Home \ Komputery i elektronika
 

Jak zablokować swój adres IP.

 

Jeśli nie chcesz być śledzony podczas przeglądania Internetu, musisz ukryć swój adres IP. Jest wiele sposobów na zrobienie tego z różnym stopniem prostoty i niezawodności. Czy chcesz ukryć swoją tożsamość online? Następnie postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem.

              

Procedura .

    

    1      Understanding Proxy  .

    
   
 1.            1      Dowiedz się, jak działa adres IP. Za każdym razem, gdy łączysz się z Internetem, do komputera przypisany jest długi numer o nazwie Adres IP (Internet Protocol). Ten adres IP jest przesyłany do któregokolwiek z serwerów, które odwiedzasz i które są raportowane, co pozostawia ślady Twojej aktywności w Internecie.        
 2.  
 3.             2      Poznaj podstawowe koncepcje proxy. Serwer proxy to serwer, z którym łączysz się, i który pozwala ci uzyskać "out" z twojej sieci. Możesz połączyć się z serwerem proxy i przekierować serwer proxy za pośrednictwem serwera proxy, aby Twój adres IP był zamaskowany i okaże się, że twoja ścieżka pochodzi z serwera proxy.       
 4.  
 5.             3      Poznaj różne typy proxy. Istnieje kilka typów serwerów proxy, które można napotkać podczas wyszukiwania informacji o proxy. Każdy serwer proxy oferuje pewien stopień anonimowości, a niektóre są bardziej bezpieczne niż inne. Istnieją cztery typy proxy: 
    
  • Proxy w sieci: najczęściej używane i najprostsze serwery proxy. Są to serwery, z którymi łączysz się za pośrednictwem przeglądarki internetowej i możesz anonimowo przeglądać stronę internetową.
  •  
  • Otwarty serwer proxy: są to serwery proxy, które zostały otwarte przez pomyłkę lub zostały zhakowane. Często nie są bezpieczne i mogą zawierać złośliwe oprogramowanie.
  •  
  • Sieci anonimowe: są to prywatne sieci prowadzone przez użytkowników, którzy przekazują tak zwane przepustowości. Często są niesamowicie powolne, a ponieważ każdy może posiadać tak zwaną przepustowość, nie są tak całkowicie bezpieczne.
  •  
  • Płatne proxy oprogramowania, takie jak IP Hider Ever, są często używane do ukrywania adresu IP, więc możesz ukryć swoją ścieżkę internetową, a także miejsce, w którym surfujesz po Internecie. Programy takie jak IP Hider Zawsze upewnij się, że nikt nie wie, co robisz w Internecie. Możesz więc surfować w dowolnym miejscu w Internecie, nie martwiąc się, że niektóre informacje mogą uciec. Pozostaje jednak pytanie, czy uważasz, że lub ta firma oprogramowania.
  •  
  • VPN (Virtual Private Network): jest to prywatna sieć, w której łączysz się bezpośrednio z serwerem proxy, który jest proxy dla firm lub organizacji.
  •  
  • Łańcuchowy serwer proxy. Obecnie najmniej wykrywalne sieci VPN korzystają z TOR, w którym wszystkie ścieżki są przekierowywane do TOR. To przekierowanie można łatwo utworzyć za pomocą wbudowanych pakietów systemowych o nazwie iptables z systemu Linux. Jeśli nie chcesz samodzielnie konfigurować łańcucha IP lub nie chcesz używać systemu Windows jako systemu operacyjnego, mogą to zrobić za Ciebie, na przykład iProxyEver.
  •  
                   
 6.  
             

    2      Użyj oprogramowania VPN  .

    
   
 1.             1      Pobierz i zainstaluj oprogramowanie Virtual Private Network (VPN). Będzie to wymagało dostępu administratora na twoim komputerze. Większość oprogramowania VPN wymaga członkostwa. W zamian otrzymujesz dostęp do tysięcy anonimowych adresów IP, z których możesz korzystać. 
    
  • VPN oferują znacznie wyższy poziom szyfrowania niż serwery proxy.
  •  
  • Sieci VPN działają ze wszystkimi ścieżkami na twoim komputerze, w przeciwieństwie do serwerów proxy działających tylko w przeglądarce. Części obejmują wiadomości i przekazywanie folderów.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Ręcznie skonfiguruj VPN. Jeśli nie chcesz pobierać oprogramowania i wolisz określić szczegóły połączenia dla sieci VPN, możesz ustawić sieć VPN z poziomu panelu sterowania Windows. Wybierz Opcje internetowe. Będziesz musiał uzyskać adres IP, do którego będziesz mógł dołączyć. 
    
  • Na karcie Połączenia kliknij Dodaj sieć VPN. Spowoduje to otwarcie okna VPN. Wprowadź adres IP, z którym chcesz się połączyć.
  •  
  • Jeśli twój adres VPN wymaga nazwy użytkownika i hasła, zostaniesz poproszony o jego wprowadzenie.
  •  
         
 4.  
             

    3      Korzystanie z serwera proxy w sieci  .

    
   
 1.             1      Znajdź różne serwery proxy. Na przykład proxy w Internecie jest dobry, jeśli nie jesteś na swoim komputerze, ponieważ cała praca odbywa się za pośrednictwem przeglądarki, więc ta metoda działa niezależnie od systemu operacyjnego komputera. Twój adres IP pozostaje ukryty, ponieważ tylko adres IP serwera proxy jest przesyłany na stronę internetową. 
    
  • Istnieje kilka witryn internetowych, które oferują serwery proxy, z których można korzystać. Proxy.org to świetne miejsce do rozpoczęcia i ciągłej aktualizacji oferty.
  •  
  • Jest całkiem możliwe, że witryny proxy, takie jak Proxify, mogą być blokowane przez sieć szkolną lub służbową. Odwiedź tę stronę w domu, aby znaleźć 10-15 serwerów proxy, z których możesz korzystać na zablokowanym komputerze.
  •  
  • Proxy, które są zbyt używane, są przechwytywane i blokowane, w zależności od tego, z czego korzystasz każdego dnia.
  •  
  • Korzystanie z serwera proxy znacznie spowalnia przeglądanie Internetu. Dzieje się tak dlatego, że ścieżka jest przekierowywana przez serwery proxy, ponownie interpretowana, a następnie przesyłana do bieżącej lokalizacji. Pamiętaj też, że ładowanie filmów i stron internetowych może potrwać dłużej.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Wybierz swoją stronę proxy. Jeśli strona jest zablokowana, spróbuj innej. Wybierając strony z menu proxy, spróbuj użyć witryn geograficznie bliższych Twojej bieżącej lokalizacji. Które pomogą poprawić utratę prędkości.       
 4.  
 5.             3      Wybierz przycisk URL. Wprowadź adres strony internetowej, którą chcesz odwiedzić. Ponieważ strona proxy ponownie interpretuje dane witryny, którą próbujesz odwiedzić, istnieje możliwość, że strona nie zostanie poprawnie załadowana. Najczęściej wideo nie ładuje się. W takim przypadku spróbuj ponownie z inną stroną proxy. 
    
  • Po przejściu przez serwer proxy twój adres IP nigdy nie będzie widoczny dla odwiedzanych witryn.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Skonfiguruj przeglądarkę, aby móc surfować po Internecie za pośrednictwem serwera proxy. Zamiast odwiedzać stronę internetową i wpisywać adres URL do swojego formularza, możesz skonfigurować większość przeglądarek internetowych, aby automatycznie ukrywać swój adres IP za pośrednictwem serwera proxy. Ten typ usługi będzie wymagał pobrania i zainstalowania wtyczki dla przeglądarki internetowej. Przykładem takiej usługi jest rozszerzenie Switchproxy dla Mozilla Firefox, które przechwytuje wszystkie adresy IP swoich użytkowników i losowo przypisuje je do różnych użytkowników.       
 8.  
             

Wskazówki .

                  

Zasoby i cytaty .

                           
Komputery i elektronika popularny:
Jak podłączyć głośniki.

Jak usunąć pliki cookie z przeglądarki.

Jak wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki.

Jak skonfigurować Facebooka, aby inni widzieli Cię offline.

Jak utworzyć zrzut ekranu w Galaxy Note 2.

Jak korzystać z Google Analytics.

Jak przekonwertować VHS na DVD i inne formaty cyfrowe.

Jak wstawić znacznik wyboru w programie Word.

Jak usunąć pliki cookie z przeglądarki.

Jak się bawić na komputerze.

Jak się uczyć HTML.

Jak nauczyć się programować w C.

Jak kopiować i wklejać.

Jak dodać muzykę do iPoda.

Jak zwiększyć szybkość Internetu.

Jak pokonać poziom 76 w Candy Crush.

Jak odzyskać hasło BIOS.

Jak wyłączyć aplikacje na iPhonie, iPadzie i iPodzie Touch.

Jak utworzyć kolaż zdjęć na Instagramie.

Jak skonfigurować pocztę głosową na telefonie iPhone.

Jak usunąć pustą stronę w programie Word.