Home \ Komputery i elektronika
 

Jak przekonwertować dokument MS Word do HTML.

 

Konwersja plików.doc,.docx lub.odf do HTML jest łatwa, ale nie ma idealnej opcji. Jeśli chcesz utworzyć stronę internetową, która będzie ładować się szybko i wyświetlać w ten sam sposób we wszystkich przeglądarkach, skorzystaj z narzędzia online. Jeśli chcesz zachować jak najwięcej oryginalnego formatowania, użyj wbudowanej opcji Worde za pomocą opcji "Zapisz jako".

              

Procedura .

    

    1      Użyj narzędzi internetowych lub oprogramowania  .

    
   
 1.            1      Użyj prostego narzędzia online. Najprostszym sposobem na skopiowanie dokumentu Word jest wklejenie go do TextFixer lub przesłanie go do Online-Convert.com. Te bezpłatne narzędzia mogą z łatwością przekonwertować dokument na HTML. Może się jednak zdarzyć, że nie zachowuje on w 100% oryginalnego formatowania.        
 2.  
 3.             2      Użyj narzędzia ulepszonych opcji. Jeśli potrzebujesz dodatkowych możliwości konwersji lub nie lubisz wyników konwersji z opisanego powyżej narzędzia, możesz wypróbować niektóre z bezpłatnych narzędzi online: 
    
  • Word2CleanHTML usuwa większość oryginalnego formatowania dokumentów, aby zachować wynikowy dokument HTML zgodny ze standardami programistów sieci Web. Oferuje również kilka opcji dla konkretnych sytuacji w konwersji, takich jak wyświetlanie niestandardowych znaków lub pustych akapitów.
  •  
  • Konwerter ZamZar.com pozwala konwertować HTML5 na HTML4, który wciąż jest nieużywany, ale nadal działa w większości przeglądarek, a niektórzy użytkownicy wiedzą o tym lepiej. Aby użyć tego narzędzia, musisz podać swój adres e-mail.
  •  
  • wordtohtml.net, podobnie jak inne konwertery, umożliwia kopiowanie tekstu i wklejanie go w odpowiednie pole na stronie, które natychmiast konwertuje tekst. Jednak w przeciwieństwie do innych oferuje opcję ustawienia treści do usunięcia (obrazy, arkusze kalkulacyjne itp.). Oferuje również możliwość rozszerzonego wyszukiwania i zastępowania tekstu lub szeregu wspólnych terminów.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Użyj Dysku Google. Ta opcja może być przydatna, jeśli pracujesz nad dokumentem razem z kilkoma współpracownikami. Tutaj możesz udostępnić dokument innym, a następnie zaprosić ich do wyświetlenia wynikowego dokumentu HTML, do którego konwertujesz oryginalny format:  
    
  • Zaloguj się na swoje konto Google na Dysku Google.
  •  
  • Kliknij czerwony przycisk Utwórz i wybierz opcję Dokument .
  •  
  • Skopiuj tekst dokumentu i wklej go do pustego dokumentu na Dysku Google.
  •  
  • Wybierz Plik → Pobierz jako → Strona internetowa z menu Dysku Google.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Użyj większego oprogramowania do większych projektów. Jeśli chcesz przekonwertować setki dokumentów do formatu HTML, użyj komercyjnego oprogramowania, które może przekonwertować je wszystkie naraz. Oto kilka programów, w których można wypróbować ograniczone wersje próbne: 
    
  • Czyszczenie programu Word - wersja na komputery stacjonarne, online lub komponent
  •  
  • NCH Doxillion - wersja dla komputerów stacjonarnych dla Windows & amp; OSX
  •  
                   
 8.  
             

    2      Korzystanie z wbudowanego konwertera plików Word  .

    
   
 1.             1      Otwórz dokument w MS Word lub OpenOffice. Program Word ma wbudowaną funkcję konwertowania dokumentów do formatu HTML. Wynikowy plik jest zwykle większy niż standardowa strona HTML i może zawierać formatowanie, które może nie działać we wszystkich przeglądarkach. Na przykład nie używa standardowych tagów HTML do tworzenia list. Zamiast tego polega na uciążliwym używaniu stylów CSS. Mimo to zawiera informacje o formatowaniu, które można przekonwertować z powrotem do zwykłego dokumentu programu Word w celu późniejszej edycji.       
 2.  
 3.             2      Wybierz "Zapisz jako". Wybierz "Zapisz jako" z menu Plik. W niektórych wersjach programu Word, takich jak Word 2012, można znaleźć opcję "Zapisz jako", klikając przycisk "Strona główna".       
 4.  
 5.             3      Wybierz "Witryna internetowa". Po kliknięciu przycisku "Zapisz jako" pojawi się menu rozwijane w kilku formatach, w których można zapisać dokument. Wybierz "Witryna", aby zapisać dokument jako plik HTML.  
    
  • Jeśli nie możesz znaleźć tej opcji, wpisz rozszerzenie.htm lub.html wraz z nazwą pliku i wpisz cudzysłowy przed i po nim: "NazwaDokumentu.html" .
  •  
         
 6.  
 7.             4      Zapisz dokument jako "Strona internetowa, format uproszczony" (jeśli widzisz tę opcję). Niektóre wersje programu Word umożliwiają zapisanie dokumentu jako pliku HTML o mniejszym rozmiarze, który wygląda tak samo, ale gotowa strona internetowa ładuje się szybciej. Jeśli nie planujesz późniejszej konwersji z powrotem do programu Word, wybierz "Witryna internetowa, format uproszczony".  
    
  • Jeśli nie widzisz tej opcji, zapisz dokument jako normalną "stronę internetową", a następnie użyj programu Messenger's Cleaner z Algotech, narzędzia online, które przekształca je w uproszczony plik HTML.
  •  
         
 8.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

               (2)                     
Komputery i elektronika popularny:
Jak zmienić obraz profilu na Skype.

Jak pokonać poziom 33 w Candy Crush.

Jak korzystać z Siri.

Jak zmienić głos iPhone'a na Siri.

Jak skopiować muzykę, zdjęcia i filmy z komputera z systemem Windows do iPhone'a.

Jak nagrać płytę CD.

Skąd wiesz, że masz telefon do dzwonienia.

Jak przesłać pieniądze z PayPal na swoje konto bankowe.

Jak określić adres MAC komputera.

Jak podłączyć laptopa do telewizora.

Jak nagrać swój głos na komputerze z systemem Windows.

Jak tworzyć tabele przestawne w programie Excel.

Jak podłączyć komputer do telewizora.

Jak zmienić programy startowe w Windows 7.

Jak usiąść przy komputerze.

Jak przekonwertować FLAC na MP3.

Jak korzystać z Dropbox na iPadzie.

Jak podłączyć dwa komputery.

Jak usunąć historię przeglądania na komputerze Mac.

Jak zrobić zrzut ekranu na Androidzie.

Jak zainstalować czcionki.