Home \ Komputery i elektronika
 

Jak uniknąć ankiet online.

 

Czy próbujesz załadować stronę internetową, ale czy nadal jest irytująca? Ankiety są jedną z marketingowych metod zbierania informacji, a wiele witryn korzysta z nich z jednego powodu. Miej szczęście. Jeśli nie chcesz nigdzie wprowadzać swoich danych, musisz ominąć taką ankietę lub jej uniknąć. Posiadanie ankiety w jakiś sposób nie gwarantuje, że faktycznie dojdziesz do żądanej strony, ponieważ może być inna ankieta. Ale zdecydowanie lepsze jest to niż umieszczanie danych osobowych na zagranicznych stronach internetowych.

              

Procedura .

    

    1      Używanie NoScript  .

    
   
 1.            1      Zainstaluj dodatek NoScript. Ta wtyczka (lub rozszerzenia) blokuje skrypty uruchamiane w witrynach. Nie będzie działać na wszystkich ankietach, ale z pewnością dla niektórych. Dodatek jest bezpłatny dla przeglądarki Firefox, Chrome nie jest dostępny. 
    
  • Kliknij przycisk Menu (trzy poziome linie powyżej), a następnie kliknij przycisk Dodaj. Wpisz NoScript w polu wyszukiwania, a następnie dodaj NoScript Security Suite do Firefoksa.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Spróbuj wyłączyć ankiety za pomocą skryptów. Sukces NoScript, który pomija ankietę, zależy od sposobu zaprogramowania ankiety. Po załadowaniu strony internetowej pasek menu pojawi się u dołu strony. Kliknij przycisk Opcje, aby ustawić to, co chcesz wyłączyć lub zablokować.  
    
  • Nie gwarantujemy, że ta metoda będzie działać w 100%. Jeśli plik, do którego próbujesz uzyskać dostęp, wymaga wypełnienia ankiety, prawdopodobnie nie.
  •  
  • Blokujące skrypty istnieją również w Chrome. Ale nie są tak skuteczne, jak NoScript dla Firefoksa.
  •  
         
 4.  
             

    2      Użyj zakładki Usuwanie ankiety  .

    
   
 1.             1      Zainstaluj kartę XJZ Survey Remover. Jest to w zasadzie link, który można zapisać jako zakładkę wśród innych zakładek. Jeśli odwiedzasz stronę ankiety, możesz kliknąć zakładkę, aby usunąć ankietę. 
    
  • Możesz znaleźć XJZ na stronie programisty. Jest on dostępny bezpłatnie. Możesz utworzyć zakładkę, przeciągając link na pasku zakładek.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Odwiedź stronę ankiety. Po wyświetleniu ankiety kliknij zakładkę XJZ Survey Remover. Strona otrzymuje nową strukturę i, jeśli się powiedzie, blokuje zawartość.  
    
  • Ta metoda działa tylko w przypadku ankiet ukrytych treści. Jeśli próbujesz wyświetlić zawartość, która jest normalnie ładowana po wypełnieniu ankiety, ta metoda nie będzie działać.
  •  
  • Istnieje również możliwość zainstalowania wtyczki usuwania XJZ Survey dla przeglądarek. Jest to za opłatą i nie ma gwarancji, że działa lepiej niż wolna zakładka, która jest bezpłatna.
  •  
         
 4.  
             

    3      Wyodrębnij linki ze strony  .

    
   
 1.             1      Otwórz stronę ankiety za pomocą przeglądarki Google Chrome. Będziesz potrzebować wersji Chrome ze środowiskiem programisty. Korzystając z narzędzi programistycznych, możesz zeskanować witrynę, aby znaleźć wszystkie zawarte w niej linki, w tym link do ankiety, ale nie przeglądaj ankiety. 
    
  • Odsyłanie linków działa tylko wtedy, gdy link do pobrania lub łącze do określonej witryny znajduje się na tej samej stronie co ankieta.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Kliknij prawym przyciskiem myszy na stronie internetowej. Wybierz opcję Sprawdź element . Otworzy się środowisko programisty.       
 4.  
 5.             3      Kliknij kartę "Konsola". Znajdziesz go z prawej strony u góry środowiska programisty.       
 6.  
 7.             4      Wprowadź kod w konsoli URL. Skopiuj następujący kod do konsoli i naciśnij Enter:  

  adresy URL = $$ ("a"); dla (url w adresach URL) console.log (urls [url].href);

          
 8.  
 9.             5      Znajdź odpowiedni link. Po uruchomieniu programu zobaczysz listę wszystkich linków znalezionych na stronie internetowej. Jeśli na stronie znajduje się link, możesz uzyskać do niego dostęp, klikając określone łącze. 
    
  • Łącza kończące się na .css lub .js nie są linkami do pobrania, są linkami do innych elementów w sieci. Ale możesz je zignorować.
  •  
         
 10.  
             

    4      Użyj Sprawdź element  .

    
   
 1.             1      Odwiedź stronę ankiety. Funkcja Inspect Element może być używana we wszystkich najpopularniejszych przeglądarkach. Umożliwi to zablokowanie określonych elementów na stronie internetowej, w tym samej ankiety.       
 2.  
 3.             2      Kliknij prawym przyciskiem na stronie ankiety. Wybierz "Sprawdź element" z rozwijanego menu. Okno dewelopera otworzy się u dołu przeglądarki. W zależności od tego, która część strony przesuniesz mysz, podświetlone zostaną określone obiekty na stronie.       
 4.  
 5.             3      Znajdź "ankietę" i "nakładkę". W wyróżnionych częściach strony spójrz na słowa "ankieta" i "nakładka" w kodzie. To tylko te elementy, które uniemożliwiają przeglądanie zawartości strony.       
 6.  
 7.             4      Kliknij prawym przyciskiem myszy element, który chcesz wyłączyć. Tym razem musisz kliknąć element w kodzie, a nie obiekt na samej stronie. Wybierz "Wyłącz element" lub "Usuń węzeł", aby usunąć obiekt ze strony internetowej.       
 8.  
 9.             5      Powtórz ten krok dla wszystkich elementów eksploracji. Oprócz samej ankiety musisz również usunąć warstwę nakładki, która jest elementem graficznym pokrywającym się ze stroną internetową i uniemożliwiającą wyświetlanie jej treści. Po usunięciu nakładki strona staje się jaśniejsza i można klikać obiekty znajdujące się bezpośrednio na niej.  
    
  • Po usunięciu nakładki boczny suwak może również zniknąć. W takim przypadku rzucisz mysz na koło.
  •  
         
 10.  
             

    5      Używanie fałszywych informacji  .

    
   
 1.             1      Znajdź fałszywy generator informacji. Jeśli nie dowiesz się, jak obejść ankietę lub zaprogramujesz ją tak dobrze, że musisz ją wypełnić, możesz użyć fałszywych informacji, aby ją wypełnić. 
    
  • Jedną z najbardziej znanych witryn jest FakeNameGenerator.com, która generuje kompletną fałszywą tożsamość, w tym imię i nazwisko, numer telefonu, adres, stanowisko i inne przedmioty.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Wygeneruj swoją tożsamość. Wybierz wszystkie informacje potrzebne do wypełnienia ankiety.       
 4.  
 5.             3      Wypełnij ankietę fałszywymi informacjami. Jeśli musisz podać poprawny adres e-mail, utwórz konto e-mail bezpłatnie od dowolnego dostawcy, aby uzyskać dostęp do wiadomości e-mail i kliknij link do potwierdzenia, który może zostać wysłany po zakończeniu badania.       
 6.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

                  

Zasoby i cytaty .

       
   
 1. http://forums.anvisoft.com/viewtopic-47-3293-0.html  
 2.  
 3. http://survey-remover.com/bookmarklet/  
 4.  
 5. http://www.ztuts.com/2012/07/2-ways-to-bypass-surveys-on-any-website.html  
 6.  
                         
Komputery i elektronika popularny:
Jak utworzyć konto Hotmail.

Jak korzystać z anonimowości w Internecie.

Jak się dowiedzieć, czy ktoś Cię zablokował w WhatsApp.

Jak zapisać utopiony telefon.

Jak połączyć się z VPN.

Jak usiąść przy komputerze.

Jak śledzić swój telefon komórkowy za pomocą GPS.

Jak odinstalować pliki na komputerach Mac.

Jak dodać muzykę do iPoda.

Jak utworzyć hiperłącze.

Jak wykonać kopię zapasową.

Jak usuwać wiadomości na Skype.

Jak sprawdzić wykorzystanie danych w telefonie iPhone.

Jak zainstalować system Windows 8.

Jak zrobić kabel sieciowy.

Jak utworzyć nowy folder na komputerze.

Jak nagrać płytę CD.

Jak uzyskać numer w poczcie głosowej Google Voice.

Jak naprawić ciężki procesor.

Jak skopiować muzykę z iPada na komputer.

Jak wyjąć baterię z LG G2.