Home \ Komputery i elektronika
 

Jak dodać napisy do pobranego wideo.

 

Wiele odtwarzaczy multimedialnych pozwala wybrać więcej plików napisów do filmu, ale czasami nie można ich odzyskać. W takich przypadkach z przyjemnością dodasz napisy do swojego filmu. Oznacza to, że napisy będą zawsze pojawiać się, bez względu na to, jakiego gracza używasz. Aby to zrobić, musisz ponownie zakodować plik wideo, w którym dodasz napisy bezpośrednio do obrazu. Czytaj dalej i dowiedz się, jak to zrobić.

              

Procedura .

    

    1      TEncoderem  .

    
   
 1.            1      Umieść swój film i napisy w jednym folderze. Plik z napisami musi mieć taką samą nazwę jak plik wideo. Na przykład, jeśli plik wideo nazywa się "MůjFilm.mp4", plik z napisami powinien mieć nazwę "MójFilm" i.srt,.ssa lub inny format napisów. Oba te pliki powinny znajdować się w tej samej lokalizacji na komputerze.        
 2.  
 3.             2      Pobierz TEncode. Istnieje wiele różnych konwersji wideo i programów do kodowania, które są dostępne online. Większość z nich może dodawać napisy bez większych trudności. Jednym z najbardziej skutecznych i popularnych programów jest TEncoder i można go pobrać bezpłatnie.       
 4.  
 5.             3      Otwórz plik wideo w TEncoderze. Kliknij "Dodaj plik" w górnej części okna i wybierz plik filmu, do którego chcesz dodać napisy.       
 6.  
 7.             4      Ustaw opcje konwersji wideo. Poniżej listy plików znajdziesz kilka opcji konwersji, które musisz ustawić, aby móc kontynuować. Większość tych opcji można pozostawić domyślnie. Możesz jednak zmienić indywidualne opcje, aby dostosować je do swoich potrzeb, ale nic nie trzeba zmieniać, gdy po prostu dodasz tytuł do filmu. 
    
  • Aby zmienić format przekonwertowanego pliku, wybierz go z listy Video Codec. Jeśli chcesz zachować format kolejnych plików, wybierz Kopiuj do listy.
  •  
  • Aby zmniejszyć jakość wideo i przyspieszyć proces kodowania, wybierz niższy strumień wideo. Jeśli ustawisz jakość na niższą niż domyślna, jakość wideo może zostać znacznie zmniejszona.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Rozładuj napisy. W sekcji "Inne opcje" zaznacz pole "Zezwalaj na napisy". Twój plik z napisami musi znajdować się w tym samym folderze co film i MUSI mieć tę samą nazwę pliku, w przeciwnym razie napisy nie będą przesyłane.       
 10.  
 11.             6      Aktywuj dwa fragmenty do kodowania. Jeśli chcesz, aby końcowe wideo było wyższej jakości, zaznacz pole wyboru "Utwórz dwa przejścia". W zasadzie powoduje to dwukrotne uruchomienie procesu kodowania, co skutkuje wyższą jakością pliku. Proces kodowania potrwa dwa razy dłużej.       
 12.  
 13.             7      Uruchom kodowanie. Po skonfigurowaniu wszystkich opcji kliknij przycisk "Zakoduj", aby rozpocząć proces. Kodowanie może potrwać dłużej, jeśli masz wolny komputer. Rozpocznij kodowanie w momencie, gdy wiesz, że nie będziesz potrzebować komputera przez kilka godzin.  
    
  • Dłuższe filmy i wyższa jakość przetwarzania potrwają znacznie dłużej niż filmy o niższej jakości.
  •  
                   
 14.  
             

    2      VirtualDub  .

    
   
 1.             1      Umieść swój film i napisy w jednym folderze. Plik z napisami musi mieć taką samą nazwę jak plik wideo. Na przykład, jeśli plik wideo nazywa się "MůjFilm.mp4", plik z napisami powinien mieć nazwę "MójFilm" i.srt,.ssa lub inny format napisów. Oba te pliki powinny znajdować się w tej samej lokalizacji na komputerze.       
 2.  
 3.             2      Pobierz VirtualDub. Jest to darmowy program, który można pobrać bezpośrednio od programistów. VirtualDub to program do edycji wideo o małej pojemności, który ułatwia dodawanie napisów do filmu.       
 4.  
 5.             3      Pobierz filtr napisów. Filtr Subtitler można znaleźć na stronie VirtualDub. Ten filtr dodaje napisy do pliku wideo podczas jego kodowania. 
    
  • Zainstaluj filtr otwierając VirtualDub, kliknij menu "Wideo", a następnie "Filtry". Kliknij przycisk "Dodaj", a następnie "Pobierz". Znajdź pobrany plik "subtitler.vdf" i kliknij "Otwórz".
  •  
         
 6.  
 7.             4      Konwertuj napisy. Jeśli twoje napisy są w formacie.srt, będziesz musiał przekonwertować je na.ssa, aby VirtualDub mógł je przeczytać. Skorzystaj z konwertera SRT-do-SSA dostępnego online i znajdź kilka wersji tego konwertera dostępnych bezpłatnie. Jeśli plik z napisami jest już w formacie.ssa, nie musisz nic robić.       
 8.  
 9.             5      Prześlij wideo w VirtualDub. W VirtualDub kliknij menu "Wideo", aby upewnić się, że wybrano "Tryb pełnego przetwarzania". Następnie kliknij menu "Plik", wybierz "Otwórz plik wideo" i wybierz plik wideo, do którego chcesz dodać napisy.       
 10.  
 11.             6      Dodaj napisy. Po załadowaniu wideo kliknij menu "Wideo" i wybierz "Filtry". Kliknij przycisk "Dodaj", aby wybrać podtytuł z listy. Naciśnij OK, a zostaniesz poproszony o załadowanie pliku.ssa. Znajdź i naciśnij OK.       
 12.  
 13.             7      Ustaw kompresję. Kliknij menu "Wideo" i wybierz "Kompresja". Wybierz kodek, który odpowiada Twojemu typowi pliku. XviD Mpeg-4 będzie jednym z najczęstszych, z których będziesz korzystać.       
 14.  
 15.             8      Rozpocznij kodowanie. Kliknij menu "Plik" i wybierz "Zapisz jako.avi". Zapisz film tam, gdzie chcesz go mieć na swoim komputerze. Kliknij "Zapisz zmiany", aby rozpocząć kodowanie. Kodowanie może zająć dużo czasu, w zależności od systemu.        
 16.  
             

    3      VLC Player  .

    
   
 1.             1      Pobierz i zainstaluj VLC Player. Jeśli nie masz jeszcze tego programu, możesz pobrać go ze stron internetowych dla programistów. Jest to darmowy program, a pobieranie powinno zająć tylko kilka minut.       
 2.  
 3.             2      Pobierz plik napisów do swojego filmu. VLC Player automatycznie ładuje pliki napisów, które znajdują się w tym samym folderze co plik wideo. Możesz znaleźć plik z napisami dla prawie każdego filmu lub programu w inny sposób w Internecie. Po prostu wpisz nazwę filmu w wyszukiwarce i dodaj do niego "plik z napisami" lub "srt". SRT jest jednym z najpopularniejszych formatów plików. Napisy mogą być również w formacie SSA.       
 4.  
 5.             3      Umieść plik z napisami w tym samym folderze co plik wideo. Oba mogą znajdować się w wielu folderach wideo, ale musisz je nazwać jednocześnie.       
 6.  
 7.             4      Otwórz film w VLC. Możesz uruchomić VLC, a następnie wkleić film, lub możesz ustawić automatyczne uruchamianie plików filmowych w VLC. Tak czy inaczej, upewnij się, że VLC może odtworzyć film.       
 8.  
 9.             5      Załaduj napisy. Po rozpoczęciu filmu kliknij menu podtytułów i kliknij "Dodaj plik napisów". Znajdź plik z napisami i otwórz go. Napisy powinny być wtedy wyświetlane u dołu obrazu. 
    
  • Plik z napisami nie zostanie dodany do wideo. Musisz zachować ten plik, aby wyświetlić napisy.
  •  
         
 10.  
             

Zasoby i cytaty .

       
   
 1. http://www.addictivetips.com/windows-tips/multithreaded-tencoder-video-encoder-can-hardcode-subtitles-into-video-files/  
 2.  
 3. http://www.souldevteam.net/blog/2012/01/08/how-to-hardcode-subtitles-to-a-video-file/  
 4.  
                         
Komputery i elektronika popularny:
Jak skonfigurować iTunes.

Jak konwertować PDF na Word.

Jak zmienić hasło do Gmaila.

Jak uzyskać efekty na Snapchacie.

Jak zainstalować system Windows XP.

Jak sprawdzić historię Google.

Jak ustawić przychodzące powiadomienia SMS na iPhone'a.

Jak naprawić Blue Death w Windows.

Jak sprawdzić, czy masz Bluetooth na swoim komputerze.

Jak napisać e mail do profesora.

Jak wyłączyć Google SafeSearch.

Jak zablokować zaproszenia do gier na Facebooku.

Jak zainstalować kartę graficzną.

Jak ustalić wersję przeglądarki Internet Explorer.

Jak odzyskać wyłączone konto Facebook.

Jak utworzyć konto e mail.

Jak zmienić katalog w wierszu polecenia.

Jak korzystać z WhatsApp.

Jak zarejestrować nazwę domeny.

Jak ominąć zabezpieczenia OpenDNS.

Jak zablokować nadawcę w Gmailu.