Home \ Komputery i elektronika
 

Jak zapisać plik.

 

Przechowywanie plików jest niezbędną częścią pracy z dokumentami, zdjęciami, wideo i innymi plikami na komputerze. Dzięki zapisywaniu możesz wrócić do pracy później i kontynuować, udostępniać pliki innym osobom i chronić je przed błędami i błędami w programach. Przejdź do pierwszego kroku tego samouczka, aby zobaczyć najlepsze sposoby przechowywania plików i zmaksymalizować swoją wydajność.

              

Procedura .

    

    1      Twórz dobre nawyki  .

    
   
 1.            1      Przechowuj często. Programy czasowe często odpadają i zwykle jest to w najmniej odpowiednim momencie. Regularnie zapisując Twoje pliki, będziesz chroniony przed utratą kilku godzin pracy. Jeśli często zmieniasz plik, ale nie chcesz zgubić oryginalnego pliku, zapisz go za pomocą przycisku "Zapisz jako", aby utworzyć jego kopię. 
    
  • Wiele programów ma automatyczne zapisywanie, więc po pewnym czasie automatycznie zapiszesz plik. Może ci pomóc, ale powinieneś starać się przechowywać pliki częściej.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Nazwij zapisane pliki o odpowiednich nazwach. Po zapisaniu nowego pliku zostaniesz poproszony o utworzenie nazwy pliku. Nazwij plik według nazwy, aby łatwo go znaleźć i znaleźć. Nazwa powinna zawierać ważne informacje, takie jak data i autor pliku. Pomoże ci to łatwo go znaleźć, gdy nagle go potrzebujesz.       
 4.  
 5.             3      Sprawdź format, w którym zapisujesz plik. Po zapisaniu nowego pliku lub zapisaniu pliku za pomocą polecenia "Zapisz jako" wiele programów pozwala wybrać format pliku. Po prostu kliknij menu rozwijane pod polem nazwy pliku.  
    
  • Sprawdzanie formatu pliku jest ważne szczególnie podczas przesyłania plików i nie wiesz, jaka wersja programu ma odbiorca.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Rozmieść swoje foldery. Większość systemów operacyjnych utworzy folder Dokumenty, w którym będziesz automatycznie zapisywać zapisane pliki. Chociaż dobrze jest wiedzieć, gdzie znajdują się twoje pliki, lepiej poświęcić czas i stworzyć określone foldery, aby nawigować po morzu plików. 
    
  • Użyj folderów określonych dla określonego typu plików, projektu, daty itp. Zasadniczo możesz użyć dowolnych kryteriów.
  •  
  • Większość nowoczesnych wersji systemu Windows korzysta z bibliotek, które pozwalają zachować podobne pliki w jednym obszarze. Jednak te biblioteki nie są lokalizacjami, ale zbiorami plików z różnych lokalizacji.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Poznaj skróty klawiatury. To może zaoszczędzić sporo czasu, jeśli nauczysz się skrótów klawiaturowych do zapisywania plików, szczególnie gdy zauważysz, że musisz dużo przechowywać. W większości programów pliki są zapisywane przez naciśnięcie ^ Ctrl + S S na Macu). 
    
  • Wiele programów ma skróty do polecenia "Zapisz jako". Jednak te skróty różnią się dla każdego programu. Na przykład F12 otwiera okno dialogowe Zapisz jako w programie Word, podczas gdy Shift + / kbd> + S otworzy go w Photoshopie.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Utwórz kopię zapasową plików. W przypadku awarii komputera, zapobiegasz utracie danych, często wykonując kopię zapasową plików. Kopia zapasowa oznacza kopiowanie zapisanych plików z Dokumentów na dysk zewnętrzny lub przechowywanie plików w chmurze.                 
 12.  
             

    2      Zapisywanie plików w określonych programach  .

    
   
 1.             1      Zapisywanie plików w Microsoft Word. Program Word jest jednym z najpopularniejszych programów do edycji tekstu, dlatego ważne jest, aby wiedzieć, w jaki sposób przechowywane są w nim pliki.       
 2.  
 3.             2      Zapisywanie plików jako PSD w Photoshopie. Jedną z podstawowych umiejętności obsługi komputera jest umiejętność zmiany formatu zapisanego pliku. Dobrze jest dowiedzieć się, jak zapisać zdjęcie w Photoshopie jako plik PSD. Jest bardzo podobny do innych programów.       
 4.  
 5.             3      Zapisywanie zdjęć z Internetu. Internet jest pełen różnych plików i prawdopodobnie znajdziesz obraz, który chcesz zapisać. Wszystkie przeglądarki internetowe ułatwiają pobieranie obrazów i podobne czynności działają na większości witryn internetowych.       
 6.  
 7.             4      Zapisz plik w Dokumentach Google. Ponieważ usługi w chmurze stają się coraz bardziej popularne, czasami będziesz musiał używać Dysku Google. Pliki te są przechowywane w chmurze, ale można je pobrać i zapisać na komputerze, aby można było je otwierać bez dostępu do Internetu.       
 8.  
            

Wskazówki .

    
   
 • Przechowuj często! Nigdy nie będziesz żałować, że przechowujesz więcej, niż potrzebujesz.
 •  
             

Zasoby i cytaty .

       
   
 1. http://www.ctdlc.org/remediation/save.html  
 2.  
                          
Komputery i elektronika popularny:
Jak wyłączyć McAfee.

Jak usunąć muzykę z iPhone'a.

Jak uzyskać dostęp do innego komputera z komputera.

Jak sformatować zewnętrzny dysk.

Jak się wylogować z Outlooka.

Jak uzyskać identyfikator Apple ID.

Jak otwierać pliki VCF.

Jak wyciąć szkło.

Jak skonfigurować Yahoo! jako strona główna przeglądarki Internet Explorer.

Jak usunąć wodoodporne opakowanie.

Jak zmienić nazwę swojego Macbooka.

Jak pokonać poziom 76 w Candy Crush.

Jak zapisać utopiony telefon.

Jak odgadnąć hasło.

Jak się dowiedzieć, czy ktoś Cię zablokował w WhatsApp.

Jak uczyć się języka programowania.

Jak naprawić Internet Explorer, gdy nie odpowiada .

Jak utworzyć aplikację na iPhone'a.

Jak usunąć dysk twardy.

Jak usunąć alerty systemu Windows.

Jak wysłać anonimowy e mail.