko, co musisz zrobić, to uzyskać swoje ekstrowertydowe tendencje. Nie bój się, jesteś zdecydowanie w tym!
  •  
         
 6.  
 7.             4      Pamiętaj, że możesz czuć się lepiej. Badania, które mówią, że to może być interesujące, ale badania potwierdziły, że kiedy introwertycy zachowują się ekstrawertycznie, są szczęśliwsi. Eksperci nie są pewni, dlaczego tak jest, ale generalnie ludzie myślą, że dzieje się tak dlatego, że kiedy ludzie zachowują się jak ekstrawertyk, ludzie reagują na nie bardziej pozytywnie. Pozytywne reakcje w otoczeniu zawsze będą miło.  
    
  • Introwertycy zdają się nie doceniać tego, co mogliby czerpać. Niektórzy ekstrawertycy czasami nie chcą przyjęcia i ostatecznie cieszą się, że wybrali, ponieważ im się podobało. Czy to dlatego, że cieszę się, że gdzieś wyszedłeś, wypróbowałeś coś nowego, czy ktoś przedstawił cię komuś interesującemu, nigdy nie wiesz, jak świetnie możesz się stać.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Należy pamiętać, że może to być bardzo trudne. Mózg jest bardzo plastyczny, ale czasami po prostu nie można nauczyć starego psa nowych kawałków. Jeśli jesteś naprawdę introwertykiem, przynajmniej trudno będzie ci zachowywać się jak ekstrawertyk. Nawet niektóre ekstrawertyki interakcji społecznych są wyczerpujące. Musisz być przygotowany na radzenie sobie z tymi przeszkodami.  
    
  • Jeśli prawie cierpisz na fobię społeczną, nie zmuszaj się. Zastanówcie się raczej nad tym: zachodnie kultury doceniają ekstrawertyków, ale wschodnie kultury nie przyznają się do takiej władzy. Czy to możliwe, że twoje pragnienie jest projektowane tylko przez innych ludzi? Zastanów się, czy lepiej zaakceptować fakt, że jesteś introwertykiem - introwertycy są tak samo ważni dla społeczeństwa, jak ekstrawertyki!
  •  
                   
 10.  
             

    2      Przejdź do pracy  .

    
   
 1.             1      Obserwuj otaczającą sytuację. Zmiana twojej osobowości nie jest łatwa. Mózg jest plastyczny i można osiągnąć prawie wszystko. Zacznij oglądać ekstrawertycy wokół siebie. Zobacz, jak reagują i jak zachowują się w różnych środowiskach. Niektórzy czują się dobrze w mniejszych grupach, inni górują w tłumie. Niektórzy ekstrawertycy nawet nie czują się dobrze w pewnych sytuacjach społecznych.  
    
  • Zwróć także uwagę na to, co czyni tych ludzi ekstrawertycznymi. Pamiętaj, że nawet ekstrawertycy mogą się wstydzić. To, że ktoś jest nieśmiały, nie oznacza, że ​​nie zyskuje energii od innych ludzi. Czy chcesz być bardziej pewny siebie? Więcej zabawy? Lub bardziej otwarty? Jakie inne właściwości oprócz ekstrawertyków chcesz uczyć się od tych osób?
  •  
         
 2.  
 3.             2      Udawaj! Nie musisz niczego grać, po prostu spróbuj udawać ekstrawertyków! Po wystawieniu ekstrawertyków zacznijcie je naśladować. Kiedy jesteś wśród ludzi, staraj się zachowywać jak ekstrawertyk. Pamiętaj, że na przykład Robert de Niro lub David Letterman są introwertykami! Po prostu wstają, wychodzą między ludzi i zachowują się ekstrawersyjnie.        
 4.  
 5.             3      Uruchom powoli. Nie spiesz się - od samego początku staraj się być ekstrawertycznym codziennie przez 15 minut. Zrób coś każdego dnia, co sprawi, że poczujesz się nieswojo. Na przykład odwiedź swojego nowego sąsiada i wyobraź to sobie. Jeśli zrobisz to po raz pierwszy, będzie to dla ciebie łatwe po raz drugi. Po raz trzeci nie będziesz nawet czuł się jak robisz coś, czego nie wiesz!  
    
  • Pozostań w kontakcie z coraz większą liczbą zadań. W przyszłym tygodniu staraj się ominąć wszystkich sąsiadów i przez chwilę rozmawiać ze sobą. Możesz porozmawiać z osobą, którą spotkasz na przystanku autobusowym. Uśmiechnij się do sprzedawcy. Wszystkie te małe rzeczy się liczą.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Spędzaj więcej czasu z ludźmi. Jest tak, że kiedy jesteś sam, nie możesz zachowywać się ekstrawertycznie. Trzeba spędzać czas z ludźmi. Odbieranie wszystkich zaproszeń na imprezy i imprezy. Kiedy jesteś w domu, nigdy nie będziesz bardziej ekstrawertyczny.  
    
  • Przestań myśleć o wymówek i idź tam, gdzie ktoś cię zaprosi. Powinieneś zaakceptować wszystkie otrzymane zaproszenia. Im więcej czasu spędzasz z innymi ludźmi, tym lepiej poczujesz się z nimi i tym bardziej ekstrawertycznym będziesz.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Znajdź swoją wartość. Niektórzy uważają, że są wyjątkowi i nie są społeczni. Ekstrawertycy często myślą, że nie mają czasu dla takich ludzi jak oni. To w ogóle nie jest prawdą. Bycie introwertykiem nie oznacza, że ​​brakuje ci umiejętności społecznych lub nie masz wartości. Każdy może odgrywać pewną rolę w grupie ludzi.  
    
  • Weźmy skrajny przykład: każdego dnia siedzisz w domu i grasz w gry wideo. Czy to oznacza, że ​​nie jesteś inteligentny? Oczywiście, że nie. Czy to znaczy, że nie masz żadnych umiejętności? Również nie. Osoba, która ma dobry pomysł na biznes i potrafi rozmawiać z ludźmi, potrzebuje również kogoś, kto stworzy stronę internetową. Bądź świadomy, że masz dużo do wniesienia.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Staraj się być nieco bardziej dziki. Ekstrawertycy są zazwyczaj bardziej impulsywni niż introwertycy. Jeśli chcesz być bardziej ekstrawertyczny, spróbuj naśladować ich impulsywne zachowanie. Kiedy chodzisz po strumyku, wskakuj do niego i pływaj (jeśli potrafisz pływać). Zacznij śpiewać w środku supermarketu. Powinieneś robić więcej szalonych rzeczy!        
 12.  
             

    3      Komunikuj się z innymi  .

    
   
 1.             1      Znajdź odpowiednią grupę tutaj. Czasami problem nie dotyczy nas, ale ludzi wokół nas. Możesz nie być wystarczająco ekstrawertyczny, ponieważ nie masz odpowiednich ludzi wokół ciebie. Może pomóc Ci znaleźć znajomych wśród innych osób (na przykład młodszych). Te osoby mogą ci pomóc odpocząć i cieszyć się towarzystwem innych. Pomyśl o tym.  
    
  • Sprawdź tę teorię, dołączając do klubu. Znajdź miejsce, w którym możesz spotkać ludzi, którzy myślą tak samo jak ty i gdzie wiesz, jakich ludzi wokół ciebie potrzebujesz, aby czuć się dobrze. Niektórzy ludzie zwalniają nas, a inni nas przewracają.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Wykorzystaj swoje mocne strony. Możesz dobrze słuchać ludzi, ale nie możesz powiedzieć tak dobrze. Możesz preferować czytanie przyjęcia zamiast przyjęcia. Twoje introwertyczne mocne strony mogą być także twoimi ekstrawertycznymi korzyściami Kiedy ktoś mówi, że ma zły dzień, idź za nim i porozmawiaj z nim. Twoja umiejętność słuchania będzie dla ciebie dobra. Rozmawiaj z ludźmi o czytanych książkach - jeśli tego nie wiesz, nawet ekstrawertycy czytają!  
    
  • Jest prawdopodobne, że jeśli jesteś prawdziwym introwertykiem, często myślisz o rzeczach, na których ludziom nie zależy. Jeśli naprawdę tak jest, będziesz miał to proste, ponieważ możesz zauważyć szczegóły. Skorzystaj z tego. Zwróć uwagę na coś, czego inni nie zauważają i nie komentują. Zrób dobre wrażenie - ludzie docenią, że ktoś w końcu zauważył! Każdy lubi być zainteresowany innymi ludźmi.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Mów. Gdy znajdziesz się między ludźmi (połowa sukcesu), zacznij mówić. Powiedz cokolwiek! Na pewno masz wiele myśli i opinii. Jeśli nie chcesz rozmawiać o tym, jak się czujesz, zapytaj innych. Każdy lubi rozmawiać o sobie. Zadawanie ich ułatwi.  
    
  • Jeśli masz z tym problem, spróbuj porozmawiać ze sobą. Następnie zacznij rozmawiać ze znajomymi i rodziną. Czasami trudno jest przywyknąć do dźwięku twojego głosu. Kiedy trenujesz, przyzwyczajasz się do tego. Im więcej mówisz, tym łatwiej Ci będzie.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Przysięgnij. Następnym krokiem jest nauczenie się promować. Kiedy zobaczysz okazję, ciesz się nią! Rozciągnij swoje opinie (jeśli nie walczysz o masowe ludobójstwo lub nie chcesz rozmawiać o dziwnej chmurze, która nawiedza cię w całym mieście). Mów o tym, co widziałeś w kinie lub o tym, co myślisz o dzisiejszej prezentacji swojego szefa. Nie bój się tego mówić!  
    
  • Pozwól innym osobom na określenie dźwięku rozmowy. Ludzie mogą narzekać bardzo, a kiedy znajdą się w grupie ludzi, są jeszcze lepsi. Znajdź moment, w którym twoi koledzy lub przyjaciele przysięgną coś i dołączą do nich. Jeśli nie lubisz swoich innych opinii, nie rób nic z tym. Rozmowa będzie kontynuowana, a wkrótce pojawi się inny temat.       
  •  
         
 8.  
 9.   5      Jeśli wszystko jest w porządku, zatrzymaj kogoś cicho. Introwertycy często zachowują się zbyt dobrze. Ekstrawertyk chwyta rozmowę w swoje ręce i zaczyna mówić, kiedy tylko ma rację. Nie musisz czekać, aż ktoś ci pozwoli mówić - to nie musi się zdarzyć. Kiedy przerywasz ludziom we właściwym czasie, nie będzie to niegrzeczne. Ekstrawertycy robią to cały czas!  
    
  • Trzeba tylko wiedzieć, kiedy to jest dobre. Kiedy o tym pomyślisz, znajdziesz odpowiednie możliwości. Nie jest dobrze przeszkadzać komuś, kiedy opowiada zabawną historię lub opowiada o swoim chorym przyjacielu. Jeśli chodzi o aktywną rozmowę, możesz wziąć udział. Ale jeśli ktoś jest poważny, powinieneś poczekać na odpowiedni moment.       
  •  
         
 10.  
 11.   6      Zwróć uwagę. Nadszedł czas, aby przejść do najcięższego arsenału - musisz nauczyć się przyciągać uwagę innych ludzi. Zwykle oznacza to robienie lub mówienie czegoś interesującego. Zacznij grać w grę lub porozmawiaj o tym, co masz zamiar zrobić w piątek wieczorem.  
    
  • Upewnij się, że ludzie coś robią. Chodź z tematem, o którym ludzie mogą rozmawiać. Możesz rozprowadzać popcorn na stole lub schować się za krzesłem. Wyślij zabawny film do wszystkich znajomych. Po prostu rób coś, co sprawia, że ​​inni mówią.       
  •  
         
 12.  
 13.   7      Śmiej się z innymi ludźmi. Nie wszyscy ekstrawertycy są naturalnie komikami, ale jeśli chcesz, aby ludzie byli świadomi ciebie, dobrze jest móc ich rozśmieszyć. Warto przyciągać uwagę, ale powinieneś pójść jeszcze dalej - nawet jeśli musisz śmiać się własnym kosztem!  
    
  • Nawet coś tak prostego jak śmieszne dźwięki lub zwolnione tempo może pochwalić się zabawą na nudnej imprezie.
  •  
         
 14.  
 15.             8      Baw się na przyjęciach. Prawdziwy ekstrawertyk może przerwać każdą żenującą ciszę, nawet jeśli musiał zacząć mówić o swoim kotu. Jeśli jesteś w towarzystwie ludzi i zabawy, zacznij mówić. Postaraj się dowiedzieć, ile masz pałeczek na głowie, lub poproś kogoś o coś interesującego. Możesz nawet zacząć tańczyć.  
    
  • Różni ludzie reagują na różne rzeczy. Jeśli jesteś w towarzystwie ludzi, którzy mówią o operze i literaturze, prawdopodobnie nie jest dobrym pomysłem, aby wypuścić Macarena i zacząć tańczyć. Musisz zawsze myśleć o tym, za kogo masz honor.
  •  
         
 16.  
             

Ostrzeżenie .

               (2)                     
Młodzież popularny:
Jak zastrzelić kogoś.

Dowiedz się, czy twój partner cię zdradza.

Jak zostać szumowiną.

Jak pisać z dziewczyną, którą lubisz.

Jak zachowywać się w obecności faceta, którego lubisz.

Jak być damą.

Jak schudnąć, gdy jesteś nastolatkiem.

Jak zachowywać się w obecności dziewczyny, którą lubisz.

Jak zapytasz dziewczynę, czy chce z tobą iść.

Jak powiedzieć ludziom, że to lubisz.

Jak prowadzić dziennik.

Jak zachowywać się jak syrena.

Jak przejść niezapowiedziany test narkotykowy.

Jak prezentować w szkole.

Jak przetrwać liceum.

Jak zachowywać się w obecności dziewczyny, którą lubisz.

Jak symulować wymioty.

Jak zastrzelić kogoś.

Jak przerazić siostrę.

Jak upewnić się, że dziewczyna ma obsesję na twoim punkcie.

Jak zachowywać się w obecności faceta, którego lubisz.