Home \ Komputery i elektronika
 

Jak zainstalować Javę.

 

Sieć jest pełna programów opartych na Javie, co pozwala na większą interaktywność i może obsługiwać bardzo kreatywne witryny. Aby zobaczyć tę zawartość, musisz zainstalować Java Runtime (JRE) na swoim komputerze. Instalacja środowiska JRE zajmuje tylko kilka minut w dowolnym systemie operacyjnym. W kroku 1 dowiedz się, jak to zrobić.

                 

Procedura .

    
   
 1.            1      Niniejsza instrukcja dotyczy instalowania środowiska Java Runtime Environment (JRE) w przeglądarkach. Aby uzyskać instrukcje dotyczące instalowania narzędzi programistycznych (JDK), postępuj zgodnie z kreatorem, który można znaleźć w Internecie. Java różni się także od JavaScript. Jeśli chcesz włączyć JavaScript, postępuj zgodnie z instrukcjami kreatora, który można znaleźć w Internecie.        
 2.  
 3.             2      Odwiedź główną stronę Java. Java instaluje pliki systemowe, które używają wszystkich plików, więc nie są wymagane specjalne instrukcje dla określonych przeglądarek. Dostęp do narzędzia instalacyjnego Java można uzyskać za pośrednictwem strony głównej Java. 
    
  • Podczas instalacji instalator Java pobierze pliki. Jeśli chcesz zainstalować Javę na urządzeniu, które nie jest podłączone do sieci, pobierz narzędzie konfiguracji offline dostępne na stronie pobierania ręcznego.
  •  
  • W zależności od ustawienia przeglądarki, przed pobraniem musisz pobrać instalację.
  •  
  • W systemie Mac OS X 10.6 Java jest już zainstalowana. W przypadku systemu OS X w wersji 10.7 lub wyższej Java nie jest wstępnie instalowana. Będziesz potrzebował OX X 10.7.30 lub nowszego, aby zainstalować Javę. Będziesz także potrzebować przeglądarki 64-bitowej, takiej jak Safari lub Firefox (ale nie Chrome).  
  •  
  • W systemie Linux musisz pobrać Javę i ręcznie zainstalować, a następnie włączyć obsługę Java. Aby uzyskać szczegółowe instrukcje dotyczące instalowania oprogramowania Java w systemie Linux, wykonaj ten kreator w języku angielskim.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Uruchom narzędzie instalacyjne. Po zakończeniu pobierania narzędzia instalacyjnego uruchom, aby rozpocząć instalację. W systemie OS X kliknij dwukrotnie plik.dmg i rozpocznij instalację. 
    
  • Przed rozpoczęciem instalacji należy zamknąć wszystkie otwarte okna przeglądarki, ponieważ ponowne uruchomienie nastąpi zaraz po zakończeniu instalacji.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Wykonaj poniższe czynności instalacyjne. Przeczytaj każdy ekran programu instalacyjnego. Java spróbuje zainstalować dodatkowe oprogramowanie, takie jak paski narzędzi, jeśli pozostawisz te opcje rozpakowane. Jeśli nie chcesz zmieniać przeglądarki, uważnie przeczytaj każdy ekran.       
 8.  
 9.             5      Wykonaj test instalacji. Po zakończeniu instalacji Java, wykonaj test instalacji, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku. Aplikację testową Java można znaleźć w witrynie internetowej Java lub można wyszukać "test Java" i wybrać pierwszy wynik. 
    
  • Konieczne będzie zezwolenie na uruchomienie połączenia, które może zostać poproszony kilka razy podczas procesu instalacji przed załadowaniem. Powodem jest to, że Java może być niebezpiecznym narzędziem, które może pozwolić innym na dostęp do twojego komputera, jeśli nie jesteś wystarczająco ostrożny. Zawsze upewnij się, że ufasz stronie, na której uruchamiasz aplikacje Java.  
  •  
                   
 10.  
             

Ostrzeżenie .

                  

Zasoby i cytaty .

       
   
 1. http://www.java.com/en/download/faq/java_mac.xml  
 2.  
 3. http://www.java.com/en/download/help/windows_manual_download.xml  
 4.  
                          
Komputery i elektronika popularny:
Jak usunąć wszystkie zdjęcia z iPhone'a.

Jak odtwarzać pliki MKV.

Jak usunąć obserwujących na Twitterze.

Jak znaleźć zgubionego iPhone'a.

Jak usunąć historię przeglądania systemu Windows.

Jak przekonwertować dokument MS Word do formatu PDF.

Jak korzystać z VMware Workstation.

Jak przesłać zdjęcia z Androida na komputer.

Jak zainstalować dysk twardy.

Jak przenosić zdjęcia z iPhone'a na Maca.

Jak zmienić programy startowe w Windows 7.

Jak dostać się do zablokowanego urządzenia z Androidem.

Jak wstawić za pomocą klawiatury.

Jak odblokować bezpieczny plik PDF.

Jak nagrać płytę CD za pomocą iTunes.

Jak stworzyć grę komputerową.

Jak nagrywać połączenia w telefonie iPhone.

Jak sformatować pamięć flash.

Jak zablokować adres e mail iPhone'a.

Jak podłączyć komputer do laptopa.

Jak wyświetlić ukryte kolumny w programie Excel.