Home \ Komputery i elektronika
 

Jak pozbyć się spamu.

 

Spam niedawno stał się częścią życia każdego z nas. Łatwo usunąć spam ze skrzynki pocztowej, ale jeśli przypadkowo na nie klikniesz, możesz pobrać wirusa komputerowego lub stać się ofiarą kradzieży tożsamości. Zacznij blokować spam, który Cię krąży, i staraj się uniemożliwić innym.

              

Procedura .

    

    1      Jak poznać spam  .

    
   
 1.            1      Sprawdź nadawcę. Spam trafi do ciebie prawie wyłącznie od zagranicznych nadawców, którzy często mają specjalne adresy e-mail. Nie oznacza to, że wszystkie e-maile od nieznajomych są spamem. Wiarygodne e-maile z wiadomościami od firm, e-maile od webmasterów i inne typy e-maili będą pochodzić także z adresów, których nie znasz.        
 2.  
 3.             2      Sprawdź, czy wiadomość zawiera jakiekolwiek linki. Wystarczy kliknąć odbiorców, których znasz i którym ufasz. Celem spamu jest kliknięcie linku. Jeśli wiadomość e-mail zawiera link i pochodzi od zagranicznego podejrzanego nadawcy, prawdopodobnie jest to spam. Możesz przesuwać mysz nad linkiem, aby zobaczyć, o czym jest strona.       
 4.  
 5.             3      Sprawdź pisownię. Spamy często zawierają błędy ortograficzne i błędne zdania lub niewłaściwe stosowanie wielkich i małych liter i znaków interpunkcyjnych. Wiele spamu ma ten nonsens na końcu wiadomości.       
 6.  
 7.             4      Przeczytaj wiadomość. Jeśli otrzymasz e-mail z informacją, że wygrałeś loterię lub ktoś zostawił Ci dużo pieniędzy lub masz prawo do wszystkiego za darmo, prawie na pewno jest to spam. Wszystkie wiadomości z prośbami o przesłanie danych dostępu są również spamem (legalne strony mają automatyczne programy do resetowania hasła). Powinieneś także zignorować wszelkie prośby o nieznajomych. 
    
  • Wiele usług e-mail umożliwia przeciąganie i upuszczanie wiadomości w małym oknie podglądu bez konieczności jej otwierania.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Sprawdź, czy wiadomość zawiera kilka załączników. W załącznikach do wiadomości e-mail często umieszczane są wirusy i inne złośliwe oprogramowanie. Nie pobieraj żadnych załączników z wiadomości e-mail pochodzących z niezaufanych źródeł.                  
 10.  
             

    2      Jak zapobiegać spamowi  .

    
   
 1.             1      Nie pisz swojego adresu e-mail w dowolnym miejscu w Internecie. Roboty (skrypty stworzone w celu pobierania adresów e-mail z witryn) mogą łatwo uzyskać tysiące adresów e-mail ze stron, które publikują swoje adresy. Czasem nawet adresy są pobierane przez osoby, które następnie używają ich do subskrybowania bezpłatnych ofert (iPody, dzwonki, telewizja itp.).        
 2.  
 3.             2      Upewnij się, że Twój adres e-mail nie może zostać zeskanowany. Jeśli chcesz zapisać swoje dane kontaktowe, napisz je kreatywnie ([at] yahoo [dot] com). Istnieją alternatywne sposoby pisania adresu e-mail, którego spamerzy nie mogą odczytać. Metody te obejmują na przykład przesłanie adresu e-mail jako obrazu lub użycie JavaScript do dynamicznego utworzenia ekranu adresu.       
 4.  
 5.             3      Nie mają tej samej nazwy użytkownika co adres. Nazwy użytkowników są prawie zawsze publiczne i dotyczą tylko właściwego zakończenia. Usługi takie jak Yahoo! Czat jest jeszcze łatwiejszy, ponieważ każdy może korzystać z końcowego adresu @ yahoo.com. Nie wchodź do żadnych pokojów rozmów, które są powiązane z Twoim adresem e-mail.       
 6.  
 7.             4      Użyj specjalnych adresów e-mail do zidentyfikowania źródeł spamu. Zachowaj jeden główny adres e-mail, a następnie utwórz jeden do innych celów (na przykład jeden dla przyjaciół, jeden dla stron z zabawnymi stronami, drugi dla stron finansowych itp.). 
    
  • W Gmailu możesz dodać przycisk + na swój adres e-mail. Na przykład, jeśli chcesz subskrybować wiadomości z różnych stron i mieć adres e-mail PetrNovak@gmail.com, możesz zapisać się na PetrNovak+Newsletter@gmail.com.
  •  
  • Ustaw wszystkie te adresy, aby przekazywać wiadomości e-mail na główny adres e-mail, aby nie trzeba było sprawdzać wielu kont.
  •  
  • Jeśli zaczniesz chodzić z jednego z alternatywnych adresów spamu, możesz po prostu usunąć to konto.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Nie odpowiadaj na spam. Gdy klikniesz na anulowanie subskrypcji wiadomości lub spamu, otrzymasz jeszcze więcej spamu, ponieważ nadawcy będą wiedzieć, że twój adres jest prawidłowy. Najlepiej usunąć wszystkie takie e-maile.        
 10.  
             

    3      Blokowanie i zgłaszanie spamu  .

    
   
 1.             1      Blokowanie i raportowanie w Gmailu. Większość spamu jest automatycznie zapisywana w folderze Spam, gdzie pozostanie przez 30 dni, a następnie zostanie usunięta. Jeśli znajdziesz spam w folderze wiadomości odebranych, zaznacz pole obok wiadomości i kliknij przycisk Zgłoś spam w dolnym panelu. 
    
  • Jeśli przypadkowo klikniesz tę opcję, możesz kliknąć Cofnij.
  •  
  • Gdy zgłaszasz spam, Google lepiej skonfiguruje filtrowanie poczty.
  •  
  • Jeśli masz uzasadnioną wiadomość w folderze spamu, zaznacz ją i kliknij przycisk Nie spamuj. Przede wszystkim upewnij się, że to nie jest spam.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Blokowanie i raportowanie w Yahoo! Poczta. Yahoo! ma dobry filtr antyspamowy, a wiadomości spam są zwykle automatycznie zapisywane w folderze Spam. Jeśli znajdziesz e-maila, który Twoim zdaniem znajduje się w spamie, zaznacz go i kliknij przycisk Spam w górnym okienku. 
    
  • Możesz dodać nadawców i domeny do listy zablokowanych adresów, ale to nie pomoże ci przez długi czas, ponieważ spamerzy często zmieniają adresy i używają domen tymczasowych.
  •  
         
 4.  
 5.   3      Blokuj spam w Outlooku. Outlook ma zainstalowany filtr śmieciowy, który jest automatycznie ustawiony na niską ochronę. Ten filtr zwykle przechwytuje spam i zapisuje go w folderze Spam. Możesz zwiększyć moc filtra, klikając Home, a następnie Junk. Następnie kliknij "Opcje wiadomości-śmieci". Kliknij Opcje, aby odpowiednio ustawić siłę filtra.
    
  • Każdy poziom filtra zostanie objaśniony. Po ustawieniu wysokiego poziomu ochrony pewne prawowite wiadomości mogą być przechowywane w folderze Spam, dlatego należy go regularnie sprawdzać.
  •  
  • Zainstaluj program innej firmy, aby zablokować spam. Istnieje wiele filtrów spamu, które można zainstalować w Outlooku. Te filtry zapewniają dodatkową ochronę. Należą do nich DesktopOne, SpamAid lub Spam Reader.
  •  
         
 6.  
 7.   4      Zgłoś spam. Przed usunięciem spamu, prześlij go na adres: spam@uce.gov. To jest adres skrzynki spamowej FTC (Federal Trade Commission). Wszystkie wiadomości wysyłane na ten adres będą sprawdzane, a jeśli chodzi o spam, nadawca zostanie ukarany grzywną w wysokości do 500 USD za wiadomość e-mail. Im więcej wiadomości od różnych użytkowników będą wysyłane, tym bardziej prawdopodobne jest zbadanie nadawcy.
    
  • Możesz zgłaszać spam nawet takim organizacjom jak SpamCop lub KnujOn, które zgłaszają spamerów do organizacji rządowych.
  •  
         
 8.  
             

Wskazówki .

      

Możesz również użyć https://meandmyid.com, aby utworzyć nieskończoną liczbę prywatnych adresów e-mail. E-maile przesyłane na twój osobisty adres pozostaną prywatne, ale będziesz mógł blokować lub usuwać wszystkie przyjazne dla spamu adresy.

         (2)                     
Komputery i elektronika popularny:
Jak zapisać stronę w zakładkach.

Jak usunąć obserwujących na Twitterze.

Jak usunąć pustą stronę w programie Word.

Jak usunąć ulubione strony w przeglądarce.

Jak zainstalować Flash Playera w systemie Ubuntu.

Jak się wylogować z Windows 8.

Jak wstawić znacznik wyboru w programie Word.

Jak podłączyć drukarkę do komputera.

Jak korzystać z Dropbox na iPadzie.

Jak przesłać zdjęcia z Androida na kartę SD.

Jak usunąć z Internetu.

Jak utworzyć bazę danych MySQL.

Jak zresetować Samsung Galaxy S2.

Jak poprawić sygnał Wi Fi.

Jak zainstalować program Microsoft Security Essentials.

Jak się bawić na komputerze.

Jak uczyć się języka programowania.

Jak znaleźć zapomniane hasło WiFi.

Jak sformatować komputer.

Jak zainstalować Windows 8 z USB.

Jak przenosić zdjęcia z iPhone'a na Maca.