Home \ Komputery i elektronika
 

Jak nakładać pastę przewodzącą ciepło.

 

Ładowanie ciepła jest ważnym czynnikiem w budowaniu lub utrzymywaniu komputera. Nadmierne ciepło niezawodnie niszczy bardziej wrażliwe komponenty, aw szczególności ma duży problem z przetaktowywaniem. Umiejętność właściwego przewodzenia ciepła jest podstawą do dobrego chłodzenia. Postępuj zgodnie z tymi instrukcjami, aby się uczyć.

              

Procedura .

    

  Część 1      Przygotowanie powierzchni  .

    
   
 1.            1      Wybierz właściwą pastę przewodzącą ciepło. Większość podstawowych pułapek ciepła zawiera tlenki krzemu i cynku, a droższe mieszanki zawierają doskonałe przewodniki termiczne, takie jak srebro i ceramika. Zaletą srebrnej lub ceramicznej pasty jest bardziej wydajny transfer ciepła. Jednak dla większości użytkowników wystarczająca jest podstawowa pasta. 
    
  • Jeśli planujesz podkręcić komputer, spróbuj zrobić pastę, która jest w większości wykonana ze srebra, miedzi i złota. Są to trzy najbardziej przewodzące ciepło metale, które można znaleźć w pastach przewodzących ciepło.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Wyczyść powierzchnię procesora i chłodnicy. Przecierać delikatnie bawełnianym wacikiem lub wacikiem nasączonym alkoholem izopropylowym. Im silniejszy alkohol, tym lepiej - 70% wystarczy, ale jeśli uzyskasz 90%, użyj go.        
 4.  
 5.             3      W razie potrzeby zetrzyj powierzchnię chłodnicy i przeprowadź proces. Idealnie dwie dotykane powierzchnie byłyby idealnie wypoziomowane, więc w ogóle nie potrzebowałbyś pasty przewodzącej ciepło. Jeśli podstawa chłodnicy jest szorstka, można ją "zmoczyć" i zmielić papierem ściernym. Jednak nie jest to konieczne, chyba że próbujesz osiągnąć doskonałą wydajność chłodzenia. 
    
  • Pasta przewodząca ciepło służy do wypełniania luk i nierówności między dwiema powierzchniami dotykowymi. Ponieważ nie może być zagwarantowane przez nowoczesne technologie produkcyjne, zawsze należy z niego korzystać.
  •  
                   
 6.  
             

  Część 2      Powłoka z chłodnicami przewodzącymi ciepło z podstawą okrągłą  .

    
   
 1.             1      Nałóż miniaturową kroplę pasty termicznej na środek podstawy grzejnika. Część pasty powinna być mniejsza niż ziarno ryżu. Jeśli to zrozumiesz, powinno to być "do rozmiaru kuli grochu", więc nie - byłoby zbyt dużo, a pasta przenosi cię na płytę główną.  
    
  • W przypadku okrągłych chłodnic bazowych pasta nie musi być rozprowadzana, ponieważ ciśnienie równomiernie rozlewa się po powierzchni.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Podłącz radiator do procesora. Po zainstalowaniu na miejscu, wyrównaj równomierny nacisk na chłodnicę we wszystkich kierunkach, a kula pasty rozciąga się na całej powierzchni powierzchni styku. Tworzy to cienką warstwę, która wypełnia wszystkie szczeliny, ale nie będzie niepotrzebnie mocna. 
    
  • Po rozgrzaniu pasta ulega rozcieńczeniu i rozprowadza się bardziej na brzegach. Dlatego bardzo ważne jest, aby pasty były bardzo małe - nawet odrobinę można je rozciągnąć.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Nie należy demontować grzejnika po montażu. Upewnij się, że wklejenie wklejanki jest trudne. Jeśli złamiesz warstwę utworzoną po podłączeniu radiatora, będziesz musiał zacząć od nowa. Najpierw wyczyść starą pastę, a następnie nałóż ją ponownie.       
 6.  
 7.             4      Podłącz wentylator do płyty systemowej. Kabel wentylatora procesora powinien być podłączony do dedykowanego gniazda, ponieważ zwykle oferuje opcje sterowania PWM. Umożliwia to komputerowi automatyczną regulację prędkości wentylatora bez zmiany napięcia.       
 8.  
 9.             5      Uruchom komputer. Sprawdź, czy wentylator się obraca. Podczas diagnozy POST wejdź do BIOSu, naciskając klawisz F1 lub Del. Upewnij się, że temperatura procesora jest normalna. Żadne obciążenie nie powinno być niższe niż 40 ° C, podobnie jak temperatura karty graficznej.       
 10.  
             

  Część 3      Powlekanie pasty przewodzącej ciepło do chłodnicy kwadratowej  .

    
   
 1.             1      Zastosuj wklej do chłodnicy. Zastosowanie kwadratowej pasty chłodzącej jest nieco bardziej wymagające niż chłodnica okrągła, ponieważ nie wystarcza do ukończenia powlekania i skompresowania w celu całkowitego pokrycia powierzchni. Różne osoby są skłonne do różnych praktyk, więc oto niektóre z najczęstszych: 
    
  • Metoda pasków - Nałożyć dwie cienkie warstwy pasty przewodzącej ciepło na podstawę grzejnika. Paski powinny być równoległe i ustawione tak, aby każdy z nich znajdował się na jednej trzeciej szerokości procesora. Długość pasków powinna również wynosić około jednej trzeciej szerokości procesora.
  •  
  • Metoda z krzyżami - jest bardzo podobna do poprzedniej metody, tylko paski są stosowane do krzyża zamiast równoległego. Długość i grubość pasków jest taka sama jak w poprzedniej metodzie.
  •  
  • Metoda odspajania - ta metoda jest jedną z najbardziej popularnych i najskuteczniejszych, ale jest nieco bardziej bezproblemowa. Nałożyć niewielką ilość pasty przewodzącej ciepło na podstawę grzejnika. Za pomocą plastikowego uchwytu na palce (lub plastikowej torebki) rozprowadź równomiernie palec po całej powierzchni podstawy grzejnika. Upewnij się, że pokrywasz całą powierzchnię, która dotknie procesor i nie nakładasz zbyt cienkiej warstwy. W większości przypadków pasta powinna ledwo pokrywać metalową chłodnicę.  
  •  
         
 2.  
 3.             2      Zainstaluj grzejnik. Jeśli użyłeś jednej z metod pasków, zastosuj chłodnicę do chłodnicy pod jednakowym ciśnieniem we wszystkich kierunkach, tak aby pasta wylała się na powierzchnię. Jeśli użyłeś metody skrobania, MUSISZ delikatnie umieścić chłodnicę, aby uniknąć baniek. Dzieje się tak, ponieważ pasta jest zbyt grubo rozłożona, aby zrównoważyć ciśnienie w chłodnicy bąbelkowej po naciśnięciu chłodziarki.       
 4.  
 5.             3      Podłącz wentylator do płyty systemowej. Kabel wentylatora procesora powinien być podłączony do dedykowanego gniazda, ponieważ zwykle oferuje opcje sterowania PWM. Umożliwia to komputerowi automatyczną regulację prędkości wentylatora bez zmiany napięcia.       
 6.  
 7.             4      Uruchom komputer. Sprawdź, czy wentylator się obraca. Podczas diagnozy POST wejdź do BIOSu, naciskając klawisz F1 lub Del. Upewnij się, że temperatura procesora jest normalna. Żadne obciążenie nie powinno być niższe niż 40 ° C, podobnie jak temperatura karty graficznej.       
 8.  
            

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

                  

Zasoby i cytaty .

       
   
 1. http://www.maximumpc.com/article/howtos/howto_install_cpu_and_apply_thermal_paste  
 2.  
 3. http://www.tomshardware.com/forum/256233-29-blob-spread-applying-thermal-paste  
 4.  
 5. http://archive.benchmarkreviews.com/index.php?option=com_content&task=view&id=170&Itemid=1&limit=1&limitstart=4  
 6.  
               
Komputery i elektronika popularny:
Jak zarabiać na Youtube.

Jak otwierać pliki EBUP.

Jak zarejestrować nazwę domeny.

Jak zainstalować Windows 8 z USB.

Jak skonfigurować tablet z systemem Android.

Jak poprawić sygnał w telefonie.

Jak zresetować hasło w systemach Windows XP i Vista.

Jak zamknąć aplikacje na Samsung Galaxy.

Jak uzyskać identyfikator Apple ID.

Jak przyspieszyć powolny komputer.

Jak znaleźć i zaktualizować sterowniki.

Jak sformatować pamięć flash.

Jak konwertować zdjęcia z iPhone'a na komputer.

Jak ustalić, czy masz 32 bitowy lub 64 bitowy system Windows.

Jak otwierać porty.

Jak odinstalować pliki na komputerach Mac.

Jak zaktualizować Google Chrome.

Jak włączyć tryb awaryjny w Windows 7.

Jak ustawić dwa monitory.

Jak podłączyć dwa komputery.

Jak pobierać bezpłatne filmy.