Home \ Młodzież
 

Jak odpowiedzieć na pytanie "Kim jesteś?"

 

Opisywanie siebie jest bardzo wymagającym zadaniem dla większości z nas, we wszystkich przypadkach - czy zamierzamy napisać wstęp lub wstęp do książki, odpowiadamy na pytanie w wywiadzie lub po prostu chcemy poczuć, że żyjemy szczęśliwym i spełnionym życiem. Zanim opisasz swoją osobowość komuś innemu, musisz najpierw rozwiązać problem własnej tożsamości z samym sobą. To, co ludzie definiują, jest postrzegane przez ludzi inaczej, zgodnie z ich własnym myśleniem filozoficznym, ale niektóre ogólne części osobowości można jeszcze wymienić. Na przykład możemy zdefiniować nasze umiejętności i umiejętności, nasz system pasji, charakteru i wartości. Definicja tych pojedynczych punktów może służyć jako odpowiedź na pytanie "Kim jesteś?".

              

Procedura .

    

    1      Rozprzestrzeniając swoją osobowość i podstawowe wartości  .

    
   
 1.            1      Wykonaj kilka testów osobowości online. Chociaż nie wszystkie podobne testy są tworzone w podobny sposób i nie uwzględniają tych samych czynników, niektóre z nich mogą powiedzieć wiele na temat twojej osobowości. Dobry jest Test osobowości Myersa-Briggsa, który przypisuje twoją osobowość do jednej z grup, które są dalej podzielone na cztery kategorie. Możesz także wypróbować inne rodzaje testów osobowości.  
    
  • Użyj wyników testu. Gdy poznasz wyniki tych testów, pomoże ci to lepiej zrozumieć, jak podejmować ważne decyzje i kim jesteś jako osoba. Pomoże ci również zrozumieć, jak radzisz sobie z innymi ludźmi i dlaczego reagujesz w określonych sytuacjach w określony sposób.  
  •  
  • Powiedzmy, że jesteś introwertykiem. Jeśli wiesz o sobie, nagle zrozumiesz, dlaczego jesteś tak wyczerpany po każdej imprezie i będziesz mógł podjąć kroki, aby oszczędzić energię.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Pamiętaj o swoich największych osiągnięciach. Opisz trzy rzeczy, które uważasz za największe osiągnięcia swojego życia. Co te trzy rzeczy mają ze sobą wspólnego? Odwróć się, aby wyposażyć trzy największe straty w twoim życiu. Co masz wspólnego? Pomyśl o tym.        
 4.  
 5.             3      Opisz, czego nauczyłeś się w życiu. W zależności od sukcesów twojego życia i porażek, które właśnie wymieniłeś, spróbuj pomyśleć o tym, jak dostałeś się do tych sytuacji i jak zostaniesz dzisiaj. Jeśli jednym z twoich największych osiągnięć jest osiągnięcie stopnia naukowego, oznacza to, że ciężka praca i zaangażowanie są bardzo ważne. Jeśli jednym z twoich największych błędów życiowych jest to, że jesteś pijany i oszukiwałeś swoją dziewczynę, prawdopodobnie myślisz, że masz problem z brakiem odpowiedzialności i nie dotrzymaniem obietnic, i chcesz to zmienić.        
 6.  
 7.             4      Obserwuj ludzi, których podziwiasz. Zastanów się, czego ludzie najbardziej szukają. Co podziwiasz? Jakie cechy chciałbyś dla siebie? Jakie wartości honorują? Te wartości prawdopodobnie będą tym, co chciałbyś mieć.        
 8.  
 9.             5      Zadaj sobie pytanie, co jest dla ciebie najważniejsze. Aby zidentyfikować swoje wartości, musisz najpierw dowiedzieć się, co jest dla ciebie najważniejsze w twoim życiu. Może to rodzina, może przyjaźń, może coś jeszcze.  
    
  • Najlepszym sposobem na ujawnienie swoich wartości jest zadać sobie kilka pytań. Na przykład, co zabrałbyś ze sobą z płonącego domu (z wyjątkiem rodziny i zwierząt domowych)? Jak byś zmienił świat, gdybyś miał szansę? Co daje ci prawdziwą pasję? Powtarzające się chwile pomogą ci budować wartości.  
  •  
         
 10.  
 11.             6      Wprowadź swoje wartości teraz, co znalazłeś. Powiedzmy, że zdajesz sobie sprawę, jak ważna jest dla ciebie praca. Oznacza to, że jest to jedna z twoich wartości. Odkryłeś również, że równie ważne dla ciebie jest umiar i lojalność - i to jest kolejna wartość.        
 12.  
 13.             7      Użyj swoich wartości do prawidłowego podejmowania decyzji. Zachowanie pewnych wartości i nie używanie ich jest bardzo proste, ale mówi o twojej prawdziwej osobowości, jak możesz je zastosować w praktyce. Mówi się, że uczciwi ludzie zawsze podążają za swoim systemem wartości, więc jeśli chcesz być szczery, musisz również postępować zgodnie z własnymi wartościami.        
 14.  
 15.             8      Zdefiniuj wartości. Twoja osobowość i wartości, które szanujesz, określają twoje zachowanie. Załóżmy, że twoją najwyższą wartością jest rodzina. Oznacza to, że umieszczasz swoją rodzinę ponad wszystkim innym i dajesz jej pierwszeństwo przed innymi ważnymi rzeczami, takimi jak praca lub inne obowiązki. Z drugiej strony możesz preferować swoją pracę i zrezygnować z założenia rodziny. To oczywiście będzie właściwa decyzja, kierowana przez twoją osobowość. Po prostu twoje działania określają twoją osobowość. 
    
  • Kiedy zrozumiesz, w jaki sposób twoje wartości są kształtowane przez twoją złożoną osobowość, możesz powiedzieć to słowami. Możesz wtedy powiedzieć, że jesteś "typem rodziny" lub odwrotnie, "zapalonym praktykiem", w zależności od tego, co robiłeś.
  •  
                   
 16.  
             

    2      Odkryj swoją pasję  .

    
   
 1.             1      Pamiętaj, co ci się podobało w młodości. Na przykład, jeśli lubisz kolory, możesz mieć ukrytą pasję do projektowania. Jeśli chcesz budować różne zestawy, Twoja pasja może ukrywać się w czymś zbliżonym do architektury lub budynku.  
    
  • Nie myśl tylko o tym, co ci się podoba, ale także dlaczego to lubisz. Możesz zainteresować się budowaniem zestawu ze względu na proste linie i kolory strojenia, co wskazywałoby, że wolisz strukturę i układ niż budynki.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Postaraj się zdecydować, co zrobiłbyś, gdybyś miał nieograniczony dochód. Czy odziedziczyłbyś dużo pieniędzy i nie musiałbyś martwić się o jedzenie lub czynsz, co robiłbyś w wolnym czasie? Staraj się myśleć poważnie i rozważ inne opcje, takie jak wolontariat, nowe hobby, odwiedzanie bibliotek lub muzeów, oprócz oglądania telewizji. To, co określisz jako potencjalny przedmiot zainteresowania, pokaże Ci, co daje Ci najwięcej entuzjazmu i pasji.        
 4.  
 5.             3      Skup się na sytuacjach, w których tracisz pojęcie czasu. Znasz chwile, w których jesteś całkowicie zanurzona w jakiejś działalności i nie wiesz nic więcej. Są to tylko te momenty, na które powinieneś zwrócić szczególną uwagę, ponieważ oczywiście wykonujesz tę czynność z wielką błyskawicą i radością.        
 6.  
 7.             4      Zastanów się, czego nie lubisz. Identyfikacja tego, co ci się nie podoba, jest tak samo ważna jak wiedza, co lubisz. Jednym z powodów jest to, że pomoże ci dowiedzieć się, czego unikać, szukając swoich hobby lub zatrudnienia.  
    
  • Rozpocznij od działań, których się boisz. Co ci się nie podoba w nich? Dlaczego ich straszysz? Gdy tylko odpowiesz na te pytania, zaczniesz dostrzegać powtarzające się punkty, które możesz powiązać z konkretną rzeczą - na przykład odkryjesz, że nie podoba Ci się porządek lub architektura w ogóle, lub że nie jesteś bardzo przyjaznym typem osoby.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Poświęć czas, aby wyrazić rzeczy, które cię inspirują. Niezależnie od tego, czy umieścisz je w dzienniku, na tablicy lub w plakacie, poświęć dużo czasu. Spróbuj dołączyć różne cytaty, zdjęcia lub po prostu myśli. W miarę upływu czasu zaczniesz zauważać te same tematy, które połączą twoją prawdziwą pasję.  
    
  • Poznaj wszystkie potencjalne źródła inspirujących rzeczy, które możesz dodać do swojego wyliczenia, od Internetu, poprzez folder spamu swojej skrzynki pocztowej do starych czasopism.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Rozwijaj ciekawość w sobie. Kiedy znajdziesz się zainteresowany, zatrzymaj się i zrób trochę badań. W ten sposób możesz odkryć swoją dalszą pasję, tylko dlatego, że interesujesz się samą ideą rzeczy. Aby zaspokoić swoją ciekawość, zacznij szukać informacji w Internecie lub w bibliotece.        
 12.  
 13.             7      Odpowiedz "Tak." "Jeśli masz okazję spróbować czegoś nowego, daj szansę. Na przykład, jeśli Twój szef oferuje rozszerzenie obciążenia pracą, możesz cieszyć się nim. Podobnie, przyjmij wyzwanie swoich przyjaciół i wypróbuj jakiś nowy sport lub cokolwiek innego. Nigdy nie wiesz, co cię złapie i co stanie się twoim nowym hobby.        
 14.  
 15.             8      Odkrywaj swoje zainteresowania. Jednym ze sposobów na poznanie różnych okazji jest wypróbowanie ich osobiście. Idź do biblioteki i przejrzyj kilka książek na temat, który cię interesuje. Dołącz do dowolnej grupy zainteresowań lub uczęszczaj na kursy w centrum edukacyjnym w Twojej okolicy. Tak czy inaczej, nie musisz nawet wyciągać obcasów z domu, aby odkrywać swoje zainteresowania. Spędź jedno popołudnie i po prostu śmiej się w ogrodzie i dopinguj lub baw się. Zachowaj otwarty umysł na wszelkie impulsy.        
 16.  
 17.             9      Podaruj swój entuzjazm wolnym przejściem. Poprzez swoje hobby możesz pokazać światu, kim jesteś. Hobby i hobby pokażą także twoją prawdziwą osobowość, ponieważ to, co lubisz, napędza twoje życie, i dlatego tak ważne jest, aby mieć te zainteresowania. Jeśli interesujesz się sztuką, w jakiś sposób powinieneś ujawnić siebie i siebie w sztuce próbowania lub wspierania innych aktywnych artystów.       
 18.  
             

    3      Odkryj swoje umiejętności  .

    
   
 1.             1      Pomyśl o obszarach zainteresowania, które robisz. Co robiłeś w przeszłości? Pamiętaj, na przykład, przedmioty szkolne, z których masz dobre oceny. Pamiętaj też, jeśli robisz coś dla swojej rodziny i przyjaciół, do czego zawsze wracają, ponieważ jesteś w tym dobry. Myśląc o swoich umiejętnościach, napisz to ostrożnie.  
    
  • Umiejętności są częścią twojej tożsamości i wiele osób połączy Cię z nimi.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Oceń, jakie umiejętności rozwinęły się w Twojej pracy. Pewne rodzaje powołania uczą konkretnych umiejętności, nawet jeśli nie zdajesz sobie z tego sprawy. Na przykład, jeśli pracujesz w kasynie w niektórych fast foodach, prawdopodobnie masz możliwość skutecznego radzenia sobie z przykrymi klientami.  
    
  • Wspomniane wyżej prace w fast foodach, ale ogólnie w sprzedaży detalicznej, mogą również nauczyć Cię ogólnego podejścia do ludzi.
  •  
  • Podobnie jak twoje hobby, ludzie będą kojarzyć cię z twoją pracą. Większość życia spędzasz w pracy, więc jasne jest, że stanie się to w jakiś sposób twoją rolą.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Spróbuj wypełnić testy umiejętności online. Wiele stron internetowych, szczególnie wyszukiwarki ofert pracy, oferuje możliwość ukończenia testu umiejętności. Podobne testy powinny pomóc ci zdecydować, ile chcesz na kierunku studiów, szczególnie w odniesieniu do zatrudnienia.        
 6.  
 7.             4      Zapytaj znajomych, rodzinę i kolegów. Ludzie, którzy poruszają się w twojej okolicy, będą mogli powiedzieć ci dokładnie, w czym jesteś dobry, i powinieneś poprosić ich, aby docenili te zdolności, zanim zdecydują się krzyczeć świat. Twoi przełożeni również mogą pomóc w tej sprawie. W przeciwnym razie możesz uzyskać wiele przydatnych informacji o swojej osobie i swoich umiejętnościach ze swoimi przyjaciółmi i członkami rodziny.       
 8.  
 9.             5      Określ siebie zgodnie ze swoimi umiejętnościami. Z czasem i dojrzałością twoje umiejętności zaczną formować się profesjonalnie. Przy wyborze zawodu jesteś po prostu listą umiejętności i doświadczenia, ponieważ prezentujesz się światu. Oczywiście w ogóle nie wyraża twojej osobowości, ale na pewno tak.       
 10.  
         (19)                    
Młodzież popularny:
Jak powstrzymać zastraszanie.

Jak być frajerem.

Jak wyglądać uroczo.

Jak upewnić się, że ktoś przestanie cię lubić.

Jak być miłym.

Jak zdobyć pierwszy pocałunek.

Skąd wiesz, czy lubisz dziewczynę.

Jak osiągnąć wiek nastolatka.

Jak sprawić, by twój przyjaciel zakochał się w tobie.

Jak zaprosić dziewczynę do uczennicy.

Jak upewnić się, że dziewczyna ma obsesję na twoim punkcie.

Jak napisać swojego idola i rozpocząć rozmowę kwalifikacyjną.

Jak uzyskać niezapomniany pierwszy pocałunek.

Jak pochlebiać dziewczyny.

Dowiedz się, czy twój partner cię zdradza.

Jak prezentować w szkole.

Jak zaprosić mężczyzn do tej pory.

Jak spojrzeć na poziom (dla nastolatków).

Jak zapomnieć o dziewczynie, którą lubisz.

Jak radzić sobie ze złamanym sercem.

Jak zdobyć pierwszy pocałunek.