Home \ Komputery i elektronika
 

Jak zrobić zrzut ekranu na Mac OS X.

 

Jeśli chcesz zrobić dowcipną rozmowę lub pokazać eksperta błędu systemu, stworzyć samouczek do zadania lub nawet przyczynić się do artykułu na wikiHow, zrzut ekranu to doskonały sposób, aby pokazać komuś, co dokładnie jest na ekranie komputera. Tworzenie zrzutu ekranu na Mac OS X jest proste i istnieje wiele prostych sposobów na uzyskanie obrazu, którego potrzebujesz.

              

Procedura .

    

    1      Zrób zrzut ekranu z części ekranu  .

    
   
 1.            1      Naciśnij + Shift + 4. Kursor pojawi się jako mała siatka do haftu krzyżykowego.        
 2.  
 3.             2      Kliknij kursor i przeciągnij go, aby zaznaczyć lokalizację, którą chcesz wziąć. Szary prostokąt powinien pojawić się w miejscu, w którym przeciągasz kursor. Kliknij i przeciągnij kursor nad miejscem, w którym chcesz zrobić zdjęcie. Powinieneś zobaczyć szary prostokąt w miejscu, w którym przeciągnąłeś kursor. Jeśli chcesz edytować okna, kliknij Escape, aby powrócić do bieżącego kursora bez robienia zdjęcia.       
 4.  
 5.             3      Puść mysz. Jeśli masz dźwięk na komputerze, usłyszysz dźwięk tak szybko, jak aparat. Oznacza to, że został zrobiony zrzut ekranu.       
 6.  
 7.             4      Znajdź zrzut ekranu na pulpicie. Zostanie zapisany jako plik.png zwany "zrzutem ekranu" wraz z datą i czasem. 
    
  • Wcześniejsze wersje systemu OS X zapisują go jako "Obraz #" - na przykład, jeśli jest to już piąty zrzut ekranu na pulpicie, będzie on nazywał się "Rysunek 5".
  •  
         
 8.  
 9.             5      Teraz możesz skorzystać ze zrzutu ekranu. Po przechwyceniu zrzutów ekranu są one gotowe do użycia zgodnie z potrzebami. Możesz połączyć je z pocztą e-mail, załadować je do Internetu lub przenieść do aplikacji, na przykład do edytora tekstów.                 
 10.  
             

    2      Weź cały ekran  .

    
   
 1.             1      Upewnij się, że ekran pokazuje dokładnie to, co chcesz na zrzucie ekranu i wszystkie okna są widoczne.        
 2.  
 3.             2      Naciśnij Command + Shift + 3. Jeśli masz włączony dźwięk, usłyszysz szybki dźwięk, taki jak aparat.       
 4.  
 5.             3      Znajdź zrzut ekranu na pulpicie. Zostanie zapisany jako "zrzut ekranu" wraz z datą i godziną. 
    
  • Wcześniejsze wersje systemu OS X zapisują go jako "Obraz #" - na przykład, jeśli jest to już piąty zrzut ekranu na pulpicie, będzie on nazywał się "Rysunek 5".
  •  
         
 6.  
             

    3      Zapisz zrzut ekranu do Schowka  .

    
   
 1.             1      Naciśnij Command + Control + Shift + 3. Ta metoda działa tak samo jak powyżej, z tym że zrzut ekranu nie tworzy natychmiast folderu. Zamiast tego obraz jest zapisywany w Schowku, który jest tym samym tymczasowym miejscem do przechowywania, w którym komputer zapamiętuje kopiowany tekst. 
    
  • Za pomocą tej metody można również utworzyć zrzut ekranu określonego miejsca za pomocą polecenia Command + Control + Shift + 4 i przeciągnąć sieć na część ekranu, która ma zostać użyta, oraz część ekranu zrzutu ekranu.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Użyj polecenia + V lub Edytuj & gt; Wklej , aby wstawić obraz. Zrzut ekranu obrazu można osadzać bezpośrednio w dowolnej aplikacji, takiej jak dokument programu Word, program do edycji obrazów i wiele usług poczty e-mail.       
 4.  
             

    4      Zrzut ekranu otwartego okna  .

    
   
 1.             1      Naciśnij Command + Shift + 4 , aby wybrać Spacja . Ekran z ściegiem krzyżykowym pojawia się jako kamera. Możesz ponownie kliknąć spację i wrócić do sieci.       
 2.  
 3.             2      Przeciągnij kursor nad okno, które chcesz przechwycić. Podczas przeciągania kamery różne okna podświetlają się na niebiesko. Możesz używać poleceń klawiaturowych, takich jak Command + Tab , aby przewijać między oknami, pozostając w tym trybie.       
 4.  
 5.             3      Kliknij okno. Obraz wybranego okna zostanie zapisany na pulpicie jako domyślne zrzuty ekranu.       
 6.  
             

    5      Wybierz użyteczną metodę  .

    
   
 1.             1      Wybierz Aplikacje & gt; Przydatne & gt; Wybierz . To polecenie otwiera aplikację Grab. W lewym górnym rogu ekranu zobaczysz wyświetlone stawki, ale nie otworzy się żadne okno.       
 2.  
 3.             2      Kliknij menu Pobierz i wybierz jedną z czterech opcji.  
    
  • Aby uzyskać obraz pełnoekranowy, kliknij Ekran (lub po prostu użyj klawisza Klawiatura Apple + Z ). Zobaczysz okno z informacjami, które chcesz kliknąć, oraz powiadomienie, że okno na obrazie nie pojawia się.
  •  
  • Aby uzyskać obraz części ekranu, kliknij Wybierz . Wyświetli się okno z instrukcjami przesuwania wskaźnika myszy nad wybraną częścią ekranu.
  •  
  • Aby uzyskać obraz konkretnego okna, wybierz Okno . Następnie kliknij okno, z którego chcesz zrobić zdjęcie.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Po otwarciu nowego okna wybierz Zapisz . Możesz także wybrać Zapisz jako , jeśli chcesz zmienić nazwę i / lub umieścić ją w określonej lokalizacji, ale pamiętaj, że można ją zapisać jako plik.tiff. Pamiętaj, że plik nie jest zapisywany automatycznie.       
 6.  
             

    6      Zmodyfikuj domyślną lokalizację zapisanych plików  .

    
   
 1.             1      Utwórz nowy plik. Możesz go utworzyć w wyszukiwarce, klikając Plik & gt; Nowy plik .       
 2.  
 3.             2      Nazwij plik. Możesz nazwać plik, klikając "nieznany plik" jeden raz. Wpisz nazwę w polu, na przykład "Zrzuty ekranu".       
 4.  
 5.             3      Otwórz ekran terminala. Można go znaleźć w wyszukiwarce w sekcji Narzędzia.       
 6.  
 7.             4      W wierszu poleceń skopiuj domyślną lokalizację zapisu com.apple.screencapture i upewnij się, że utworzysz spację . ' Nie klikaj Return .       
 8.  
 9.             5      Przenieś żądany folder do okna terminala. Spowoduje to dodanie nowego zrzutu ekranu do wiersza poleceń.       
 10.  
 11.             6      Kliknij Return . Pojawi się nowa linia poleceń.       
 12.  
 13.             7      Skopiuj killall SystemUIServer do wiersza poleceń i kliknij Return . Spowoduje to zresetowanie okna terminala i natychmiastowe wprowadzenie zmian.       
 14.  
 15.             8      Uważaj, aby nie usunąć pliku. W przeciwnym razie musisz go przebudować lub ponownie przetworzyć, aby wprowadzić nową domyślną lokalizację zrzutów ekranu.       
 16.  
             

    7      Inne metody  .

    
   
 1.             1      Użyj Skitcha. Skitch umożliwia wprowadzanie podstawowych zmian w zrzucie ekranu i ładowanie ich w Internecie.       
 2.  
 3.             2      Monosnap to potężne narzędzie do tworzenia zrzutów ekranu. Zrób zrzut ekranu, oznacz go i załaduj do chmury, zapisz lub otwórz w innym edytorze zewnętrznym.       
 4.  
 5.             3      Użyj Jinga. Podobnie jak Skitch, Jing pozwala tworzyć zrzuty ekranu i ładować je bezpośrednio na stronę. Możesz również użyć go do tworzenia filmów na ekranie.       
 6.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

                           
Komputery i elektronika popularny:
Jak wyjść z trybu awaryjnego.

Jak się wylogować z Windows 8.

Jak zainstalować Wine na Ubuntu.

Jak skonfigurować przekierowanie portów w routerze.

Jak korzystać z laptopów.

Jak zablokować adres e mail Yahoo.

Jak wyłączyć program Norton Antivirus.

Jak sprawdzić, czy masz Bluetooth na swoim komputerze.

Jak korzystać z Dropbox na iPadzie.

Jak eksportować kontakty z Outlooka.

Jak zainstalować napęd DVD.

Jak pobierać bezpłatne filmy.

Jak korzystać z klucza Bluetooth.

Jak przenosić zdjęcia z iPhone'a na Maca.

Jak dostosować rozmiar ikon na pasku zadań w systemie Windows 7.

Jak aktywować usługę Telnet w systemie Windows 7.

Jak pokonać poziom 79 w Candy Crush Saga.

Pozbycie się spamu.

Jak aktywować system Windows 81 za darmo.

Jak znaleźć wersję Windows na swoim komputerze.

Jak utworzyć osobisty hotspot na iPhonie.