Home \ Komputery i elektronika
 

Jak naładować iPhone'a bez ładowarki.

 

Od czasu do czasu wszyscy mamy problem z naszymi ładowarkami. Może po prostu zostawiłeś swoją ładowarkę w domu, a teraz jesteś na drugim końcu świata. Być może twoje młodsze rodzeństwo bawiło się z nią i przeskakiwało nad nią jak lina, jednocześnie rozbijając ją na milion kawałków. Na szczęście istnieją alternatywne sposoby ładowania iPhone'a.

                 

Procedura .

     Typowe błędy                      

    1      Napraw przewód ładujący  .

    
   
 1.            1      Odetnij opakowanie od dłuższego końca ładowarki. Ostrożnie odetnij plastikową obudowę, która chroni dłuższy koniec kabla.        
 2.  
 3.             2      Przeciąć kabel tam, gdzie jest uszkodzony. Upewnij się, że nie odłączasz samej wtyczki.       
 4.  
 5.             3      Usuń gumową osłonę. Aby wyciąć, po stronie kabla, wyciągnij kilka centymetrów ochronnej gumowej obudowy. Zobaczysz trzy przewody, które tworzą kabel. 
    
  • Te same trzy przewody powinny być również widoczne na wtyczce.
  •  
  • Możesz też ściągnąć folię, aby zobaczyć te trzy druty.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Dokręcić osłonę ochronną każdego drutu. Zobaczysz metalowe włókna, które tworzą drut. Uważaj, aby nie odciąć metalowych gwintów podczas zdejmowania futerału ochronnego. 
    
  • Dokręcić końce po stronie kabla i po stronie wtyku.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Dopasuj odpowiedni przewód i przewody wtykowe do siebie. Upewnij się, że ściegi są takie same i dopasuj przewody między nimi.       
 10.  
 11.             6      Przykrywaj każde oddzielne połączenie taśmą elektryczną. Zakryj cały odsłonięty metal każdego połączenia. Zapobiega to przedostawaniu się odsłoniętych drutów, dzięki czemu unika się krótkiego połączenia.       
 12.  
 13.             7      Przykryj wszystkie trzy druty jednocześnie taśmą elektryczną. Zapewnia to, że wszystkie przewody są na miejscu i zabezpieczone.       
 14.  
 15.             8      Użyj rurki zgrzewanej do nowego połączenia. Tubę tę można znaleźć w sklepach z artykułami elektronicznymi lub można również użyć gumowego zamiennika, takiego jak materiał do modelowania. Ta opcja pomoże zabezpieczyć połączenie, ale nie jest to konieczne.                 
 16.  
             

    2      Używanie alternatywnych ładowarek  .

    
   
 1.             1      Kup turbinę wiatrową. Mała turbina wiatrowa może być świetnym sposobem na naładowanie telefonu. Istnieje wiele nowych opcji dostępnych w sklepach internetowych. 
    
  • Podłącz turbinę do telefonu. Zgodnie z instrukcjami producenta podłącz turbinę wiatrową do telefonu.
  •  
  • Naładuj telefon. Gdy Twoja turbina wiatrowa jest podłączona do telefonu, możesz ją nosić przy chodzeniu, joggingu lub rowerze; jeśli wieje wiatr, po prostu wyjmij telefon. Wiatr naładuje telefon, zwykle w ciągu pięciu do sześciu godzin.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Kup ładowarkę słoneczną. Napęd solarny może być świetnym sposobem na naładowanie telefonu i jest również przyjazny dla środowiska! Istnieje kilka opcji dostępnych w sklepach internetowych. 
    
  • Pozostaw swoją ładowarkę na słońcu. Ustaw swoją ładowarkę solarną w miejscu, w którym świeci słońce. Oszczędza energię do późniejszego wykorzystania.
  •  
  • Naładuj telefon. Zgodnie z instrukcjami producenta podłącz telefon do ładowarki. Teraz masz energię - a jeśli potrzebujesz więcej, po prostu znajdź słońce!
  •  
         
 4.  
 5.             3      Kup urządzenie do napędu ręcznego. Jeśli nie masz nic przeciwko odrobinie rozgrzewki, możesz wykorzystać swoją energię z mięśni i naładować swój telefon! Istnieje kilka opcji w sklepach internetowych. 
    
  • Napęd lub zdmuchnij urządzenie. Zgodnie z instrukcjami producenta możesz zasilać lub wysyłać urządzenie tak długo, jak nie masz wystarczającej mocy dla iPhone'a.
  •  
  • Podłącz iPhone'a. Podłącz iPhone'a do napędu ręcznego i narzędzia elektrycznego. Zwykle ładowanie telefonu trwa od dwóch do trzech godzin.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Kup ładowarkę do ogniska. Istnieje kilka ładowarek, które można dodać do garnków i patelni na kempingi, które pochłaniają ciepło z ogniska i przekształcają je w energię. Możesz postawić garnek na ognisku i podłączyć kabel do iPhone'a, podczas gdy możesz ugotować obiad.       
 8.  
             

    3      Produkcja palników owocowych  .

    
   
 1.             1      Zbierz swoje materiały. Aby zrobić flash owocowy, który ma szansę naładować urządzenie, będziesz potrzebować kilku komponentów. Uwaga: istnieje możliwość, że może ona zniszczyć urządzenie, więc należy jechać tylko wiedząc, że istnieje potencjalne ryzyko. Będziesz potrzebował: 
    
  • Około dwunastu owoców kwaśnych, takich jak cytrusy, jabłka lub gruszki.
  •  
  • Śruba lub moneta miedziana na każdy kawałek owocu. Jeśli użyjesz monet, które nie mają miedzianej powierzchni, będą musieli zgnieść, aby odkryć miedź.
  •  
  • Gwóźdź cynkowy (galwaniczny) dla każdego owocu.
  •  
  • Izolowany drut miedziany.
  •  
  • Gumowe rękawice. Upewnij się, że nadal go nosisz, aby uniknąć porażenia prądem.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Włożyć cynk cynkowy do pierwszego owocu. Upewnij się, że mała część gwoździa wystaje, aby podłączyć do niego drut.       
 4.  
 5.             3      Umieść miedziany przedmiot w owocu. Umieść miedziany przedmiot w pobliżu cynkowego gwoździa, aby go nie dotykał, w przeciwnym razie akumulator zostanie zwarty. Jeśli używasz owoców cytrusowych, spróbuj doprowadzić oba obiekty do tego samego rodzaju owoców.       
 6.  
 7.             4      Powtórz ten proces dla wszystkich owoców. Załaduj obiekty do reszty owoców. Uważaj, aby nie dotknąć żadnych metalowych przedmiotów po umieszczeniu ich w owocach.       
 8.  
 9.             5      Połącz owoc drutem miedzianym. Użyj miedziany drut, aby połączyć każdy owoc z krążeniem. Połącz drut miedziany jednego owocu z cynkiem innego owocu. Połącz miedziany obiekt na drugim owocu z cynkiem na trzecim owocu i tak dalej.       
 10.  
 11.             6      Odetnij kabel USB do ładowania. Przeciąć długi koniec kabla ładującego, aby pokazać przewody wewnątrz kabla. Podłącz kable zasilające do końca utworzonego łańcucha owoców.       
 12.  
 13.             7      Podłącz ładowarkę do iPhone'a. Każdy kawałek owocu powinien wytwarzać około połowy woltów, które razem powinny być pięcioma woltami, które musisz naładować. Ta metoda prawdopodobnie wymaga długiego czasu na naładowanie urządzenia.  
    
  • Gdy cynk rozpuszcza się w owocach, uwalnia jony cynku, które uwalniają energię. Jony cynku redukują również jony miedzi, które uwalniają więcej energii. Po połączeniu w owoce uwalniają dokładnie tyle energii, ile potrzeba do naładowania urządzenia.
  •  
         
 14.  
             

Wskazówki .

                  

Zasoby i cytaty .

       
   
 1. http://www.thenakedscientists.com/HTML/content/kitchenscience/exp/charging-ipods-with-lemons/  
 2.  
                
Komputery i elektronika popularny:
Jak zainstalować Linux Mint.

Jak usunąć historię przeglądania systemu Windows.

Jak pozbyć się wirusa komputerowego.

Jak zainstalować Arch Linux.

Jak sprawdzić wykorzystanie danych w telefonie iPhone.

Jak korzystać ze ślepej kopii w wiadomości e mail.

Jak korzystać z klucza Bluetooth.

Jak utworzyć nazwę użytkownika.

Jak określić ustawienia proxy w Firefoksie.

Jak zrobić zrzut ekranu swojego iPhone'a.

Jak odczytać Excel.

Jak usunąć konto Tinder.

Jak wyłączyć tryb awaryjny na Androidzie.

Jak usunąć alerty systemu Windows.

Jak przekonwertować dokument MS Word do HTML.

Jak zresetować BIOS.

Jak zmienić rozmiar czcionki na iPhonie.

Jak zrobić szkło.

Jak zmienić hasło do Wi Fi.

Jak otworzyć wiadomość e mail.

Jak uniknąć ankiet online.