Home \ Młodzież
 

Jak dotrzeć.

 

Jeśli utkniesz w dzieciństwie i nie dorośniesz, pomoże ci to zmienić nawyki. Bycie dorosłym to nie tylko wiek, ale dostęp. Im więcej dowiesz się o sobie i im lepiej będziesz wiedział, tym bardziej dojrzałe będziesz. Naucz się przygotowywać się na przyszłość, ciesz się swoimi nastoletnimi latami i podejdź do dojrzałości z godnością i elegancją. W tym artykule dowiesz się, jak to zrobić.

              

Procedura .

    

  Część 1      Odkryj siebie  .

    
   
 1.            1      Rób, co chcesz. Co sprawia, że ​​jesteś wyjątkowy? Co on ci robi? Wykorzystaj swoje nastoletnie lata, aby zbliżyć się do swojej dorosłej wersji. Twoje zainteresowania, talenty i umiejętności dadzą ci wyobrażenie kim jesteś, więc powinieneś poświęcić swoje talenty i marzyć o swoich największych marzeniach. Kim chcesz się stać? Odkryj siebie. 
    
  • Graj w zespołach, uprawiaj sport, teatr, maluj i czytaj. Odkryj, co masz zamiar zrobić, i wypróbuj rzeczy, o których jeszcze nie wiesz. Wypróbuj nowe hobby i czynności, takie jak taniec lub strzelanie. Może się okazać, że coś ci się stanie, co nigdy nie przyszło ci do głowy.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Zastanów się, gdzie jesteś za dziesięć lat. Nie musisz planować całego swojego życia, ale powinieneś pomyśleć o tym, gdzie chcesz iść. Chcesz się uczyć? Czy zależy ci na tym, co naprawdę chcesz robić i masz dobry plan na przyszłość? Czy chcesz zarabiać jak najszybciej? Czy chcesz założyć zespół, jeździć na trasie koncertowej i żyć jak gwiazda rocka? Czy chcesz podróżować? Zapisz listę swoich priorytetów i rzeczy, które chcesz osiągnąć, i zacznij pracować, aby to zrobić. 
    
  • Jeśli chcesz się uczyć, zacznij eksplorować opcje i wybierz dyscyplinę, którą chcesz kontynuować. Znajdź lokalne uczelnie, które mogą być dla Ciebie odpowiednie i skup się na tych, których najbardziej lubisz. Dowiedz się, ile Cię to kosztowało, czy twoja rodzina może sobie pozwolić na to, ile możesz pożyczyć w banku i zapisać koszty dla różnych szkół i dyscyplin.
  •  
  • Aby rozpocząć, pomyśl o budżecie, określ swoje cele finansowe i dowiedz się, jaką pracę powinieneś szukać, aby mieć tyle pieniędzy, ile chcesz. Dowiedz się o kursach przekwalifikowania i umiejętnościach, które będziesz potrzebował do wymarzonej pracy i zacznij jak najszybciej.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Odwiedź różne miejsca i wypróbuj nowe rzeczy. Jeśli chcesz poszerzyć swoją wiedzę i dowiedzieć się czegoś o świecie, w którym mieszkasz, musisz spróbować sam. Odwiedź różne miejsca i podróżuj. Kiedy się poruszasz, zyskasz wiele ważnych doświadczeń. 
    
  • Podróżowanie to nie tylko relaksująca aktywność dla tych, którzy mają dużo pieniędzy. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na wakacje we Włoszech lub studiować za granicą, podróżuj tak, jak pozwalają na to opcje finansowe. Odwiedź interesujące miejsca w swoim kraju, których jeszcze nie widziałeś. Idź do części swojego miasta, gdzie go nie znasz i zostań turystą we własnym mieście.
  •  
  • Znajdź pracę w gospodarstwie za granicą. Istnieją organizacje, które pozwalają ludziom podróżować do pracy na całym świecie. Zyskasz cenne doświadczenie, będziesz mógł pracować i patrzeć w świat.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Przyjaciele z wieloma ludźmi, których szanujesz. Wykorzystaj okazję do spotkań towarzyskich z różnymi ludźmi. Spędzaj czas z ciężko pracującymi podziwianymi ludźmi i dostosuj swoje zachowanie do ludzi, których szanujesz. Utrzymuj zdrowe relacje i utrzymuj zdrowy rozsądek. 
    
  • Znajdź idola pracy. W pracy znajdź kogoś, kogo podziwiasz za to, co robi i jak to robi. Następnie zacznij uczyć się od tej osoby. Jeśli twój kolega rozpoczął pracę na najniższej pozycji, ale był w stanie pracować, zrób to samo. Współpracuj i ucz się.
  •  
  • Znajdź idola życia. Kiedy jesteś starszy, łatwo stracisz kontakt ze starymi przyjaciółmi i nie będziesz miał czasu na znalezienie nowych. Łatwo się obudzić pewnego dnia i uświadomić sobie, że jedynymi ludźmi, których znasz, są twoi koledzy. Trzymaj przyjaciół z różnymi ludźmi i szukaj przyjaciół wśród ludzi, którzy mają takie same zainteresowania jak ty. Jeśli interesujesz się heavy metalem, znajdź przyjaciół o podobnych zainteresowaniach, ale nie unikaj nawet tych, którzy robią coś zupełnie innego.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Bądźcie ze sobą szczerzy. Kiedy będziesz starszy, staniesz się coraz bardziej zaznajomiony. Jeśli jesteś leniwy lub dostajesz nudne rzeczy, masz tendencję do odkładania pracy lub łatwo się denerwujesz, nie powinieneś być zaskoczony. Nastolatkowie mogą z łatwością przejść przez te rzeczy i uwieść ich młodość. Ale osoba dorosła musi być uczciwa i musi umieć pracować z tym, co musi zrobić, aby się poprawić. Dorosłość wymaga dużo pracy. 
    
  • Znajdź swoje mocne strony. Dowiedz się, co naprawdę ma dla Ciebie znaczenie i co lubisz. Poświęć czas, aby znaleźć te mocne strony i je rozwinąć.
  •  
  • Znajdź swoje słabości. Nad czym jeszcze pracujesz? Co przeszkadza ci osiągnąć to, czego chcesz? Ważne jest, aby znaleźć rzeczy, które trzeba poprawić i pracować nad nimi.
  •  
                   
 10.  
             

  Część 2      Zachowaj osobę dorosłą  .

    
   
 1.             1      Naucz się rozpoznawać swoją dziecinność i kontrolować ją. Nie ma przycisku, który sprawi, że będziesz dorosły, więc nie ma różnicy między dzieciństwem a dorosłością. Ale dojrzewanie nie oznacza, że ​​musisz opuścić całą młodość. Oznacza to, że musisz kontrolować swoje dzieciństwo i nauczyć się odkładać na bok swoją młodzieńczą energię i poświęcić się bardziej dojrzałym celom i ambicjom. Naucz się rozpoznawać swoje dziecinne skłonności, abyś mógł z nich korzystać dla własnej korzyści. 
    
  • Tryb "dzieci" jest brudny. Dzieci są niezorganizowane, nieprzygotowane i najczęściej pędzą z pełną prędkością w niewłaściwym kierunku. Dzieciństwo to chaos. Życie dorosłych jest także chaotyczne, ale niemożność pozbycia się stresu i planowania swoich rzeczy jest oznaką dziecka. Zidentyfikuj obszary swojego życia, które są bardzo chaotyczne i pracuj nad ich zmianą.
  •  
  • Tryb "dzieci" nie ma pojęcia. Dziecko potrzebuje kogoś, kto zwiąże swoje sznurówki, nakarmi go i da mu emocjonalne wsparcie. Dorosły człowiek polega na sobie, jest w stanie wychowywać własne dzieci i może pozbyć się samolubstwa. Z wiekiem staraj się dbać o siebie i nie musisz polegać na innych.
  •  
  • Tryb "dzieci" jest zły. Kiedy zachowujesz się jak dziecko, jesteś zdenerwowany, na przykład, gdy kolega dostaje awans, a ty nie, lub gdy niektórzy z twoich starych znajomych poślubiają i nie masz nikogo. Gniew jest emocją dziecka. Jeśli nie dostaniesz tego, czego chcesz, pogrzebisz swoją frustrację i pozwolisz, by krystalizowała się w gniewie tak samo jak dziecko. Zamiast tego powinieneś nauczyć się frustracji, aby wyrazić siebie w zdrowy sposób i móc iść naprzód.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Naucz się odmawiać. Nastolatki są impulsywne. Mówią tak do każdego innego napoju, do każdej innej imprezy i są w stanie przyjść do pracy na nocną wycieczkę. Bycie dorosłym polega na ustaleniu ustalonej granicy, uwolnieniu mentalności dzieciństwa i stanięciu za jego własnymi poglądami. Jeśli twoi znajomi idą na festiwal, ale nie wiesz, czy możesz uciec od pracy, musisz im powiedzieć "nie". Bycie odpowiedzialnym czasem oznacza mówienie ludziom, że nie.  
    
  • Im więcej budujesz na długofalowych celach dzięki krótkoterminowym decyzjom, tym bardziej zbliżasz się do kierunku, w którym powinieneś pójść, a Ty jesteś bardziej dojrzały. Spędzanie dnia wolnego na grach komputerowych z przyjaciółmi może wydawać się kuszące, ale bądź świadom, że możesz narazić swoją szansę na awans i sabotować siebie, aby osiągnąć swoje cele, co jest wyraźną oznaką niedojrzałości.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Ubierz się odpowiednio do swojego wieku. Kiedy wieczorem idziesz na drinka lub idziesz do pracy, nie bierz szortów i t-shirtów ze zdjęciem. Ludzie powinni nosić profesjonalne ubrania, które pasują do ich miejsca pobytu. Nie musisz wyrzucać wszystkich swoich starych ubrań, ale powinieneś zostawić to za darmo.       
 6.  
 7.             4      Zadbaj o swoje ciało. Dorosły nie może już jeść słodyczy i przysmaków. Kiedy zaczynasz żyć dorosłym życiem, powinieneś pozbyć się swoich ubrań studenckich i diety. 
    
  • Trenuj i zdrowo się odżywiaj. To smutna zasada, że ​​kiedy ludzie kończą szkołę, przestają ćwiczyć i zacząć jeść w dowolnym momencie. Zbiór jest tylko kwestią czasu, a im jesteś starszy, tym gorzej pozbędziesz się tych złych nawyków. Nie pozwól, aby Twoje lenistwo powodowało nadwagę.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Rozwiąż wszystkie przeszkody jako osoba dorosła. Dzieci są wściekłe, gdy nie dostają tego, czego chcą. Nastolatki znów się buntują. Osoby dorosłe są odpowiedzialne za swoje działania, są w stanie poradzić sobie z przeszkodami i kontynuować. Stawanie się dorosłym oznacza uczenie się rozwiązywania problemów i niepowodzeń oraz wytrwałości. Nie możesz zawalić, gdy coś nie idzie tak, jak sobie wyobrażałeś.  
    
  • Ciężka prawda życia jest taka: fakt, że zasługujesz na coś nie znaczy, że możesz to dostać. Pomyśl o swoich celach, bądź szczęśliwy i nie pozwól nieuczciwości życia na półfinale. Życie jest trudne, a przeszkody muszą pokonać wszystkich, łącznie z tobą.  
  •  
         
 10.  
 11.             6      Utrzymuj długotrwałe, znaczące relacje. Wiele relacji młodzieży krąży wokół okoliczności - spotykasz przyjaciół w szkole, kolegach lub sąsiadach. Kiedy dorastasz, często się oddalasz, przestajesz rozmawiać ze starymi przyjaciółmi i znajdujesz nowe. Może być trudno ocenić, które relacje są długotrwałe i ograniczone przez okoliczności. Naucz się poznawać i aktywnie pracować nad relacjami, które chcesz zachować. Pozostań w kontakcie z tymi ludźmi, odwiedzaj ich i martw się o ich życie.  
    
  • Kiedy jesteś dorosły, będziesz także mieć długotrwałe romantyczne związki. Jeśli interesuje Cię niewiążąca randka, podaj dwa miesiące, podczas których musisz dowiedzieć się, czy poczujesz się lepiej w długotrwałym związku. Jeśli twój długotrwały związek nie przemawia do Ciebie, nie bój się zakończyć swojego związku. Powinieneś dobrze się poznać.
  •  
         
 12.  
 13.             7      Angażuj się w empatię. Poznaj nowych ludzi, dbaj o ich życie i staraj się zrozumieć ich pogląd na świat. Aktywnie staraj się zrozumieć każdego, kto jest inny od ciebie. Nastolatki często myślą, że mają otwarty umysł w porównaniu z rodzicami, ale później zdają sobie sprawę, że dorastali z uprzedzeniami dotyczącymi rasy, klasy, płci i innych czynników. Aby stać się dorosłymi, należy nauczyć się wzmacniać innych.  
    
  • Spędzaj czas ze starszymi ludźmi i ucz się na nich. Nastolatki często patrzą na ludzi ponad 30 lat przez palce, ale dorośli wiedzą mądrość. W pracy, w sąsiedztwie i wszędzie indziej rozmawiaj z ludźmi, którzy są starsi od ciebie i staraj się z nich uczyć. Zaprzyjaźnij się z osobą, która pracuje dla ciebie w pracy przez dłuższy czas lub znajdź przyjaciela wśród starszych ludzi w kościele.
  •  
  • Przeczytaj różne książki i spróbuj zrozumieć różne poglądy świata. Dowiedz się wszystkiego o różnych ideologiach politycznych, zanim zaczniesz raportować.
  •  
         
 14.  
 15.             8      Bądź niezawodny. Słowa dorosłego muszą być poparte czynami. Kiedy mówisz, że coś robisz, rób to. Relacje, praca i życie w ogóle będą dla ciebie trudne, jeśli nie będziesz w stanie spełnić swoich obietnic. Nastolatki i dzieci często przechodzą, ponieważ są za małe. Ludzie dorośli jednak muszą zachowywać się jak dorośli. Ludzie muszą czuć, że mogą na tobie polegać.  
    
  • Traktuj swoją rodzinę, kolegów i przyjaciół z szacunkiem. Po prostu zachowuj się tak, jak chcesz, aby ludzie traktowali cię. Jeśli nie masz szacunku dla innych, nie dostaniesz nawet ich szacunku. Nie zawsze będziesz wracał, ale będziesz o wiele szczęśliwszy i staniesz na dobrej drodze.
  •  
         
 16.  
 17.             9      Pij spokojnie. Kiedy będziesz starszy, każdy kata skrzywdzi cię znacznie bardziej niż w liceum. Ciało nie wytrzyma tak bardzo. Ponadto to, co uważano za zabawne i nieufne na uniwersytecie, uważa się za rozpaczliwe w wieku trzydziestu lat. Jeśli twoje życie wciąż kręci się wokół imprez i nie możesz pracować w pracy z powodu kaca, czas wstać. 
    
  • Wszystko z pokojem! Bycie starszym nie oznacza, że ​​nie możesz się dobrze bawić, ale musisz lepiej zaplanować swój czas. Zaproś kogoś, kto opiekuje się twoimi dziećmi, nie planuj niczego na następny dzień i pokaż młodym, jak to się robi!
  •  
         
 18.  
 19.             10      Bądź otwarty. Dorosły jest pewny siebie i dojrzałym emocjonalnie, więc nie czuje, że cały świat wciąż go atakuje. Nie bój się, gdy ktoś cię krytykuje. Krytyka bierze rezerwę, ale staraj się usprawniać. 
    
  • Nie powinieneś przestać bronić ani robić innych mat dla ludzi. Człowiek zaawansowany emocjonalnie może przyjąć krytykę z godnością. Bądź otwarty na to, że nie zawsze masz rację, ale stań sam, jeśli ktoś jest w błędzie, aby Cię winić.
  •  
         
 20.  
             

  Część 3      Żyj odpowiedzialnie  .

    
   
 1.             1      Znajdź pracę. Twoja pierwsza praca to ważny krok w okresie dojrzewania. Jeśli nie jesteś na emeryturze od dziecka, będziesz musiał pracować przez większość swojego dorosłego życia. Niektóre zaczynają się wcześniej, inne zaczynają w szkole średniej, inne zaczynają pracować w college'u. Nie ma precyzyjnego czasu, kiedy powinieneś zacząć pracę, ale podjęcie pracy jest jednym z pierwszych kroków w kierunku dorosłości.  
    
  • Brygada to świetny sposób na zdobycie doświadczenia, którego potrzebujesz i zarabianie pieniędzy w czasie, gdy twoi rodzice nadal cię wspierają. Stopniowo staraj się być samowystarczalnym i zadbaj o siebie.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Dowiedz się, jak radzić sobie z pieniędzmi. Będzie kusić kupno gitary lub biletu na festiwal za pierwszą wypłatę, ale pieniądze są wydawane przez nastolatki w ten sposób. Powinieneś włożyć swoje pieniądze do banku i zacząć oszczędzać. Pomyśl o zrównoważonym budżecie, który pozwoli ci żyć wygodnie, pokryć koszty i zaoszczędzić pieniądze. Staraj się jak najszybciej zbilansować swoje zobowiązania finansowe i pracuj, aby osiągnąć swoje długoterminowe cele. 
    
  • Koszty miesięczne obejmują czynsz, rachunki i posiłki. W większości przypadków wiesz, ile kosztują cię te rzeczy i możesz dostosować swój budżet. Wydaj trochę więcej pieniędzy, niż myślisz, że potrzebujesz. Jeśli nie znasz rady, napisz tydzień, ile pieniędzy wydajesz na jedzenie, a następnie pomnóż je przez cztery.
  •  
  • Spróbuj zacząć oszczędzać jak najszybciej. Kiedy co miesiąc wkładasz pieniądze na swoje konto oszczędnościowe, otrzymasz znaczną kwotę w ciągu kilku lat. Nawet jeśli nie możesz sobie pozwolić na zaoszczędzenie ponad 1000 € miesięcznie, jest to również ważny krok w kierunku dorosłości.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Płać wszystkie rachunki na czas. Kiedy odejdziesz od rodziców, może być trudno czekać. Trudno jest zacząć niezależność finansową bezpośrednio po szkole lub nawet na studiach, ale możesz spróbować osiągnąć odpowiedzialność i wolność finansową. Należy określić dokładny budżet i nie polegać na pieniądzach od innych osób. 
    
  • Najpierw powinieneś najpierw zapłacić czynsz i rachunki, potem zacznij płacić rachunek za telefon, benzynę i inne koszty. Stopniowo staraj się być całkowicie niezależny finansowo.  
  •  
         
 6.  
 7.             4      Płać w porę, aby być płatnikiem. Płać wszystkie swoje rachunki na czas, abyś mógł później skorzystać z opcji pożyczki bankowej. Za każdym razem, gdy podpisujesz umowę najmu, umowę z operatorem telefonicznym lub elektrownią, lub w dowolnym momencie, gdy spłacasz swój dług na karcie kredytowej, starasz się o kredyt hipoteczny w późniejszym terminie lub pożyczkę na coś droższego do zakupu. 
    
  • Młodzi ludzie nie są odpowiedzialni za używanie kart kredytowych. Nie wydawaj co miesiąc pożyczonych pieniędzy, gdy nie możesz ich zwrócić. Regularnie płać za pomocą karty kredytowej i natychmiast saldo konta. Kredytujesz swoją kartę kredytową jako kartę debetową, aby utrzymać wydatki na głowie.
  •  
  • Płać wszystkie raty i inne płatności na czas. Nie marnuj pieniędzy bez głowy i nie podejmuj niepotrzebnych pożyczek do swojego budżetu.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Zacznij oszczędzać. Oszczędzaj pieniądze na koncie oszczędnościowym i nie dotykaj ich tylko dlatego, że są twoje. Łatwo znaleźć powód, by kupić trochę marności. Pomyśl o swoich długoterminowych celach finansowych i masz pieniądze w swoim banku. 
    
  • Dobrze jest zacząć oszczędzać na emeryturze. Pracodawcy wypłacą ci pewną kwotę wynagrodzenia za ubezpieczenie społeczne, ale możesz też oszczędzić siebie.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Żyj życiem, na które Cię stać. Nie kupuj rzeczy, których nie masz i nie bierz niepotrzebnych pożyczek. Nie kupuj niczego na długach, jeśli nie wiesz, kiedy możesz spłacić i pożyczyć pieniądze ludziom. Karty kredytowe powinny być najlepsze dla potrzeb i nie powinny być regularnie używane. 
    
  • Ciężko jest kupić samochód, dom lub zapłacić za naukę tylko gotówką, więc prawdopodobnie będziesz musiał pójść do banku i pożyczyć pieniądze. Najpierw skonsultuj się z doradcą finansowym i dowiedz się, która opcja będzie dla Ciebie najlepsza.
  •  
  • Skonsoliduj swoje pożyczki. Kiedy musisz płacić wiele płatności co miesiąc, będzie to dla ciebie mylące i frustrujące. Najlepiej pójść do banku i pozwolić na konsolidację wszystkich twoich długów.
  •  
         
 12.  
 13.             7      Bądź ambitny w pracy i podejmuj nowe zadania i obowiązki. Znakiem dorosłości jest chęć podjęcia nowych obowiązków i pracy w pracy. Bądź ambitny! 
    
  • Kiedy masz szansę przejąć inicjatywę, weź to! Nie martw się, czy jesteś najbardziej odpowiednim kandydatem na to.
  •  
  • Kiedy próbujesz pracować nad swoją pracą i związkami, nie wahaj się odrzucić wymagań, które nie są dla ciebie korzystne. Bycie ambitnym nie oznacza robienia wszystkiego, co możliwe, ale aktywnego korzystania z możliwości, które przybliżą cię do długoterminowych celów.
  •  
         
 14.  
            

Wskazówki .

                  

Zasoby i cytaty .

       
   
 1. http://www.relevantmagazine.com/life/whole-life/features/26675-signs-you-need-to-grow-up  
 2.  
 3. http://www.slate.com/articles/health_and_science/medical_examiner/2013/12/millennial_narcissism_helicopter_parents_are_college_students_bigger_problem.html  
 4.  
 5. http://thoughtcatalog.com/chelsea-fagan/2013/04/24-painful-things-you-must-do-to-grow-up/  
 6.  
                         
Młodzież popularny:
Jak być frajerem.

Jak sprawić przyjemność dziewczynie w liceum.

Jak przejść niezapowiedziany test narkotykowy.

Jak mieć świetny pierwszy dzień w szkole średniej.

Jak uzyskać niezapomniany pierwszy pocałunek.

Jak powiedzieć ludziom, że to lubisz.

Jak zadowolić człowieka.

Bycie popularnym w szkole średniej.

Jak pić odpowiedzialnie.

Jak upewnić się, że ludzie cię kochają.

Jak iść do szkoły.

Jak symulować chorobę i unikać szkoły.

Jak być dobrym Bad Boy.

Jak zrobić różnicę.

Jak zachowywać się w obecności faceta, którego lubisz.

Jak upewnić się, że ludzie cię kochają.

Skąd wiesz, czy lubisz mężczyzn.

Jak sprawić, by chłopak się zakochał (dla dziewczyn 10 12 lat).

Jak zachowywać się jak syrena.

Jak rozmawiać z dziewczynami (dla nastolatków).

Jak prezentować w szkole.